Ak si vyberiete bezplatnú alebo prémiovú tému WordPress

Ak si vyberiete bezplatnú alebo prémiovú tému WordPress

Ak práve začínate nový projekt, môže byť ťažké rozhodnúť sa, či sa rozhodnete pre bezplatnú alebo prémiovú tému WordPress. Aj keď prémiové témy sa všeobecne považujú za vynikajúci výber, nie je to vždy tak.

V tomto článku porovnávame bezplatné a prémiové témy s kritériami ceny, podpory, zabezpečenia a aktualizácií, použiteľnosti a kvality. Zvážime aj výhody výberu freemiovej témy. Začnime teda …

Hodnota za peniaze

Celkom

Cena je zjavný rozdiel pri výbere bezplatnej alebo prémiovej témy WordPress. Mnoho ľudí, ktorí práve začínajú, sa obáva, že zaplatia za novú tému, keď nevedia, či sa ich projekt skutočne vypracuje.

Aj keď je bezplatná téma spočiatku „bezplatná“, realitou je, že ak si chcete vytvoriť profesionálny alebo lukratívny web, pravdepodobne budete musieť nakupovať inde. Celkovo bezplatné témy neprichádzajú s rozsiahlymi funkciami. Môže vás to teda stáť viac ako cena prémiového motívu, aby ste aktualizovali svoje webové stránky potrebnými prémiovými doplnkami, ktoré budete potrebovať pre plne efektívny web..

Prémiové témy tiež často prichádzajú s mnohými skrytými doplnkami, vďaka čomu sú veľmi hodnotné. Mnoho prémiových tém prichádza s prémiovými doplnkami, ktoré sú už zahrnuté. Napríklad naša vlastná téma Total je dodávaná s programom Visual Composer, Slider Revolution a ďalšími, ktoré sú zahrnuté bez dodatočných nákladov (plus aktualizácie tém sú zdarma na celý život).

ThemeForest ponúka výber obchodov na hosťovaní a doménach, ak si kúpite jedno zo svojich prémiových motívov. Alebo ak sa pripojíte k tematickému klubu, ako je WPMU DEV, získate prístup k celej rade doplnkov, ako sú doplnky, podpora, bezpečnosť a ďalšie.

Top tip: Preskúmajte presne to, čo je súčasťou témy pred tým, ako si ju stiahnete, aby ste predišli sklamaniu a ďalším výdavkom.

Podpora od vývojárov

podpora

Jedným z najvýraznejších kontrastov medzi bezplatnými a prémiovými témami je podpora, ktorá sa ponúka. Vývojári bezplatných tém majú mimoriadne obmedzený rozpočet. To môže viesť k tomu, že nebudú schopní poskytnúť okamžitú kvalitnú podporu. Hoci pomoc je zvyčajne k dispozícii, nepretržitá pomoc nie je vo všeobecnosti ponúkaná téma bez služieb.

Celkovo majú prémiové témy buď väčšie tímy vývojárov, lepšie podporné systémy alebo kombináciu oboch. Zvyčajne sú k dispozícii rozsiahle videonávody a dokumentácia, fóra a e-mailová podpora a mnohé z nich poskytujú nepretržitú asistenciu. Ak teda prevádzkujete internetový obchod alebo nemáte rozsiahle skúsenosti so systémom WordPress, môže byť spôsob, ako sa vydať, s prémiovou témou s najvyššou podporou..

Top tip: Pred konečným rozhodnutím vždy skontrolujte, ako je téma podporovaná.

Zabezpečenie a aktualizácie webových stránok

Úložisko WordPress

Všeobecne sa predpokladá, že prémiové témy sú bezpečnejšie ako bezplatné témy. Nie je to však vždy tak.

Windows Vista Zadarmo témy WordPress v systéme Windows Úložisko WordPress prejsť prísnym procesom preskúmania. To zaisťuje, že témy dostupné v úložisku sú na vysokej úrovni, pričom bezpečnostné prvky sú hlavnou súčasťou kritérií.

Prémiové témy môžu byť viac zmiešané s bezpečnosťou, pretože ktokoľvek môže vytvoriť prémiové tému a predať ho. Avšak, ak si kúpite tému od renomovaných vývojárov alebo známeho tematického obchodu (napríklad Themeforest, StudioPress, Anariel Design, Elegantné témy, atď.), Mali by ste byť schopní ľahko spať.

