50+ Najčastejšie otázky týkajúce sa WordPress

Najčastejšie otázky týkajúce sa WordPress

Mať otázku? Žiadny problém – každý deň dostávame veľa otázok o systéme WordPress. Pomohli sme si myslieť, že zdieľame a rozširujeme niektoré z najbežnejších otázok, ktoré sa nás týkajú WordPressu! Pokryjeme veľa tém vrátane:

 • O programe WordPress
 • Inštalácia WordPress
 • Základy WordPress
 • Blogovanie WordPress
 • Stránky WordPress
 • Prispôsobenie WordPress
 • WordPress SEO
 • Urýchlenie WordPress
 • Zabezpečenie WordPress
 • Zarábajte peniaze pomocou WordPress

Pokračujte v čítaní (a posúvaní) a prečítajte si všetky časté otázky týkajúce sa programu WordPress.

Contents

Otázky týkajúce sa WordPress

Nie ste si istí, či je WordPress pre vás to pravé? Tu sú odpovede na základnú otázku o WordPress, o čo ide, o koľko to stojí a viac.

1. Čo je to WordPress?

Čo je to WordPress?

WordPress je populárny systém na správu obsahu (CMS), ktorý môžete použiť na napájanie svojich webových stránok podľa vlastného plánu hostenia. Program WordPress umožňuje používateľom na celom svete vytvárať blog, vstupnú stránku, internetový obchod, fórum alebo iný web.

Zmätili ste rozdiely medzi dvoma verziami WordPress? Pozrite sa na tohto úplného sprievodcu na stránkach WordPress.com vs WordPress.org a prečo si myslíme, že WordPress.org je lepšou voľbou.

2. Je WordPress zadarmo?

Samotný WordPress je bezplatný webový softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ale na jeho použitie budete musieť investovať do plánu webhostingu. Na zdieľanom hostingovom pláne nájdete hosting len za 1 $ mesačne, ale odporúčame vám minúť trochu viac na spravovanom hostingovom pláne WordPress, aby sa uľahčilo nastavenie a údržba vášho webu..

3. Je WordPress k dispozícii v mojom jazyku?

Možno! V súčasnej dobe je k dispozícii 169 miestnych prekladov WordPress, pričom 10 z nich je na 100% aktuálnych. Stačí navštíviť WordPress Polyglots aby ste skontrolovali svoj jazyk alebo dokonca prispeli k procesu prekladu.

4. Musím vedieť, ako kódovať, aby som mohol používať WordPress?

Rozhodne nie! Väčšina používateľov WordPressu nie sú vývojári, pretože nie je potrebné učiť sa zložité CSS alebo PHP, keď existuje veľa tém a doplnkov, ktoré uľahčujú zmenu webových stránok..

Inštalácia WordPress

Keď sa rozhodnete používať WordPress, je ľahké začať. Stačí nainštalovať WordPress a potom pridať tému a dokonca aj niekoľko doplnkov, aby ste mohli začať vytvárať svoje webové stránky.

5. Ako nainštalujem WordPress?

WordPress je možné nainštalovať manuálne pomocou 5-minútový proces inštalácie, ale väčšina spoločností poskytujúcich webhosting to výrazne zjednodušuje. Väčšina zdieľaných plánov hostenia obsahuje inštaláciu jedným kliknutím na hlavnej stránke účtu alebo na paneli cPanel. Ale ak si vyberiete spravovaného hostiteľa WordPress ako WP Engine, Flywheel alebo Kinsta, nemusíte robiť vôbec nič – WordPress je už pre vás predinštalovaný.

6. Môžem nainštalovať WordPress na môj počítač?

Áno môžeš! S programom WordPress máte možnosť nainštalovať ho lokálne (do svojho počítača) na takmer akýkoľvek operačný systém. V závislosti od úrovne vašich schopností môžete použiť softvér tretích strán, ako napríklad Desktop Server alebo Local, prostredníctvom zotrvačníka alebo manuálne nainštalovať WordPress pomocou MAMP, WAMP alebo LAMP..

7. Ako aktualizujem WordPress?

Aktualizácie sú jednoduché, ako ich uvidíte na hlavnom paneli WordPress. Ak chcete nainštalovať aktualizáciu, kliknite na ikonu obnovenia / aktualizácie alebo prejdite na ikonu Informačný panel> Aktualizácie a kliknite na tlačidlo “Nainštalovať teraz.” Po dokončení inštalácie by sa mala zobraziť obrazovka s potvrdením, ktorá vás privíta k najnovšej verzii programu WordPress.

