8 kontrol, ktoré sa majú vykonať, keď je váš web WordPress vypnutý

8 kontrol, ktoré sa majú vykonať, keď je váš web WordPress vypnutý

Možno nemáte prístup na informačný panel ani na prihlasovaciu stránku svojho webu WordPress. Vaše webové stránky jednoducho nekonajú tak, ako obvykle. Ak k tomu dôjde, je možné, že váš web WordPress je nefunkčný.

Ale nebojte sa – môže existovať jednoduchá odpoveď, prečo vaše stránky nie sú v prevádzke. Tento krátky zoznam predbežných kontrol vám môže pomôcť udržať chladnú hlavu, keď je váš web WordPress vypnutý. Najlepšie zo všetkého je, že tieto kontroly môžete vykonať sami, skôr ako požiadate o pomoc.

1. Vylúčte zlé pripojenia

Ako prvý krok sa uistite, že všetky vaše pripojenia sú správne a zapojené do správnych zásuviek / portov. Uistite sa, že ste k internetu pripojení správne. Nechcete si zlomiť hlavu dva dni a potom zistíte, že máte prekrížené káble.

2. Ste to len vy?

Často sa stáva, že problém môže byť všeobecný problém, ktorý ovplyvňuje mnoho ďalších používateľov. Ak sú ich webové stránky WordPress vypnuté, môžu sa pokúsiť prísť na ďalšie osoby

Ak chcete zistiť, či je to tak, vyskúšajte niekoľko podobných služieb online Dole pre každého alebo len pre mňa. Tento nástroj kontroluje váš web z viacerých miest, takže ak je problém s počítačom, budete o ňom vedieť. Stačí zadať adresu URL pre ľubovoľný web a budete vedieť, či je tento web tiež nefunkčný. Ďalším nástrojom, ktorý robí skoro to isté, je Je toto miesto dole.

Webová stránka je vypnutá - je vypnutá

Ak zistíte, že prístup na váš web nemáte iba vy, mali by ste sa zastaviť ďalej Whatsmydns. „Stránka sa nenašla“Alebo podobná chyba vo všeobecnosti znamená, že váš server DNS sa neaktualizoval. Tento nástroj vám pomôže zistiť to a túto kontrolu by ste nemali preskočiť, ak ste nedávno zmenili DNS na svoje stránky. Nezabúdajte však, že zmeny v DNS môžu za normálnych okolností trvať 6 až 72 hodín.

Ak je váš server DNS aktuálny, ďalšie kroky, ktoré by ste mali urobiť, je vyskúšať a prinútiť stránku, aby sa znova načítala. Kliknite na Ctrl + F5 v systéme Windows (a Cmd + R v počítačoch Mac). To vám umožní prístup k vašej webovej stránke priamo zo servera a obísť stránky uložené v pamäti.

Ďalej si môžete prezerať svoje stránky z rôznych miest pomocou proxy serverov. Ak sa vám takto zobrazuje web, je veľmi pravdepodobné, že máte problémy so sieťou.

Nakoniec môžete priebežne udržiavať karty na prevádzkovej stránke svojho webu. Existuje mnoho nástrojov, ako sú Pingdom k dispozícii na tento účel. Tieto nástroje kontrolujú stav vašich webových stránok v častých intervaloch pomocou príkazu ping z viacerých miest a upozorňujú vás, či sa na vašom webe vyskytujú výpadky..

3. Skontrolujte platnosť domény

Názov domény, ktorý ste si zakúpili v čase spustenia svojej webovej stránky, má dátum skončenia platnosti. Zmeškali ste oznámenie o obnovení predplatného? Zatiaľ čo mnoho registrátorov predlžuje platnosť o približne 30 dní po dátume exspirácie, presadzujete ho, ak máte vyššie očakávania.

Mnoho webových hostiteľov spája služby registrácie domén s hosťovaním. Ak to však nie je váš prípad, musíte skontrolovať, či je váš odber aktuálny.

Kto je

Choďte na Kto je a informačný kanál v adrese URL vašich webových stránok. Budete rýchlo vedieť, či je registrácia vašej domény stále nažive, ako aj množstvo ďalších podrobností o doméne vašich webových stránok.

4. Nedostupná webová stránka

Niekedy sa môže stať, že vaše webové stránky nie sú naozaj nefunkčné, len to, že k nim nemáte prístup. Môže to byť spôsobené automatickými aktualizáciami programu WordPress, ktoré sa nespúšťajú správne.

V takýchto prípadoch sa môžete pokúsiť o prístup na svoj web pomocou týchto rýchlych opráv:

  • WordPress sa neaktualizuje úplne: Niekedy, hneď po pokuse o aktualizáciu programu WordPress, sa pri pokuse o načítanie ľubovoľnej stránky môže vyskytnúť chyba plánovanej údržby. S najväčšou pravdepodobnosťou je to preto, že pred vypršaním režimu WordPress došlo k vypršaniu časového limitu. WordPress vytvára .údržba súbor počas procesu aktualizácie, čo znamená, že vaše stránky sú v údržbe. Ak chcete súbor znova spustiť, musíte ho zo svojho webu odstrániť. Dovtedy budete pravdepodobne dostávať iba správy typu „Inštalácia zlyhala“Alebo„Krátko nedostupné pre chybu plánovanej údržby vo WordPress“. Aj keď je vždy dobré prečítať si viac o tom, ako bezpečne aktualizovať WordPress.
  • Nesprávne povolenia súboru: Správne povolenia súborov sú dôležité pre správne fungovanie automatických aktualizácií. Používa WordPress htdocs / Yoursite / wp-content / aktualizácie adresár pre dočasný súbor, ktorý sa vytvorí počas inštalačného procesu a musí byť zapisovateľný. Keď to urobíte, skúste znova vykonať automatickú aktualizáciu.
  • Vypnite núdzový režim: Skúste vypnúť núdzový režim vo svojom počítači httpd.config súbor, potom reštartujte Apache.
  • Vyberte možnosť Ručná aktualizácia: Ak sa stane, že dostanete „Fatálna chyba“, Rozhodnúť sa pre manuálnu aktualizáciu.

