5 nástrojov na testovanie výkonu WordPress a rýchlosti stránok

Nástroje na testovanie výkonnosti WordPress a rýchlosti stránok

Už ste niekedy sedeli a čakali na pomalé načítanie webovej stránky? Pravdepodobne ste sa rozhodli čakať drahé sekundy, kým sa stránka načíta, rozhodli ste sa pre výber späť Tlačidlo. Inými slovami, internet prevádzkuje horúčkovité tempo a ak vaše stránky nedokážu udržať krok s rizikom straty zákazníkov, návštevníkov a predplatiteľov – preto je dôležité pravidelne testovať výkonnosť WordPressu a zlepšovať vaše stránky.

Rýchle weby majú lepšie zapojenie používateľov, mieru konverzie a možno dokonca aj hodnotenie vyhľadávacích nástrojov – je čas, aby ste sa dostali na palubu. V tomto príspevku preskúmam päť nástrojov na testovanie výkonnosti a rýchlosti stránok WordPress, aby ste dnes mohli vykonať potrebné zmeny.

Prečo je váš web WordPress pomalý?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by vaše stránky mohli mať horšiu výkonnosť ako obvykle. Rýchlosť načítania sa bude meniť v závislosti od lokality, ale existuje niekoľko faktorov, ktoré vypínajú väčšinu lokalít.

Pre webové stránky WordPress najčastejšie príčiny spomalení načítania stránky sú:

  • nadúvané / zle kódované doplnky
  • zle kódované témy
  • veľké obrazové súbory
  • zlý hosting (nevhodný pre váš web)

Nižšie vám ukážeme, ako vyriešiť tieto bežné problémy. Predtým, ako sa pustíte do optimalizácie svojich webových stránok, však musíte zistiť, ako rýchlo to funguje.

Najlepšie nástroje na testovanie výkonnosti WordPress

Nasledujúce nástroje na testovanie výkonnosti WordPress vám poskytnú úplný obraz o tom, ako dobre funguje váš web. Môžete použiť jeden nástroj alebo ich všetky použiť na krížové odkazy na údaje webových stránok.

1. Google PageSpeed ​​Insights

Štatistiky Google PageSpeed

Štatistiky PageSpeed je nápadom spoločnosti Google. Táto šikovná webová aplikácia meria a testuje výkonnosť WordPress na vašich stránkach na viacerých zariadeniach vrátane stolných a mobilných prehliadačov. Toto je užitočné, ak vaši návštevníci pristupujú na vaše stránky z rôznych veľkostí obrazovky a zariadení.

2. Pingdom Tools

Pingdom Tools

Pingdom je bezplatný nástroj, ktorý vám poskytuje úplné informácie o výkone vrátane času načítania, veľkosti stránky a podrobnú analýzu každej stránky na vašom webe. Najlepšie zo všetkého je, že táto aplikácia ukladá históriu výkonnosti, takže môžete sledovať, či vaše úsilie o zlepšenie časov načítania funguje.

3. GTmetrix

GTmetrix Performance Test

Správa, že GTmetrix Generates vám ukáže kompletnú históriu rýchlosti načítania webových stránok, ako aj podrobnú správu, ktorá navrhuje spôsoby, ako zlepšiť výkonnosť vašich webových stránok. Okrem nástrojov na počiatočnú analýzu stránky má tento webový nástroj aj funkciu prehrávania videa, ktorá umožňuje zistiť, kde sa vyskytujú prekážky rýchlosti načítania..

4. WebPagetest

WebPagetest

WebPagetest vám poskytuje rýchlosť načítania vašich stránok a stupeň ich výkonnosti. Je jedinečný v tom, že vám umožňuje vybrať krajinu, z ktorej chcete prehľad zobraziť, aby ste videli, ako si vaše stránky vedú po celom svete. Toto je užitočné, ak máte veľkú zahraničnú používateľskú základňu.

5. Doplnok prehliadača YSlow

Doplnok prehliadača YSlow

YSlow je doplnok prehliadača, ktorý vám umožní sledovať výkonnosť všetkých stránok, ktoré práve navštevujete. Nedáva vám skutočný čas načítania, ale rozpisuje sa na 20 rôznych podnetov výkonu. Pomôže vám to porovnať stránky ostatných konkurentov vo vašom výklenku a zistiť, ako vaše stránky stoja.

Možnosti zvýšenia výkonu vašich stránok WordPress

Keď budete mať jasnú predstavu o výkonnosti vašich stránok, môžete ich začať vylepšovať. Nižšie nájdete niekoľko najčastejších vinníkov s pomalým načítaním a čo môžete urobiť, aby ste ich opravili.

Špecializovaný hosting

WPEngine

Najlacnejšie riešenie hostingu nie je nikdy najlepšou voľbou pre vysoký výkon webových stránok. Lacnejší hosting zvyčajne nemá vyhradenú šírku pásma na uspokojenie všetkých podrobností vášho webu WordPress (to je jeden zo spôsobov, ako udržať svoje náklady pod kontrolou, aby vám mohli ponúknuť tie bláznivé nízke ceny).

