Ako optimalizovať svoj web WordPress pre miestne SEO

Ako optimalizovať svoj web WordPress pre miestne SEO

Vedeli ste, že 46% všetkých vyhľadávaní Google hľadá miestne informácie a 97% ľudí používa vyhľadávacie nástroje na vyhľadanie miestnych firiem. 88% spotrebiteľov vyhľadávajú na svojich mobilných zariadeniach kontakt na miestne informácie alebo navštívia firmu do 24 hodín.

Ak to nestačí na to, aby ste si uvedomili dôležitosť miestneho SEO, neviem, čo iného urobí.

V dnešnej dobe každý prvý hľadá internet, aby našiel informácie o spoločnostiach, s ktorými chce obchodovať. Pokiaľ ide o nájdenie kamenného a kamenného obchodu, ktorý je blízko, najlepšou stávkou je internet, ktorý je plný výsledkov vyhľadávania, ktoré majú viesť zákazníkov cez otvorené dvere..

Samotný systém správy obsahu WordPress má právomoci 34% svetové webové stránky. Vysoké skóre vo výsledkoch vyhľadávania je niečo všetci majitelia webových stránok to chcú robiť, či už vlastnia miestny podnik alebo majú iba online prítomnosť.

Ako zaistíte, aby vaše miestne podnikanie vynikalo z davu?

Preskúmali sme všetky najlepšie spôsoby, ako optimalizovať vaše webové stránky WordPress pre miestne SEO, aby ste mohli poraziť konkurenciu a zabezpečiť väčší osobný predaj ako kedykoľvek predtým..

Poďme sa najprv rýchlo pozrieť, čo je miestne SEO.

Čo je miestny SEO?

Miestne SEO sa líši od tradičného SEO v tom, že jeho cieľom je propagovať vaše fyzické podnikanie v miestnych vyhľadávaniach. Inými slovami, umožňuje potenciálnym zákazníkom nájsť informácie o vašom kamennom obchode vo výsledkoch vyhľadávania, aby mohli osobne navštíviť.

Keď používateľ pri vyhľadávaní použije určité geografické kvalifikácie, ako sú napríklad mesto, štát, PSČ alebo výrazy ako „v okolí“ alebo „v okolí“, Google rozpozná vyhľadávanie ako miestne a poskytne výsledky vyhľadávania z tejto oblasti..

Príklad miestneho vyhľadávania SEO

Miestne SEO je dôležité z mnohých dôvodov. Tu sú niektoré z najpôsobivejších:

 • Vyššie hodnotenie: Zameranie sa na miestnu optimalizáciu SEO pomôže miestnemu podniku získať lepšie výsledky vo výsledkoch vyhľadávania a zviditeľní vašu firmu. To vedie k väčšiemu uznávaniu značky, väčšiemu počtu prístupov a nakoniec k vyšším príjmom.
 • Urobte dobrý prvý dojem: Všetci vieme, že čím relevantnejšia je vaša stránka, tým vyššia bude jej pozícia v sieti Google. Spoločnosť Google napokon odmeňuje tých, ktorí návštevníkom stránok poskytujú hviezdne zážitky. Optimalizáciou svojich stránok pre miestne SEO sa nielen zvýšite, ale nastavíte tón tým, ktorí plánujú navštíviť vašu firmu. Kľúčom k zvýšeniu predaja a porazeniu blízkej konkurencie je uľahčenie ľuďom spoznať vašu spoločnosť, nájsť váš fyzický obchod a kontaktovať vás..
 • Bezplatná reklama: Či už sa zúčastňujete na reklame s platbou za kliknutie (PPC) alebo nie, pravdou je, že výsledky miestneho vyhľadávania sú bezplatná forma reklamy pre vaše podnikanie. Zamyslite sa nad tým: Informácie, ktoré na svojej webovej stránke obsahujú informácie o vašej miestnej firme, používajú kľúčové slová, lákavé kópie, presvedčivé snímky, recenzie a hodnotenia. Tieto informácie vidia ľudia, keď vykonávajú miestne vyhľadávanie, a používajú sa počas rozhodovacieho procesu.
 • Zvýšenie predaja: 78% vyhľadávania založených na polohe spôsobujú nákup offline. Tí, ktorí hľadajú miestne podniky skutočne chcú minúť svoje peniaze v tých fyzických obchodoch. Ak to urobíte správne, znamená to viac peňazí vo vrecku, či už v režime offline alebo offline.

