Ako môže sociálny obchod profitovať z vášho webu WordPress

Ako môže sociálny obchod profitovať z vášho webu WordPress

Sociálne médiá v podnikaní môžu niekedy uškodiť spotrebiteľom nesprávnym spôsobom. Väčšina ľudí nechce, aby sa na ich kanáloch na Facebooku zobrazovali reklamy. Tiež nechcú neustále propagovať svoje webové stránky s blogmi, firmami alebo elektronickým obchodom.

Sociálne siete sa výrazne líšia svojou demografiou, obsahom a spôsobom, akým ľudia používajú platformy. Ale vo všeobecnosti ich ľudia používajú na vytváranie sietí, smiech, inšpiráciu, rozhovory o problémoch a možno kúpu veci alebo dvoch.

A to je to, čo niektorým firmám nerozumejú. Nákup je často poslednou položkou v zozname vecí, ktoré je potrebné urobiť pre používateľa sociálnych médií. To však neznamená, že ak prevádzkujete firemnú webovú stránku WordPress, nemali by ste sa úplne vyhnúť sociálnemu obchodu.

To kladie otázku, ako môže sociálny obchod prospieť vašej stránke WordPress?

Automatické nástroje uľahčujú synchronizáciu a správu zásob

Jednou z otázok, ktoré majú správcovia webových stránok v súvislosti so sociálnym obchodom, je to, ako postupujete pri synchronizácii svojho inventára so sociálnymi webmi? Existuje nejaká aplikácia na Facebooku, ktorú musíte prepracovať, aby ste mohli prezentovať krásny obchod Facebooku?

Odpoveď na to je veľa aplikácií, ale žiadne oficiálne riešenie na Facebooku.

Napríklad obľúbený je plán Shopify Lite, ktorý poskytuje tlačidlá elektronického obchodu pre váš web WordPress, spolu so sekciou obchodu na zdieľanie a predaj vašich produktov na vašej stránke Facebook..

Nazýva sa ďalšia možnosť Ecwid, ktorý má bezplatný plán a jednu z najjednoduchších integrácií pre obchody WordPress. V zásade získate obchod s elektronickým obchodom v priebehu niekoľkých minút. Na vašom webe WordPress sa nachádza nákupný košík, ktorý umožňuje zákazníkom prehľadávať produkty a nakupovať.

Ecwid tiež poskytuje kompletný obchod Facebook, čo znamená, že všetky vaše produkty WordPress sa synchronizujú so stránkou Facebook, čo vás pri inventári udržuje na nohách. Nielen to, ale Ecwid ponúka podporu pre mnoho ďalších spoločenských a trhových možností, ako sú eBay, Amazon, Blogger a Tumblr, ktoré sa všetky hladko integrujú s WordPress..

Nie je možné poprieť silu doplnkov ako WooCommerce. Jediným problémom je, že WooCommerce nemá okamžitý nástroj, ktorý by spustil obchod Facebook alebo niečo podobné Kúpiť na Pinterest. Preto musíte nájsť alternatívny doplnok alebo rozšírenie, ako je Rozšírenie WooCommerce na Facebook z StoreYa.

Tento skvost umožňuje skvelý obchod na Facebooku, ale spoločnosť má aj možnosti predaja na Twitteri, galérií na Instagrame, kariet YouTube, kupónov a na Pintereste.

Stredný sociálny predaj

Sociálny obchod prospieva webu WordPress mnohými spôsobmi, ale hlavným spôsobom, ako to robí, je to, že sú zákazníci a využívajú zdieľanie..

Zamyslite sa nad predajom na svojom webe WordPress pomocou WooCommerce. Na stránke produktu môžete mať nejaké tlačidlá zdieľania v sociálnej sieti, nie však to, že to veľa ľudí zdieľa s priateľmi. Nielen to, ale váš web nebude presne centrom, ktorý by zákazníci mohli každý deň navštíviť.

Používatelia Facebooku však trávia hodiny času na sociálnej sieti a to isté možno povedať o Twitteri, Pintereste a Instagrame. Dáva teda zmysel, že si často môžete získať väčšiu trakciu vytvorením obchodu na Facebooku.

