5 tipov na optimalizáciu, aby bol váš web WordPress pripravený na mobil

Stále viac ľudí používa smartfóny a tablety každý deň na celom svete. Odhaduje sa, že do konca tohto roka bude viac ľudí používať svoje mobilné zariadenia na vyhľadávanie na webe ako na stolnom počítači. O to viac dôvodov, aby ste sa ubezpečili, že vaše stránky WordPress sú pripravené pre mobilné zariadenia, nie? Neuznajte silu mobilného trhu a určite vám budú chýbať príležitosti veľké aj malé, aby ste sa dostali na väčší trh spotrebiteľov.

Našťastie to pre vás nie je také náročné, ako by ste si najskôr mysleli optimalizovať svoje stránky pre mobilné použitie. Pozrite si nasledujúce tipy, pomocou ktorých môžete svoju webovú stránku WordPress vyrovnať zvyšku webu pripraveného na mobilné zariadenia.

Prečo musí byť váš web WordPress pripravený pre mobil?

Pozri sa okolo. Takmer každý nosí nejakú značku mobilného zariadenia. Aj deti ich dnes majú. Pretože väčšina ľudí vlastní mobilný telefón, je pravdepodobné, že si na ňom prečítajú blog alebo webovú stránku. Prečo nie váš? Pravdepodobne ste už vykonali svoju povinnú starostlivosť, pokiaľ ide o zvýšenie návštevnosti vašich webových stránok, napríklad o zvýšenie úsilia v oblasti SEO. No, nevedeli by ste, že optimalizácia mobilných zariadení patrí do tejto kategórie?

Každý kanál musíte použiť na to, aby ste získali čo najväčšiu návštevnosť. Berúc do úvahy skutočnosť, že Američania denne strávia asi 2,7 hodiny venovaním sociálnych sietí na mobilných telefónoch, je pravdepodobné, že narazia na množstvo rôznych blogov a webov, ktoré zdieľajú ich priatelia..

Pokiaľ ide o svet technológie a marketingu, musíte byť vždy na nohách. S desiatkami ľudí, ktorí používajú mobilné zariadenia, je dôležité, aby majitelia webových stránok identifikovali novú cestu, ako svoje webové stránky uvádzať na trh s cieľom generovať novú návštevnosť. A najlepší spôsob, ako to urobiť? Mobilná optimalizácia, samozrejme! Cítite tu trend?

Ak vaše stránky nie sú optimalizované na zobrazenie na mobilnom zariadení, bude pre divákov ťažké prečítať si obsah a prezerať obrázky. Webové stránky musia byť správne optimalizované, aby sa mohli používať na veľkostiach obrazovky, ktoré majú mobilné zariadenia. Veľkosť obrazovky a rozlíšenie musia byť v poriadku. Ak nie, návštevníci nájdu iné webové stránky, na ktoré sa môžu obrátiť. Postupom času vás to môže stáť potenciálnych zákazníkov.

Chcete, aby vaše stránky generovali návštevnosť. Ale akonáhle sú tam, chcete, aby ich skúsenosti boli pozitívne. Vytvorenie stránok pripravených na použitie v mobilných zariadeniach zlepší dojem návštevníkov a zvýši vaše šance na ich zmenu na opakovaných zákazníkov.

Tip č. 1: Používanie tém vhodných pre mobilné zariadenia

V záujme zachovania konzistentnosti témy vášho webu medzi počítačovou a mobilnou verziou je mobilná téma pre vás ideálna. Týmto spôsobom sa nemusíte rozvíjať sami alebo si niekoho musíte najať, aby to pre vás urobil. Spolu s nárastom využívania mobilných zariadení prichádza aj nárast počtu dostupných mobilných tém. Je smiešne, ako to vyjde, hm?

Tu je niekoľko na vyskúšanie:

Twenty-Fourteen

  • Dvadsať štrnásť. Predvolená téma programu WordPress je skutočne ideálna pre mnoho webových stránok. Je citlivý, atraktívny a ponúka početné konfigurácie ponuky, aby sa zmestili na obrazovku ľubovoľnej veľkosti.
  • Celkom téma. Táto najpredávanejšia téma je skvelý spôsob, ako zobraziť vaše webové stránky na rôznych mobilných zariadeniach. Total reaguje na tekutiny, takže rozloženie stránky sa automaticky prispôsobí oknu prehliadača. Navyše pridané vlastné mobilné možnosti uľahčujú optimalizáciu.
  • ananás. Táto minimalistická téma WordPress je úžasná ako téma, ktorá využíva mobilný responzívny dizajn.
  • Mayashop. Ak prevádzkujete web s elektronickým obchodom, doplnok Jigoshop je vynikajúcou možnosťou, ktorá bez problémov funguje s témou Mayashop. Webové stránky elektronického obchodu majú tendenciu byť pre optimalizáciu mobilných zariadení trochu náročnejšie. Táto téma pomôže prispôsobiť vášmu konkrétnemu dizajnu.

