Ľahký WordPress Blog Post Kontrolný zoznam pre lepší obsah

Ľahký WordPress Blog Post Kontrolný zoznam pre lepší obsah

Čítali ste, že solídny webový obsah určuje úspech vášho webu viac ako ktorýkoľvek iný faktor. Čo však určuje, či ste napísali a dobrý príspevok v blogu?

Nie je možné objektívne povedať, ale existuje niekoľko všeobecne dohodnutých položiek, ktoré môžu prispieť k efektívnosti vašich blogových príspevkov. Začlente ich do každého uverejneného príspevku a budete v dobrom slova zmysle.

S ohľadom na vyššie uvedené v tomto článku začneme skúmaním anatómie blogového príspevku a ukážeme, ako môžete začleniť uvedené časti do kontrolného zoznamu generovaného doplnkom, ktorý môžete spustiť vždy, keď vytvoríte blogový príspevok v rámci WordPress. Poďme praskať!

Anatómia kvalitného blogového príspevku

Čo by malo byť zahrnuté v typickom blogovom príspevku? Poďme na lekársku metaforu. Ak by obrys blogového príspevku bol kostrou, jeho štruktúra by pozostávala z desiatich kľúčových bodov. Tu je pohľad na každú z nich:

  1. Dôkladné kľúčové slovo s témou a zameraním. Vyberte tému príspevku na blogu, ktorá je pre vašich čitateľov nejako prospešná, a potom vyhľadajte súvisiace kľúčové slovo, ktoré pomôže ukotviť vašu tému a pomôže ľuďom a pavúkom vyhľadávača vedieť, o čom je váš príspevok v blogu..
  2. Presvedčivé nadpisy a podpoložky. Trvá to čas, aby sme sa naučili písať titulky, ktoré upútajú pozornosť vašich čitateľov, ale je to nevyhnutná zručnosť, pretože váš nadpis je často rozdielom medzi kliknutím alebo prihrávkou. A keďže väčšina návštevníkov stránok skenuje príspevky blogu, rovnaká koncepcia platí aj pre podnadpisy.
  3. Správne formátovanie. V závislosti od typu blogového príspevku, ktorý píšete, sa to, čo sa považuje za „správne“ formátovanie, bude líšiť. To znamená, že vo všeobecnosti budete chcieť používať podnadpisy (h2, h3 atď.) A začleniť ich smelý, kurzíva, zoznamy a ďalšie podobné prvky, ktoré poskytujú rozmanitosť v blogových príspevkoch.
  4. Meta popisy. Toto sú zhrnutia, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja; používajú ich aj sociálne médiá a webové stránky so záložkami. Vaše by nemalo byť dlhšie ako 159 znakov (vrátane medzier). Meta popisy nie sú z hľadiska SEO také dôležité, ale umožňujú čitateľom vedieť, čo môžu očakávať, keď narazia na vašu stránku vo vyhľadávačoch alebo na webových stránkach sociálnych médií..
  5. Media. Každý príspevok by mal obsahovať aspoň jeden obrázok a ďalšie formy médií, ak je to možné. Videá, infografiky, podcasty a zvukové súbory vylepšujú zážitok z čítania a podporujú zdieľanie v spoločnosti. Nie všetci návštevníci vašich stránok si budú môcť prečítať každý príspevok; niektorí budú musieť počúvať podcast, keď pracujú alebo dochádzajú do práce. Keď spoznáte svoje publikum, váš výber médií by sa mal viac zamerať.
  6. Záver a výzva na konanie. Závery pomáhajú čitateľom stráviť obsah vášho blogu a rozhodnúť sa, čo robiť ďalej, a výzva na akciu nabáda čitateľov, aby sa zapojili do vašej komunity blogov..
  7. Vhodné prepojenie. Okrem toho, že vyzeráte neprofesionálne, môžu prerušené odkazy viesť prehľadávače vyhľadávacích nástrojov k presvedčeniu, že váš web je nedôveryhodný, čo môže spôsobiť, že sa hodnotenie vašich stránok zníži. Doplnky WordPress ako Kontrola nefunkčných odkazov môže naskenovať vaše webové stránky a ubezpečiť sa, že interné a externé odkazy fungujú správne.
  8. Kategórie a značky. Kategórie okrem toho, že vám pomôžu štruktúrovať témy príspevkov blogu, komunikujú vyhľadávacím nástrojom základné koncepcie napísané na vašom blogu. Podobne majú značky širší dosah a mali by obsahovať súvisiace výrazy.
  9. editácia. Bez ohľadu na to, koľkokrát čítate váš článok vo vizuálnom alebo textovom editore, jeho prečítanie ako ukážka WordPress by určite malo byť súčasťou vašej rutiny. Toto je najlepší spôsob úpravy a korekcie vášho príspevku na blogu, pretože vám umožňuje vidieť väčší obrázok a vyzdvihnúť preklepy, štrukturálne problémy, ktoré by ste inak vynechali..
  10. plánovanie. Nepíšete niečo, čo okamžite zverejníte, však? Samozrejme nie – váš redakčný kalendár je naplánovaný vopred. Majte na pamäti, že keď dokončíte príspevok, musíte ho naplánovať!

