Ako optimalizovať obchod WooCommerce a zlepšiť výkonnosť stránok

Ako optimalizovať obchod WooCommerce a zlepšiť výkonnosť stránok

Trh s elektronickým obchodom za posledných niekoľko rokov výrazne vzrástol a naďalej rastie bez známok spomalenia v dohľadnej dobe. Hlavným dôvodom, prečo si elektronický obchod získal takú popularitu, je to, že pre spotrebiteľov je dnes pohodlnejšie nakupovať online. Samotné spustenie internetového obchodu však neznamená, že na to príde veľa zákazníkov alebo predajov (najskôr musíte optimalizovať WooCommerce).

Spotrebitelia online majú pri nakupovaní online špecifické očakávania, potreby a požiadavky. Ak nedokážete prekročiť alebo dokonca splniť tieto očakávania, prídete o konkurenta. Preto je dôležité správne optimalizovať výkon vášho obchodu WooCommerce.

V súčasnosti si veľa majiteľov webových stránok vyberie WordPress. WordPress je jedným z najpopulárnejších a najvýkonnejších systémov na správu obsahu (CMS) na svete. Nielen to, ale 31,6% zo všetkých globálnych webových stránok bežať na WordPress. Z týchto ľudí sa viac ako 4 milióny z nich inteligentne rozhodli vybudovať internetový obchod so spoločnosťou WooCommerce.

WooCommerce je výkonný (a bezplatný) doplnok WordPress so vstavanými funkciami na predaj produktov na vašej vlastnej webovej stránke. Okrem toho sú k dispozícii stovky rozšírení a doplnkov WooCommerce na prispôsobenie vášho obchodu, ako uznáte za vhodné. Autobus, ako už bolo spomenuté, nestačí mať iba obchod s elektronickým obchodom, ktorý by generoval zákazníkov alebo zvýšil predaj.

Dôležitosť stránok s rýchlym načítaním

Pri optimalizácii stránky WooCommerce to všetko prispieva k zabezpečeniu ľahkej navigácie, používateľskej prívetivosti, obohatenej o kvalitný obsah, pohotového a tak ďalej. Jedným z najdôležitejších faktorov výkonnosti je však rýchlosť. Čas načítania vašich stránok a všeobecne rýchlosť vašich webových stránok hrá zásadnú úlohu v spokojnosti zákazníka.

Nikto netoleruje zdĺhavé webové stránky v týchto dňoch a môžete si byť istí, že vaši zákazníci opustia váš obchod, ak načítanie stránok trvá príliš dlho. V skutočnosti asi 47% online spotrebiteľov očakáva, že sa vaša stránka načíta za menej ako dve sekundy. Okrem toho 67% mobilných používateľov úplne opustí vašu stránku, ak načítanie trvá dlhšie ako tri sekundy.

Ako už bolo uvedené, pomalé načítanie stránky zaručuje stratu zákazníkov a predaja. Navyše, jedna sekunda oneskorenia v načítaní stránky môže mať za následok 16% zníženie spokojnosti zákazníkov, 11% menej zobrazení stránok a 7% zníženie konverzií. V prípade obchodov s elektronickým obchodom to môže významne ovplyvniť zisky a zisk. Z tohto dôvodu je rýchlosť, ak chcete prevádzkovať úspešný obchod s elektronickým obchodom, nanajvýš dôležitá. Okrem nášho úplného sprievodcu o tom, ako urýchliť WordPress, vám týchto 5 jednoduchých tipov pomôže optimalizovať WooCommerce čo najskôr.

1. Vyberte si správne riešenie WordPress Hosting

Najlepšie hosting WordPress pre vaše webové stránky

Všetko začína výberom poskytovateľa hostingu WordPress. Toto je prvý krok k rýchlej stránke WordPress. Ak poskytovateľ hostingu nepodporuje dobrú rýchlosť webových stránok, nemáte čo robiť, aby ste optimalizovali WooCommerce. Preskúmajte dobré hostingové riešenia skôr, ako začnete optimalizovať svoj obchod.

Pri hľadaní najlepšieho hostenia WordPress pre vaše stránky sa zamerajte na výnimočné prestoje a najnižšie možné prestoje, podporu 24/7, veľkú rýchlosť webových stránok a prijateľné ceny. V opačnom prípade sa môže vyskytnúť pomalá rýchlosť pripojenia, časté zlyhania servera, zvýšenie prestojov webovej stránky a nedostatočný výkon. To určite odvedie vašich zákazníkov z vášho obchodu.

V prípade spoločnosti WooCommerce sa pokúste vyhnúť riešeniam hostenia rozpočtu. Plán $ 1 / mesiac alebo údajne „bezplatný“ plán vám z dlhodobého hľadiska neprinesie nič dobré. Na začiatku to môže fungovať dobre, ale keďže sa veľkosť vášho obchodu a dopyt po vašich produktoch zvyšuje, tieto malé plány jednoducho nemôžu ponúknuť dostatok zdrojov na podporu vášho webu. Namiesto toho si urobte čas a vyberte si plán, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám na prevádzku a zdroje. Máme radi WP Engine a zotrvačník – oba ponúkajú super rýchly, plne spravovaný hosting WordPress s množstvom zdrojov na podporu stredne veľkej predajne WooCommerce..