Tu je osem spôsobov, ako optimalizovať vaše stránky WordPress pre miestne SEO.

1. Nechajte zákazníkov nechať legitímne recenzie

84% ľudí dôveruje recenziám online rovnako ako svojim priateľom a rodine. Preto je dôležité mať k dispozícii recenzie vašej firmy na viacerých kanáloch. Tieto recenzie nielen pomáhajú ľuďom pri rozhodovaní, či s vami obchodovať, ale pomáhajú spoločnosti Google hodnotiť vás za správne výsledky pre správne publikum.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako požiadať ľudí o recenzie, je poslať automatickú e-mailovú kampaň tým, ktorí nakupujú vaše produkty alebo služby online. Ak sa na odber prémiového programu prihlásite osobnými zákazníkmi, môžete zahrnúť e-mailovú kampaň, v ktorej sa od nich žiada, aby skontrolovali aj ich nákup. Doplnok bodov a odmien spoločnosti WooCommerce je skvelý spôsob, ako motivovať zákazníkov, aby zanechali recenzie na bodové zľavy.

Ďalším skvelým miestom na podporu recenzií je samotná spoločnosť Google.

Recenzie Google

Recenzie Yelpu sa budú vždy zobrazovať na prvej stránke Google, takže práca na vytvorení týchto recenzií je skvelá stratégia. Je dôležité, aby ste spolupracovali so všetkými recenzentmi a pracovali ste na tom, aby ste svoju firmu zamerali na pozitívny dojem, a to aj v prípade, že sa vyskytnú problémy.

2. Zverejnite miestny obsah na svojej webovej stránke

Ak je vaším cieľom zabezpečiť predaj v režime offline a offline, je dôležité, aby ste optimalizovali obsah svojich webových stránok tak, aby obsahoval aj miestne informácie.

Domovská stránka Miestne SEO

Príklad miestneho SEO: Revealize

Napríklad na domovskej stránke vášho webu by sa malo presne uviesť, kto ste, kde sa nachádzate a čo robíte. Google bude indexovo prehľadávať a indexovať vaše webové stránky s výsledkami vyhľadávania, ktoré sú podľa nich najrelevantnejšie.

3. Naplňte svoj web miestnymi podmienkami

Mali by ste tiež aktualizovať značky nadpisov, značky hlavičiek a meta popisy svojich webových stránok. Google používa tieto prvky na porozumenie obsahu vašich stránok. Pokiaľ je miestny obsah (napr. kľúčové slová a polohy), budete mať vo výsledkoch miestneho vyhľadávania vyššie hodnotenie.

Ste SEO Meta

Keď používate WordPress, jedným z najlepších spôsobov optimalizácie týchto informácií je použitie Váš SEO zapojiť. Tento doplnok poskytuje polia na pridávanie kľúčových slov, názvov SEO, slugov a meta popisov, ktoré sa objavia vo výsledkoch vyhľadávania.

4. Uplatnite svoju stránku Moja firma na Googli

Ak sa chcete objaviť v obľúbenom balení Google 3 a vylepšiť svoje SERP, musíte si uplatniť nárok na svoje Firemný záznam spoločnosti Google.

Firemný záznam spoločnosti Google

Nie ste si istí, čo je to balík 3 Google? Ide o tri najlepšie miesta vo výsledkoch miestneho vyhľadávania, ktoré obsahujú krátke úryvky informácií o každej firme a pomáhajú zákazníkom viesť ich priamo k ich vchodovým dverám..

Balík Google 3

Tu je niekoľko osvedčených postupov, ktoré treba dodržiavať pri nárokovaní vašej stránky Moja firma na Googli:

 • Ak máte viac miest, uplatnite si ich všetky osobitne a potom ich spravujte z jedného prihlásenia
 • Používajte primárne kľúčové slová a kľúčové slová LSI, pretože sa počítajú takmer 20% vašich šancí umiestnenia v miestnom balíku
 • Nájdite kategóriu, ktorá najlepšie vyhovuje vašej firme, aj keď nemôžete nájsť presnú zhodu
 • Pravidelne aktualizujte všetky zmeny svojej firmy, aby ste sa dostali do správnych výsledkov a aby zákazníci mali vždy správne informácie (napr. poloha, telefónne čísla, e-mail atď.)
 • Ak chcete pridať vizuálnu príťažlivosť, pridajte obrázky
 • Nezabudnite povzbudiť zákazníkov, aby opustili recenzie Google, pretože sa tu budú zobrazovať

Nárokovanie vašej bezplatnej stránky Moja firma na Googli je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť svoje miestne úsilie v oblasti SEO.