Ďalšími dôvodmi môže byť vyčerpanie pamäte PHP alebo vypršanie časového limitu servera. Musíte preto urobiť trochu riešenia problémov WordPress..

5. Pozastavený účet

Väčšina hostingových služieb pozastaví váš účet, ak bol nejaký čas neplatený. Od hostiteľa zvyčajne dostanete e-mail s upozornením, keď platba neprešla, takže je možné, že sa vyplatila. Uistite sa, že informácie o fakturácii sú aktuálne, aby nedošlo k pozastaveniu poskytovania hostiteľských služieb.

6. Váš server nefunguje

Ak váš server zaznamenáva výpadky, nebudete mať vôbec prístup na svoj web. Aj keď sa vám môže zobraziť správa, že váš server bude mať výpadky, niekedy budete v temnote – je ľahké zabudnúť. Akékoľvek použitie serverových prostriedkov náročných na zdroje, ktoré presahujú limity šírky pásma, môže tiež spôsobiť pokles vašich webových stránok.

Začať kontrolu jednoduchým obnovením stránky a ak ide o dočasný problém, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vyrieši sám.

Potom zvážte, či ste pre váš web vybrali správnu hostiteľskú službu / balík. Ak ste sa rozhodli pre lacný webhosting, je možné, že hostiteľské servery neposkytujú dostatočnú podporu na 100% dostupnosti. Prestoje sa môžu vyskytovať častejšie pri lacnejších hostingoch, ktoré nie sú podporované vhodnou infraštruktúrou. Jediným riešením je čakať na ne alebo sa spojiť s poskytovateľom služieb. Alebo si môžete zvoliť prechod na kvalitné hostingové služby, ako je Bluehost (kde čitatelia WPExplorer môžu využiť zľavu 63%), alebo na riešenia hostenia riadené WordPress, ako je napríklad WP Engine..

Stav servera Bluehost

Služby ako Bluehost vás informujú o výpadkoch servera, ale môžete tiež navštíviť cPanel a skontrolovať stav svojho účtu. Opäť je vhodné nastaviť nástroj na sledovanie automatického výpadku prevádzky a hneď, ako dostanete upozornenie na prestoje, kontaktujte svojho poskytovateľa hostingu..

7. Konflikt tém alebo doplnkov

Témy a doplnky typu Dubiuos, ktoré sa navzájom dobre alebo spolu s jadrom WordPress nehrajú dobre, vás tiež môžu odrezať od vášho WordPress. Jedným zo spôsobov, ako tomu zabrániť, je nákup kvalitných tém a doplnkov z renomovaných trhovísk.

Kvalitné doplnky

Dobrým miestom na vyhľadávanie doplnkov WordPress je náš vlastný zoznam najlepších doplnkov WordPress.

Mnohí autori majú problém poukázať na známe konflikty svojich produktov s inými témami alebo doplnkami a mali by ste mať čas na ich prekonanie pred ich inštaláciou. Ak máte pochybnosti o kompatibilite, opýtajte sa vývojára.

8. Boli ste hackovaní

Ak ste webové stránky prevádzkovali už dlhší čas, určite viete, že bezpečnosť webových stránok je nepretržitým cvičením. Celým bodom je zostať pár krokov pred zlými mužmi. Škodliví roboti sa často opakovane snažia získať vstup pomocou série vysokofrekvenčných pokusov a niekedy uspejú (preto sú potrebné silné heslá a chránia vašu správcovskú oblasť). V takýchto prípadoch a v prípade útokov DoS by sa váš poskytovateľ hostingu mal zvýšiť, aby vám pomohol zostať chránený. Budete s nimi musieť úzko spolupracovať a poskytnúť im všetky informácie, ktoré máte k dispozícii.

Môže sa tiež stať, že roboti alebo hackeri uspejú a prevezmú vaše stránky. Ak chcete skontrolovať, či bol váš web napadnutý hackerom, spustite prehliadač Sucuri a pozrite sa na výsledky, ktoré získate.

Sucuri SiteCheck

Ak váš web nemá škodlivý softvér, jednoducho ich prejdite Časté otázky o kóde WordPress a pokúste sa získať viac informácií o tom, čo spôsobuje, že sa prepne do režimu offline alebo divne spúšťa.

Zabalenie

Zablokovanie mimo vašich stránok môže byť nepríjemným zážitkom. Existuje však niekoľko spôsobov, ako zistiť, prečo je váš web WordPress nefunkčný. Vyzbrojení týmito informáciami si môžete vyskúšať a nastaviť veci sami. Navyše existuje množstvo kvalitných príspevkov, ktoré vám pomôžu pri riešení problémov s WordPress, vrátane kódu WordPress. A ak zistíte, že to nedokážete zvládnuť sami, vždy môžete požiadať o pomoc zvonka.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me