8. Akú verziu programu WordPress používam?

Číslo verzie WordPress

Nie ste si istí, na ktorej verzii WordPress je spustená vaša webová stránka? Stačí sa prihlásiť na svoju stránku WordPress a v pravom dolnom rohu panela by ste mali vidieť číslo svojej aktuálnej verzie.

9. Môžem importovať svoje príspevky z iného blogu alebo blogovacej platformy?

Áno – môžete exportovať obsah zo svojho starého blogu a potom ho importovať do nového blogu WordPress. Úplné pokyny týkajúce sa vašej starej platformy blogov nájdete v oficiálnej príručke WordPress pre import obsahu.

10. Ako zmením štýl svojej webovej stránky WordPress?

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť vzhľad svojej webovej stránky WordPress, je s novou témou. Téma WordPress je ako štýl vašej webovej stránky. Vaša téma dodá vášmu webu jedinečný vzhľad a v závislosti od toho, čo je v téme obsiahnuté, môže tiež pridať funkcie na prispôsobenie, ako sú farby, písma, ponuky, widgety, stránky, typy príspevkov, formáty príspevkov a mnoho ďalších..

11. Ako nainštalujem tému WordPress?

Nainštalujte tému WordPress

Ak chcete nainštalovať nový denník tém na svoju webovú stránku WordPress a prejsť na Vzhľad> Témy> Pridať nový. Odtiaľto môžete prehľadávať bezplatné témy, ktoré sú dostupné cez WordPress.org, alebo môžete kliknúť na ikonu „Nahrať motív“ na nahranie súboru zip pre tému, ktoré ste si stiahli alebo zakúpili inde.

12. Pri pokuse o inštaláciu témy WordPress sa zobrazuje chyba – čo mám robiť?

Je tam niekoľko časté chyby pri inštalácii témy WordPress, ale najbežnejšia je „Chýbajúca šablóna so štýlmi“. To znamená, že ste sa pokúsili nainštalovať nesprávny súbor alebo priečinok. Najlepším riešením je skontrolovať, či odovzdávate inštalovateľný súbor zip témy (nemal by to byť otvorený priečinok alebo zip všetkých súborov a dokumentácie).

Ďalšou častou chybou je biela obrazovka, keď sa pokúsite nainštalovať novú tému. To často znamená, že musíte zvýšiť limit pamäte servera. Niektoré hostingové spoločnosti majú možnosť voľby v hlavnom správcovi alebo v cPaneli, ale kedykoľvek môžete kedykoľvek kontaktovať tím technickej podpory hostiteľskej spoločnosti..

13. Ako pridám nové funkcie do WordPress?

Na stránky WordPress môžete pomocou doplnkov pridať rôzne funkcie a funkcie. Doplnok WordPress je v podstate doplnkom pre vaše webové stránky. Doplnky zvyčajne pridávajú na vaše webové stránky WordPress nové funkcie alebo funkcie s malým úsilím z vašej strany. Stačí nainštalovať a nakonfigurovať nastavenia doplnku.

14. Ako nainštalujem doplnok WordPress?

Nainštalujte program WordPress

Inštalácia doplnku je veľmi jednoduchá. Z informačného panela WordPress prejdite na stránku Doplnky> Pridať nové. Odtiaľto môžete pomocou vyhľadávania vyhľadať bezplatný doplnok z WordPress.org na inštaláciu alebo môžete kliknúť na „Odovzdať doplnok“Nahrajte súbor zip pre doplnok, ktorý ste si kúpili alebo stiahli od tretej strany.

Základy WordPress

Teraz, keď máte nainštalovaný a pripravený na použitie WordPress, sa pozrime na základné informácie, ktoré by ste mali o WordPress vedieť.

Zmeňte alebo nahrajte logo do WordPress

Ak chcete nahrať nové logo, prihláste sa do WordPress a prejdite na Vzhľad> Prispôsobiť. V závislosti od témy WordPress sa môže zobraziť sekcia „branding“ alebo „header“ a v nej by sa mala zobraziť možnosť odovzdania vlastného loga.

Ak vaša téma namiesto vlastného prispôsobovača WordPress používa vlastný panel tém, jednoducho si vyberte panel tém na hlavnom paneli, vyhľadajte sekciu značky / hlavičky a mali by ste nájsť možnosť pre svoje logo..

16. Ako upravím svoju ponuku WordPress?

Ponuka WordPress (alebo navigácia) by mala obsahovať odkazy na kľúčové stránky alebo príspevky na vašom webe. Z informačného panela WordPress prejdite na stránku Vzhľad> Ponuky. Odtiaľto môžete vytvárať, upravovať a priraďovať svoje ponuky.

