5 rýchlych vylepšení na zvýšenie konverzie blogu

5 rýchlych vylepšení na zvýšenie konverzie blogu

Existuje veľa skvelých vecí, ako zarobiť peniaze online, ale jednou z nich je skutočnosť, že si môžete stanoviť kvantifikovateľné ciele a zmerať ich s veľkou presnosťou. Napríklad, ak chcete znížiť mieru odchodov o 5%, implementujte iba opatrenia, o ktorých si myslíte, že vám pomôžu. Na sledovanie účinku použite službu ako Google Analytics, potom opláchnite a zopakujte.

Akonáhle budete mať zavedené publikum alebo zákaznícku základňu (dokonca aj relatívne malú), možnosti vylepšenia blogu na zvýšenie konverzií a príjmov sú takmer neobmedzené. Často môžete dosiahnuť viac s rovnakým množstvom úsilia vyladením toho, čo už máte na rozdiel od hľadania čerstvých návštevníkov.

To je niečo, čo som začal brať vážne v posledných niekoľkých mesiacoch, keď som vylepšil svoj vlastný blog, aby som zvýšil počet konverzií a nakoniec aj môj spodný riadok. V tomto príspevku sa chcem s vami podeliť o niekoľko veľmi rýchlych a ľahkých vyladení, ktoré môžete urobiť, aby ste zvýšili svoj úspech v blogovaní..

Dôležitosť sledovania

Predtým, ako začneme, musím uviesť, aké dôležité je, aby ste mali presné prostriedky na sledovanie všetkých metrík, ktoré sú relevantné pre vyladenia, ktoré urobíte.

Napríklad, ak sa chystáte implementovať vyladenie, ktoré, ako dúfate, zvýši mieru vášho odberu noviniek, budete chcieť vedieť, koľko nových odberateľov pravidelne priťahujete. Ste však tiež budete chcieť poznať počet návštevníkov vášho blogu v rovnakom období, aby ste mohli vytvoriť mieru konverzie ako percento z týchto návštevníkov. Zvýšenie počtu predplatiteľov e-mailov nemusí nevyhnutne znamenať, že vaše vyladenie fungovalo – je možné, že ste prilákali viac návštevníkov..

Aby som vám pomohol v tejto oblasti, uzavriem každé vyladenie odporúčaniami pre metriky, ktoré by ste mali sledovať.

Urob to krok za krokom

A ešte jedna vec, než sa dostaneme k dobrým veciam – uistite sa, že implementujete a sledujete naraz iba jedno vyladenie. Ak implementujete viac vylepšení súčasne, pozitívne (alebo negatívne) účinky sa môžu „krížovo kontaminovať“ a nebudete mať tušenie, ktoré vyladenie dosiahlo, aký výsledok.

Rýchlosť, s ktorou môžete dosiahnuť presvedčivé výsledky, sa skutočne spolieha na to, koľko prevádzky dostanete na svoj blog. Môžete si zvoliť spustenie jedného experimentu týždenne, prípadne jeden mesiac, ak nemáte veľkú návštevnosť. Zahrajte si ho podľa ucha a zistite, ako prebieha váš prvý vyladenie.

Dobre, to je dosť úvodných ustanovení – poďme na tieto vylepšenia!

1. Zvýšte počet blogových príspevkov na titulnej stránke

Znie to dosť nudne, však? Aký to bude mať vplyv na konverzie alebo príjem? Pokiaľ ide o úsilie o vykonanie tohto vylepšenia v porovnaní s potenciálnym prínosom, v skutočnosti je to celkom veľký rozdiel.

V prvom rade nezabudnite, že zvýšenie alebo zníženie počtu blogových príspevkov na domovskej stránke je jednoduché, ak je váš blog vašou prednou stránkou. To je možné dosiahnuť asi za 5 sekúnd Nastavenia> Všeobecné na hlavnom paneli WordPress:

Zvýšte počet blogových príspevkov na titulnej stránke

Ak pre svoju domovskú stránku používate nástroj na tvorbu stránok, zmena počtu blogov bude závisieť od toho, ktorý tvorca používate. Napríklad, ak používate motív Total (ktorý obsahuje tvorca vizuálnej stránky WPBakery), budete chcieť upraviť počet príspevkov na karte „Query“ pre svoju mriežku:

Pomocou Builderu môžete zvýšiť počet blogových príspevkov na titulnej stránke

Je to pravdepodobne najrýchlejšie vyladenie, aké kedy urobíte. Teraz sa porozprávajte o potenciálnych výhodách.