Tip č. 2: Použite doplnky

Jednou z najlepších vecí v programe WordPress je dostupnosť doplnkov, ktoré uľahčujú a zefektívňujú prácu vlastníka webových stránok. Doplnky slúžia na množstvo účelov, medzi ktoré patrí pomoc pri vytváraní stránky tak, aby bola mobilná.

Ako vlastník stránok by ste radšej trávili čas a úsilie sústredením sa na skutočný obsah na svojich stránkach ako na všetky technické mumbo-jumbo, ktoré sa deje v zákulisí, aby vaše stránky fungovali, však? Jednoduchý doplnok môže pomôcť pri ľahšom čítaní obsahu na vašom webe bez toho, aby ste ho museli miliónkrát zväčšiť alebo posúvať zľava doprava, keď sa snažíte prečítať odsek v telefóne..

Tu je niekoľko doplnkov, ktoré by ste si mohli vyskúšať:

Balík WordPress Mobile Pack

Balík WordPress Mobile Pack. Tento doplnok vám poskytuje úplnú kontrolu nad mobilnou verziou vášho webu. Mapovanie domén uľahčuje identifikáciu najpopulárnejších zariadení, pričom jediná téma je ponúkaná v štyroch rôznych farebných paletách.

Mobilný detektor WP

Mobilný detektor WP. Tento doplnok poskytuje jednoduchý spôsob optimalizácie vašich stránok pre mobilné zariadenia v žiadnom momente. Mobilný detektor WP spolupracuje s tisíckami rôznych smartfónov, tabletov, telefónov s prístupom na internet atď., Takže vášmu hosťovi poskytne príjemnú skúsenosť bez toho, aby ste sa museli celé týždne snažiť prísť na to,.

Tip č. 3: Prispôsobte svoju webovú stránku

V minulosti ste pravdepodobne navštívili responzívny web. Tieto typy webových stránok reagujú primerane podľa zariadenia, na ktorom sa prezerajú. Pri prezeraní na pracovnej ploche je stránka prezentovaná jednosmerne. Pri prezeraní na smartfóne sa zobrazuje v inom. To isté sa stane, keď si prezeráte web na tablete alebo notebooku, alebo na akomkoľvek inom mobilnom zariadení, na ktoré sa môžete pozerať.

Mať responzívny dizajn na vašich stránkach jednoducho znamená, že sa bude automaticky upravovať bez ohľadu na to, z akého zdroja váš divák navštevuje. Docela v pohode, však? Mať responzívnu webovú stránku je jednoduché, ak používate platformu svojich stránok WordPress. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť responzívnu tému WordPress, ktorá vyhovuje štýlu vašej webovej stránky (nemôžeme prestať hovoriť o našej plne responzívnej téme Total WordPress so zabudovaným nástrojom drag & drop page build, takže môžete vytvoriť ľubovoľné responzívne rozloženie! ).

Tip č. 4: Minimalizujte prepracovanú grafiku

Zamyslite sa nad veľkosťou obrazovky mobilného zariadenia. Je pravda, že sa zdajú byť každým dňom väčšie, ale určite sú menšie ako priemerná plocha. Zabudnite na naplnenie svojej webovej stránky fantastickou grafikou – príliš veľa z nich spôsobí iba zvýšenie časov načítania, čo je pre mobilných surferov „nie“..

To platí najmä pre stránky elektronického obchodu. Nakupujúci nechcú byť bombardovaní grafikou, aby sa prepadli. Chcú, aby mohli nakupovať rýchlo a efektívne. Preto vetujte nadbytočnú grafiku a udržujte ju jednoduchú.

Tip č. 5: Vyberte text rozumne

Okrem minimalizovania grafiky na svojom webe budete tiež chcieť minimalizovať text. Návštevníci majú na svojich obrazovkách veľmi obmedzený priestor, aby zistili, o čom predávate alebo píšete. Keďže nie je pravdepodobné, že by sa priblížili alebo oddialili alebo posúvali nahor a nadol, zamerajte sa na textové britvy na to, o čom je váš produkt..

Zabudnite na všetky „ozdôbky“, ktoré sa mnohí predajcovia snažia využiť, aby získali viac pozornosti na svoje výrobky. Zákazníkom dajte iba to, čo potrebujú na informovaný nákup.


Optimalizácia webu WordPress pre mobilné zariadenia nemusí byť komplikovaná. Musí sa to však urobiť bez ohľadu na to. Ako dôvtipný online podnikateľ to už viete. Ktokoľvek s párom očí môže vidieť, ako preberá mobilný svet. Dúfajme, že tieto tipy sa ukážu ako užitočné.

Už ste si urobili svoj web mobilným? Ak áno, aké kroky ste podnikli na dosiahnutie tohto cieľa? Rád by som to vedel!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me