 • Vytvorte menu: Kliknutím na modrý odkaz „vytvorte novú ponuku“ a pomenujte novú ponuku.
 • Pridanie alebo odstránenie položiek ponuky: Pomocou možností na ľavej strane obrazovky môžete pridať stránky, príspevky, kategórie a značky, ktoré ste už publikovali, alebo použiť možnosť vlastných odkazov (čo je skvelé na prepojenie na iné webové stránky). Ak chcete položku odstrániť z ponuky, jednoducho kliknite na odkaz Odstrániť.
 • Priradenie umiestnenia v ponuke: Po pridaní odkazov do ponuky vyberte umiestnenie ponuky v časti Nastavenia ponuky v dolnej časti stránky. Tieto umiestnenia budú závisieť od vašej témy WordPress a umiestnení (hlavička, horná lišta, päta atď.), Ktoré téma definovala.

17. Ako upravím svoj bočný panel?

Miniaplikácie postranného panela WordPress

WordPress používa widgety pre obsah zobrazený na bočnom paneli. Ak chcete zmeniť svoje miniaplikácie, otvorte panel a prejdite na Vzhľad> Widgety. Odtiaľto môžete drag & drop pridávať, odoberať alebo meniť poradie svojich widgetov a tiež pomocou jednotlivých možností widgetu prispôsobovať vzhľad svojho bočného panela.

Na základe vašej témy môžete nájsť aj ďalšie možnosti prispôsobenia bočného panela Vzhľad> Prispôsobiť> Bočný panel pre farby, šírku bočného panela atď.

18. Ako môžem zmeniť pätu?

Päty WordPress, ako sú bočné panely, využívajú widgety (pokiaľ vaša téma neobsahuje vlastné alebo alternatívne päty). Jednoducho choďte na Vzhľad> Widgety vykonať zmeny.

A rovnako ako bočné panely, ak téma obsahuje vlastné možnosti pre päty stĺpcov, štýl, autorské práva a ďalšie položky, ktoré pravdepodobne nájdete pod Vzhľad> Prispôsobiť> Päta alebo v rámci vlastného panela tém.

19. Ako zmením svoje heslo?

Ak ste už prihlásení do svojho účtu WordPress, kliknite na svoje používateľské meno na paneli s nástrojmi správcu v pravom hornom rohu obrazovky (ak je váš panel správcov zakázaný, jednoducho prejdite na Používatelia> Vaše používateľské meno cez palubnú dosku).

Vytvorte nové heslo WordPress

Prejdite do dolnej časti obrazovky a kliknutím na možnosť obnovte svoje heslo. Zapíšte si svoje heslo alebo ho pridajte do svojej prihlasovacej aplikácie (napríklad 1Pass) a potom uložte.

Stratené heslo

Ak ste zo svojho účtu zablokovaní, prejdite na svoju prihlasovaciu stránku (zvyčajne na adrese yourwebsite.url / wp-admin), kliknite na odkaz „Zabudli ste heslo?“ odkaz a postupujte podľa pokynov na obnovenie hesla pomocou e-mailu.

A ak z nejakého dôvodu nefunguje ani jedna z týchto metód, môžete obnoviť svoje heslo manuálne pomocou phpMyAdmin alebo mySQL (ale odporúčame to iba v prípade, že ste s kódovaním spokojní).

Blogovanie WordPress

Keď budete mať svoj web pripravený, môžete začať pridávať obsah. WordPress uľahčuje pridávanie príspevkov a stránok, takže sa nemusíte zastrašovať. Ak však máte otázku, možno tieto otázky a odpovede pomôžu pri vytváraní prvého príspevku WordPress.

Vytvorte príspevok WordPress

20. Ako vytvorím nový príspevok?

Ak chcete vytvoriť nový príspevok WordPress, najprv sa prihláste do svojej inštalácie WordPress a potom prejdite na Príspevky> Pridať nové. Odtiaľto môžete pridať názov príspevku, obsah, výňatok a ďalšie. V tejto príručke sa dozviete viac o tom, ako vytvoriť príspevok WordPress.

21. Čo je formát príspevku?

Formát príspevku je štýl pre váš blogový príspevok, ktorý sa zvyčajne zakladá na médiu / obsahu v príspevku (obrázok, galéria, video, cenová ponuka atď.). Túto možnosť nájdete, keď vytvoríte blogový príspevok na pravej strane obrazovky v meta boxe „Format“. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi formátmi príspevkov.

