Ako naplánovať hromadne príspevky v systéme WordPress

Ako naplánovať hromadne príspevky v systéme WordPress

Myslím, že budete súhlasiť, keď poviem: funkcia plánovania v programe WordPress je skutočným záchrancom. Môžete ľahko naplánovať príspevky, stránky a dokonca aj produkty WooCommerce na budúci dátum, čo vám ušetrí veľa času, ktoré môžete nasmerovať na zvýšenie návštevnosti a rozšírenie svojho blogu..

Ak máte jeden príspevok, stránku alebo produkt, plánovanie je rovnako jednoduché ako nastavenie budúceho dátumu publikovania v editori príspevkov WordPress. Obrázok nižšie zobrazuje predvolený plánovač WordPress v akcii.

predvolená funkcia plánovania príspevkov na wordpress

Ak máte viac príspevkov, povedzte, že prevádzkujete blog pre viacerých autorov, plánovanie každého príspevku individuálne môže zjesť obrovskú časť vášho času. Ak chcete recyklovať staré príspevky a ponechať si svoj blog hľadá čerstvé, úprava dátumu zverejnenia pre každý príspevok môže byť skľučujúca úloha, tým viac, ak máte stovky príspevkov.

Čo robiť?

Ak chcete uložiť deň, môžete sa obrátiť na automatické hromadné plánovanie. A čo potrebujete hromadne naplánovať svoje príspevky WordPress? Zadarmo Doplnok automatického plánovača príspevkov.

V dnešnom príspevku sa hlbšie pozrieme na funkcie, vďaka ktorým je automatický rozvrhovač príspevkov dokonalým doplnkom hromadného plánovania pre WordPress..

Doplnok vám pomôže naplánovať príspevky pri jednom poklese, takže môžete svoj blog nechať v prevádzke, aj keď ste na dovolenke. Okrem toho vám umožňuje upravovať zverejnené dátumy vašich príspevkov, aby ste svoj blog udržali čerstvý.

Hromadné plánovanie je tiež ideálne na spustenie propagačných kampaní počas sviatočných období a sviatkov. Ako už bolo povedané, zoberte si hrnček kávy a vyskúšajme program Auto Post Scheduler.

Nenechajte odísť bez toho, aby ste na konci zdieľali svoje myšlienky v sekcii komentárov.

Ako nainštalovať Auto Post Scheduler

auto post plánovač wordpress plugin

Auto Post Scheduler je bezplatný doplnok dostupný v úložisku doplnkov WordPress. Doplnok si môžete stiahnuť, nainštalovať a používať práve túto minútu bez platenia desetníka.

Ak potrebujete viac možností, vývojár ponúka prémiovú verziu známu ako Auto plagát WP na Codecanyon. Prémiová verzia stojí v čase písania 25 dolárov.

wp auto plagát

Pre tento príspevok použijeme bezplatnú verziu. Ako už bolo povedané, začnime nastavením doplnku na vašom webe WordPress.

Inštalácia automatického plánovača príspevkov

Prihláste sa do svojho administračného panela WordPress a prejdite na Doplnky> Pridať nové ako je znázornené na obrázku nižšie.

pridanie nového doplnku wordpress

Potom do vyhľadávacieho poľa pre kľúčové slová napíšte „Auto Post Scheduler“ a stlačte Nainštalovať teraz ako zvýrazňujeme na nasledujúcom snímke obrazovky.

inštalácia doplnku automatického plánovania príspevkov na informačný panel správcu WordPress

Potom kliknite na ikonu Aktivovať tlačidlo, aby sa loptička hádzala tak, ako je to uvedené nižšie.

aktivácia doplnku automatického plánovača príspevkov

Po aktivácii je doplnok Auto Post Scheduler pripravený na použitie, stačí nakonfigurovať niekoľko možností.

Ako to robíš?

Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, ako nakonfigurovať doplnok Auto Post Scheduler bez prerušenia potu.

Ako nakonfigurovať doplnok WordPress automatického plánovača príspevkov

Keď je na vašom webe aktívny doplnok Auto Post Scheduler, pozrime sa pod kapotu a zistíme, prečo má doplnok iba 5-hviezdičkové recenzie na WordPress.org.

recenzie automatických príspevkov

Odhliadnuc od skvelých recenzií, pustime sa do práce.

Prejdite na Nastavenia> Automatický plánovač príspevkov ako zdôrazňujeme na obrázku nižšie.

prístup k automatickému plánovači príspevkov

Ak tak urobíte, dostanete sa na administratívny panel automatického plánovača príspevkov, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

možnosti automatického plánovania príspevkov

Docela jednoduchý administračný panel, nemyslíš? Milujem jednoduchý panel správcov, ktorý sa zameriava na to, na čom záleží. Obrazovka s možnosťami automatického plánovania príspevkov je milá, pretože všetko, čo potrebujete, je jednoducho na dosah. Stačí ukázať a kliknúť a vaša práca je hotová!

