Ako opraviť nefunkčné odkazy WordPress na vašom webe

Ako opraviť nefunkčné odkazy WordPress na vašich stránkach

Dámy a páni. Vyplňte tieto hrnčeky a porozprávajte sa o nefunkčných odkazoch WordPress; tŕň, ktorý bodá rovnako ako spam WordPress. Nenechajte sa unášať tu, dnes sa však sústredíme výlučne na to, ako nájsť a opraviť nefunkčné odkazy, ktoré trápia vašu stránku WordPress..

Zlomené odkazy WordPress, známe tiež ako mŕtve odkazy (ktokoľvek príde s týmito výrazmi), sú také zlé, ako znejú. Pre začiatočníkov sa mŕtve odkazy objavia vďaka mnohým dôvodom, takže nie je možné jednoznačne určiť príčinu. Po druhé a čo je dôležitejšie, prerušené odkazy WordPress majú nepriaznivé účinky na vaše stránky WordPress.

Čo však skutočne predstavuje prerušené spojenie? Nefunkčný odkaz je 1) akýkoľvek odkaz, ktorý vedie k neexistujúcemu zdroju, a 2) nesprávne umiestnený odkaz, ktorý vedie k chybovej stránke 404 alebo akejkoľvek inej stránke okrem zamýšľanej stránky. Inými slovami, nefunkčný odkaz vás a vašich čitateľov nikam nevedie.

Príčiny prerušeného prepojenia WordPress

Ak miniaplikácia štatistík ukáže, že používatelia skončia na chybové stránke 404, keď kliknú na odkaz na vašom webe, nefunkčné odkazy jedia vašu firmu zvnútra von. Napriek tomu si nepamätáte odstraňovanie zdrojov (zvukové súbory, video súbory, obrázky, dokumenty, príspevky, stránky atď.) Ani nič iné, čo by mohlo viesť k chybám 404. Ako to teda môže byť, že pre vás majú mŕtve odkazy neporiadok?

Zostaňte v pokoji, nefunkčné odkazy WordPress poskytujú podnikateľom vľavo, vpravo a v centre celý deň. Je pravda, že nie ste sami, ale veci sa za minútu rozjasnia. WordPress prerušené odkazy zasiahli z niekoľkých dôvodov, ako napríklad:

 • Nedávny presun na nového hostiteľa nebol taký úspešný, ako ste si predstavovali
 • Prepojili ste sa so zdrojom tretej strany a uvedená tretia strana ho odstránila alebo zmenila jeho adresu URL
 • Možno ste zmenili adresu URL starého príspevku, ale zabudli ste aktualizovať všetky stránky a príspevky odkazujúce na príspevok
 • Niektorí zlí ľudia vás zosadili
 • Nová obchodná stratégia zahŕňala zmenu názvu domény
 • Keďže je chybou človek, nesprávne ste napísali odkaz, napr. vynechali ste list alebo http: // časť odkazu
 • Komentátori zanechali odkazy, ktoré nikam nevedú
 • Váš hostiteľ má nezvyčajné nastavenia brány firewall, pretože … no … niektorí hostitelia sa hrajú drsne
 • Prešli ste z služby Blogger na WordPress a vaše permalinky sa zmenili? Deje sa to mimochodom
 • Ak ste zabudli opraviť odkazy po konverzii svojich stránok z HTML na WordPress, máte nefunkčné odkazy
 • Webové stránky tretích strán, na ktoré odkazujete, sú offline, pretože majiteľ neplatil za hosťovanie alebo má zatvorené dvere

Napokon, čo je zoznam, aj keď je nesprávne predpokladať, predpokladal by som, že je ich viac. Nerobte si starosti, ak je váš prípad izolovaným prípadom prerušených odkazov WordPress; riešenia, ktoré ponúkame za sekundu, by sa mali starať o vaše problémy raz a navždy. Najprv však, poďme vziať selfie prejdite na účinky, ktoré majú mŕtve odkazy na vaše stránky WordPress.

Účinky WordPress Broken Links

Účinky prerušených odkazov

Existuje veľa spôsobov, ako môžu nefunkčné odkazy negatívne ovplyvniť váš web, ale je tu niekoľko z tých, ktoré vás najviac zaujímajú.

Zlé skúsenosti používateľov

Nikto nechce pristávať na obávanej stránke s chybami 404. Ak ste to nevedeli, väčšina používateľov sa nechce zdržiavať na vašom webe, ak nenájdu to, pre čo prišli. Chytrá stránka s chybou 404 problém zmierňuje, ale do určitej miery.

Najlepšie je opraviť nefunkčné odkazy, aby čitatelia nekončili na svojej 404 chybovej stránke. Koniec koncov, zlá používateľská skúsenosť okrem iného prináša zlú povesť.

