9 dôvodov, prečo si nikdy vybrať bezplatný hosting WordPress

Pri vytváraní stránky WordPress prvýkrát si väčšina z nás vyberie odporúčaného hostiteľa WordPress, zatiaľ čo niektorí môžu zvážiť zadarmo hostiteľa WordPress. Nakoniec, WordPress.com ponúka bezplatný plán, tak prečo by nemal byť WordPress.org?

Správny? Nie veľmi.

Vysvetlite jednu vec. Dnes ich existuje niekoľko zadarmo hostiteľov WordPress že skutočne fungujú. Avšak, spojené s rizikom s bezplatným hostiteľom vôbec nestojí za nulovú cenu. V tomto článku sa uvádza, prečo. Budem diskutovať o bežné úskalia používania bezplatného hostiteľa WordPress a odporúčame niektoré bezplatné alternatívy.

Znie to dobre? Začnime.

V tejto časti som vysvetlil jednotlivé rizikové faktory pomocou príkladov zo štandardných obchodných praktík a heuristiky. Všimnite si, že nie všetko hostitelia zadarmo budú mať všetko z týchto otázok, ale väčšina z nich je veľmi pravdepodobné najmenej pár problémy.

1. Zraniteľnosti zabezpečenia vo voľnom hostiteľovi WordPress

Hostitelia bezplatného programu WordPress nemajú zdroje na zamestnávanie sieťových inžinierov a interných bezpečnostných odborníkov. Vďaka slabému firewallu a nedostatočným bezpečnostným protiopatreniam je voľný hostiteľ zraniteľný voči vonkajším sieťové útoky, čo z neho robí praktický priestor pre začínajúcich hackerov.

Po druhé, pretože vstupná prekážka pre bezplatného hostiteľa programu WordPress je takmer nula (nevyžadujete ani registráciu kreditnej karty), používatelia alebo roboti so škodlivým úmyslom by sa mohli ľahko zaregistrovať na bezplatný hostingový účet. Pretože vaša inštalácia WordPress je umiestnená na rovnakom serveri, ste zraniteľní vnútorné útoky.

Najhoršími útokmi sú tiché – tých, ktorých existencia je neznáma až do času, keď sa odhalia. Dovoľte mi uviesť príklad:

 • Predstavte si sofistikovaný malware, ktorý sa na vašich stránkach nenachádza, a tiež sa zálohuje v plánovanom procese zálohovania WordPress..
 • Keď je správny čas, malware zasiahne. Môže to byť vtedy, keď nazhromaždíte veľké množstvo odberateľov noviniek, alebo vám zakážeme, keď platíte zákazníkom vo vašom internetovom obchode..
 • Malvér ukradne údaje vašich zákazníkov (vrátane prihlasovacích údajov) a používa ich na nespočetné množstvo škodlivých účelov.
 • Ak zákazník použije rovnaké heslo na iných webových stránkach, vplyv je horší.

Ako už bolo povedané, možnosť niekoho spustiť obchod WooCommerce na bezplatnom hostiteľovi WordPress je veľmi nepravdepodobná. Ide o to, aby ste získali predstavu o veciach, ktoré by sa mohli pokaziť, a prinútili vás investovať do zabezpečenia WordPress, aj keď používate plateného hostiteľa.

2. Problémy s výkonom

Vieme, že zdieľaní hostitelia WordPress majú problémy s výkonom, najmä ak dôjde k prudkému nárastu alebo niekto zneužije prostriedky zdieľaného servera..

Teraz si predstavte prípad bezplatných hostiteľov, kde si absolútne každý môže získať účet bez výdavkov na desetník. Existuje veľká šanca, že vaše stránky WordPress budú mať prerušovaný prestoj a veľmi zlý celkový výkon.

3. Obmedzené prostriedky servera

Zdieľaní hostitelia majú peniaze na kúpu výkonných serverov a ponúkajú svojim nájomcom (ľuďom na rovnakom serveri zdieľaného hostingu) neobmedzený priestor na disku, vysokú kvótu na vstupno-výstupné operácie a neobmedzenú šírku pásma (podliehajú politike spravodlivého použitia)..

