Ako aktualizovať svoje WordPress Témy a udržať vlastné Tweaks nedotknuté

WordPress je škálovateľná platforma

Existuje veľa spôsobov, ako inovovať tému WordPress, ale pre nich je ľahké skončiť stratou dát, takže musíte vedieť, ako tomu zabrániť.. “Drž to. Zatiaľ som svoje stránky neupravil. Nepotrebujem tento článok. “ Vlastne áno, áno; príprava vopred je jediný spôsob, ako zaistiť skutočne plynulý prechod. Ak ste už svoje stránky prispôsobili, nezúfajte. Ešte nie je neskoro.

Toto je krátke: väčšina amatérskych vývojárov jednoducho prechádza na šablónu so štýlmi svojich stránok a začína meniť usporiadanie vecí. To je v poriadku, kým neaktualizujete a všetky vaše starostlivé prispôsobenia nezmiznú. Ak si svoj web prispôsobíte bez toho, aby ste zvážili, aký vplyv naň budú mať aktualizácie, ste na škodu. Skôr ako sa rozhodnete neaktualizovať svoje stránky a zabezpečiť, aby boli hackermi po celom svete cielené, postupujte podľa nasledujúcich tipov a integrujte prispôsobenia do procesu aktualizácie..

Rámce WordPress

Najbežnejším a najobľúbenejším riešením tohto problému je Genesis Framework. Ak ste už niekedy čítali blog alebo tutoriál WordPress, existuje veľká šanca, že ste už videli vývojára bez dychu nad tým (na našom blogu nájdete kompletnú recenziu Genesis Genesis).

Genéza je ako téma, ale viac. Na základe svojho názvu by sa dalo opísať ako šablóna barebones, na ktorej je postavených veľa tém, pričom všetky z nich majú formu detských motívov, ktoré vytvárajú „exteriér“ nad rámcom. S programom Genesis môžete meniť a aktualizovať svoje témy ľubovoľne, bez toho, aby ste stratili jediný detail prispôsobenia. To sa môže pochváliť pomerne málo ďalších požadovaných funkcií tiež, a stojí za to vyskúšať. Momentálne vás nastaví späť na 60 dolárov.

Ďalšou alternatívou je program Total WordPress Theme Framework, ktorý používa podobný prístup. Total obsahuje možnosti pre podradené témy okrem ľahko použiteľného vlastného poľa CSS v paneli správcu, ktoré môžete použiť na pridanie vylepšenia štýlov k téme. Avšak, ak na to nemáte rozpočet, alebo ste nenašli inú tému, ktorá sa vám páči a nechcete sa jej vzdať, stále existujú alternatívy..

Doplnky WordPress

Prepíše šablónu WP

Existuje celý rad doplnkov, ktoré vám môžu uľahčiť proces aktualizácie. Väčšina z nich je navrhnutá na použitie skôr, ako ste sa začali prispôsobovať, ale ak už máte, môžu byť užitočné v budúcnosti..

Doplnok na prepísanie šablóny WP vám umožní rýchlo prepísať ktorúkoľvek šablónu. Ak nechcete robiť všetky vyššie uvedené kroky, môžete použiť doplnok s názvom Téma jedného kliknutia dieťaťa urobiť z ovládacieho panela WordPress a ponúknuť to najlepšie z oboch svetov.

Dieťa Témy WordPress

Najbežnejším spôsobom, ako vykonať stabilné prispôsobenia – a najviac odporúčané – je detská téma. Pre objasnenie je detská téma podobná vrstve Photoshop alebo animácii: priehľadná šablóna so štýlmi, ktorá umožňuje nedeštruktívne vykonávanie zmien. Nielen kozmetické zmeny – je ešte dôležitejšie vykonať dôležité úpravy základných funkcií stránok v detskej téme.

Úprava vašich stránok functions.php súbor je jednou z najhorších vecí, ktoré môžete urobiť pred aktualizáciou, pretože strata dôležitého funkčného komponentu môže v zásade vytiahnuť podporné lúče z vášho webu. Zahrňte do podradenej témy aj funkčné zmeny. Môže to pomôcť pri vytváraní viacerých, aby ste sa vyhli tomu, aby ste príliš veľa informácií nevyhodili do jednej. V prípade, že potrebujete obnovovacie zariadenie, je jednoduché ich vytvoriť. Potom musíte zahrnúť iba podradené veci, ktoré chcete konkrétne zmeniť.

Najskôr vytvorte nový priečinok v priečinku wp-content / themes adresár, ktorý ho drží. Dajte mu rovnaké meno ako nadradená téma, ale s „-child“ nastaveným na koniec (môžete to naozaj nazvať čokoľvek, ale len pomenovať ho týmto spôsobom, ak máte niekedy viac detských tém, viete, pre čo sú) , V priečinku vytvorte súbor s názvom „style.css“. Potom musí šablóna so štýlmi začať s nasledujúci kód:

/ *
Názov témy: Total Child
URI témy: http://totalwptheme.com
Popis: Celkový podradený motív WordPress.
Autor: AJ Clarke
URI autora: http://totalwptheme.com
Šablóna: Spolu
Verzia: 1.0
* /

Ktorékoľvek zo vstupných polí je možné zmeniť podľa vášho uváženia, ale nezabudnite ponechať názov témy a šablónu. Šablóna je názov adresára nadradenej témy a ak názov šablóny chýba alebo je nesprávny, potom sa podradená téma nezobrazí.