Stratená premávka

Pre online podnikanie je prevádzka ako krv prúdiaca vo vašich žilách. Je to vzácna komodita, bez ktorej sa váš web zmršťuje a zomiera. Bez prevádzky je váš web k ničomu ako bradavky na náprsníku (ahoj, fanúšikovia GOT). To znamená, že s dopravou musíte zaobchádzať jemne, inak sa vaša studňa vyschne.

Zdravý profil prepojenia je presne to, čo potrebujete na presun prevádzky z akvizície na konverziu. Ak medzi vami a vašimi čitateľmi dôjde k prerušeným odkazom, stratíte ich a váš rozum vyletí z okna. Stratíte čísla a veľmi to bude bolieť.

Tým, že sa v strede vašej predajnej cesty rozbije prerušený odkaz, dôjde k prerušeniu premávky, čo nás privádza k nášmu ďalšiemu bodu.

Stratené príjmy

Tu je hypotetická situácia. Váš web sa darí naozaj dobre. Vaše marketingové taktiky WordPress sa vyplácajú az analytiky vyťahujete čísla zo správnych zdrojov. Inými slovami, ťaháte cielenú návštevnosť; druh ľudí, ktorí nakupujú.

Je tu však jeden problém. Vaše miery konverzie nasávajú veľký čas. Niečo vyčerpáva vaše marketingové doláre a úsilie. Pokiaľ ide o jazdnú premávku, výkon A-1 je výkon, ale peňažná odmena vám vysáva život. Je to depresívne.

Ako ste to urobili, vykonali ste audit webových stránok a k vášmu zdeseniu ste prerušili odkazy smerujúce k vašim produktom, čo znamená, že vaši zákazníci odchádzajú dlho predtým, ako budete môcť zarobiť. Váš konkurent sa usmieva až do banky a vy sa „ znovu uviazol vo finančnom dohadovaní.

Možno to tak nie je. Máte odchádzajúce odkazy, ktoré smerujú k vášmu pridruženému programu, a všetko sa darí, kým poskytovateľ pridruženého tovaru nezmení taktiku, alebo v prípade trhu nedôjde k vypadnutiu dodávateľa produktu. Ale to nepoznáte, takže nakoniec strácate veľa peňazí.

Mohlo by sa to stať vám, rovnako ako to stalo s priateľom Rayom:

{Niektorí} pridružení poskytovatelia sú trochu záludní v tom, že keď dodávateľ produktu vypadne a prestane ich používať, {presmerujú všetku túto komunikáciu na svoju domovskú stránku}. Preto som v správe zistil, že jeden „mŕtvy odkaz“, ktorý WAS preklikal na produkt, sa prehodil na hlavnú stránku pridruženého poskytovateľa (teraz nesúvisiaci) – preto {stál ma viac ako 2830 kliknutí!} To je pre mňa stratený predaj. Povedzme, že miera {konverzie} predaja bola 1%, čo je 20 až 30 stratených tržieb. – Ray, ako vidno na Kontrola nefunkčných odkazov WordPress Link: Oprava nefunkčných odkazov a presmerovaní – ShoutMeLoud

Poznámka: Úpravy v zátvorkách vypracované autorom.

Musím povedať viac? Opravte nefunkčné odkazy.

Zlý profil SEO

Najlepšie umiestnenie vo vyhľadávačoch je jednoduché, ak urobíte všetky správne veci. To znamená robiť všetko, čo spoločnosť Google odporúča, a robiť to pomocou knihy; žiadny podvod.

Aj keď spoločnosť Google nedáva prehľad o 404 chybových stránkach, stále ich zvažuje používateľ zažije hodnotiacu metriku. Ak ponúkate úžasné používateľské prostredie, „… pomáha zaistiť, aby ho návštevníci vášho webu vnímali pozitívne, podporovali zdieľanie, ukladanie záložiek, spätné návštevy a prichádzajúce odkazy – všetky signály, ktoré stekajú do vyhľadávacích nástrojov a prispievajú k vysokým hodnotám.“

Nefunkčné odkazy, chlapci a dievčatá, sú zlé pre používateľskú skúsenosť, čo znamená, že sú rovnako zlí pre váš profil SEO.

Po druhé, pavúky Google prehľadávajú vaše stránky a sledujú odkazy, aby indexovali viac vášho obsahu. Ak je váš obsah vynikajúci (ďalšia metrika hodnotenia SEO), spoločnosť Google vám odmeňuje lepším hodnotením. Ak Google nedokáže indexovať váš obsah, pretože mŕtve odkazy zastavia pavúky v ich stopách, hádajte, čo sa stane s vašou hodnosťou?

Nefunkčné odkazy ovplyvnia vaše hodnotenie SEO, ktoré sa zníži na nízku návštevnosť, ktorá vedie k stratám na zisku, čo nakoniec vedie k migrénam a dostanete môj posun.

