Ako optimalizovať databázu WordPress

Každá inštalácia WordPress používa jednu databázu na ukladanie príspevkov, stránok, ponúk, prepojení používateľov, komentárov – v podstate všetkých foriem textových a šifrovaných údajov. Materiály, ktoré odovzdáte pomocou aplikácie Media Uploader, ako sú obrázky, MP3, videá a ďalšie súbory, sa však do databázy neuložia. Sú uložené v priečinku „wp_content“. Ako čas plynie, databáza WordPress sa zväčšuje a generuje niektoré odpadkové údaje, ktoré nafúkli vašu databázu WordPress, čím ju spomalili..

Prečo optimalizovať databázu WordPress?

Úspora priestoru

Udržiavanie a optimalizácia databázy WordPress je dôležitou úlohou a nemala by sa oslabovať.

Počkajte, urobte si zálohu

Skôr ako budeme pokračovať, urobte si zálohu svojej databázy WordPress. Ak je to možné, ubezpečte sa, že záložná databáza funguje. Po vytvorení zálohy jednoducho upravte súbor config.php (nachádzajúci sa v koreňovom adresári WordPress), aby ste použili záložnú databázu a zabezpečili správne fungovanie všetkých súborov..

Malá a optimalizovaná databáza funguje oveľa rýchlejšie v porovnaní s veľkou, preplnenou databázou. Menšia databáza znamená rýchlejšiu reakciu na databázové otázky, ktoré vytvára WordPress, čo zase zvyšuje rýchlosť vašej stránky WordPress – nielen pre návštevníkov, ale aj pre ľudí, ktorí píšu a aktualizujú príspevky..

Čo sú to „odpadové údaje“?

Pojem „odpadové údaje“ sa používa na označenie informácií, ktoré nemusia byť v databáze. Medzi príklady takýchto údajov o odpadoch patria:

  • Komentáre vo fronte spamu
  • Neschválené komentáre
  • Po revíziách
  • Kôš, ako sú príspevky a stránky

Spam Komentáre

Z nich najviac ovplyvňujú komentáre spamu a následné opravy. Ak má váš web mierny počet návštevníkov a máte povolené komentáre, buďte si istí, uvidíte veľa spamových komentárov. Akismet automaticky filtruje spam a umiestni ho do frontu spamu. Avšak komentáre sú stále prítomné v databáze! A pre nich ich naozaj nemáte.

Optimalizácia databázy

Štatistiky pred optimalizáciou

Pokiaľ ide o následné revízie – je to trochu odlišná záležitosť. Pri písaní príspevku sa vždy, keď stlačíte tlačidlo „Uložiť koncept“, vytvorí a uloží revízia príspevku. Špeciálne pre dlhé články ho napíšete po častiach a občas ich uložíte. Predstavte si, že celková veľkosť vášho článku je 50 kB a ušetríte to povedzme 10-krát. To je 500 kB priestoru spotrebovaného v databáze, čo by v skutočnosti malo spotrebovať 50 kB. To je 450 kB priestoru zbytočného na jeden dlhý článok. Teraz si predstavte, že na svojom webe máte 100 takýchto dlhých článkov. To je 45 000 kB alebo 45 MB voľného miesta v databáze WordPress!

Ako optimalizovať databázu WordPress?

Poloha ponuky

WP-optimalizácia je vynikajúci doplnok, ktorý vám pomôže vyčistiť a optimalizovať databázu WordPress. Testoval som doplnok pomocou WordPress 3.6.1 a zistil som, že funguje dokonale! Nainštalujte a aktivujte doplnok a prejdite k jeho hlavnému prítomnosti na ľavom bočnom paneli na hlavnom paneli správcu.

Ďalej skontrolujte všetky možnosti (pozri obrázok „Štatistiky pred optimalizáciou“) a stlačte tlačidlo „Spracovať“. To môže trvať minútu v závislosti od veľkosti databázy a servera. Na zdieľanom serveri hostenia by to pravdepodobne malo trvať dlhšie. Po dokončení optimalizácie by ste mali získať podrobnú správu o hodnotách, ktoré boli odstránené z databázy. Tu je príklad:

Celkové úspory

Vďaka programu WP-Optimize sme teda ušetrili 16,98 MB, čo predstavuje 53,31% z celkovej uloženej veľkosti databázy.!

Stiahnite si WP-Optimize

Ďalšie skvelé triky

Môžete tiež úplne zakázať funkciu revízie. Dôrazne ho však odporúčam, pretože to vytvára viac problémov ako riešení. Ak ho chcete zakázať, zadajte tento kód do súboru wp-config.php:

define ('WP_POST_REVISIONS', FALSE);

Ďalším efektívnym spôsobom riešenia objemných databáz je automatické vyprázdňovanie koša v pravidelných intervaloch. Nasledujúci riadok kódu automaticky vymaže všetky odpadky každých 10 dní. Pridajte ho do súboru wp-config.php:

define ('EMPTY_TRASH_DAYS', 10);

Môžete zmeniť 10 na ľubovoľný počet dní. Táto hodnota však musí byť väčšia ako 0.

Naučili sme sa teda, ako optimalizovať databázu WordPress iba s niekoľkými kliknutiami myši. Aký doplnok používate na optimalizáciu svojej databázy WordPress? Ešte lepšie je uverejniť tu niektoré štatistiky po prvom spustení tohto doplnku!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me