22. Ako pridám odporúčaný obrázok?

Pri práci na príspevku kliknite v meta boxe „Odporúčaný obrázok“ na odkaz „Nastaviť odporúčaný obrázok“. Tým sa otvorí knižnica médií. Vyberte obrázok alebo nahrajte nový a uložte ho.

Spravidla sa bude váš obrázok zobrazovať podľa predvolených rozmerov obrázka, ale v závislosti od témy sa môžu vyskytnúť ďalšie orezania (ktoré orezajú obrázok na základe výšky / šírky motívu) alebo možnosti zobrazenia (stretch, cover atď.). Ak chcete nájsť tieto nastavenia, pozrite si dokumentáciu k svojmu motívu, aj keď sa často nachádzajú v Prispôsobiteľovi alebo v Paneli motívov.

23. Kde si môžem vybrať kategóriu a pridať k svojmu príspevku značky?

Ak chcete vybrať kategóriu a pridať k svojmu príspevku značky, pri vytváraní príspevku použite meta polia napravo od vášho obsahu. Môžete si vybrať z existujúcich kategórií a najpoužívanejších značiek alebo si môžete vytvoriť nové.

24. Ako vložím videá (alebo zvuk) do svojich príspevkov?

Existuje niekoľko spôsobov, ako pridať video alebo zvukové súbory k vašim príspevkom WordPress. Prvou možnosťou je jednoducho vložiť odkaz do vášho príspevku, ak je médium na zozname podporované oEmbed možnosti (ktoré zahŕňajú YouTube, Vimeo, Soundcloud a mnoho ďalších).

Ďalšou možnosťou je, ak vaša téma WordPress obsahuje vstavané „Možnosti príspevku“, ktoré môžete pridať do videa alebo zvuku ako odporúčané médium (namiesto odporúčaného obrázka). Ak je táto možnosť k dispozícii vo vašich príspevkoch, jednoducho vložte odkaz na svoje médium alebo nahrajte svoj vlastný súbor mp3 alebo video.

25. Ako do svojho príspevku pridám galériu obrázkov?

Ak chcete pridať galériu obrázkov, môžete použiť vstavanú galériu WordPress. Jednoducho kliknite na tlačidlo „Pridať médiá“ v hornej časti obsahu príspevku a vyberte možnosť „Vytvoriť galériu“. Potom stačí vybrať fotografie, ktoré chcete použiť, a kliknutím na tlačidlo Vytvoriť novú galériu. Pred dokončením a vložením však skontrolujte počet stĺpcov a miesto, na ktoré obrázky odkazujú (ak odkazujete na multimediálny súbor pre obrázok lightbox, stránku prílohy, ak chcete obrázok otvoriť na novej karte alebo vlastnej adrese URL).

Druhou možnosťou je použitie ľubovoľnej galérie obrázkov alebo možností médií zahrnutých do vašej témy. Niektoré motívy budú obsahovať formát príspevku v galérii a pri vytváraní príspevku sa pod vaším obsahom zobrazí meta box „Galéria obrázkov“. Jednoducho použite túto možnosť v časti „Pridať obrázky“ a vyberte a vložte obrázky, ktoré chcete použiť, do svojej galérie.

Stránky WordPress

Stránky WordPress nie sú rovnaké ako príspevky. Namiesto toho sa stránky používajú na dôležitý obsah, ktorý chcete používať na svojom webe, napríklad o stránke, kontaktnom formulári a najnovších blogových príspevkoch.

26. Ako vytvorím novú stránku?

Keď sa prihlásite na svoju webovú stránku WordPress, pomocou navigačnej ponuky prejdite na Stránky> Pridať nové. Odtiaľ môžete pomenovať svoju stránku, pridávať obsah, médiá, vkladať krátke kódy alebo dokonca pomocou nástroja na tvorbu stránok vytvoriť niečo vlastné.

27. Čo je šablóna stránky (a na čo slúži)?

Šablóna domovskej stránky

Šablóna stránky aplikuje na stránku vlastný štýl. V závislosti od používaného motívu môžete mať šablóny stránok pre svoju domovskú stránku, stránku s plnou šírkou, blog, obchod atď. Ak chcete vybrať šablónu stránky, jednoducho vyberte výber z rozbaľovacej ponuky v meta boxe „Atribúty stránky“..