Teraz, keď viete, že prerušené odkazy WordPress sú zlé pre podnikanie, ste motivovaní ich opraviť? Dobre, poďme.

Ako opraviť nefunkčné odkazy WordPress

Máte k dispozícii niekoľko spôsobov, ako ľahko a rýchlo nájsť a opraviť nefunkčné odkazy WordPress. Tieto spôsoby klasifikujeme takto:

 • Doplnky na kontrolu poškodených odkazov
 • Služby kontroly odkazov
 • Ďalšie nástroje na kontrolu prepojenia

V každej z týchto kategórií pokryjeme niekoľko možností, pretože všetko, čo potrebujete, je Doplnok na kontrolu poškodeného odkazu. Je to 100% a veľa pôsobivých štandardov.

Začnime s pluginmi WordPress s nefunkčnými odkazmi.

Doplnky zlomeného prepojenia WordPress

disclaimer: Veľa sa hovorilo o nefunkčných doplnkoch, ktoré vyčerpávajú prostriedky servera. Výsledkom je, že niektorí hostitelia blokujú niektoré doplnky. Ak zistíte významné poklesy výkonu počas používania niektorého z týchto doplnkov, deaktivujte doplnok po opraviť nefunkčné odkazy. V skutočnosti aktivujte doplnok iba v prípade, že potrebujete skontrolovať nefunkčné odkazy na svojom webe WordPress.

Ak je škaredá cesta, tu sú niektoré z najlepších pluginov WordPress s prerušeným odkazom, ktoré milosti webových stránok vždy zdobia..

Kontrola prerušeného odkazu

Kontrola prerušeného odkazu

S viac ako 400 000 aktívnych inštalácií a hviezdnym hodnotením 4,10 / 5,00 je tento doplnok pravdepodobne jedným z popredných kontrolérov nefunkčných odkazov pre WordPress..

Vladimir Prelovac a Janis Elsts postavili program Broken Link Cheker, ktorý kontroluje „… vaše príspevky, komentáre a iný obsah, či neobsahujú nefunkčné odkazy a chýbajúce obrázky, a upozorní vás, ak sa nájdu.“ Áno, je to také jednoduché.

Tento doplnok kombinuje vaše príspevky, stránky, blogroll, komentáre a vlastné polia pre nefunkčné odkazy a upozorní vás prostredníctvom administračného panela WP alebo e-mailu. Vyhľadávacie nástroje môžete zastaviť v sledovaní nefunkčných odkazov a zobrazovať mŕtve odkazy vo vašich príspevkoch odlišne, aby nedošlo k zámene čitateľov.

Kontrola poškodených odkazov je vysoko konfigurovateľná, čo znamená, že môžete filtrovať odkazy podľa adresy URL, textu ukotvenia atď. Ak doplnok zistí nefunkčné odkazy, môžete ich opraviť priamo zo stránky doplnku. Práve tu škrabáme povrch, chlapci, pretože tento doplnok obsahuje mnoho ďalších funkcií.

Kontrola stavu prerušeného spojenia WP

Kontrola stavu prerušeného odkazu

Numero dos ide do programu WP Broken Link Status Check od spoločnosti SeedPlugins v spojení s Pauom Iglesiasom. Pokiaľ ide o identifikáciu nefunkčných odkazov, priťahuje určitú váhu, ale saje, pokiaľ ide o to, čo sa týka rotácie upevňovacích článkov.

Hovorím to preto, že musíte navštíviť dotknutý príspevok / stránku len preto, aby ste upravili alebo odstránili mŕtvy odkaz. To alebo môžete jednoducho vyhodiť odkaz, ktorý je trochu subjektívny. Okrem toho sa tento nefunkčný odkaz doplnku WordPress dá ľahko nainštalovať, nakonfigurovať a dobre ohodnotiť v ratingovom oddelení.

Správca prichádza s možnosťami prispôsobenia každého skenovania a výsledky si môžete zobraziť na stránke doplnku alebo prostredníctvom e-mailu. Samozrejme môžete získať viac funkcií s verziou WP Link Status Pro ($ 20 dolárov).

Kontrola odkazov

Kontrola odkazov

Pre začiatočníkov nemôžete tento doplnok používať v miestnom vývojovom prostredí, ktoré nie je chladené. To znamená, že vývojár používa externý server na kontrolu nefunkčných odkazov na vašich stránkach. Hovorí, že na server sa neprenášajú žiadne citlivé informácie, ale čo si o tom myslíte?

Bezplatná verzia vám umožní skontrolovať prvých 500 odkazov, čo je limitujúce, pretože máme bezplatné možnosti bez obmedzení. Na kontrolu nad 500 odkazov budete potrebovať profesionálnu verziu.