Hostitelia zadarmo tento rozpočet jednoducho nemajú! V dôsledku toho ste zaseknutí málo miesta na disku (niekedy sotva na inštaláciu doplnkov WordPress), obmedzená šírka pásma, a (veľmi) nízka maximálna veľkosť odovzdaného súboru.

V dôsledku toho možno nebudete môcť na svoj web nahrať veľké obrázky alebo dôležitý mediálny súbor (povedzme napríklad 5 MB PDF), takže vaše úsilie bude zbytočné. A hádaj čo? Naozaj si nemôžete sťažovať.

Hostitelia zadarmo majú tiež zaujímavý obchodný model tam, kde sú naúčtujte vám nerealistické sumy peňazí za jednoduché aktualizácie napríklad prístup FTP alebo zväčšenie miesta na disku. Tento postup sa nazýva prevýšenie, o ktorom sa budeme ďalej venovať v tomto článku.

4. Automatické zálohy WordPress sú náchylné na zlyhanie

Vždy sme zdôrazňovali dôležitosť zálohovania WordPress a spôsob, akým môžu občas zachrániť život. Väčšina odporúčaných zdieľaných hostiteľov, ako sú BlueHost a SiteGround, ponúka automatické zálohovanie R1Soft vášho hosťovacieho účtu. Hostitelia zadarmo nie.

U hostiteľa zadarmo WordPress, aj keď nakonfigurujete automatické zálohovanie pomocou povedzme, UpdraftPlus, existuje veľká šanca, že úloha cron (plánovač) zlyhá. Aj keď plánovač prejde, existuje šanca, že úloha vzdialeného nahrávania by zlyhala kvôli sieťovým chybám alebo vypršaniu časového limitu maximálneho času vykonávania PHP. Vždy budete mať kontrolu nad tým, či bola záloha WordPress skutočne úspešná.

5. Malá alebo žiadna zákaznícka podpora

Buďme tu skutoční – neplatení hostitelia vám nedávajú žiadnu podporu zákazníkom. Ak neodpovedajú, nemôžete s tým nič urobiť (okrem presunu k platenému hostiteľovi!)

6. Nevyhnutné a nezvratné ukončenie služby

V priebehu rokov bolo veľa bezplatných hostiteľov WordPress. CodeInWP urobil štúdiu, kde bol otestovali, či skutočne hostitelia programu WordPress skutočne pracovali. K ich prekvapeniu niektorí áno. Avšak o niekoľko rokov vpred do roku 2019 dvaja z týchto štyroch hostiteľov (50%) prestali pracovať.

Zadarmo hostitelia WordPress, ktorí už v roku 2019 prestali fungovať, štúdie CodeInWP

Bezplatní hostitelia WordPress, ktorí už v roku 2019 nefungujú. Zdroj obrázka: CodeInWP

A hádaj čo? Nie som prekvapený!

Najhorší prípad – existuje možnosť, že váš bezplatný hostiteľ WordPress zmizne cez noc bez varovania alebo komunikácie. Nevieš kedy alebo aj keď vracajú sa. A ak budete mať šťastie, budete mať úplnú zálohu WordPress uloženú na vzdialenom mieste, pomocou ktorej môžete obnoviť svoje stránky..

7. E-maily a kontaktné formuláre WordPress nefungovali

Hlavným problémom s bezplatnými hostiteľmi je zlé doručenie e-mailom. Konkrétne neschopnosť posielať e-maily z hostiteľského servera. Keďže hostitelia zadarmo umožňujú komukoľvek prihlásiť sa do účtu, škodliví roboti používajú tieto servery na odosielanie veľkého množstva spamu. V dôsledku toho sú adresy IP bezplatných hostiteľov zaradené na čiernu listinu od hlavných poskytovateľov e-mailov, takže všetky e-maily pochádzajúce z týchto adries IP sa automaticky odosielajú do spamu.

To je dôvod, prečo väčšina bezplatných hostiteľov buď deaktivuje možnosť odosielať e-maily zo svojich serverov, alebo, ak je povolená, je šanca, že e-maily sa dostanú do vašej doručenej pošty, pomerne malá.