28. Ako nastavím svoju domovskú stránku?

Nastavenie čítania domovskej stránky

Ak chcete nastaviť svoju domovskú stránku, prejdite na Nastavenia> Čítanie. Môžete buď nechať predvolený (ktorým je „Vaše posledné príspevky“), alebo vybrať možnosť „Statická stránka“ a nastaviť svoju prednú stránku na stránku, ktorú ste vytvorili ako svoju domovskú stránku, a pridať stránku s príspevkami, ak ju máte..

Ak sa chcete o svojej domovskej stránke dozvedieť viac, prečítajte si tento príspevok o tom, ako nastaviť a upraviť svoju domovskú stránku.

29. Ako vytvorím stránku kontaktu?

Kontaktný formulár 7

WordPress neobsahuje vstavaný kontaktný formulár, môžete ho však ľahko pridať pomocou doplnku. Odporúčame Kontaktný formulár 7 (zadarmo) alebo Gravity Forms (premium). Obidva vám umožňujú vytvoriť formulár, prispôsobiť možnosti a potom ho vložiť na ľubovoľný príspevok alebo stránku pomocou skráteného kódu (pozri príklad kontaktného formulára 7 vyššie)..

Prispôsobenie WordPress

WordPress je mimoriadne flexibilný a ľahko vyladiteľný, aby vyhovoval vášmu osobnému štýlu. Tu sú odkazy na to, ako rýchlo nájsť alebo pridať možnosti prispôsobenia pre váš web WordPress.

30. Môžem na svojej webovej stránke WordPress používať písma Google?

Samozrejme! Mnoho prémiových tém zahŕňa integrovanú integráciu písma Google, takže stačí len vyhľadať možnosti písma Vzhľad> Prispôsobiť> Písma / typografia alebo v rámci tematického panela v sekcii typografie.

Ak téma neobsahuje tieto funkcie, môžete nainštalovať doplnok tretej strany.

31. Môžem si prispôsobiť farby tém?

Áno! Existujú tri spôsoby, ako prispôsobiť svoje farby a štýl.

 • Najprv sa prihláste na svoju webovú stránku WordPress a prejdite na stránku Vzhľad> Prispôsobiť a zistite, či existujú nejaké vstavané možnosti, ktoré sú súčasťou vašej témy.
 • Po druhé, ak neexistujú možnosti pre tematický prvok, ktorý chcete prispôsobiť, máte možnosť nainštalovať aktívny doplnok editora CSS, ako je napríklad žltá ceruzka, aby ste mohli ukazovať, klikať a upravovať štýly.
 • Po tretie, môžete vytvoriť podradenú tému a vytvoriť si vlastné úpravy šablón štýlov (odporúčame to iba v prípade, že ste príjemne kódovaní a ste oboznámení s vytvorením podradenej témy WordPress).

32. Ako môžem prispôsobiť rozloženie stránky?

Ak chcete zmeniť rozloženie stránky alebo príspevku, najjednoduchšou možnosťou je použitie nástroja na tvorbu stránok WordPress. Medzi tieto doplnky patria ľahko použiteľné tvorcovia drag & drop, takže môžete vytvárať vlastné stránky, príspevky a dokonca aj vlastné typy príspevkov (napríklad stránky zamestnancov alebo stránky obchodu). Túto funkciu si môžete prezrieť v našej príručke na tvorbu stránok Visual Composer.

Druhou možnosťou je vytvoriť podradenú tému a vykonať jej manuálne zmeny. Za týchto okolností je nesmierne dôležité, aby ste si pamätali, že používate podradenú tému, inak pri aktualizácii témy dôjde k strate všetkých vašich úprav (je tiež dôležité, aby ste tému aktualizovali vždy, keď ju aktualizujete (preto nezabúdajte!).

WordPress SEO

SEO je obrovská súčasť budovania úspešnej webovej stránky, ale na začiatku môže byť mätúca. Tu je niekoľko užitočných rád, ako vás správne nasmerovať!

33. Čo je to SEO?

SEO je skratka pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov. Toto ovplyvní hodnotenie vašej pozície vo výsledkoch vyhľadávania vo vyhľadávačoch, ako sú Google, Bing a Yahoo. Existuje mnoho faktorov, ktoré SEO berie do úvahy, vrátane kvality obsahu, spätných odkazov, štruktúrovaných údajov, súborov Sitemap a ďalších.

34. Je WordPress SEO priateľský?

WordPress je priateľský k SEO, ale nebude robiť všetku prácu za vás. WordPress je nastavenie, ktoré vám uľahčí správu a vylepšenie vášho SEO, ale iba presunutie blogu na WordPress pravdepodobne nezmení hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja..