Tam to máte – spoľahlivá štruktúra pre každý blogový príspevok WordPress, ktorý publikujete. V závislosti od témy blogu, publika a obchodných cieľov bude možno potrebné tento zoznam doplniť alebo inak zmeniť. To znamená, že ak začleníte to, čo je uvedené vyššie, ste na dobrej ceste.

Teraz vieme, čo chceme robiť, potrebujeme transformovať našu zamýšľanú štruktúru na kontrolný zoznam, aby sme mohli zaistiť, že sa to urobí zakaždým.

Prečo sú kontrolné zoznamy také dôležité?

Možno vás zaujíma, či je potrebné mať kontrolný zoznam blogového príspevku WordPress. Keď som prvýkrát začal pravidelne blogovať, bol som rovnako skeptický. Ale onedlho som si uvedomil, že ak chcem, aby táto vec na blogovanie skutočne fungovala, potrebujem systém.

Uvidíte, že aj pri tých najlepších zámeroch je ľahké zabudnúť na jednu alebo dve úlohy bez formálneho odkazu na to, čo robí príspevok na blogu úplným. Atul Gawande, autor knihy Manifest kontrolného zoznamu, napísal, že aj odborníci, ako sú kvalifikovaní chirurgovia, potrebujú aj kontrolné zoznamy (mal by vedieť – on je chirurg).

Kontrolný zoznam nie je barla. Je to neoceniteľná pomoc pre vašu efektívnosť. Sú zodpovední a zefektívňujú proces, ktorý sa môže stať monotónnym alebo zabudnuteľným.

Použitie doplnku Kontrolný zoznam pred publikovaním

Doplnok pre predbežné publikovanie kontrolného zoznamu príspevkov

Pomocou doplnku Kontrolný zoznam pred publikovaním môžete vytvoriť prispôsobený kontrolný zoznam špecifický pre vašu vlastnú štruktúru blogových príspevkov a nikdy nezabudnúť na krok. Pozrime sa na jeho nastavenie. Je to veľmi rýchle – tak sme tu!

Tento bezplatný doplnok nájdete v úložisku WordPress.org. Čo znamená, že môžete jednoducho prejsť na položku Doplnky> Pridať nové a vyhľadať „predbežne zverejnený kontrolný zoznam“ a nainštalovať ho.

Menu doplnku predbežného zverejnenia doplnkového zoznamu kontrolného zoznamu

Po inštalácii a aktivácii doplnku by ste mali vidieť, že nový Kontrolný zoznam pred publikovaním bola pridaná do časti Nastavenia na hlavnom paneli WordPress. Na tomto mieste budete môcť vytvoriť a spravovať svoj kontrolný zoznam a súvisiace možnosti.