2. Optimalizujte obrázky

Ako optimalizovať obrázky pre WordPress, Kompletný sprievodca

Vysoko kvalitné obrázky sú jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vyniknúť vášmu elektronickému obchodu. Ak však nie sú správne optimalizované, obrázky môžu mať výrazný vplyv na rýchlosť načítania stránky. Veľké obrázky vo vysokej kvalite pre vaše výrobky môžu vyzerať vo vašom obchode výnimočne. Na druhej strane, načítanie týchto obrázkov bude nejaký čas trvať. Toto je prečo optimalizovať svoje obrázky je také dôležité.

Optimalizáciou obrázkov môžete vo svojom obchode zachovať úžasné snímky bez zvýšenia doby načítania stránky. Môžete použiť doplnok, ale je lepšie sa naučiť, ako správne optimalizovať obrázky, skôr ako ich odovzdáte do svojho obchodu. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre optimalizáciu obrázkov:

  • Použite správny formát obrázka: Pri výbere formátu obrázkov je dôležité zamerať sa na formáty, ktoré sú ideálne pre webové stránky a prehliadače. Zvyčajne sa jedná o formáty JPG alebo PNG. Komprimujú obrázky na použitie online a znižujú kvalitu obrázkov bez negatívnych účinkov. Inými slovami, vaše obrázky budú vyzerať skvele aj pri zníženej kvalite.
  • Použite pre svoje obrázky správnu veľkosť: Pred odovzdaním orežte obrázky na správnu veľkosť. Navyše, keď odovzdáte obrázok do WordPress, automaticky sa vytvoria predvolené veľkosti médií. Tieto možnosti veľkosti obrázka nájdete pod Nastavenia> Médiá na hlavnom paneli WordPress. Odporúčame odstrániť možnosti, ktoré nepoužívate nastavením predvolených hodnôt na nulu.
  • Komprimujte obrázky: Pred odovzdaním do WordPress nezabudnite obrázky skomprimovať. Môžete použiť pracovnú plochu, napríklad ImageOptim, alebo bezplatnú online službu ako kraken. Ak ste už obrázky na WordPress odovzdali, nemusíte sa obávať. Stále môžete používať doplnok, napríklad EWWW alebo smush zmenšiť veľkosť súborov pre obrázky, ktoré už sú v databáze.

3. Využite sieť na doručovanie obsahu (CDN)

CDN: Sieť na doručovanie obsahu

CDN alebo sieť na doručovanie obsahu vám môžu pomôcť zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok a skrátiť čas načítania stránky vášho obchodu WooCommerce. CDN je sieť serverov strategicky umiestnených po celom svete. Používajú sa na ukladanie obsahu vašich webových stránok do vyrovnávacej pamäte, aby boli ľahšie dostupné zákazníkom na základe geografickej polohy. Takže, keď CDN ukladá súbory vašich webových stránok do vyrovnávacej pamäte (statická verzia vašich obrázkov, CSS, JavaScript, atď.), Sprístupní ich neskôr používateľom najbližším k CDN..

Napríklad s CDN zákazníci pošlú žiadosť do dátového centra CDN, ktoré je im najbližšie. Zákazník vo Washingtone by teda mohol vidieť obsah v pamäti zo servera v New Yorku, zatiaľ čo zákazník v Tokiu vidí obsah z dátového centra v Hongkongu. Týmto spôsobom je možné skrátiť geografickú vzdialenosť, šírku pásma a čas načítania.

Okrem toho ďalšou výhodou použitia CDN je zníženie napätia na vašom hostiteľskom serveri. Znížením počtu požiadaviek HTTP na hlavné servery znížite riziko zlyhania servera. Napríklad, ak využívate motiváciu výrazne zvyšujú návštevnosť webových stránok, váš hostingový server nemusí byť schopný vybaviť všetky nové požiadavky bez pomoci CDN.

K dispozícii je veľa možností CDN. Skvelá voľba je CloudFlare, ktorý ponúka bezplatný plán CDN pre osobné webové stránky. Cloudflare sa na týchto stránkach používa (WPExplorer), takže môžete vidieť, ako to funguje.