Zdieľaný hosting môže stále pokryť všetky potreby vašich stránok; najprv musíte urobiť svoj výskum. Ak hľadáte špecializovanú hostingovú službu WordPress, niektoré z nasledujúcich možností sú vynikajúcou voľbou:

Zvážte odinštalovanie určitých doplnkov

Doplnok na sledovanie dopytov WordPress zadarmo

Je veľmi lákavé pridať na svoj web ďalšiu funkciu pomocou doplnku; koniec koncov, z internetu je k dispozícii viac ako 30 000 doplnkov Adresár doplnkov WordPress sám.

Ak uvažujete o inštalácii doplnku, uistite sa, že je kvalitný, pretože zle kódované doplnky môžu spomaliť vaše stránky. Pri výbere doplnku sa uistite, že má vysoké hodnotenie, veľký počet stiahnutí a či bol nedávno aktualizovaný.

Jedným zo spôsobov, ako zistiť, ktoré doplnky ovplyvňujú výkonnosť vašich stránok, je použitie nástroja s názvom Monitor dopytov. Mohli by ste prejsť každým doplnkom na svojej stránke, deaktivovať a znova aktivovať každý z nich počas vykonávania testov načítania stránky – alebo môžete použiť tento doplnok. Tento doplnok vytvára úplnú správu o všetkých databázových dopytoch na vašom webe, ktoré potom možno filtrovať podľa komponentov a zistiť, ktoré doplnky používajú vaše zdroje. Doplnok tiež poskytuje informácie o spustených hákoch, chybách PHP, variáciách dotazov, skriptoch a štýloch, HTTP požiadavkách, presmerovaniach, Ajax požiadavkách a ďalších.

Zrušte svoj zle zakódovaný motív

Nezabúdajte, že zle kódované a nekvalitné témy môžu výrazne ovplyvniť výkonnosť vašich stránok. Aj keď ste za tému zaplatili prémiovú cenu, nezaručuje sa, že bude mať kvalitný kód.

Dobrým meradlom je otestovať svoju aktuálnu tému alebo tému, o ktorej uvažujete o kúpe, v porovnaní s natívnou témou WordPress, ktorá je prítomná po novej inštalácii (a len aby ste vedeli, všetky naše bezplatné témy WordPress a prémiové témy vytvorené tu na WPExplorer používa čistý a platný kód na optimalizáciu výkonu vašich stránok vrátane nášho najpredávanejšieho rámca Total WordPress.

Kompresia a optimalizácia obrázkov

TinyPNG

Vysoko kvalitné obrázky sú rozhodujúce pre pomoc vášmu obsahu a webu vyniknúť, ale nenechajte sa ovplyvniť výkonnosť vašich stránok. Môžete komprimovať a optimalizovať obrázky bez straty kvality, vďaka čomu bude vaša stránka v prevádzke rýchlo. Nasledujúce doplnky skomprimujú všetko, čo sa nachádza v časti Knižnica médií na vašom webe.

Ak nechcete nainštalovať doplnok, je ďalšou možnosťou použitie nástroja na kompresiu obrázkov online, napríklad TinyPNG alebo kraken, pred odovzdaním obrázka na vaše stránky.

Použite doplnok Caching

Celková medzipamäť W3

Pretože weby WordPress musia pravidelne odosielať databázové požiadavky, doplnok cache ukladá tieto požiadavky generovaním statickej stránky HTML, ktorá sa má namiesto toho zobraziť. Doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte môžu pomôcť vášmu webu zvládnuť väčšie množstvo prenosov a tiež komprimovať a optimalizovať ďalšie oblasti vášho webu. Dva z najbežnejšie používaných doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte sú Super vyrovnávacia pamäť WP a Celková medzipamäť W3. Je ťažké si vybrať jedného z druhého, tak sa pozrite sami a vyberte si toho, ktorý vás zaujme.

Nepretržitá údržba stránok

Ak chcete, aby vaše stránky zostali rýchle, musíte ich pravidelne udržiavať. Neustála údržba na vašom webe zahŕňa riešenie spamu s komentármi, opravu akýchkoľvek nefunkčných odkazov a stránok a optimalizáciu databázy pomocou doplnku, ako je napríklad WP-DBManager. Pomôže to udržať vysokú výkonnosť vašich stránok, takže na svojej novo inovovanej stránke, pre ktorú ste tak tvrdo pracovali, nenastane pokles..

Záver výkonu WordPress

Mať vysoko výkonné webové stránky s vysokými rýchlosťami načítania sa s časom stanú dôležitejšie. Našťastie môžete pomocou sady bezplatných nástrojov online a doplnkov WordPress otestovať výkonnosť WordPress na svojich stránkach, aby ste našli problémové miesta a opravili ich bez prílišnej práce..

Ako udržujete svoj web štíhly a beží rýchlo? Akýkoľvek doplnok uvádza, že sme zmeškali? Rád by som o nich počul!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me