Pokiaľ ide o to, koľko blogových príspevkov by ste mali mať na svojej titulnej stránke, existujú argumenty oboma spôsobmi. Niektorí ľudia by povedali, že by ste mali mať väčší počet (povedzme 10), pretože to dáva čitateľom príležitosť prehľadávať viac vašich príspevkov bez toho, aby museli klikať na inú stránku. Iní tvrdia, že menej blogových príspevkov znamená kratšiu dobu načítania (a všetci vieme, aké dôležité je zrýchliť WordPress), čo znamená šťastnejších návštevníkov. Na zálohovanie tohto druhého argumentu existuje obrovské množstvo presvedčivých údajov.

Rovnako ako u väčšiny otázok tohto charakteru je kľúčom uznanie oboch strán argumentu a následné testovanie. Ak máte na svojej domovskej stránke iba 5 blogových príspevkov, skúste 10 a naopak. Možno to skúste ešte viac alebo menej v závislosti na tom, aké dobrodružné sa cítite.

Metriky (iba titulná strana): miera odchodov, čas na webe, stránky na návštevu a priemerné trvanie návštevy

2. Použite manuálne výpisy

Tento návrh nadväzuje priamo na predchádzajúci návrh a pravdepodobne zmierňuje obavy zo zaťaženia mamutov. Najmä ak na svoju domovskú stránku pridáte veľa blogových príspevkov.

Pokiaľ ide o zobrazovanie príspevkov v archívnej podobe (napr. Na domovskej stránke alebo na stránke kategórie), existujú spravidla tri spôsoby:

  1. Zobraziť celý príspevok
  2. Zobraziť automaticky určený výpis (napr. 100 znakov)
  3. Zobraziť ručne vytvorený výpis

Ja osobne som fanúšikom tretej možnosti. To umožňuje návštevníkovi prečítať si rýchly prehľad o všetkých príspevkoch na vašej domovskej stránke bez toho, aby sa musel ponoriť do celého obsahu, pokiaľ si to neželá. Myslím, že je to perfektný kompromis.

Väčšina dobrých tém vám umožňuje pridať manuálne úryvky jedným z dvoch spôsobov.

Prečítajte si viac značiek

Najskôr môžete pridať značku „Čítať viac“ (Alt + Shift + T) v bode, v ktorom chcete ukončiť výňatok..

Výňatok z WordPress Metabox

Prípadne prilepte svoj vlastný úryvok do meta poľa Výňatok na obrazovke Upraviť príspevok.

Metriky (iba domovské / archívne stránky): miera odchodov, čas na webe, stránky na návštevu a priemerné trvanie návštevy

3. Zvýšte význam svojej primárnej CTA

V prípade, že vás zaujíma, CTA znamená „výzva na akciu“ – prvok, ktorý povzbudzuje návštevníkov, aby vykonali požadovanú akciu. Môže to byť prihlásenie na odber bulletinu, nákup informačného produktu alebo čokoľvek iného.

Aj keď na svojom blogu môžete mať viacero CTA (aj keď dúfajme, že ich nie je až také veľké), mali by ste mať jeden, ktorý je dôležitejší ako zvyšok. Pre mnohých je to formulár na odber e-mailov. Táto „primárna“ CTA by mala byť čo najvýraznejšia. Ak nie je, vylaďte ho tak, aby bol. Návrhy zahŕňajú:

  • Vďaka tomu je najfarebnejším prvkom na stránke
  • Presúvanie nad záhybom (čo môže mať za následok obrovské zvýšenie prekliknutia)
  • Umiestnite ho na hornú časť bočného panela
  • Umiestnenie nad hlavný obsah
  • Presunutím do kontextového okna

Vyberte si jednu z vyššie uvedených možností (nezabudnite – nie viac ako jeden!) A otestujte výsledky. Môžete mať príjemné prekvapenie.