Prémiové témy od renomovaných vývojárov sú celkovo najbezpečnejšie dostupné témy. Tieto spoločnosti majú veľké rozpočty a mnoho vývojárov venovaných bezpečnosti. Chyby sa rýchlo nájdu a opravia, pretože akékoľvek narušenie bezpečnosti by mohlo mať vážny dopad na budúci predaj témy.

Prémiové témy sa zvyčajne aktualizujú pravidelnejšie. Aktualizácie sú často reakciou na základné zmeny WordPress a najnovšie bezpečnostné chyby. Cyklus aktualizácie nie je taký pravidelný alebo konzistentný s bezplatnými témami. Takže čím je téma staršia, tým je otvorenejšia pre narušenie bezpečnosti.

Top tip: Vždy si kupujte prémiové témy z renomovaných zdrojov a bezplatné témy z úložiska WordPress, aby ste zaistili vysoko kvalitnú a bezpečnú tému.

Kvalita dizajnu témy a funkčnosť

ThemeForest

Kvalita dizajnu sa môže výrazne líšiť medzi bezplatnou alebo prémiovou témou WordPress. Celkovo populárne prémiové témy ponúkajú vyššiu úroveň kvality. Dizajn je profesionálny svojou dispozíciou a estetikou, sú zabudované pokročilé funkcie a funkčnosť a je zameraný na použiteľnosť.

Niektoré prémiové témy však idú príliš ďaleko, vrátane hromady funkčnosti, ktorú lepšie poskytujú doplnky. To spôsobí nadúvanie témy, spomalenie vašej stránky a ovplyvnenie jej výkonnosti. A ak sa rozhodnete v budúcnosti prepnúť témy, migrácia obsahu nebude ľahký proces.

Ďalším bodom, ktorý je potrebné zvážiť pri výbere medzi bezplatnou alebo prémiovou témou WordPress, je to, že pravdepodobne nebudete potrebovať veľa funkcií, ktoré poskytuje množstvo prémiových tém. Ak sa rozhodnete pre nenáročný bezplatný motív, môžete ľahko nainštalovať niekoľko doplnkov WordPress a urobiť im pôsobivé vylepšenia. Investovaním do nástroja na tvorbu stránok a ďalších pokročilých doplnkov môžete rýchlo vylepšiť vzhľad svojich stránok a pridať ďalšie funkcie, ktoré budete potrebovať..

Top tip: Prečítajte si recenzie tém a získajte dobré znalosti o kvalite témy a celkovom výkone.

Použiteľnosť

Dvadsať sedemnásť

Použiteľnosť témy WordPress je mimoriadne dôležitým faktorom, ktorý treba zohľadniť pri výbere novej témy pre vaše webové stránky WordPress. Použiteľnosť pre tvorcov webových stránok a pre používateľov stránok môže byť, bohužiaľ, bezplatnou témou. Ak však máte s používaním WordPress obmedzené skúsenosti, môže to fungovať vo váš prospech. Jednoduchosť bezplatných tém a nedostatok funkcií ich často nastavujú rýchlo a ľahko.

Vývojári prémiových tém sa zameriavajú na navrhovanie tém s pôsobivou použiteľnosťou tak na prednej, ako aj na zadnej strane. Špičková použiteľnosť back-end vám ušetrí veľa času a úsilia pri práci na vašom webe. A čo je dôležité, umožní vám to užiť si proces prispôsobenia. Efektívna a úspešná používateľská skúsenosť pre vašich návštevníkov tiež zvýši čas používateľa na webe a zlepší konverzie vašich stránok.

Top tip: Pozrite si ukážky motívov a získajte dojem na spokojnosť používateľov.

Záverečné myšlienky týkajúce sa bezplatnej alebo prémiovej témy WordPress

Stále si nie ste istí vyplatením prémiovej témy od začiatku? Potom by pre vás mohla byť voľná téma freemium. Téma freemium je bezplatná téma, ktorú je možné kedykoľvek inovovať. To znamená, že ak sa v budúcnosti rozhodnete, že potrebujete pokročilé funkcie a funkcie prémiovej témy, môžete ľahko prepnúť na prémiovú verziu bez toho, aby ste museli skutočne migrovať na novú tému..

Teraz by ste mali mať dobrý prehľad o tom, čo ponúkajú bezplatné a prémiové témy WordPress. Nezabudnite, že si vyberiete ktorúkoľvek možnosť. A vždy si stiahnite tému z renomovaného zdroja.

Vyberiete pre svoj projekt bezplatnú alebo prémiovú tému WordPress? Alebo je téma freemium tou najlepšou voľbou? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me