Ďalej budete chcieť vytvoriť nový prázdny súbor function.php, do ktorého pridáte kód, aby vaše dieťa mohlo vedieť, že obsahuje hlavnú šablónu so štýlmi vašej témy. Do tohto súboru funkcií.php vložte nasledujúci kód:

get („Verzia“);
// Načítať šablónu so štýlmi
wp_enqueue_style ('parent-style', get_template_directory_uri (). '/ style.css', array (), $ version);

}
add_action ('wp_enqueue_scripts', 'total_child_enqueue_parent_theme_style');

Ak sa pozriete na kód, uvidíte, čo robí, načíta nadradenú šablónu so štýlmi, ale obsahuje aj číslo verzie nadradenej témy. Je to veľmi dôležité, ale nie veľa ľudí to robí. Dôvod na zahrnutie čísla verzie nadradenej témy je taký, že vždy, keď sa nadradená téma aktualizuje, ak došlo k nejakým zmenám v šablóne so šablónou nadradenej témy, potom pluginy do vyrovnávacej pamäte, CDN a prehliadače vedia, že musia súbor aktualizovať. Pomôže to zabrániť akýmkoľvek „nefunkčným“ CSS pri aktualizácii rodičovskej témy.

Premiestnenie aktuálnych manuálnych úprav na detskú tému

Ak ste už svoje stránky urobili nesprávne a prispôsobili ste si nadradenú tému a nemáte dostatok hodín na posedenie pri presúvaní kódu z jedného súboru do druhého, môžete vždy zálohovať aktuálnu verziu svojho webu na dieťa. tému. Po vytvorení priečinka s podradenými témami jednoducho pridajte kópie súborov, ktoré ste do neho zmenili, a potom nahraďte svoj motív WordPress za iný v úložisku..

Nie je to dokonalá oprava, ale mala by fungovať. Trik spočíva v tom, že nezálohujete nič, čo nebolo zmenené, takže nekončíte neúmyselným prepísaním nového kódu, ktorý sa inštaláciou nainštaluje, so starým kódom. Takže stále potrebujete dôkladnú znalosť toho, čo ste si prispôsobili – nemôžete len kopírovať veci veľkoobchodne. Môže to dokonca pomôcť pri prehliadaní súborov a odstránení čo najväčšieho množstva kódu, ktorý nie je váš.

Zálohovanie webových stránok WordPress

Najprv zálohujte čoskoro a často ich zálohujte. WordPress ukladá do svojej databázy všetko, čo ste kedy napísali alebo nahrali, a môžu mať z mnohých dôvodov poruchu. Je veľmi ľahké stratiť celý web na zlyhaní servera alebo poškodenej databáze. Našťastie, zálohovanie trvá iba pár minút.

Existuje veľa spôsobov, ako to urobiť. Najprv môžete jednoducho skopírovať súbory do počítača FTP klienti alebo Zručnosti Unixu Shell. Môžete tiež použiť WinSCP aby sa na pracovnej ploche zachovalo „zrkadlo“, ktoré sa aktualizuje s vašimi stránkami.

Alebo máte k dispozícii zoznam bielizne zdarma automatické zálohovacie doplnky, ako aj prémiové možnosti. Tu vo WPExplorer používame VaultPress, a v minulosti sme použili službu Backup Buddy – obe možnosti sú vynikajúce možnosti na vytváranie a udržiavanie pravidelných záloh vašich webových stránok (okrem denných záloh poskytovaných väčšinou spravovaných hostingových plánov WordPress).

Nakoniec, cPanel, Direct Admin, Ensim, Plesk, vDeck a Ferozo majú jedinečné spôsoby, ako zálohovať stránky, ktoré sú s nimi hostené. Komplexné pokyny na to nájdete v WordPress Codex. V najhoršom prípade, keď stratíte niečo, čo skutočne potrebujete, môžete kontaktovať svojho hostiteľa. Väčšina hostiteľov zálohuje svoje stránky, ale môže to byť bolesť získať z nich údaje späť.

Otestujte svoje zmeny

Nakoniec môžete vykonať inováciu manuálne alebo automaticky. Pomocou manuálnej inovácie môžete vyskúšať zmeny a zistiť, či vaše stránky ničia alebo nie. Program WordPress zaobchádza s dvoma verziami tej istej témy ako s dvoma rôznymi témami. To znamená, že ak máte GenericTheme V1 a GenericTheme V1.1 vo vašom wp-content / themes budú považované za dve rôzne témy. To znamená, že na svojom webe môžete mať nainštalovaných viac verzií rovnakej témy. Prinajmenšom to môžete použiť na prepínanie medzi vašou starou, prispôsobenou verziou a novou verziou, takže by ste mali mať referenciu, ak by ste sa rozhodli ju prestavať od základov pomocou podradených tém..

záver

Vyhliadka na stratu prispôsobení, na ktorých ste tak tvrdo pracovali, môže byť skľučujúca a proces aktualizácie sa môže zdať, akoby vás do toho vrhol. Ale s podriadenými témami (alebo doplnkami alebo rámcami) a trochou predvídania to nemusí byť. Máte nejaké ďalšie nápady na pravidelné aktualizácie webových stránok WordPress bez straty prispôsobenia? Rád by som o nich počul v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me