 1. Toto je obzvlášť problematické, keď sa e-maily systému WordPress, ako sú e-maily s obnovením hesla alebo odpovede kontaktného formulára, nedodávajú do vašej doručenej pošty. Toto sú dve riešenia:
 2. K odpovediam kontaktného formulára sa dostanete prostredníctvom nastavení doplnku na hlavnom paneli WordPress.
 3. Problém s doručovaním e-mailov môžete tiež vyriešiť úplne pomocou špecializovaného doplnku SMTP, napríklad WP Mail SMTP, ktorý doručuje e-maily systému WordPress prostredníctvom Služba SMTP ako SendGrid alebo Mailgun.

8. Subdomény, reklamy a SEO

Väčšina bezplatných poskytovateľov hostingu WordPress vám umožní používať subdoménu iba v snahe zachovať úsilie o budovanie značky. Ak chcete prepojiť vlastnú doménu, bude to platená inovácia.

To isté platí aj pre reklamy. Bezplatní hostitelia zobrazia svoje reklamy na vašom webe WordPress (prečo by to nemali byť) a nedovolia vám spúšťať svoje vlastné reklamy. Aj keď sa tak stane, nikdy vás nedostane schválenie veľkou reklamnou sieťou (napríklad Google AdSense), ktorá používa webovú stránku, ktorej adresa URL je subdoménou.

Nakoniec, pokiaľ ide o SEO WordPress, tu je niekoľko spôsobov, ako bezplatný hostiteľ WordPress poškodí vaše SEO:

 1. Vaše stránky sú hostené v subdoméne so zlým DA. Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja je tu už na strate.
 2. Preťažené servery vedú k vyšším časom načítania stránky, čo znižuje vaše skóre SEO.
 3. Existuje možnosť prepojiť farmu, kde má vaša hlavná doména stovky, ak nie tisíce odchádzajúcich odkazov na iné tienisté / nenahradené domény. Výsledok – veľmi negatívny vplyv na vaše SEO.
 4. (Tento vyberie koláč) Ak Google zistí známy malware na vašom webe ho automaticky na čiernu listinu. Po zaradení na čiernu listinu je to posledný klinec v rakve SEO. Môžete sa na túto lokalitu rozlúčiť! Jedinou možnosťou by bolo začať znova s ​​novou doménou a (dúfajme) plateným hostiteľom WordPress.

9. Predražené predpovede a náročná migrácia

 • Jedným z primárnych (a legitímnych) spôsobov, ako bezplatní hostitelia zarábajú peniaze, je upsells. V zásade účtujú predražené sumy za menšie aktualizácie, ako je zväčšenie miesta na disku alebo prenosová šírka pásma.
  • Medzi menej legitímne zarábanie peňazí patrí predaj údajov o zákazníkoch, ako sú e-mailové zoznamy známym spamerom alebo „nákupcom zoznamu“..
 • Ak sa rozhodnete migrovať svoje webové stránky mimo voľného hostiteľa, môže to spôsobiť, že proces migrácie bude zbytočne komplikovaný.

Lepšie alternatívy k bezplatnému hostiteľovi WordPress

Na začiatku tohto článku som spomenul, že budem zdieľať lepšie alternatívy bezplatného hosťovania WordPress, ktoré sú tiež bezplatné. Tu je niekoľko:

WordPress.com (zadarmo)

bezplatná vstupná stránka wordpress.com

Verte tomu alebo nie, bezplatná stránka WordPress.com je oveľa lepšia voľba ako pomocou bezplatného hostiteľa WordPress. Tieto dve obmedzenia sú:

 1. Podpora iba pre doménu bezplatného účtu WordPress.com.
 2. Reklamy sa na vašich stránkach občas zobrazujú.

Dobrá správa je, že získate vysoko spoľahlivý web, dostupnosť a výkon, prístup k desiatkam skvelých bezplatných tém a to najlepšie zo všetkých – ste už v ekosystéme WordPress! Jediné, čo musíte urobiť, aby ste svoje stránky premenili na profesionálne (a odstránili všetky obmedzenia), je buď:

 1. Inovácia na platený program, začínajúc na $ 5 / mesiac alebo
 2. Migrácia na samo hostenú stránku WordPress, ktorá začína na približne 2,95 USD / mesiac

Odporúčané pre: WordPress.com free je vynikajúci nástroj pre malé portfólio, náhodných blogerov, fandov a zdieľanie všeobecných aktualizácií s priateľmi a rodinou.