5. Využite výhody miestnych doplnkov SEO

Existuje hrstka skutočne skvelých doplnkov SEO, vďaka ktorým bude zlepšenie miestneho úsilia v oblasti SEO hračkou.

1. Schéma štruktúrovaných údajov WP SEO

Schéma štruktúrovaných údajov WP SEO

Vývojári tohto doplnku chápu, aké ťažké môže byť implementovanie štruktúrovaných údajov a schém na webovú stránku (aj pre profesionálov v oblasti SEO). Preto vytvorili tento doplnok, ktorý vlastníkom stránok pomôže ľahko pridať schému pre organizácie, recenzie, reštaurácie, služby a miestne podniky.

Pri typickom vyhľadávaní sa zobrazia výsledky s názvom stránky, adresou URL a meta popisom. Ten, ktorý používa označenie schémy, bude mať obrázky, recenzie, dátumy a časy, hodiny prevádzky a ďalšie v závislosti od typu výsledku..

Bohatý úryvok Google

Pri listovaní vo výsledkoch vyhľadávania Google si všimnete, že veľa miestnych firiem na svojich webových stránkach nevykonáva označovanie schém, aj keď je to jednoduché pri používaní doplnku, ako je tento. Vyčnívajte z davu a ponúknite potenciálnym zákazníkom rýchlejšie.

2. WP Google Maps

Najlepšie mapovacie doplnky: Mapy Google WP

Ďalším skvelým spôsobom, ako si všimnúť výsledky vyhľadávania a zvýšiť svoje miestne úsilie v oblasti SEO, je pridať na váš web mapu Google, ktorú môžu vyhľadávacie nástroje indexovo prehľadávať..

Vďaka tomu budú mať tí, ktorí vykonávajú miestne vyhľadávanie na cestách, ľahký spôsob, ako okamžite nájsť vašu firmu. Je to jednoduchý spôsob, ako propagovať svoje podnikanie a konvertovať viac zákazníkov.

6. Optimalizujte obsah svojich stránok

Ak máte viac sídiel firiem a všetky ich odkazujete na tej istej webovej stránke, nemožno očakávať, že sa objavia vo výsledkoch miestneho vyhľadávania. Ak uvediete rôzne miesta, spoločnosť Google nebude vedieť, v ktorých výsledkoch sa umiestnite.

Ak chcete tento problém vyriešiť, vytvorte samostatné webové stránky pre všetok obsah svojej stránky a každú z nich optimalizujte pre konkrétne umiestnenie a kľúčové slová.

Bude si to vyžadovať viac času a úsilia? 

Áno.

Bude to stáť za to? 

Keď vidíte nárast predaja v každej z miest vášho obchodu, dajte nám vedieť!

Váš súbor XML Sitemap

Ak hľadáte iný efektívny spôsob, ako zabezpečiť, aby bol obsah vašich stránok indexovaný v správnych výsledkoch miestneho vyhľadávania, vytvorte súbor XML s obsahom vášho webu. Môžete to urobiť pomocou ľubovoľného počtu doplnkov SEO vhodných pre začiatočníkov, napríklad Váš SEO (ktoré sme už spomenuli).

Jediným kliknutím môžete vytvoriť súbor XML, ktorý Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje môžu použiť na analýzu údajov o vašej stránke a na správne hodnotenie.

7. Optimalizácia pre mobil

Odkedy spoločnosť Google oznámila svoje prvé úsilie o indexovanie v mobilných zariadeniach, optimalizácia vašej mobilnej stránky sa stala dôležitejšou ako kedykoľvek predtým. Spoločnosť Google je zodpovedná za umiestnenie vás vo výsledkoch vyhľadávania Google. Ak sa vám nepáči, ako vaše webové stránky pre mobilných používateľov fungujú, môžete očakávať, že vaše SERP budú trpieť.

Navyše, pokiaľ ide o miestne SEO, viem toto:

 • Mobilní používatelia 2 z 3 s väčšou pravdepodobnosťou nakupujú z webov prispôsobených podľa polohy používateľa
 • A do roku 2021 sa odhaduje, že mobilné zariadenia ovplyvnia miestny predaj viac ako 1,4 bilióna dolárov
 • Používajú sa pojmy „v okolí“ a „v blízkosti“ zvýšil o 900% za posledné dva roky

A to sú len niektoré z presvedčivých štatistík mobilného vyhľadávania, ktoré podporujú predaj miestnych firiem.

