8 tipov na vytváranie obsahu s dlhými formami pomocou WordPress

Tipy na vytváranie obsahu s dlhými formami pomocou WordPress

Dlhodobé články WordPress sú skvelým spôsobom, ako poskytnúť čitateľom podrobné informácie o danej téme. Vo všeobecnosti máte iba sekundu na upútanie pozornosti vášho čitateľa. Inak sa presunú k niekomu, kto im môže dať, čo chcú. Ak sa zaujímajú o určitú tému, informácie, ktoré chcú, sú hodnotné, zrozumiteľné a ľahko navigovateľné.

Význam vysvetlenia obsahu s dlhou formou

Pokiaľ ide o WordPress, články s dlhou formou sa zvyčajne vzťahujú na články s dĺžkou viac ako 1 000 slov. Prečo by ste mali mať čas na vytvorenie obsahu tak dlho? Existuje niekoľko dôvodov.

Po prvé, zvyšuje sa tým čas na mieste. Čím je kópia dlhšia, tým dlhšie používateľ strávi aktívne čítaním stránky (alebo viacerých stránok) na vašom webe.

Vyhľadávacie nástroje majú tiež tendenciu uprednostňovať obsah dlhej formy. Podľa Backlink, príspevky zaradené na prvej stránke s výsledkami vyhľadávania Google obsahujú neuveriteľných 1 890 slov. Takže ak chcete hodnotiť vyššie zameranie na dlhší obsah, je to solídna stratégia.

Navyše obsah dlhej formy je ostrejší. Zvýšením dĺžky svojich článkov môžete tiež vylepšiť svoje účty sociálnych médií (a návštevnosť).

Aj keď sú prvé dôvody založené viac na SEO, existujú aj dôvody na vytvorenie dlhšieho obsahu pre vaše publikum. Napríklad celkový dojem používateľa na vašich stránkach. Ľahká navigácia v obsahu dlhej formy uľahčuje používateľom nájsť informácie, ktoré hľadajú. Vytvára to pozitívny zážitok, ktorý často vedie k tomu, aby sa vrátili priamo na vaše stránky, keď nabudúce hľadajú odpoveď..

Ako teda postupujete pri vytváraní dlhodobého obsahu pomocou WordPress? Nižšie uvádzame 8 tipov, pomocou ktorých môžete využiť a vytvoriť pre svoj web WordPress čo najväčší vplyv pomocou dlhších článkov.

1. Vyberte správnu tému

Píšete pre svojich čitateľov, takže sa uistite, že im dáte témy, o ktoré sa skutočne zaujímajú. Zistite, aké typy vecí hľadajú, alebo si pozrite najčastejšie otázky, ktoré sa vás pýtajú. Poskytnutie týchto hodnotných informácií dáva čitateľom dôvod na dôveru vo vás a na videnie vás ako autority v danej téme.

Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je ísť do Quory a zistiť, ktoré otázky sú položené vo vašom výklenku. To vám môže povedať, čo vás zaujíma publikum. Potom môžete pomocou analýzy sociálnych médií urobiť to isté a skontrolovať, ktoré témy sú trendy. Fóra a podobné online priestory často robia trik, ak je váš rozpočet na výskum nízky.

Sada nástrojov Moz Pro SEO

Pomocou služby Google Trends a Google News môžete tiež zistiť, čo ľudia hľadajú a čítajú najviac. Ak však chcete ušetriť viac peňazí, použite niektoré z najlepších nástrojov na výskum tém a trendov. Moz je skvelá voľba, ktorá vám môže pomôcť posunúť váš marketing obsahu a SEO na ďalšiu úroveň.

2. Zamerajte sa na vždyzelený obsah

Samozrejme, budú existovať niektoré témy, ktoré budú mať, samozrejme, dátum skončenia platnosti alebo bude vysoký dopyt po krátkom časovom rámci. Tento typ obsahu sú zvyčajne tlačové správy, všeobecné aktualizácie o udalostiach alebo čokoľvek iné, čo sa deje so značkou, oznámenia a tak ďalej. Existujú aj komentáre k aktuálnym udalostiam alebo blogovým príspevkom, ktoré súvisia s trendmi, ktoré prechádzajú – nezabudnite na diskusiu o „Laurel vs Yanny“ alebo „White and Gold vs. Black and Blue Dress“. Mnoho značiek skočilo o trende a zverejnilo o ňom, ale toto neboli dlhé blogové príspevky, pretože nie sú vždy zelené. Môžete sa rozhodnúť písať o týchto veciach, ale najlepšie je zamerať sa na témy, ktoré dokážu obstáť v skúške času. Na vytvorenie tohto obsahu budete venovať veľa času a úsilia, takže z toho budete chcieť získať čo najviac času a výhod..

