8 spôsobov, ako sa zapojiť do komunity WordPress

Networking

Existuje mnoho spôsobov, ako sa zapojiť a vrátiť sa komunite WordPress.

WordPress je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že základný softvér a veľké množstvo nástrojov na jeho rozšírenie sú úplne zadarmo na používanie a úpravy. Tento étos sa vzťahuje na všetky aspekty softvéru a podporných informácií.

Komunita sa spája, aby vytvorila dodatky k WordPress, preložila ich do rôznych jazykov a pomohla napredovať vo všetkých aspektoch základného softvéru.

Príspevok komunity sa však neobmedzuje iba na vývojárov. Každý, kto sa chce zapojiť, môže nájsť spôsob, ako pomôcť. Všetko, čo skutočne potrebujete, je účet WordPress.org a túžba uviaznuť.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa zapojiť, a my tu pre vás prečítame niekoľko z nich.

1. Vytvorte bezplatný doplnok alebo tému

Toto je najbežnejšia metóda vrátenia späť komunite WordPress. V úložisku WordPress existujú tisíce bezplatných tém a doplnkov, ktoré môže komunita použiť. Aby som vám ukázal obrovskú rozmanitosť, ktoré sa vytvárajú, prechádzam cez ne všetky a zvýrazňujem svoje obľúbené doplnky a témy každý mesiac.

Toto nie je možnosť pre tých, ktorí nie sú ochotní zostať dlhodobo zaviazaní. Každá vytvorená téma alebo doplnok bude potrebovať neustále aktualizácie, aby sa zaistilo, že neobsahujú chyby a sú kompatibilné s každou novou verziou základného softvéru.

Mimochodom, nemusíte byť vývojárom na vývoj doplnkov a tém. Spolupracoval som s vývojárom na vytvorení dvoch doplnkov (ďalšie dva sú na ceste).

Iste – stálo ma to trochu peňazí, ale vytvoril som doplnky, pre ktoré som mal osobnú potrebu a pomáhajú iným ľuďom. Taktiež to neubližuje mojej povesti v komunite WordPress.

Vývoj doplnkov a tém je spoločným počiatočným krokom pre mnohých prispievateľov pri vytváraní vlastnej spoločnosti, ktorá predáva prémiové produkty pre WordPress. Je to najnáročnejšia úroveň príspevku, ale v konečnom dôsledku bez toho, aby sa ľudia vzdali svojho času na vytváranie tém a doplnkov, WordPress by nebol taký rôznorodý ako je dnes.

2. Odpovedzte na podporné otázky vo fórach

Fóra podpory sú vynikajúcim spôsobom zapojenia sa do komunity. Vždy existujú noví používatelia WordPress, ktorí hľadajú pomoc a rady, a keďže tam je nedostatok moderátorov, môže to byť jedno z najlepších miest, kde môžete začať s poskytovaním informácií. Môžete nie myslieť si ste odborníkom na WordPress, ale ak máte nejaké skúsenosti, budú otázky, na ktoré budete môcť odpovedať (vzhľadom na to, že prevažnú väčšinu otázok kladú absolútni začiatočníci).

V súčasnosti existuje veľké množstvo otvorených vlákien, ktoré môžu rozhodnúť o tom, kde začať trochu skľučujúce. Dobrým spôsobom, ako to dosiahnuť, je vymyslieť si problém, ktorý ste nedávno mali s WordPress a ktorý ste boli schopní vyriešiť. Pomocou funkcie vyhľadávania na fórach môžete nájsť ľudí, ktorí sa pýtajú na rovnaký problém, a napíšte ich tak, ako ste ich vyriešili.

Ďalšie informácie o zapojení sa do podporných fór, táto strana vysvetľuje všetko, čo potrebujete vedieť.

3. Údržba dokumentácie

súbory

Kódex obsahuje všetko, čo potrebujete vedieť o WordPress. Neustále sa aktualizuje a vyžaduje, aby dobrovoľníci opravovali chyby, revidovali stránky a tiež pridávali nové články na rozšírenie dokumentácie WordPress, najmä keď sa vydávajú nové verzie..

Vždy existuje požiadavka na pomoc pri udržiavaní aktuálnosti kódexu. Ak si myslíte, že by to mohlo byť niečo, čo vás osloví, pozrite sa na Pokyny pre prispievateľov Codexu a zapojte sa.

4. Práca na preklade WordPress

Grafické rozhranie WordPress pracuje v predvolenom nastavení v americkej angličtine, ale má schopnosť používať iné jazyky.