Čím ľahšie ľuďom uľahčíte prezeranie vašich webových stránok a prístup k informáciám o miestnych firmách, tým lepšie. Ak si nie ste istí, ako zistiť, čo ľudia môžu vidieť, keď kliknú na váš web s ich mobilnými zariadeniami, použite vstavané responzívne ukážky v živom personalizátore. Stačí ísť na Vzhľad> Prispôsobiť, a pomocou ikon na pracovnej ploche, stole a telefóne v dolnej časti ponuky prispôsobovača si môžete zobraziť ukážku svojich stránok.

Responzívny náhľad

Vďaka tomu môžete vidieť, ako sa vaše webové stránky zobrazujú na viacerých typoch zariadení, a dokonca sa na nich môžete pohybovať v reálnom čase, aby ste sa uistili, že všetko funguje správne.

8. Urobte svoj web ohňom rýchlo

Posledná vec, ktorej sa dotkneme, pretože je to tradičná stratégia SEO, ktorá sa vzťahuje aj na miestny SEO, je rýchlosť a výkonnosť stránok. Ak budete postupovať podľa všetkých vyššie uvedených tipov a trikov, ktoré je možné uplatniť, ale nikdy nebudete optimalizovať svoje webové stránky tak, aby sa načítali rýchlo, nikdy sa nezobrazia vo výsledkoch miestneho vyhľadávania..

Koniec koncov, veľa spotrebiteľov očakáva, že sa váš web načíta za menej ako 2 sekundy a 53% ľudí opustí vaše stránky, ak načítanie trvá dlhšie ako 3 sekundy.

To nie je veľa času na to, aby som ľudí presvedčil, aby sa držali, zisťovali informácie o vašom obchode s tehlami a maltou a vydali sa na cestu.

Spoločnosť Google uprednostňuje webové stránky s rýchlym načítaním, ktoré všetkým návštevníkom stránok poskytujú vynikajúcu používateľskú skúsenosť. Pomocou bezplatného nástroja na testovanie rýchlosti napríklad nájdite porovnávaciu rýchlosť svojich webových stránok Pingdom.

Výsledky rýchlosti pingdomu

Výsledky rýchlosti pingdomu

Na meranie celkovej rýchlosti a výkonnosti vášho webu si môžete vybrať z rôznych testovacích miest. Po analýze vašich stránok dostanete nasledujúce informácie:

 • Celkový výkonový stupeň
 • Veľkosť stránky
 • Čas načítania
 • Počet žiadostí

Objavíte tiež skvelé spôsoby, ako zvýšiť rýchlosť a výkonnosť svojich stránok. Niektoré z týchto návrhov môžu zahŕňať použitie doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, kompresiu obrázkov, zníženie požiadaviek na HTTP, zabránenie presmerovaniu URL, zníženie vyhľadávaní DNS a oveľa viac.

Keď viete, ako rýchlo je váš web práve teraz, môžete vykonať niektoré malé zmeny a znova vyskúšať, kým už nebudete môcť vylepšovať. V takom prípade budete vedieť, že váš web sa zaradí do miestneho vyhľadávania, pretože obstaráva miestne publikum, implementuje miestne stratégie SEO a rýchlo sa načíta návštevníkom stránok..

Záverečné myšlienky

V tomto digitálnom veku sú podniky s fyzickými podnikmi v priamej konkurencii s rozmachom prísne online firiem, ktoré súťažia o rovnaké cieľové publikum. Je dôležité starať sa o ľudí, ktorí chcú navštíviť obchod s tehlami a maltou, aby podnikali. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je zvýšiť miestny SEO.

Ak venujete čas hodnoteniu svojej webovej stránky WordPress a implementujete aj niektoré z vyššie uvedených miestnych stratégií SEO, svoje hodnotenie firiem nájdete v relevantných výsledkoch miestneho vyhľadávania okamžite. Pamätajte: Aby ste uspeli, musíte sa obhajovať. Nikto to neurobí za vás. Dostaňte sa teda a začnite optimalizovať svoje webové stránky pre miestny SEO, aby tí, ktorí sú v okolí, mohli ťažiť zo všetkého, čo ponúkate.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me