Osoba kupujúca položku z vášho sociálneho obchodu sa navyše už nachádza v tomto sociálnom prostredí. V tejto situácii by mohli byť ochotnejší zdieľať to, čo kúpili, alebo začať sledovať vašu stránku. Bez ohľadu na to, ľudia radi hovoria na sociálnych médiách, takže ak je ich cieľom prinútiť ich hovoriť o vašom webe WordPress, ste na správnej ceste.

Môžete kombinovať skvelý obsah a ponuky produktov

Jedným zo spôsobov, ako vyniknúť pomocou Facebooku a Instagramu (a všetkých vizuálnych sociálnych sietí), je vytváranie a zdieľanie úžasných fotografií. Napríklad vlastný obchod s obuvou pritiahne zákazníkov s krásnymi zábermi jeho topánok a topánok na ľudí v divočine, na rozdiel od topánok pred bielym pozadím.

Stručne povedané, sociálne médiá vám ospravedlňujú kreativitu so svojím obsahom. Možno ste preskočili kreativitu so svojimi produktovými stránkami na vašom webe, ale na sociálnych sieťach nemáte takú šancu na predaj.

Niektoré spoločnosti používajú svoje blogy WordPress na prípravu návodov, zoznamov a iného obsahu, všetko s myšlienkou predaja ďalších produktov. Povedzme napríklad, že vlastníte železiarstvo, takže sa snažíte predať viac piestov. Vytvorenie príspevku na Facebooku, ktorý by ľudí vyzýval, aby si kúpili viac piestov, nemá na Facebooku žiadne podnikanie. Koniec koncov, o Facebooku nejde.

Ak si však vytvoríte blogový príspevok alebo infographic, v ktorom sa dozviete, ako vrhnúť záchod, začnete zákazníkom ponúkať užitočný obsah. Nielenže robíte ľudí šťastnými, ale môžete tiež propagovať piesty v blogu alebo v infographic. Často môžete dokonca priamo odkazovať na svoju stránku sociálneho obchodu.

Správne zdieľanie na sociálnych sieťach robí z vašej značky prijateľnejšiu

Nepopiera sa, že vstup na sociálne médiá robí vašu značku prístupnejšou; to je, ak k tomu pristupujete správne. Ako sme už uviedli, zákazníci na Facebooku s väčšou pravdepodobnosťou strávia viac času ako vaše stránky WordPress. Môžete ich však nasmerovať na svoje stránky pomocou miest ako Facebook alebo Instagram.

Stále však hovoríme o sociálnych obchodoch a zdieľaní príležitostí. A čo zákaznícky servis? Vďaka nástrojom, ako sú Facebook Messenger a pravidelné staré komentáre Facebook, Pinterest, Instagram a Twitter, získajú zákazníci prístup k osobnejšej verzii vašej spoločnosti..

Možno si myslíte, že vedomostná základňa alebo centrum podpory vašich webových stránok sú dosť dobré, ale máte na mysli zákazníka.

Osobne sa mi nepáči zavolať spoločnosti a predpokladám, že posielanie e-mailov ma bude mať pomalšiu odpoveď. Spoločnosti mi však často reagujú rýchlo a trochu nedbanlivo, keď komentujem sociálne médiá alebo posielaním správ.

To isté sa dá urobiť pre všetky webové stránky WordPress a nemusíte svojich zákazníkov nútiť, aby sa vzdali pohodlného sociálneho nastavenia..

Ste pripravení využiť sociálne obchodovanie na svojom webe WordPress?

Sociálny obchod môže byť prospešný mnohými spôsobmi. Jediné, čo sa snažíte urobiť, je nájsť pre vaše súčasné webové stránky elektronického obchodu viac podnikania. Inokedy sa viac zaujímate o rozšírenie svojho blogu WordPress o určitý predaj tovaru na Facebooku. Bez ohľadu na rozsah vášho úsilia ste povinní nájsť úspechy prostredníctvom sociálneho obchodu. Najlepšie na predaji na sociálnych sieťach je skutočnosť, že na spustenie zvyčajne nestojí žiadne peniaze.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa využívania sociálneho obchodu pre vaše stránky WordPress, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me