Na druhej strane je tu malé zaťaženie servera, čo je dobrá vec. Je to jednoduché nastavenie, funguje po vybalení z krabice, ale všimol som si mierne stretnutie s programom Broken Link Checker. Hrá však spolu s ďalšími doplnkami. Pro verzia vám umožní naplánovať skenovanie okrem iného. Má vyššie hodnotenie 3.70 / 5.00 a viac ako 2k aktívnych inštalácií.

Celkovo možno povedať, že Kontrola prerušeného odkazu plugin to pre mňa urobí.

Služby kontroly odkazov

Kým doplnky WordPress s nefunkčným odkazom vám pomôžu identifikovať a opraviť nefunkčné odkazy, služby kontroly odkazov pomáhajú iba s prvými. To je lepšie ako nič, však? Jedinou nevýhodou je, že budete musieť opravené odkazy WordPress opraviť manuálne (bolestivo) alebo pomocou doplnkov.

Keď zistíme, že stále budete potrebovať doplnok, ako je napríklad opäť nástroj Broken Link Checker, zhrniem nasledujúcu časť pre prípad, že by ste si chceli niektoré z týchto služieb vyskúšať. Obchod? dobrý.

Medzi služby kontroly odkazov tretích strán patria:

 • Kontrola odkazov W3C – Táto kontrola odkazov zobrazuje všetky mŕtve odkazy, ich stavový kód (napr. 404, 403, 301 atď.) A navrhovaný postup.
 • Nástroje správcu webu Google – Je to skvelý nástroj na kontrolu nielen nefunkčných odkazov, ale aj iných chýb na stránkach. Musíte to odovzdať spoločnosti Google, pretože títo ľudia vám okrem iných chýb ponúkajú veľké množstvo informácií o vašich nefunkčných odkazoch. Budú dokonca kategorizovať chyby a ponúknu vám šťavnaté podrobnosti, napríklad o tom, kedy boli prerušené odkazy prvýkrát zistené.
 • Kontrola online prerušeného spojenia – Toto je základný online nástroj, ktorý sa hodí, ak potrebujete skenovať veľkú webovú stránku. Trvá to čas a bezplatná verzia vám umožňuje skenovať až 3 000 strán. Okrem toho budete potrebovať platenú verziu, aby ste skontrolovali odkazy v dokumentoch (PDF, DOC, XLS atď.) A obrázkoch, čo je akýsi prievlak.

Oprava nefunkčných odkazov WordPress

So všetkými nástrojmi v predchádzajúcej časti by ste mali zachytiť mŕtve odkazy dlho predtým, ako spôsobia zmätok na vašom webe WordPress. Všetko, čo musíte urobiť, je prepísať, nahradiť alebo odstrániť mŕtve odkazy.

Vyššie uvedené tri akcie však môžu mať za následok značné straty v prevádzke, najmä ak opravujete odkazy smerujúce k interným príspevkom alebo stránkam. Napríklad, ak znova vytvoríte svoje webové stránky od nuly, kúpite novú doménu alebo zmeníte odkaz na stránku alebo stránku, narušíte tak svoj spôsob prepojenia. Lepšou alternatívou by bolo presmerovanie starých odkazov na nové. Týmto spôsobom môžete zachovať prenos a šťavu SEO.

Pokiaľ ide o opravu odkazov, na vašu doménu sa môže nesprávne odkazovať iný web, čo znamená, že vás návštevníci, ktorí nasledujú tento odkaz, vás nenájdu. Ak chcete tento problém vyriešiť, kontaktujte príslušného vydavateľa. Nesprávny odkaz môžete presmerovať aj na inú stránku, to je však téma na iný deň.

Na druhej strane, ak odkazujú nesprávne na príspevok alebo stránku (ale neprekrývajú časť domény), čitatelia, ktorí nasledujú tento odkaz, sa dostanú na vašu chybovú stránku 404. Máte tu dve možnosti: Môžete si vytvoriť pôsobivú 404 chybovú stránku, ktorá zachytí čitateľov alebo presmeruje túto komunikáciu inde..

Ako sme rozdelili cesty …

Oprava nefunkčných odkazov WordPress vedie k lepšiemu používateľskému prostrediu a premávke, čo vedie k lepším konverziám.

Mŕtve odkazy môžete nájsť a opraviť pomocou ľubovoľných metód a nástrojov navrhnutých v tomto príspevku. Ak ma budeš oddávať, zakoreňujem sa Kontrola prerušeného odkazu kedykoľvek počas dňa.

Dúfame, že tento príspevok vám pomôže opraviť nefunkčné odkazy na vašom webe WordPress. Ak ste oboznámení s inými metódami a nástrojmi, zdieľajte ich voľne v sekcii nižšie. Tu je zdravšia stránka. na zdravie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me