35. Ako môžem vylepšiť svoje SEO?

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vylepšiť svoje SEO, je pomocou doplnku WordPress. Odporúčame vám použiť službu SEO, ktorá pridáva možnosti pre:

 • Názvy a meta
 • Sociálne väzby
 • Súbory XML
 • strúhanka
 • A viac

Tiež pripravené na úžasné SEO tipy na seriózne blogy, ako sú Moz, Yoast, ahrefs, Backlink alebo dokonca tipy WPExplorer pre SEO na WordPress na blogu.

Urýchlenie WordPress

Rýchlosť webových stránok je obrovským záujmom akéhokoľvek webmastera bez ohľadu na platformu, ktorú používate na prevádzkovanie svojich webových stránok. Ale s WordPress existuje veľa spôsobov, ako môžete optimalizovať a zrýchliť svoje webové stránky v okamihu.

36. Ako môžem zrýchliť svoju webovú stránku WordPress?

Existuje veľa spôsobov, ako môžete na svojom webe optimalizovať a potenciálne urýchliť WordPress. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete dnes zlepšiť rýchlosť svojich stránok:

 • Povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress
 • Inovujte svoj PHP
 • Investujte do lepšieho hostenia
 • Vyberte kvalitný motív
 • Vyčistite svoje doplnky
 • Optimalizujte obrázky
 • Vyčistite svoju databázu
 • Použite CDN

37. Čo je ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress?

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte programu WordPress dynamicky ukladá a obsluhuje HTML verziu vášho webu pre vašich návštevníkov. To znižuje zaťaženie serverových prostriedkov, obmedzuje vyhľadávanie v databáze a môže výrazne urýchliť čas potrebný na vykreslenie vašich stránok..

38. Musím použiť doplnok z vyrovnávacej pamäte?

Nemusíte používať doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ale môže to pomôcť pri zrýchlení vášho webu. V skutočnosti odporúčame preskočiť doplnok z vyrovnávacej pamäte, iba ak už máte zabudovaný ukladací priestor do svojho hostingu. Inak to nemôže ublížiť vyskúšať WP Super Cache alebo W3 Total Cache (dva z najpopulárnejších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte zdarma pre WordPress).

39. Čo je CDN?

CDN je skratka pre Network Delivery Network. CDN ukladá kópie vašich webových stránok obsah (konkrétne obrázky, súbory Javascript a CSS) a poskytuje to svojim čitateľom pomocou a sieť serverov po celom svete. Týmto spôsobom, keď čitatelia navštívia vaše webové stránky, sa načítajú údaje zo servera najbližšie k nim. CDN majú tiež tendenciu mať veľmi rýchlu reakciu a časy načítania s minimálnymi prestojmi.

Ak chcete otestovať CDN, aby ste zistili, či by to pomohlo vašim rýchlostiam na webe, vyskúšajte našu ponuku najlepších bezplatných služieb CDN pre WordPress. Je to skvelé miesto, kde začať, bez toho, aby ste museli investovať veľa zmien dopredu.

40. Aký je rozdiel medzi modulom cache a CDN? A potrebujem oboje?

Doplnok do vyrovnávacej pamäte ukladá a HTML verziu vášho webu, aby sa znížili požiadavky na databázu a zrýchlil sa váš web. CDN ukladá a obsluhuje prostriedky na vašom webe (obrázky, CSS, Javascript), aby sa zvýšila rýchlosť stránok a znížilo využitie šírky pásma. Nie je potrebné ich používať, ale na najrýchlejší možný web by ste mali použiť obidve.

41. Spomalí to moju webovú stránku, ak nainštalujem príliš veľa doplnkov?

Vidíme túto otázku LOT a odpoveď je možno. Problém zvyčajne nie je s počtom nainštalovaných doplnkov, ale s veľkosťou, funkciou a kvalitou doplnkov.

 • Veľké doplnky: Všetko okrem doplnkov do kuchynských drezov zvyčajne obsahuje funkcie pre takmer všetko, čo zjednodušuje správu zásuvných modulov pre vás ako používateľa, ale môže to spomaliť vaše webové stránky, pretože čím viac zásuvných modulov robí, tým viac zdrojov bude vyžadovať..
 • Konflikty doplnkov: Hlavné problémy, ktoré vidíme v súvislosti s doplnkami, sú nekompatibilita alebo duplicitné funkcie. Niektoré doplnky jednoducho nefungujú, keď sú nainštalované na rovnakom webe (napríklad WooCommerce nefunguje s W3 Total Cache). Podobne by ste sa mali vyhnúť duplicite funkcií. Potrebujete iba jeden posuvný doplnok, jeden doplnok SEO, jeden bezpečnostný doplnok atď.
 • Zlá kvalita: Môžete naraziť na doplnok, ktorý znie skvele, ale akonáhle je inštalácia spomalená alebo úplne zastaví vaše webové stránky. Po webe bohužiaľ existuje veľa zle kódovaných doplnkov, preto odporúčame používať doplnky pre renomované zdroje (napríklad WordPress.org alebo CodeCanyon).