Ak hovoríte viac ako jedným jazykom, ideálnou metódou návratu k WordPress môže byť pomoc pri preklade základného softvéru do vášho jazyka. Toto je obzvlášť dôležité, ak WordPress už nie je k dispozícii vo vašom jazyku. Okrem práce na softvéri môžete pomôcť aj prekladom mnohých stránok Codexu do iného jazyka.

Ak chcete pomôcť s prekladom WordPress, môžete o ňom nájsť viac informácií Stránka tímu Polyglots.

5. Rozviňte používateľské rozhranie WordPress

Ak vaše zručnosti ležia viac v oblasti dizajnu, potom Tím používateľského rozhrania môže byť ideálnym miestom pre váš talent. Tento tím sa zameriava na front-end vývoj a návrh používateľského rozhrania WordPress.

Neustále sa diskutuje o dizajne a testovaní používateľov s ľuďmi, ktorí dodávajú makety svojich nápadov v skupine používateľského rozhrania. Ak existuje niečo o súčasnom používateľskom rozhraní, s ktorým nesúhlasíte a chceli by ste ho zmeniť, táto skupina je miestom na predloženie tohto argumentu..

6. Zlepšiť prístupnosť WordPress

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, používa pomocnú technológiu, potom pomoc tímu pre prístupnosť môže byť tým najlepším miestom na zapojenie sa.

Tento tím pracuje na podporných technológiách v jadre WordPress a vždy hľadá spätnú väzbu. Dajte im vedieť o všetkých problémoch, ktoré sa môžu vyskytnúť, a o akýchkoľvek nápadoch, ktoré vám môžu pomôcť pri vylepšovaní softvéru.

Ak sa vám to páči, postupujte podľa pokynov Vytvorte blog prístupný pre WordPress a nechajú tam svoje pripomienky.

7. Pomôžte rozšíriť komunitu

WordCamp

Existuje ich niekoľko WordCamps a stovky stretnutí WordPress, ktoré sa každý rok dejú po celom svete. Tieto udalosti sú ideálnym miestom pre členov komunity, aby sa zišli na jednom mieste, aby sa podelili o informácie o vývoji, dizajne a všetkých aspektoch programu WordPress (vyúčtovanie Carrieovej rekapitulácie jej skúseností v programe WordCamp San Francisco 2013 alebo zistenie, prečo sa priateľka Pippin zúčastňuje programu WordCamps. ).

Ak sa vo vašej oblasti v súčasnosti deje stretnutie alebo WordCamp, môžete sa spojiť s organizátormi a ponúknuť pomoc.

Ak sa vo vašej oblasti momentálne nenachádza stretnutie alebo WordCamp, skúste to začať?

Vedenie stretnutia alebo WordCamp nie je ľahká úloha a vyžaduje si veľa práce pred aj počas akcie. Ak o tom uvažujete, bolo by dobré spojiť sa s ostatnými členmi komunity Make WordPress a požiadať o radu a podporu..

Komunitné udalosti sa neobmedzujú iba na fyzické miesta. Existuje mnoho fór, rozhovorov IRC a online workshopy, ktoré sú zamerané na dobrovoľníkov s dosahom na komunitu.

8. Darujte nadáciu WordPress Foundation

Ak sa obávate, že žiadna z vyššie uvedených možností nie je pre vás – či už nemáte čas ani zručnosti na pomoc niektorým z týchto spôsobov – máte k dispozícii inú možnosť.. Nadácia WordPress je charitatívna organizácia, ktorej úlohou je podporovať WordPress ako projekt s otvoreným zdrojom.

Je to nezisková organizácia, ktorá vlastní ochrannú známku WordPress, financuje rôzne open source projekty a je vzdelávacou organizáciou pre vývoj WordPress a open source..


Hovorili sme o niekoľkých možnostiach, s ktorými sa môžete zapojiť do komunity WordPress, ale existuje mnoho ďalších spôsobov, ako prispieť. Aby ste sa mohli zapojiť do komunity, vy všetci naozaj potreba je túžba dať späť. Potom musíte len zistiť, ako to môžete urobiť spôsobom, ktorý najlepšie vyhovuje vašim talentom.

Váš príspevok pre komunitu by mohol byť vo forme recenzií tém a doplnkov alebo by mohol spolupracovať s tímami pre dizajn a používateľské rozhranie na vylepšení vzhľadu a dojmu WordPressu. Váš príspevok by mohol byť dokonca založený na vašej túžbe presadiť WordPress novým používateľom a pomôcť im začať. Dostupné možnosti pre vás nie sú nijako obmedzené.

Už ste sa nejakým spôsobom vrátili do komunity WordPress? Radi by sme sa o tom dozvedeli v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me