Predtým, ako urobíte čokoľvek iné, venujte čas tomu, aby ste sa zoznámili s dostupnými možnosťami. Nižšie je uvedený prehľad dostupných možností začínajúcich zhora.

Odchádzajúce tlačidlá

možnosti správcu automatického plánovania príspevkov

Ako je znázornené na obrázku vyššie, v hornej časti obrazovky správcu sa nachádzajú štyri výrazné tlačidlá. Po prvé, máte Fórum podpory tlačidlo, ktoré vás zavedie na Fórum podpory automatického plánovania príspevkov na WordPress.org – kde môžete získať bezplatnú podporu. Po druhé, máte Napísať recenziu , ktoré vás očividne zavedie do sekcie recenzií na WordPress.org.

Po tretie, máte Okamžitá karma iba 1 $ tlačidlo, ktoré vás presmeruje na stránku s darmi PayPal, čo vám umožní podporu automatického plánovača príspevkov. Začiarknutím políčka nižšie môžete darovať jednorazovo alebo mesačne.

Po štvrté, máte Auto plagát WP tlačidlo, ktoré presmerováva na prémiová verzia. Program WP Auto Poster je úplne prepísaný s viacerými funkciami, neobmedzeným počtom pravidiel a plnou prémiovou podporou.

Povoliť automatický plánovač príspevkov

Aj po aktivácii doplnku si musíte uvedomiť, že musíte povoliť plánovač pomocou Povoliť automatický plánovač príspevkov ako je znázornené nižšie.

aktivovať tlačidlo automatického plánovania príspevkov

Odporúčame povoliť plánovač až po nakonfigurovaní možností. Ak plánovač hneď aktivujete, budete musieť pracovať s predvolenými nastaveniami. Ak pre vás predvolené možnosti fungujú, choďte rovno a kliknite na ikonu Povoliť automatický plánovač príspevkov. Ak si však neželáte nakonfigurovať automatický plánovač príspevkov, prečítajte si ďalšie informácie o každej možnosti.

Možnosti automatického plánovania príspevkov

V tejto sekcii prejdeme jednotlivé možnosti, takže môžete plne využiť silu doplnku Auto Post Scheduler.

Časový rozvrh automatických príspevkov

automatický rozvrh príspevkov

Prvý v rade je Časový rozvrh automatických príspevkov vyššie uvedená možnosť, ktorá vám umožňuje nastaviť automatický rozvrh publikovania. Predvolená hodnota je 24 hodín, čo znamená, že automaticky uverejníte jeden príspevok denne. Ak napríklad chcete zverejňovať dva príspevky za deň, musíte zmeniť hodnotu na 12 hodín. Potreba publikovať štyri kusy denne, zmeniť hodnotu na šesť hodín atď.

Reštartujte publikovanie?

možnosť reštartovať pri publikovaní

Po druhé, máte Reštartujte publikovanie? začiarknite políčko, ktoré sa vám hodí, ak chcete znova uverejniť staré príspevky. Začiarknutím políčka znova zverejníte už uverejnené príspevky. Táto možnosť vám v podstate pomôže, aby sa váš blog objavil svieži tým, že automaticky znova uverejní svoje príspevky.

Začať oneskorenie plánovania

začať s možnosťou oneskorenia plánovania

Po tretie, máte Začať oneskorenie plánovania, čo vám pomôže nastaviť časové oneskorenie pred spustením prvého naplánovaného príspevku. Predvolená hodnota je nastavená na nulu (0), čo znamená, že – ak povolíte automatický plánovač príspevkov – váš prvý naplánovaný príspevok sa zverejní okamžite. Môžete nastaviť oneskorenie spustenia v sekundách, hodinách alebo dňoch, čo znamená, že máte úplnú kontrolu nad tým, kedy sa vaše príspevky zverejnia.

Obmedziť kontrolu na tieto typy príspevkov

Potom máme Obmedziť kontrolu na tieto typy príspevkov voľba. Táto možnosť vám umožňuje vybrať si, ktoré typy príspevkov chcete naplánovať. pošta je predvolená hodnota, do výberu však môžete pridať ďalšie typy príspevkov. ako? Jednoducho podržte SHIFT na klávesnici a vyberte všetky typy príspevkov, ktoré chcete automaticky naplánovať.

