5 typov podpory, ktoré potrebuje každý webový dizajnér

5 typov podpory, ktoré potrebuje každý webový dizajnér

Prevádzka webových stránok nie je jednoduchá, ani menej, keď ste na čele svojej vlastnej nezávislej firmy zaoberajúcej sa návrhom. Očakáva sa, že spolu s tvorivou činnosťou budete žonglovať aj so svojimi vlastnými stránkami a potrebami svojich klientov.

Či už ste sami alebo máte za sebou tím, môže to byť ohromujúce. Neustále technické poruchy, pokles návštevnosti alebo škodlivý softvér, s ktorým nie ste vybavení, vám môžu spôsobiť pocit beznádeje a frustrovania..

Existujú však aj iné miesta na otočenie; Ak sa snažíte vyriešiť všetky tieto problémy, využitie špecializovaného tímu podpory je skvelý spôsob, ako sa dostať späť na nohy – takže môžete zabudnúť na tieto problémy a vrátiť sa k navrhovaniu.!

1. Podpora webhostingu

Podpora webhostingu

Webový dizajnér nie je nič bez webových stránok a všetky webové stránky potrebujú hosting. Ak by sa vyskytli technické problémy, poskytovateľom hostiteľských služieb je často konzultácia. Zvyčajne je zadarmo a väčšina ponúka nepretržitú podporu.

Pamätajte, že výber solídneho hostiteľa by mal byť najvyššou prioritou. Ten, ktorý má užitočnú podporu, bezplatné zálohy, základné zabezpečenie a funkcie SEO a optimalizácia WordPress, by ste mali dávať pozor. Pre zbytočné funkcie nie je potrebné vyselektovať stovky. Nanajvýš ho budete musieť vylepšiť bezpečnostným softvérom alebo extra optimalizáciou SEO.

Stručne povedané: Vyhľadajte webhostingu, ktorý ponúka najviac alebo všetko, čo potrebujete. Podpora, ktorá je ochotná s vami spolupracovať, je nevyhnutnosťou a všetky doplnky, ktoré eliminujú potrebu zálohovania alebo bezpečnostných balíkov tretích strán, sú tiež skvelé..

Môžete ísť za väčšími spoločnosťami, ako je Siteground alebo Bluehost, ale niekedy sa rozhodnete pre menšiu firmu, pretože môže ponúknuť špecializovanú podporu..

Spravidla odporúčame spravovať hostený program WordPress, pretože vo väčšine prípadov dostanete to, za čo platíte. Naším najlepším výberom je WP Engine (čo poháňa WPExplorer), ktorý ponúka skvelý live chat a podporu ticketov. V závislosti od zvoleného plánu ponúkajú aj telefonickú podporu pre plány na úrovni rastu a mierky. K ďalším skvelým možnostiam patrí Kinsta a Zotrvačník (ak však chcete vidieť viac, môžete skontrolovať náš najlepší zoznam hostiteľov WordPress)..

Dajte pozor na spoločnosť s priateľským tímom, ktorý ponúka e-mailovú a telefonickú podporu. Skontrolujte, či online recenzie nie sú dobré spoločnosti, ktoré uprednostňujú zákaznícky servis.

2. Podpora tém a doplnkov

Podpora tém a doplnkov

Ak používate motívy alebo doplnky od vývojárov tretích strán, v určitom okamihu sa môžete stretnúť s problémami alebo konfliktmi. Odrežte obrázky, zmiznú príspevky v blogoch atď. Môžete sa na to obrátiť s vývojárom a často sú radi, že sa môžu pozrieť a ponúknuť návrhy. Väčšina prémiových stránok s témami alebo doplnkami obsahuje fórum alebo aspoň komentáre, na ktorých môžete uverejňovať príspevky o svojom probléme. Nezabudnite byť úprimní, keď žiadate o pomoc. Ak ste sami vykonali nejaké zmeny alebo úpravy, uistite sa, že vývojár je si vedomý, aby vám mohli lepšie pomôcť.

Ak problém prebehne hlbšie, ako vám môžu pomôcť, alebo ak chcete jednoducho vyhradený tím, typická služba podpory WordPress bude fungovať dobre. Len sa uistite, že ponúkajú podporu tém a doplnkov. Existujú dve spoločnosti WPFixIt, – služba rýchlej opravy s jednorazovým poplatkom a WPMaintainer, so svojím drahým, ale veľmi profesionálnym dizajnérskym tímom.

3. Aktualizácie WordPress a technická podpora

Aktualizácie WordPress a všeobecná technická podpora

Ak používate WordPress, pravdepodobne už viete, že nie je vždy ľahké spravovať ho. Každý deň musí byť doplnok aktualizovaný, stránka musí byť vylepšená a tu a tam niečo exploduje. To sa týka tak vašich vlastných webových stránok, ako aj webových stránok vašich klientov. Ste dizajnér! Mali by ste pracovať na vytvorení novej webovej stránky alebo témy, nezaoberať sa drobnými technickými problémami.

Našťastie existuje množstvo služieb údržby WordPress, vďaka ktorým sú tieto manuálne úlohy menej priťažujúce a umožňujú vám vrátiť sa k zábavným veciam. Príklady zahŕňajú Maintainn, WP Curve, WP Butler a ďalšie (ďalšie informácie zobrazíte kliknutím na odkaz). Vyberte si ten, ktorý poskytuje služby, ktoré potrebujete, a to predovšetkým pri zachovaní primeraného rozpočtu. Koľko stojí váš čas?