Metriky (na všetkých stránkach, kde sa objaví výzva na akciu): požadovaný výsledok CTA (napr. nový odberateľ), celkový počet návštevníkov vášho blogu a prvý vydelený druhým (aby ste dostali percentuálny konverzný pomer)

4. Pridajte vynikajúci odkaz na svoju hlavnú stránku s peniazmi.

Vo vašom blogu je pravdepodobne konkrétna stránka, ktorá generuje vyšší príjem (priamo alebo nepriamo) ako akýkoľvek iný. Môže to byť niečo ako stránka „Zdroje“. Alebo možno produkt. Nech je to čokoľvek, mali by ste ho ľahko sprístupniť svojim návštevníkom. Keďže pridanie do hlavnej ponuky nemusí mať zmysel, môžete do bočného panela, päty alebo prípadne do hlavičky pridať výrazný odkaz (v závislosti od vzhľadu vašej stránky). Takto sa váš odkaz objaví na čo najviac možných stránkach.

Výrazom mám na mysli grafické. Nemalo by to byť len ďalšie textové prepojenie – malo by to byť rovnako, ako to robia vaše CTA (pretože je to v podstate CTA ako každá iná).

Dobrým príkladom je panel s popiskami, ktorý program WPExplorer používa v hornej časti stránky:

Hlavný panel WPExplorer

Jednoznačne vyniká v porovnaní s inými odkazmi na stránke alebo v ponuke.

metriky: návštevy stránky s peniazmi, celkový počet návštevníkov vášho blogu a prvý vydelený druhou (aby ste dostali percentuálnu mieru prekliknutia)

5. Zvýšiť význam sociálneho zdieľania

Dúfam, že na svojom blogu máte minimum doplnkov na zdieľanie v sociálnych sieťach. V skutočnosti však môžete urobiť omnoho viac, aby ste na svojom blogu dostali sociálne odporúčania.

Jednoduchá skutočnosť je, že veľa ľudí nebude mať taký záujem o zdieľanie vášho obsahu, pokiaľ im to neurobíte skutočne jednoduchým (a lákavým). Musíte to urobiť, aby to stálo za to.

Existujú rôzne spôsoby, ako to môžete urobiť, ale tu sú dva jednoduché.

AddThis Social Share Plugin

Vyskúšajte plávajúce tlačidlá zdieľania. Dobrým doplnkom sú tlačidlá zdieľania WordPress od AddThis. Inštalácia je jednoduchá a podporuje viac ako 200 kanálov sociálnych médií. Návštevníci vašich stránok budú mať s AddThis veľa možností na zdieľanie.

Zdieľanie blogu v sociálnej sieti

Alebo zahrňte tlačidlá zdieľania v hornej a / alebo dolnej časti každého príspevku. V závislosti od vášho motívu WordPress môže byť táto možnosť zabudovaná. Napríklad pri motíve Total WordPress, do ktorého by ste prešli Vzhľad> Prispôsobiť> Blog> Jeden príspevok a pomocou modulu „Jednotlivé prvky rozloženia“ povolíte modul Sociálne zdieľanie. Potom ju jednoducho pretiahnite tam, kam chcete. Či už je to pred odporúčaným obrázkom, alebo za hlavným obsahom. Alternatívne je táto vlastnosť tiež zahrnutá v Doplnok JetPack – musíte to jednoducho povoliť Jetpack> Nastavenia> Zdieľanie.

Viac informácií o týchto taktikách nájdete v nedávnom príspevku, ktorý som venoval zvyšovaniu návštevnosti vášho blogu zo služby Twitter. Začnite implementovať tieto vylepšenia (a čokoľvek iné, čo dokáže vaša fantázia vyvolať) a analyzujte výsledky.

metriky: počet odporúčaní na váš blog v sociálnych médiách, celkový počet návštevníkov na vašom blogu a prvý vydelený druhým (t. j. zvyšuje sa podiel vašich sociálnych návštevníkov na vašom blogu v dôsledku vyladenia?)

Poškrabanie povrchu

V tomto príspevku som uviedol niekoľko jednoduchých vylepšení, ktoré môžete urobiť, aby ste zvýšili konverziu blogu. Faktom však je, že existuje oveľa viac. Napríklad, dokonca ani ja spomínaný nástroje na testovanie rozdelenia, čo je pravdepodobne najúčinnejšia forma vyladenia, ktorú môžete urobiť. Optimalizácia vášho blogu by mala byť neustálym procesom a vyššie uvedené vylepšenia by mali byť iba začiatkom.

V tejto súvislosti by som rád vedel, či máte nejaké vlastné návrhy na implementáciu vylepšení na vašom webe, ktoré môžu zvýšiť počet konverzií a príjmy. Ak áno, podeľte sa s nami v časti s komentármi nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me