Ako organizovať obsah na svojej webovej stránke WordPress

Ako organizovať obsah na svojom webe WordPress Udržujte čitateľov prilepených na váš blog

Obsah, ktorý píšete pre svoj blog, je síce dôležitý, ale aj spôsob jeho usporiadania. v skutočnosti, zlá organizácia obsahu na vašom blogu môžu okrem iných problémov viesť k zníženiu čitateľstva a nedostatočnému zapojeniu čitateľov.

Našťastie správne usporiadanie obsahu nie je také zložité. Vo vašom blogu to pravdepodobne bude vyžadovať niekoľko vyladení, ale mnohé z týchto zmien je možné zvládnuť za pár minút. Zistíte, že týmto spôsobom môžete pre svojich čitateľov vytvoriť príjemnejší zážitok bez toho, aby ste porušili pot.

V tomto príspevku diskutujeme o dôležitosti organizácie obsahu blogu. Potom vám ponúkneme niekoľko tipov na štruktúrovanie obsahu a poskytneme niekoľko jednoduchých spôsobov implementácie každej stratégie. Začnime!

Prečo je dôležité usporiadať obsah blogu

Pokiaľ ide o blogovanie, organizácia obsahu znamená spravovanie štruktúry obsahu blogu ako celku. Je dôležité pochopiť, že neorganizovaný blog môže návštevníkov frustrovať a prípadne ich odviesť preč (zvýšenie miery odchodov). Vaši čitatelia by nemuseli hľadať vaše stránky podľa obsahu, ktorý chcú; malo by byť prístupné a ľahko lokalizovateľné.

Okrem predchádzania vyššie uvedeným problémom môže organizácia ponúknuť čitateľom aj príjemnejší zážitok. Správna organizácia:

 • Udržuje váš blog užívateľsky prívetivý a podporuje nepretržité čítanie.
 • Nabáda čitateľov, aby ich preskúmali a umožnili im to zažite viac svojho obsahu.
 • Vďaka nemu bude váš blog vyzerať profesionálnejšie, čo mu dodá dôveryhodnosť a autoritu.
 • Poskytuje podporu pre váš blog SEO WordPress, ktorý môže zlepšiť návštevnosť vašich stránok.

Nakoniec je spôsob, akým je váš blog usporiadaný, správny rovnako dôležité ako obsah, ktorý ponúkate. Ak sa títo používatelia nemôžu pohybovať ľahko, je nepravdepodobné, že by sa návštevníci držali alebo zdieľali vašu prácu s ostatnými.

Našťastie proces organizácie je jednoduchý, keď ako svoju platformu používate WordPress. Len s niekoľkými vylepšeniami vášho aktuálneho nastavenia môžete ľahko udržať čitateľov zapojených a vracať sa pre viac. Pozrime sa na tri najdôležitejšie stratégie, ktoré môžete implementovať.

1. Efektívne používanie kategórií a značiek

Kategórie príspevkov blogu WPMU DEV

WPMU DEV používa na svojom blogu kategórie a značky a obsahuje rozbaľovaciu ponuku, aby čitatelia mohli vyhľadávať podľa kategórie.

Jedným z najjednoduchších spôsobov usporiadania obsahu blogu je použitie vstavaných kategórií a značiek systému WordPress. Tieto nástroje vám umožňujú logicky štruktúrovať váš obsah, čo by vaši čitatelia mali oceniť.

Zjednodušene povedané, kategórie sú všeobecným nástrojom na zoskupovanie príspevkov. Na druhej strane sa značky používajú skôr ako index post. Napríklad, ak prevádzkujete blog o zdraví a píšete príspevok o rôznych cvičebných postupoch, celková kategória by mohla byť vhodnosť alebo cvičenie. Značky sa líšia širšie a mali by byť čo najkonkrétnejšie. Ak sa diskutoval náš príklad blogového príspevku jóga, kalestenika, a kardio rutiny, tie by vytvorili tri perfektné značky.

Ak chcete začať efektívne využívať kategórie a značky, musíte mať na pamäti tri hlavné pravidlá:

 1. Použite popisné názvy. Platí to pre vaše kategórie aj značky, pretože to zvyšuje pravdepodobnosť, že čitatelia budú môcť nájsť požadovaný obsah na vašom blogu..
 2. Obmedzte blogové príspevky na každú kategóriu. Tým sa minimalizuje zmätok a váš organizačný systém sa udržiava čo najjednoduchší.
 3. Používajte značky slobodne. Na rozdiel od kategórií by vaše príspevky v blogu mali mať rôzne značky. Fungujú ako index a komunikujú tému každého príspevku čitateľom aj vyhľadávacím nástrojom.

Ak máte v súčasnosti na svojom blogu veľa príspevkov, vypracovanie najlepšej skupiny kategórií môže chvíľu trvať. Po nastavení systému však bude ľahké implementovať ďalšie kroky.