Dodatočná poznámka: Aj keď za vás nemusí byť možné automatizovať aktualizácie vašich doplnkov, vaša hostiteľská spoločnosť vám môže stále pomôcť. Vyhľadajte hostiteľa, ktorý podporuje WordPress a ponúka pomoc so všetkými problémami, s ktorými sa môžete stretnúť pri jeho používaní. Nie všetci hostitelia poskytujú podporu WP, preto sa pred poskytnutím pomoci oboznámte s platformou.

Všeobecná technická podpora

Nepoužívate WordPress? Technická podpora nemusí byť tak lacná. Takmer každý návrhár webových stránok pozná niečo vo formáte HTML, CSS alebo Javascript – ale keď sa vyskytnú závažné problémy, možno nebudete vedieť, čo robiť.

Pred rozhodnutím o IT konzultantovi vyhľadajte recenzie mimo stránky a zistite, čo majú používatelia povedať. Môže to znamenať rozdiel medzi výberom spoločnosti, ktorá nestojí za to veľa, dokonca priamy podvod, alebo kvalitnou investíciou.

4. Zabezpečenie a zálohy stránok

Zabezpečenie a zálohy stránok

Keď tam umiestnite svoj web, otvárate sa na potenciálny útok. Nevinné webové stránky sa môžu zmeniť na vektory na distribúciu škodlivého softvéru, alebo sa ransomware môže zmocniť dôležitých súborov a požadovať platbu. Aj keď sú tieto situácie zriedkavé, sú vytrvalým pripomenutím dôležitosti online bezpečnosti.

Našťastie majú bezpečnostné prvky tendenciu byť súčasťou iných IT služieb. Ak ste sa však rozhodli pre bezpečnosť na prvom mieste alebo ste sa rozhodli vynechať všeobecnú technickú podporu, možno bude potrebovať nástroj, ktorý zablokuje vaše stránky..

Z bezpečnostných dôvodov dôrazne odporúčame Sucuri – podpornú súpravu, ktorá je mimoriadne cenovo dostupná pre všetky ponuky, ktoré ponúka. Môžete si tiež kúpiť firewall, ktorý je dodávaný s ochranou DDoS. Aj keď existuje veľa doplnkov a spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť WordPress, profesionálna služba, ako je Sucuri, je najlepšou obranou (pre vás a vašich klientov).

Rovnako ako v prípade IT spoločností, aj pred investovaním do zabezpečenia alebo zálohovacej služby skontrolujte recenzie.

zálohy

Udržiavanie zálohovaných webových stránok, aj keď často prehliadaných, je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by mal vlastník webových stránok robiť. Nebudete vedieť, koľko ste zmeškali tieto obrázky alebo blogové príspevky alebo databázové súbory, kým nezmizli – odstránení vírusom alebo prírodnou katastrofou alebo inou katastrofou. Dôrazne odporúčame, aby ste sa naučili, ako zálohovať WordPress sami, či už je to manuál alebo služba, ako je napr VaultPress.

Väčšina balíkov služieb technickej podpory je dodávaná so zálohami, takže nemusí byť potrebné na to minúť viac. Hostitelia, bezpečnostné služby, balíky technickej podpory – jeden z nich má viac ako pravdepodobné, že táto rozhodujúca vlastnosť je vrhnutá. Ak sa budete smieť, vyhľadajte službu, ako je Starostlivosť o lokalitu WP. Denné zálohy, viac dostupných plánov, veľkorysé množstvo miesta … Všetko, čo by ste mali hľadať.

5. SEO podpora

Podpora SEO

Vylepšenie vášho WordPress SEO vyžaduje veľa práce; najlepšie je robiť to, keď začíname od nuly, a nie uprostred. Avšak služby SEO optimalizácie, ktoré môžu poskytnúť, sú neoceniteľné pre zvyšujúcich sa návštevníkov stránok.

Pri hľadaní špecialistu na SEO je dôležité dávať pozor na klamlivé praktiky, ktoré by mohli poškodiť vaše hodnotenie vyhľadávania alebo vás môžu úplne odstrániť z motorov. Táto príručka od spoločnosti Google načrtáva iba niekoľko temných postupov, s ktorými sa môžete stretnúť.

Ale nenechajte sa odradiť. Nezabudnite si vždy vopred urobiť prieskum spoločnosti. Prajeme si, aby sme na tento účel odporučili konkrétnu spoločnosť, ale aby som bol úprimný, záleží to na vašej firme a mieste. Ak ste pizzeria, máte radšej s miestnymi špecialistami na SEO – pravdepodobne ľudia s kanceláriou vo vašom meste. Mali by poznať oblasť a pomôcť vám zacieliť kľúčové slová ako „najlepšia pizza Toronto“ alebo „pizza v centre Toronta“, ak sa nachádzate na tomto mieste. Podniky online (ako WPExplorer) môžu so vzdialenou spoločnosťou pravdepodobne dobre fungovať, ale najlepšie sa špecializujú na svoj priemysel. Pri prehliadači WPExplorer by sme hľadali niekoho, kto rozumie výklenku WordPress. Získate nápad.

Žiadne ďalšie katastrofy

Či už je to dobre etablovaná firma alebo slobodná osoba, ktorá sa na prvý deň potápa, je dôležité mať k dispozícii podpornú sieť, ktorá vás zachytí v prípade krízy.

Zaistenie toho, že váš webový hostiteľ výberu je užitočný a venovaný svojim zákazníkom, dokáže robiť zázraky. Ak však zistíte, že potrebujete trochu dodatočnej podpory, existuje veľa spoločností, ktoré sú viac než ochotné odložiť záťaž. Ako už bolo uvedené, skontrolujte recenzie (alebo dokonca oslovte spoločnosť priamo), aby ste sa uistili, že ten, ktorý si vyberiete, je pre vás ten pravý.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me