Zabezpečenie WordPress

WordPress používa viac ako 1 zo 4 webových stránok, takže má zmysel iba to, že sa z času na čas môže stať cieľom. Nemali by ste sa však obávať, ak budete postupovať podľa niekoľkých základných tipov, ktoré zaistia bezpečnosť vášho webu WOrdPress..

42. Ako sa môžem uistiť, že moja webová stránka je bezpečná?

Najlepším spôsobom, ako zaistiť bezpečnosť svojich webových stránok, je vykonať niekoľko jednoduchých krokov:

 1. použitie silné heslá pre všetky používateľské účty.
 2. trvať zálohy vašich webových stránok WordPress (tu je užitočný návod, ako zálohovať WordPress).
 3. aktualizovať vašu inštaláciu WordPress, témy a doplnky (odporúčame však najskôr otestovať aktualizácie v inštalácii localhost alebo na pracovnom mieste). A ak téma alebo doplnok, ktorý v súčasnosti používate, nebol v posledných rokoch aktualizovaný, môžete zvážiť prechod na nový..
 4. Neinštalujte nelegálne sťahovanie prémiových tém a doplnkov, ktoré takmer vždy obsahujú škodlivý kód (vírus, spam, hackerské backdoor atď.).
 5. Používajte iba doplnky a témy z dôveryhodných webových stránok. Neodporúčame sťahovať z fór alebo webov na zdieľanie tretích strán (torrentov). Ak si nie ste istí spoľahlivosťou webových stránok, skontrolujte recenzie zákazníkov, hodnotenie položiek a sociálne účty.

43. Existuje jednoduchý spôsob, ako spravovať moje zabezpečenie WordPress?

Ak sa nechcete báť zabezpečenia svojho webu, odporúčame vám zvoliť si dobre spravovaný plán hostenia, ktorý zahŕňa denné zálohovanie, brány firewall a skenovanie škodlivého softvéru, aby bol váš server v bezpečí. Ak chcete pridať ďalšiu vrstvu, zvážte použitie bezpečnostného doplnku, napríklad iThemes Security alebo Wordfence.

44. Čo je spam?

Spam je mimo témy, irelevantné, nevhodné a nežiaduce komentáre, pingy a dokonca aj značky sociálnych médií, ktoré v určitom okamihu získate, keď prevádzkujete webovú stránku. Zvyčajne to sú roboty a nie skutoční ľudia, ktorí na vašom webe zanechávajú komentáre.

45. Čo môžem robiť so spamom?

Jedným z najlepších riešení na kontrolu spamu na webových stránkach WordPress je Akismet plugin od Automattic (tvorcovia WordPress). Akismet pomáha filtrovať, ničiť a predchádzať spamu pomocou rôznych vstavaných funkcií a nastavení. Ak používate modul komentárov JetPack, máte šťastie – všetky komentáre sa automaticky spracujú cez filtre spoločnosti Akismet..

Radšej spravujte svoje webové stránky bez pomoci doplnku? Prísnejšie pravidlá komentovania môžete povoliť prostredníctvom hlavného panela pod Nastavenia> Diskusia. Povolením základných možností WordPress povoleným iba registrovaným / prihláseným používateľom komentovať a vyžadovať manuálne schválenie všetkých komentárov môžete zabrániť spamu, ale je to časovo náročné a môže odradiť používateľov od komentovania.

Zarábajte peniaze pomocou WordPress

Mať web je vynikajúci na vystavenie, ale vedeli ste, že svoj web môžete speňažiť aj tak, aby sa vyplatil sám za seba (a potom niektoré)? Tu sú niektoré z najbežnejších otázok

46. ​​Môžem zarobiť peniaze pomocou WordPress?

Áno môžeš! Existuje veľa spôsobov, ako zarobiť peniaze pomocou WordPress – je to celé naše podnikanie, takže žijeme dôkazom.

