6 presvedčivých dôvodov WordPress je najlepšou platformou pre vaše stránky

Dôvod, prečo je WordPress najlepšou platformou pre váš web

Výber platformy je jedným z prvých a najdôležitejších rozhodnutí, ktoré urobíte pre svoj nový web. Váš systém na správu obsahu (CMS) vám pomôže určiť, ako dobre funguje váš web, spolu s počtom nástrojov a možností prispôsobenia, ktoré máte k dispozícii. So všetkými možnými voľbami tam však môže byť ľahké cítiť sa ohromení.

Našťastie existuje jedna možnosť, ktorá predstavuje bezpečnú stávku takmer za každých okolností: WordPress. Tento bezplatný redakčný systém s otvoreným zdrojom je dokonalým rámcom na vytváranie čokoľvek od jednoduchého blogu po prosperujúce stránky elektronického obchodu. Je ľahko ovládateľný, napriek tomu dostatočne výkonný a flexibilný, aby vyhovoval vašim jedinečným požiadavkám.

Ak stále nie ste presvedčení, čítajte ďalej – poskytneme vám šesť solídnych dôvodov, prečo je WordPress našim výberom CMS, takže sa môžete robiť informovanejšie. Pozrime sa na ne!

1. WordPress je zadarmo a je otvoreným zdrojom

Domovská stránka WordPress.org.

Ak hľadáte bezplatný, ale výkonný spôsob, ako zostaviť svoje webové stránky, s WordPress sa nemôžete pokaziť.

Jedným z najväčších predajných miest WordPress je, že základná platforma je úplne zadarmo. To znamená, že si to môžete overiť bez toho, aby ste zaplatili za privilégium, a z dlhodobého hľadiska si budete musieť robiť starosti o jednu menej. Ak chcete využiť rozšírené funkcie ponúkané témami, doplnkami a inými nástrojmi, máte na výber veľa bezplatných a lacných možností..

WordPress je zadarmo, pretože ide o projekt s otvoreným zdrojom. Používanie redakčného systému s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý existuje, pokiaľ WordPress prichádza s vlastnou jedinečnou sadou výhod. Táto platforma je často aktualizovaná, ľahko prispôsobiteľná a intenzívne testovaná – a existuje obrovská komunita ponúkajúca bezkonkurenčnú hĺbku podpory. Keď na svoje webové stránky používate WordPress, inými slovami, vyberáte flexibilné a časom overené riešenie, ktoré neporuší váš rozpočet..

2. WordPress je CMS vhodný pre začiatočníkov

Prístrojová doska WordPress.

Prístrojová doska WordPress je pre nováčikov intuitívna a ľahko použiteľná.

Používanie nového softvéru akéhokoľvek typu môže byť zastrašujúce a ak vytvárate svoj prvý web, pravdepodobne nebudete mať skúsenosti so systémami na správu obsahu. Našťastie je ľahké začať s WordPress, aj keď ste úplným začiatočníkom; na vytvorenie dokonale funkčného webu nepotrebujete žiadne znalosti kódovania. Okrem toho je administračný informačný panel ľahko zrozumiteľný a ovládateľný, či už píšete obsah, prispôsobujete nastavenia alebo inštalujete motívy a doplnky..

Avšak, ak ste nie začiatočník, nedovoľte, aby vás zdanlivá jednoduchosť WordPress odvrátila. Je nesmierne výkonný „pod kapotou“ a umožňuje vám prispôsobiť si všetky aspekty vášho webu, ako uznáte za vhodné, ak budete mať technické sekcie.

3. Témy a doplnky WordPress vám poskytujú jedinečnú silu a flexibilitu

Najlepšie moduly plug-in pre tvorbu drag and drop stránok

Jadro WordPress ponúka množstvo kľúčových funkcií, ale mnoho stránok vyžaduje ďalšie funkcie. Tu prichádzajú témy a doplnky, pretože tieto nástroje umožňujú ľahké prispôsobenie dizajnu a funkčnosti vašich stránok. Existujú tisíce možností, ktoré sa dajú ľahko nájsť a mnohé sú úplne zadarmo (alebo prekvapivo dostupné)..

Témy = ľahký dizajn

Na rozdiel od iných platforiem, s aplikáciou WordPress je dizajn vašich stránok skutočne obmedzený iba vašou fantáziou. Nájdete témy pre konkrétne typy webových stránok, ktoré sú plné všetkých prvkov návrhu, ktoré sledujete. Tieto špecifické možnosti sa týkajú všetkého vrátane fotografických tém, tém elektronického obchodu WordPress, osobných blogov a takmer čohokoľvek iného..

Nie ste si istí, čo presne hľadáte? Žiadny problém – to je miesto, kde svietia viacúčelové témy! Viacúčelové témy alebo rámce tém ponúkajú veľa funkcií, dizajnových prvkov a zvyčajne ukážkové ukážky, ktoré vám poskytujú viac inšpirácie a možností na vytvorenie vášho webu. Často ponúkané ako najlepšie možnosti pre obchodné stránky, sú skutočne fantastickou voľbou pre akýkoľvek typ webu. Niektoré z našich obľúbených položiek sú téma Total, Divi a Avada.