2. Vytvorte jasné a užívateľsky prístupné ponuky

Domovská stránka Elegant Themes

Elegantné motívy používa čisté a priame navigačné menu, ktoré čitateľom uľahčí vyhľadanie toho, čo potrebujú.

Aj keď je štruktúra obsahu nevyhnutná, organizuje sa aj spôsob, akým čitatelia tento obsah nájdu. Jasné a užívateľsky prístupné ponuky sú nevyhnutným prvým krokom, pretože dobre navrhnuté ponuky zabezpečujú, aby vaši čitatelia mohli ľahko navigovať na vašom webe. Keď čitatelia trávia menej času zisťovaním toho, ako vaše stránky fungujú, môžu tráviť viac času čítaním a interakciou s vaším obsahom.

Ak chcete začať, musíte sa najprv rozhodnúť medzi použitím ponuky nastavení témy alebo predvolených možností WordPress. Väčšina tém ponúka vlastné funkcie ponuky. Nastavenie WordPress je však rovnako efektívne, takže tu je voľba preferencie.

Pri zostavovaní ponuky nezabudnite na tieto dva tipy, bez ohľadu na to, ktorý systém ponúk sa rozhodnete použiť:

 1. Používajte zrejmé mená. Pokiaľ ide o navigáciu, je najlepšie zdržať sa kreativity a držať sa očividných pojmov (napríklad DomovKontakt, a Blog). Tým sa zjednoduší navigácia a vaši čitatelia nebudú hádať.
 2. Zachovať jednotný model. Pomáha používať rovnaký navigačný model zo stránky na stránku, čím eliminuje prekvapenia. To tiež znamená, že umiestnite svoje ponuky rovnakým spôsobom na celom svojom webe.

Pri vytváraní ponúk je inteligentné ich udržiavať čo najjednoduchšie. Chcete, aby si noví návštevníci mohli okamžite nájsť cestu okolo. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je použitie osvedčených metód, ako sú vyššie uvedené stratégie.

3. Ponúknite súvisiace príspevky a obsah

Príspevky súvisiace s WPExplorer

Na svoj web môžete pridať súvisiace príspevky, aby ste podporili ďalšie čítanie, napríklad tento príklad, a to priamo tu vo WPExplorer

S rozširovaním vášho blogu budete mať viac obsahu na zdieľanie so svojimi čitateľmi. Z pochopiteľných dôvodov, čím viac obsahu ponúkate, tým viac času môžu čitatelia stráviť na vašom blogu. Rozsiahle archívy môžu tiež budovať autoritu a poskytujú dôkaz o vašich vedomostiach a skúsenostiach vo vašom výklenku.

Ak chcete povzbudiť čitateľov, aby prežívali všetok tento obsah, môžete im ukázať súvisiace príspevky, ktoré ich zaujmú. Najprv si musíte byť istí, že obsah, ktorý propagujete, je hodnotný a kvalitný. Ak máte nejaké čiastkové príspevky, je najlepšie ich aktualizovať skôr, ako ich ponúknete svojim čitateľom.

Až budete pripravení začleniť súvisiace príspevky do svojho blogu, uvádzame dva tipy na čo najjednoduchší postup:

 1. Začlente odkazy na súvisiaci obsah do svojich nových príspevkov. Interné prepojenie je obrovský pre SEO. Môžete to urobiť prirodzeným prepojením medzi témami pri písaní.
 2. Použite súvisiaci doplnok alebo widget pre príspevky. Doplnky ako Ďalší súvisiaci príspevok (YARPP) a jetpack umožňujú vám na konci vašich blogových príspevkov a webových stránok uvádzať podobný obsah (ale veľa prémiových tém, ako je napríklad Total, obsahuje zabudované možnosti súvisiace s príspevkami, takže nie sú potrebné žiadne pridané doplnky).

Hlavným cieľom tejto stratégie je udržať čitateľov na svojom blogu čo najdlhšie. Poskytovanie súvisiacich príspevkov a obsahu vedie čitateľov k zaujatiu a ponúka im väčšiu hodnotu. Je to ľahký spôsob, ako predĺžiť čas strávený na vašom webe a zároveň uspokojiť potreby vašich čitateľov.


Ako blogger chcete, aby vaši čitatelia boli spokojní a zapojení. Zle organizovaná stránka však môže tieto ciele odvrátiť a môže viesť k zníženiu čitateľstva. Našťastie je možné ľahko usporiadať blog tak, aby sa zlepšil zážitok vašich čitateľov.

V tomto príspevku sme načrtli tri techniky, ktoré môžete použiť na usporiadanie obsahu a na prilepenie čitateľov na váš blog. Máte nejaké otázky o tom, ako môžete čo najlepšie usporiadať obsah blogu, aby boli čitatelia spokojní? Alebo viac tipov na reklamu v našom zozname? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me