47. Aké sú jednoduché spôsoby zarobenia peňazí pomocou programu WordPress?

Najjednoduchší spôsob, ako speňažiť svoje webové stránky, je využiť návštevnosť svojich webových stránok ponúkaním reklamných spotov a odporúčaním pridružených produktov alebo spustením vlastného obchodu..

 • Reklama: Najjednoduchšie bolo speňaženie vašich webových stránok. Zahrnutie reklamných spotov do hlavičky, bočného panela, päty alebo dokonca do vašich príspevkov. To sa dá ľahko dosiahnuť pomocou sietí tretích strán, ako je Adsense alebo BuySellAds, alebo vypracovaním vašich vlastných zmlúv s inzerentmi súkromne..
 • Affiliate marketing: Keď sa pripojíte k pridruženému programu pre produkt, dostanete peňažnú kompenzáciu za odporučenie zákazníkov produktu alebo firme. Väčšina programov je buď paušálna suma, keď zákazník dokončí nákup, alebo percento z prvého nákupu zákazníka.
 • Spustiť obchod: S WordPress môžete predávať svoj vlastný digitálny alebo fyzický tovar, ponúkať online kurzy alebo dokonca poskytovať služby. Možnosti sú nekonečné – všetko, čo potrebujete, je vynikajúci nápad a seriózny doplnok pre elektronický obchod, aby ste mohli začať.

Ak sa chcete dozvedieť viac nápadov, ako so svojím webom dosiahnuť zisk, prečítajte si túto príručku o tom, ako zarobiť peniaze pomocou programu WordPress.

48. Existujú nejaké osobitné pravidlá, ktoré musím dodržiavať ako pridružený podnik?

Ak sa chystáte používať pridružené odkazy na svojich webových stránkach, je veľmi dôležité, aby ste dodržiavali pravidlá FTC (Federal Trade Commission). Sú to veľmi dôležité a zahŕňajú prísne pravidlá týkajúce sa zverejňovania informácií o používaní pridružených odkazov, sponzorovaných príspevkov (aj na sociálnych médiách), usmernení o poskytovaní informácií, čestných recenzií produktov a ďalších informácií. Navštíviť FTC webová stránka pre kompletné aktuálne pravidlá a nariadenia.

49. Ako založím svoj vlastný obchod s WordPress?

Ak chcete vybudovať obchod s WordPress, stačí nainštalovať doplnok pre elektronický obchod. Populárnymi možnosťami sú WooCommerce a Easy Digital Downloads – obe tieto možnosti sú skvelou voľbou pre nových podnikateľov na webe.

50. Aké sú požiadavky na internetový obchod?

Ak plánujete spustiť vlastný internetový obchod, nezabudnite na to HTTPS je povinný zhromažďovať údaje o zákazníkoch, preto si pred spustením svojich webových stránok zakúpte svoj SSL certifikát (v opačnom prípade budete musieť presmerovať HTTP na HTTPS a môže to byť komplikované). Mali by ste tiež zvážiť vytvorenie stránok pre svoje stránky Podmienky používania stránok a podmienky ochrany osobných údajov tiež Pravidlá vrátenia platby.

Toto je, samozrejme, popri podaní dokumentácie požadovanej vo vašej krajine (krajina, štát, provincia, atď.) Na predaj produktov a / alebo služieb..

Bonus: Otázky týkajúce sa WPExplorer

Dostávame veľa otázok o tom, ako sme si vytvorili WPExplorer, ale tu sú prvé 4, ktoré dostávame skoro každý týždeň:

 • Aký motív používa WPExplorer? Naše je bežné, takže ho nenájdete na webe (prepáčte!).
 • Aké autorské pole používate? Používame vlastnú autorskú schránku, ale dôrazne odporúčame doplnok Fanciest Authorbox (ktorý sme na našich stránkach používali).
 • Aký doplnok sociálneho zdieľania používate? Bohužiaľ, toto je tiež vlastná funkcia, ktorú sme zabudovali na náš web, aj keď si môžete vytvoriť podobne vyzerajúci panel zdieľania pomocou Bloom alebo Social Warfare..
 • Ako môžem nahlásiť chybu pre tému WPExplorer zadarmo? Na pravej strane každej bezplatnej stránky s témou je odkaz na úložisko Github pre danú tému. Stačí kliknúť na odkaz, vybrať kartu Problémy a otvoriť nový problém a my sa pozrieme!

Zabalenie

Dúfajme, že sa nám podarilo odpovedať na niektoré vaše otázky týkajúce sa programu WordPress. Ak vaša otázka nebola na tomto zozname, zanechajte komentár a urobíme maximum, aby sme vám poskytli odpoveď!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me