4. Minifikujte kód

Minifikovaný kód

Nie je neobvyklé, že webové stránky vytvárajú a ukladajú veľa súborov. Bohužiaľ to môže zvýšiť čas načítania stránky. Samotným zmenšením kódu môžete znížiť počet súborov a zbytočné riadky kódu. Načítanie stránok môže zase trvať kratší čas. Minifikácia kódu je proces odstránenia nepotrebných riadkov kódu. Týmto spôsobom sa kód stále vykonáva správne, len efektívnejším spôsobom. Napríklad riadky kódu môžu byť komentáre, oddeľovače blokov, znaky medzier, nové riadky atď. Ako príklad vyzerá kód CSS:

telo {
marža: 20px;
čalúnenie: 20px;
farba: # 333;
pozadia: #fff;
}

h1 {
veľkosť písma: 32px;
farba: # 222;
margin-bottom: 10px;
}

Po miniatúre je to rovnaký kód:

body {margin: 20 pixelov; padding: 20 pixelov; farba: # 333; pozadia: #fff} h1 {font-size: 32px; farba: # 222; margin-bottom: 10px}

Tieto nadmerné znaky sa jednoducho nevyžadujú, aby jazyky prehľadávača, ako napríklad JavaScript alebo CSS, správne prečítali kód. Celý proces len spomalia. Inými slovami, kratší kód znamená menej údajov pre spracovanie jazykov, čo v konečnom dôsledku zvyšuje rýchlosť vašej webovej stránky WordPress. Minimalizáciu kódu je možné vykonať manuálne alebo môžete použiť bezplatný online nástroj, napríklad MinifyCode. Aj keď väčšina dobre kódovaných tém a doplnkov WordPress už bude minifikovaná, oplatí sa skontrolovať, či sú vaše prispôsobenia príliš.

5. Skontrolujte svoje doplnky

Skontrolujte a odstráňte doplnky

Súčasťou toho, čo robí WordPress tak príťažlivým, je široká škála doplnkov dostupných na prispôsobenie vašich webových stránok. Koniec koncov, aj samotný WooCommerce je plugin. To, že máte k dispozícii veľa doplnkov, neznamená, že by ste ich mali používať všetky.

WordPress je otvorený zdroj, čo znamená, že ktokoľvek môže vytvárať nové možnosti prispôsobenia, témy alebo doplnky. A tam sú tony, čo je úžasné. Pre takmer všetky funkcie, ktoré by ste mohli pridať do svojho obchodu, existuje doplnok, ktorý to dokáže. Niektorí vlastníci webových stránok však idú do extrémov a inštalujú každý doplnok, ktorý považuje za najužitočnejší.

Aj keď primeraný počet doplnkov by nemal ovplyvniť rýchlosť vašich stránok, existuje niekoľko upozornení.

  • Kvalita doplnkového kódu: Použitím iba jedného zle kódovaného doplnku sa vaše webové stránky môžu zastaviť. Napríklad, weboví hostitelia nedovolia používateľom nainštalovať populárny doplnok Broken Link Checker, pretože vytvára ohromujúci počet požiadaviek HTTP. Doplnky sú tiež softvérom tretích strán – čo znamená, že môžu mať rozsiahly kód alebo dokonca bezpečnostné riziká, o ktorých nemusíte vedieť. Pred inštaláciou na svoju hlavnú stránku sa pokúste vyhľadať recenzie na doplnok alebo ho vyskúšať v pracovnom prostredí.
  • Duplicitné funkcie doplnkov: Použitie viacerých doplnkov, ktoré slúžia na ten istý účel, môže spôsobiť konflikty a spomaliť tak vaše stránky. Napríklad na svojom webe nemusíte mať nainštalované dva posuvné doplnky. Ak používate posúvače, vyberte jeden. Ak ste už nainštalovali JetPack, pravdepodobne nie je potrebné inštalovať ďalší analytický doplnok (keďže štatistiky stránok sú jednou z mnohých výkonných funkcií JetPacku)..
  • Veľkosť doplnku: Inštalácia veľa veľkých doplnkov alebo doplnkov obsahujúcich ťažké zdroje (ako napríklad nástroj na tvorbu stránok, prémiový posúvač, elektronický obchod, živý chat a fórum komunity) môže spôsobiť problémy. Podobne aj extrémne použitie doplnkov môže spôsobiť nadúvanie stránok. V databáze máte iba toľko priestoru.

Nakoniec použite to, čo potrebujete, a zbavte sa všetkých doplnkov, ktoré nemáte. Ak chcete rozšíriť funkčnosť vášho obchodu WooCommerce, venujte čas starostlivo zváženiu nových doplnkov (alebo možnosti na mieru vyvinutých funkcií), aby ste zaistili dobrú rýchlosť a funkčnosť.

Baliace tipy na optimalizáciu WooCommerce

Implementácia služby WooCommerce na vašu webovú stránku WordPress je skvelým krokom k úspešnému prevádzkovaniu elektronického obchodu. Bez ohľadu na to, aká veľká je vaša platforma, nemôže sama robiť všetko. To znamená, že musíte WooCommerce a ďalšie prvky stránok správne optimalizovať, aby ste zákazníkom alebo publiku poskytli čo najlepší zážitok.

Máte nejaké ďalšie tipy na optimalizáciu WooCommerce? Alebo otázky týkajúce sa vášho vlastného obchodu WooCommerce? Neváhajte a zanechajte poznámku nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me