Predbežné zverejnenie nastavení kontrolného zoznamu príspevkov

Doplnok sa spustí, keď sa používateľ pokúsi zverejniť nový príspevok alebo stránku na vašom webe. Prvým krokom je definovanie toho, čo sa má stať, keď používatelia kliknú na publikovanie. Ako vidíte vyššie, existujú možnosti, ako vynútiť úplné dokončenie kontrolného zoznamu, pridať upozornenie, keď sa používateľ pokúša publikovať bez dokončenia kontrolného zoznamu, alebo jednoducho povoliť zverejnenie obsahu (aj keď je kontrolný zoznam ignorovaný). Môžete sa tiež rozhodnúť povoliť kontrolný zoznam pred publikovaním príspevkov a stránok. Väčšina webových stránok pravdepodobne použije doplnok iba pre príspevky (najmä pre blogy viacerých autorov). Po dokončení ich nastavenia však svoje nastavenia uložte.

Predbežné publikovanie správy kontrolného zoznamu

Ďalej musíte skutočne zostaviť svoj kontrolný zoznam. Toto je rýchly a ľahký proces. K dispozícii je predvolený zoznam položiek (zobrazených vyššie), ktoré vám pomôžu začať. Ak chcete pridať nové položky, stačí použiť textové pole v dolnej časti stránky. Potom kliknite na tlačidlo OK Pridať do zoznamu pridajte novú položku na koniec kontrolného zoznamu. Ak chcete zmeniť poradie, jednoducho kliknite na ikonu hamburgera na ľavej strane položky zoznamu a potom ju presuňte myšou na miesto. Po pridaní všetkých požadovaných položiek do zoznamu ste už hotovi.

Takto vyzerá kontrolný zoznam pri vytváraní nového príspevku pomocou editora Gutenberg:

Predbežne publikovať kontrolný zoznam príspevkov Gutenberg

A takto to vyzerá, ak (ako my) dávate prednosť editoru Classic:

Pred publikovaním klasického editora kontrolného zoznamu

Krátka poznámka. Ak používate klasický editor, ale nevidíte kontrolný zoznam, pravdepodobne ho budete musieť povoliť na karte Možnosti obrazovky v pravom hornom rohu vašej poštovej obrazovky. Len začiarknite políčko a mal by sa zobraziť váš kontrolný zoznam.

Ak je povolený kontrolný zoznam pred publikovaním, môžete ľahko odškrtávať položky po dokončení. V ideálnom prípade, kým ich nedokončíte, samozrejme, kedy zverejníte svoj príspevok alebo stránku. V závislosti od nastavenia, ktoré ste vybrali pre akciu kontrolného zoznamu, by sa malo pred dokončením zoznamu zobraziť upozornenie, ak kliknete na tlačidlo Publikovať.

Správa pred uverejnením kontrolného zoznamu

Pretože bola vybraná možnosť zobraziť upozornenie, ale napriek tomu povoliť uverejnenie príspevku, správa vyzerala takto. A ak sa ma pýtate, je to veľmi užitočná pripomienka.

Aj keď je aktivácia tohto doplnku voliteľná, môže vám pomôcť zvyknúť si na vytváranie lepších blogových príspevkov. Konkrétne to potvrdzuje, že sú prítomné všetky prvky (ktoré považujete za potrebné), aby vtiahli čitateľov a udržali ich v zapojení..


Písanie obsahu, ktoré zaujme vašich čitateľov a nabáda ich, aby podnikli kroky, nemusí byť nemožné – stačí len kontrolný zoznam.

Potrebujete zameranú tému, podmanivý nadpis a podporné body zvýraznené podnadpismi a inými formátovacími prvkami. Ak chcete upútať pozornosť čitateľov, budete chcieť zahrnúť odporúčaný obrázok a ďalšie formy médií (ak je to možné). Údaje Meta, kategórie a značky zvyšujú prehľadnosť vášho blogového príspevku a vaše zhrnutie a výzva na akciu sú námrazou na torte. Po dokončení úprav zostáva už len naplánovať uverejnenie príspevku.

Ak začleníte vyššie uvedené položky do všetkých svojich blogových príspevkov, výsledkom bude dobre štruktúrovaný a pútavý príspevok, ktorý je pripravený na prehľadávanie vyhľadávacími nástrojmi a zdieľanie na webe..

Čo by ste zaradili do svojho kontrolného zoznamu pre príspevok na blogu WordPress? Vynechal som nejaké položky? Neváhajte pridať do tohto zoznamu a / alebo zdieľať svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me