Doplnok CoSchedule Free WordPress

Existuje veľa nástrojov, ktoré môžete použiť, a jedným z najlepších príkladov je doplnok CoSchedule, ktorý vám môže pomôcť naplánovať váš obsah a rôzne aktualizácie, takže váš obsah zostáva vždy čerstvý a zaujímavý pre vašich čitateľov. Tento praktický nástroj vám umožňuje spolupracovať s vaším tímom a zadávať úlohy, získať prehľad o celej marketingovej stratégii, vedieť, aké sú najlepšie časy na odoslanie príspevkov a tak ďalej.

3. Použite nástroje na úpravu a korektúru

Písanie nie je vždy ľahké, najmä pokiaľ ide o úpravu a korektúru obsahu, keď budete hotoví. Môže existovať veľa gramatických chýb alebo pravopisných chýb, ktoré nikdy nie sú dobré pre vašu povesť. Našťastie existujú nástroje, ktoré vám v tejto oblasti môžu pomôcť zlepšiť sa.

Gramatický asistent písania

Gramatika je nástroj, s ktorým ste pravdepodobne oboznámení, pretože ho používajú miliardy ľudí, a je to jeden z kľúčových nástrojov pre každého spisovateľa. Môžete sa spoľahnúť na gramatiku, aby intuitívne skontrolovala všetky svoje gramatické a pravopisné chyby, interpunkčné chyby a chyby štýlu. Jeho použitie presahuje rámec všetkých predvolených korektorov, ako sú tie, ktoré nájdete v aplikácii Word alebo Dokumenty Google. Je to zadarmo, ale ak dostanete platenú verziu, môžete ľahko skontrolovať plagiát a získať ešte lepšiu analýzu obsahu.

Korektúry bezplatného doplnku WordPress

Na druhej strane je bezplatný doplnok na korektúry, ktorý Scribit používa, doplnkom, ktorý môžete použiť priamo vo WordPress. Môžete ho nastaviť tak, aby zdôraznil všetky vaše chyby počas písania, alebo sa tieto chyby môžu zobraziť v samostatnom okne. Môžete pridať špeciálnu terminológiu, aby bola prispôsobená a pripravená na použitie.

Sprievodca štýlom Kontrola doplnku WordPress zdarma

A konečne, Sprievodca štýlom je doplnok, ktorý vám pomôže vytvoriť súbor pravidiel, ktoré majú tvorcovia obsahu dodržiavať, čo vám umožní mať stálu kvalitu obsahu v celej stratégii marketingu obsahu. Môže pokrývať všetko od interpunkcie po formátovanie.

4. Vytvorte obsah zdieľateľný

Ľudia radi zdieľajú obsah, ktorý považujú za zaujímavý a že si myslia, že by ho rovnako zaujímali aj ostatní. Uľahčite zdieľanie obsahu, aby ste rozšírili svoj dosah a dosah vašich článkov s dlhou formou. A rovnako ako pri všetkých veciach WordPress, máte na výber veľa doplnkov pre zdieľanie v sociálnej sieti.

Integrujte sociálne médiá s AddThis

AddThis ponúka niekoľko doplnkov, ktoré môžete použiť na zvýšenie zdieľateľnosti svojho obsahu. Je to vynikajúca platforma, ktorá vám umožňuje rýchlo a ľahko pridávať plávajúce tlačidlá zdieľania, tlačidlá sledujúce sociálny profil a dokonca aj súvisiace príspevky. Aby ste mohli používať doplnky a prezerať si analytické údaje o vašom najčastejšie zdieľanom obsahu, sprostredkovateľských sieťach, zobrazeních stránok a ďalších službách, musíte sa zaregistrovať do bezplatného doplnku AddThis..

Candy Social Widget

Alebo ak hľadáte jednoduchšiu možnosť, zvážte doplnok Social Candy Widget. Pridáva intuitívny nástroj na vytváranie sociálnych miniaplikácií, ktorý môžete použiť na pridanie preferovaných odkazov na sociálne profily do ľubovoľnej oblasti pripravenej pre miniaplikácie. Vyberte si z 25 sociálnych sietí, 3 štýlov tlačidiel a prispôsobiteľných rozmerov.

5. Formátujte svoj obsah

Čitatelia chcú obsah, ktorý je ľahko stráviteľný, kde môžu rýchlo nájsť presnú informáciu, ktorú hľadajú. Skvelý spôsob, ako im s tým pomôcť, je naformátovať obsah tak, aby obsahoval jasné nadpisy, titulky a zoznamy, aby mohli prehľadávať článok s dlhou formou a rýchlo nájsť presnú tému, ktorú hľadajú..

Stiahnite si jednoduchý obsah

Môžete tiež zvážiť pridanie obsahu. Pre obsah s dlhou formou je to pre čitateľov často veľmi užitočné. Ak vaša téma WordPress túto funkciu neobsahuje, doplnok, ako je napríklad ľahký obsah, urobí trik. Tento doplnok je presne tak, ako sa inzeruje – jednoduchý spôsob, ako pridať obsah do svojich príspevkov alebo stránok. Doplnok funguje automaticky tak, že uchopíte hlavičky. Pomocou priložených možností môžete vybrať štýl obsahu, formátovanie odrážok, hierarchickú podporu, plynulé posúvanie a ďalšie.