Pluginy = výkonné funkcie

To isté platí pre doplnky – existuje nástroj pre takmer všetky funkcie, ktoré by ste mohli chcieť. Či už ide o kontaktný formulár, bezplatné fórum alebo integráciu sociálnych médií. Pokúste sa príliš uniesť.

Aj keď sú doplnky úžasné, pravdepodobne budete potrebovať iba niekoľko, aby ste svoje stránky dostali tam, kde ich chcete. Nainštalujte iba doplnky, ktoré potrebujete, a urobte maximum, aby ste predišli duplicite funkcií. Napríklad nainštalujte WooCommerce, iba ak plánujete pridať obchod na svoje stránky. Alebo ak chcete použiť nástroj na tvorbu stránok WordPress, vyberte ho a držte sa ho. Duplicitné doplnky (ako napríklad pokus o použitie dvoch tvorcov stránok) môžu viesť ku konfliktom, ktoré môžu následne zlomiť váš web. Všetko s mierou!

4. Bezpečnostné funkcie WordPress poskytujú mier mysle

Doplnok zabezpečenia WordPress WordPress

Pluginy ako Wordfence Security ponúkajú jednoduchý spôsob ochrany vašich stránok.

Či už prevádzkujete osobný blog alebo rozsiahlu webovú stránku elektronického obchodu, mali by ste sa ubezpečiť, že je váš web bezpečný. Jadro WordPress je navrhnuté s ohľadom na bezpečnosť, takže vám pomôže chrániť vaše informácie a obsah hneď po vybalení z krabice. Navyše, aktualizácie zabezpečenia sa vydávajú pravidelne riešiť najnovšie problémy a obavy.

Ak to nestačí, môžete si stiahnuť jeden z najlepších bezpečnostných doplnkov, aby sa vaše stránky stali ešte bezpečnejšími. Existuje veľa vynikajúcich bezplatných možností, ktoré ochránia vaše stránky s malým úsilím z vašej strany, napríklad Zabezpečenie Wordfence. Samozrejme je vždy šikovné, aby ste boli pri ochrane svojej práce vždy praktický. Väčšina narušení bezpečnosti je skôr dôsledkom ľudskej chyby než chyby vášho CMS, preto nezabudnite urobiť niekoľko jednoduchých opatrení na zlepšenie zabezpečenia WordPress na svojich stránkach..

5. WordPress vám pomôže umiestniť sa vysoko vo vyhľadávačoch

Váš doplnok SEO

Ak chcete zabezpečiť, aby vyhľadávacie nástroje mohli nájsť a porozumieť vášmu obsahu, použite doplnok WordPress, ako je napríklad SEO.

Ak sa rozhodnete vytvoriť webovú stránku, je pravdepodobné, že ju chcete navštíviť čo najviac ľudí. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť (okrem jednoduchého vytvárania úžasného obsahu), je precvičiť efektívnu optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov alebo skrátene SEO. Jednoducho to znamená „vylepšiť“ vaše stránky, aby vyhľadávacie nástroje ako Google ich mohli ľahko nájsť a zobraziť v relevantných výsledkoch vyhľadávania..

Rovnako ako v prípade zabezpečenia je jadro WordPress dobre optimalizované pre vyhľadávače hneď po vybalení z krabice. Napríklad rýchlosť webových stránok a schopnosť reagovať na mobilné zariadenia sú kľúčom k správnemu SEO a WordPress má pokryté obidve základne. Ďalšie možnosti nájdete v doplnku SEO. Odporúčame Váš SEO, na základe jeho jednoduchého použitia a šírky funkcií. Ak potrebujete ďalšiu radu, jednoduché vyhľadávanie Google vám poskytne veľa návodov na zlepšenie SEO WordPress.

6. WordPress ponúka bezkonkurenčnú podporu

Oficiálne fóra podpory WordPress.

Na oficiálnej stránke WordPress, ako aj na komunitných fórach a blogoch je k dispozícii veľa podpory.

Aj s pomocou intuitívneho CMS, ako je WordPress, je vytvorenie webovej stránky stále veľkou úlohou. To platí najmä v prípade, že ste to nikdy predtým neurobili. Našťastie, ako sme už uviedli, WordPress má veľkú a prosperujúcu komunitu používateľov na všetkých úrovniach zručností. Nájdenie pomoci vo forme sprievodcov, rád alebo dokonca priamej pomoci je zriedka ťažké.

Tu je len niekoľko z mnohých spôsobov, ako získať podporu s vašou stránkou WordPress:

Bez ohľadu na to, s čím zápasíte alebo sa chcete dozvedieť, ako postupovať, rýchle vyhľadávanie Google alebo prehľadávanie fóra by malo niekomu odhaliť iba odpoveď, ktorú hľadáte.


WordPress existuje už viac ako desať rokov a nič z toho času sa nestrácalo. Tento open-source CMS prilákal prosperujúcu, vášnivú komunitu, ktorá zaisťuje, že zostane čo najbezpečnejšia, flexibilnejšia, funkčná a aktuálna. Medzi kľúčovými funkciami jadra WordPress a tisíckami tém a doplnkov dostupných na rozšírenie platformy nie je veľa nemôžu urobiť s tým.

Máte nejaké otázky, ako začať s programom WordPress? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me