Zdieľaný hosting WordPress – Bluehost (2,95 $ / mesiac)

BlueHost je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov hostingu WordPress, ktorý odporúča WordPress.org. Pôsobí na viac ako 2 milióny webových stránok WordPress a ponúka jednu z najdostupnejších zdieľaných hostingových služieb na trhu.

Odporúčané pre: Ľudia ochotní trochu investovať do svojho projektu a odporúčaným spôsobom vybudovať nový web WordPress. Zábavná skutočnosť – ak vložíte peniaze, pravdepodobne sa angažujete v projekte!

Hosting VPS – DigitalOcean (5 $ / mesiac)

Ak sa chcete pohrať s WordPressom alebo potrebujete trochu dodatočného napájania, DigitalOcean VPS (tiež známy ako kvapôčka) je skvelý hostiteľ.

Odporúčané pre: Ľudia, ktorí hľadajú ďalšiu hostiteľskú silu s nízkym rozpočtom (šálka kávy).

Cloudways – Managed Cloud Hosting (10 $ / mesiac)

Hosting webových stránok WordPress na serveroch typu cloud computing, ako sú AWS alebo Google Cloud, môže byť pre niektorých trochu ťažký. Tu prichádza služba Cloudways. Spravuje váš cloudový server a zaisťuje, aby vaše stránky WordPress boli v najlepšom stave.

Odporúčané pre: Ľudia, ktorí hľadajú vysoko výkonný hosting WordPress s možnosťou vybrať si poskytovateľa cloudového hostenia podľa vlastného výberu.

Alternatívy iné ako WordPress

Dnes existujú stovky bezplatných a platených alternatív k WordPress. Väčšina z nich ponúka reklamné freemium hostenie podobné WordPress.com, zatiaľ čo iné sú CMS podobné WordPress.org..

Každá z týchto bezplatných alternatív má rôznu podporu pre funkcie, ako je podpora vlastnej domény a schopnosť zobrazovať reklamy. Použili sme niekoľko z týchto platforiem a odporúčame služby Blogger, Tumblr, Dribbble, Adobe Portfolio (zdarma, ak máte aktívne predplatné Adobe Creative Cloud), Wix a Weebly..


Už ste niekedy premýšľali prečo si niektorí ľudia vyberú bezplatného hostiteľa WordPress? Uvádzam dva dôvody:

 1. Mnoho ľudí zvažuje výber bezplatného hostiteľa, pretože sa pokúšajú o koníček a nie sú si istí dĺžkou projektu. Preto sa nechcú zaviazať k platenému plánu. V takýchto prípadoch to tak je vždy lepšie vybrať odporúčanú alternatívu, napríklad bezplatnú webovú stránku WordPress.com.
 2. Niektorí ľudia môžu jednoducho chcieť vyskúšať samoobslužnú stránku WordPress bez toho, aby si skutočne zakúpili hostingový plán. Hostitelia typu cloud ako DigitalOcean a AWS ponúkajú veľkorysé skúšobné obdobie, ktoré je pre takéto aplikácie ideálne.

The Lowdown

Stručne povedané, peniaze, ktoré si myslíte, že ušetríte s bezplatným hostiteľom WordPress, sú v skutočnosti podvodom. Množstvo času, ktorý strávite riešením problémov týkajúcich sa zabezpečenia, výkonu a celkovej spoľahlivosti stránok nakoniec ťa to stálo oveľa viac. Neexistuje nič také ako obed zadarmo, a to je vždy prípad bezplatného hostenia WordPress.

Ak máte vážne problémy so svojím webom WordPress a chcete sa k nemu zaviazať, je to tak vždy lepšie začať s odporúčaným hostiteľom WordPress. Začínajú sa okolo 3 $ / mesiac, čo je menej ako cena jednej šálky kávy.

Použili ste v minulosti bezplatného hostiteľa WordPress? Aká bola tvoja skúsenosť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me