Obmedzte kontrolu na príspevky v týchto kategóriách

Ďalej máme Obmedzte kontrolu na príspevky v týchto kategóriách, čo vám umožňuje vybrať si, ktoré kategórie sa majú naplánovať. V predvolenom nastavení sú vybraté všetky kategórie, ale vždy môžete vylúčiť ľubovoľnú kategóriu. Ak chcete do svojho výberu pridať kategórie, jednoducho podržte kláves SHIFT na klávesnici a vyberte požadované kategórie.

Obmedziť kontrolu na príspevky od týchto autorov

Podobne si môžete zvoliť automatické naplánovanie príspevkov od určitých autorov. Plánovač automatických príspevkov štandardne zahŕňa všetkých autorov. Každého autora môžete ľubovoľne zaradiť alebo vylúčiť opätovným stlačením tlačidla SHIFT kľúč, aby sa váš výber.

Obmedziť kontrolu na príspevky s vyhľadávaním kľúčových slov

Okrem toho môžete naplánovať príspevky podľa kľúčových slov. Podľa vývojára bude pri pridaní výrazu spojovník vylúčiť príspevky zodpovedajúce tomuto výrazu. Napríklad „John-Malkovich“ vráti príspevky obsahujúce „John“, ale nie „Malkovich“. Rozumiem? Úžasné, poďme ďalej.

Obmedziť kontroly na určité dni (dni) do

Potom máte Obmedziť kontroly na určité dni (dni) do možnosť, ktorá vám ponúka veľa kontroly nad časmi publikovania. Táto možnosť vám pomôže nastaviť časový rozsah, v ktorom sa vaše príspevky zverejnia v daný deň. Časový rozsah musíte zadať v 24-hodinovom formáte.

Zistíte, ako vyššie uvedená možnosť funguje? Tu je príklad. Povedzme, že chcete zverejniť svoje naplánované príspevky medzi pondelok o 8:00 a 17:00, v pondelok zadáte číslo 0800 – 1700. Ak chcete zverejniť naplánované príspevky v utorok od 6:00 do 13:00, do utorkového slotu zadajte 0600 – 1300 atď..

Neplánujte dátumy

Ak chcete preskočiť určité dátumy, Plánovač automatických príspevkov vám ponúka iba tú možnosť, ktorú potrebujete. Neplánujte dátumy vyššie uvedená možnosť vám umožňuje zvoliť si dátumy, ktoré nechcete naplánovať. Doplnok podporuje nasledujúce formáty: d-m-Y (napr. 17-06-2019), d-m (napríklad 17-06), M (napr. 06) a d (napríklad 17. deň v mesiaci).

Oprávnené post statusy

Ďalej si môžete ľahko vybrať stav príspevku, ktorý chcete skontrolovať. Máš Koncepty, Čaká saUverejnený uverejňovať stavy, z ktorých si môžete vybrať. Ak sa rozhodnete dáma, príspevky s konceptom stavu budú skontrolované na zverejnenie. Ak sa rozhodnete čakajúci, čakajúce príspevky budú skontrolované na uverejnenie. A ak sa rozhodnete publikovať, uverejnené príspevky budú skontrolované na recykláciu.

Extra možnosti recyklácie

Naspodok získate ďalšie možnosti, ktoré vám pomôžu kontrolovať, ako recyklujete svoje príspevky, ako je uvedené vyššie.

Možnosti ladenia a protokolovania

Hapo chini kabisa (čo znamená úplne dole), máte možnosti protokolovania a ladenia, ktoré sa hodia pri riešení problémov. Pozri obrázok nižšie.

Uloženie vašich možností

Po výbere požadovaných možností jednoducho kliknite na ikonu Možnosti aktualizácie ako zvýrazňujeme nižšie.

uloženie možností automatického plánovania príspevkov

Povolenie automatického plánovača príspevkov

Nakoniec a za predpokladu, že ste nepovolili Plánovač automatických príspevkov, kliknite na ikonu Povoliť automatický plánovač príspevkov ako je znázornené nižšie.

Keď povolíte doplnok Auto Post Scheduler, mali by ste vidieť podrobnosti, ktoré zvýrazňujeme, na obrazovke nižšie.


Ako sme sa tu dnes dozvedeli, hromadné plánovanie príspevkov WordPress je hračkou. Každý, kto si môže nainštalovať doplnok WordPress, môže nastaviť Plánovač automatických príspevkov a začať hromadne plánovať príspevky WordPress ako profesionál. Teraz už len nezabudnite vytvoriť obsah!

Plánujete hromadne naplánovať svoje príspevky WordPress pomocou inej metódy? Alebo máte nejaké otázky alebo návrhy? Prosím, podeľte sa s nami v sekcii komentárov nižšie.

Poznámka: Tento príspevok bol aktualizovaný, aby sa zvýraznil doplnok Auto Post Scheduler. Pôvodný príspevok z roku 2015 používal doplnok Plánovač konceptov, ktorý už nie je podporovaný.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me