6. Pridanie vizuálov je povinné

Skvelý spôsob, ako získať informácie pre čitateľov, je prostredníctvom vizuálov, ako sú infografiky, grafy alebo iné obrázky. Sú ideálne na kondenzáciu informácií do jednoduchého formátu. A aj keď obrázky nie sú potrebné, je dobré ich aj tak pridať, rozobrať dlhý text.

Infographic Maker - iList

iList Infographic Maker je doplnok WordPress, ktorý vám pomôže vytvoriť vizualizáciu údajov a informácií, ktorá vyzerá dobre a okamžite upúta pozornosť čitateľa. Môžete vytvárať krásne zoznamy, infografiky, grafy a grafy a môže to zmeniť váš marketingový obsah.

Vision Interactive - Image Map Builder pre WordPress

Vision Interactive Image Builder vám umožňuje robiť viac s vašimi obrázkami – pridajte text, poznámky, odkazy, tvary, čiary a ďalšie veci, ktoré vám môžu pomôcť objasniť váš bod a inšpirovať ľudí. Môžete vytvárať interaktívne obrázky, brožúry a rozprávať príbeh v priebehu niekoľkých sekúnd.

Vizualizátor: Správca tabuliek a grafov pre WordPress

Nakoniec použite vizualizačné tabuľky a grafy na vytvorenie interaktívnych tabuliek, grafov a ďalších vizualizačných nástrojov, ktoré pomôžu vášmu publiku porozumieť prezentovaným údajom. Je to naozaj jednoduché použitie a existuje viac ako 9 typov grafov, ktoré môžete použiť. Všetky mapy sú interaktívne a pohotové, čo bude pre vašich návštevníkov ešte lepšie.

7. Získajte podporu

Ak ste upútali pozornosť čitateľa a považujú vás za dobre informovaný a spoľahlivý zdroj informácií, môžete začať propagovať produkty a služby, ktoré ponúkate. Po tom, ako ste im dali cenné informácie k určitej téme, možno budete chcieť ponúknuť svoje služby, ktoré vám pomôžu pri riešení otázky, s ktorou sa pôvodne obrátili.

Jednou z možností je pridať výzvu na akciu (alebo CTA). Existuje veľa doplnkov na výzvu na akciu WordPress, z ktorých si môžete vybrať. Pomocou nich môžete čitateľov nasmerovať na váš formulár na registráciu bulletinu, stránku s cenami, kontaktný formulár, aby ste sa mohli skontaktovať atď.

Ak váš web obsahuje aj obchod s elektronickým obchodom, môžete použiť skratku na pridanie súvisiacich produktov do svojho textu. Napríklad, ak používate WooCommerce, môžete použiť a prispôsobiť skratku [products] na zobrazenie relevantných položiek podľa kategórie, SKU, popularity atď. (Pozri úplný zoznam Premenné krátkeho kódu WooCommerce naučiť sa viac).

8. Vytvorte pomocou SEO v mysli

Samozrejme, aby ste dosiahli čo najviac čitateľov, musíte mať vysoké hodnotenie vo vyhľadávačoch. A na dosiahnutie tohto cieľa musíte mať optimalizovaný obsah SEO.

Najprv budete chcieť začať s výskumom kľúčových slov. Plánovač kľúčových slov spoločnosti Google je skvelý nástroj na objavovanie a skúmanie kľúčových slov a posudzovanie vašej konkurencie.

Váš doplnok SEO

Keď sa však rozhodnete pre cieľové kľúčové slová, nebudete už chcieť napĺňať svoj text. Toto sa často stáva nepríjemným a neprirodzeným (pre čitateľov a vyhľadávače). Yoast je skvelý doplnok, ktorý vám umožní pridať tieto kľúčové slová, a potom skontroluje čitateľnosť. Tým sa zabezpečí, že nič neznie neprirodzene a pomôže optimalizovať obsah pre vašich čitateľov (a robotov vyhľadávacích nástrojov). Okrem toho je doplnok užitočný na pridanie dôležitých funkcií SEO na vaše stránky vrátane súboru Sitemap a strúhanky. Vďaka tomu je vaše vštepovanie pre vaše úsilie SEO WordPress o získanie rebríčka vašich dlhých článkov.


Ak sa chystáte vytvárať články WordPress s dlhou formou, ktoré majú veľký vplyv, nezabudnite tieto tipy pamätať počas celého procesu vytvárania. Dlhodobé výrobky majú určite svoje miesto a slúžia svojmu účelu; A keď sa to urobí správne, uvidíte skvelé výsledky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me