Ako označiť svoje stránky WordPress

Ako označiť svoje stránky WordPress

Pri vytváraní webových stránok je nevyhnutné zahrnúť tak pútavý branding, ako aj pútavý obsah. Nakoniec, keď zákazník navštívi vaše stránky, chcete, aby vytvorili pozitívny dojem z vašej spoločnosti a zapamätali si ho neskôr. To sa však ľahšie povie, ako urobí.

Dobrá správa je, že WordPress má veľa vynikajúcich nástrojov na vytváranie silne značkových webových stránok. Stačí niekoľko jednoduchých krokov, napríklad výber správnej témy, implementácia vlastného loga a začlenenie jasných kontaktných kanálov.

V tomto príspevku prejdeme proces vytvárania stránky WordPress, ktorá efektívne reprezentuje vašu značku. Poďme na to!

Prečo je dôležité vytvoriť pre váš web silnú značku

Silná značka pomáha vášmu publiku zapamätať si vašu spoločnosť. Ak je vaša značka konzistentná a jasná, umožňuje novým zákazníkom vedieť, čo môžu očakávať, a pomáha predchádzajúcim zákazníkom rozpoznať váš obsah a produkty inde..

Váš web je navyše rozhodujúcou súčasťou vašej značky. Ako taký by mal obsahovať všetky rovnaké prvky značky, ktoré používate na iných formách médií a dokonca aj na fyzických materiáloch. Napríklad Facebook definuje svoju identitu nielen logom, ale aj použitím špecifického odtieňa modrej.

Zdroje značky Facebook

Keď niekto uvidí toto logo a farebnú kombináciu, pravdepodobne si pomyslí Facebook. Toto je, samozrejme, iba jeden príklad. Môžete tiež zvážiť webovú stránku spoločnosti Apple.

Apple Branding

Apple je známy svojou výraznou a zjednodušenou značkou. Na webových stránkach sú nápadné obrázky kompenzované množstvom negatívnych priestorov. Jeho obsah sa navyše ľahko naviguje, najmä vzhľadom na jeho širokú škálu produktov.

Udržiavajte takúto silnú značku na všetkých platformách vrátane vášho webu, môže zvýšiť príjmy o 23 percent. Čo je viac, 71 percent spotrebiteľov očakávať rovnakú skúsenosť so svojou značkou, kedykoľvek sa s ňou stretnú, čo znamená, že im dáte to, čo chcú.

Inými slovami, je dôležité, aby váš web reprezentoval vašu značku. Pri správnej implementácii vás to nielen odlíši od konkurencie, ale tiež vám pomôže spojiť sa so zákazníkmi a vytvoriť trvalé vzťahy.

Ako vytvoriť značkový web WordPress (v 5 krokoch)

Našťastie, pokiaľ ide o budovanie značky na vašom webe, WordPress uľahčuje prácu, ako by ste mohli očakávať. Predtým, ako začnete, musíte najskôr nastaviť webovú stránku WordPress, ak ste tak ešte neurobili. Keď to urobíte, môžete začať pridávať niektoré kľúčové prvky budovania značky, počnúc témou.

Krok 1: Vyberte tému s množstvom možností budovania značky

Pri výbere motívu pre svoj web je dôležité vybrať si jeden s vhodnými možnosťami budovania značky. So správnym motívom budete môcť ľahšie začleniť požadované prvky budovania značky.

Samozrejme, s toľkými dostupnými možnosťami môže byť ťažké rozhodnúť sa o jednej z nich. Skvelé miesto na začiatok by však bolo s našou vlastnou témou Total. Ponúka takmer všetko, čo potrebujete, vrátane umiestnenia loga a predkonštruovania tím a O nás stránky.

Celkový responzívny viacúčelový motív WordPress

Info & DownloadView The Demo

Okrem toho má táto téma možnosti prispôsobenia potrebné na vytvorenie jedinečnej značky. Napríklad môžete použiť posúvač na domovskej stránke na predstavenie obrázkov členov tímu, produktov alebo polohy vašej firmy. Pokiaľ ide o farby, písma, rozloženia atď., Môžete tiež urobiť veľa návrhov.

Po výbere témy si ju môžete nainštalovať na svoju stránku WordPress. Začnite tým, že pôjdete Vzhľad> Témy, a potom vyberte Pridať nové v hornej časti stránky.

Témy WordPress

Na ďalšej stránke môžete vyhľadať bezplatný motív alebo môžete kliknúť na ikonu Nahrať motív na nahranie súboru zip pre prémiové tému, ktoré ste si kúpili (napríklad celkom). Potom postupujte podľa pokynov na obrazovke a nainštalujte ho a aktivujte. Potom môžete prejsť na prispôsobenie témy WordPress vašim potrebám!

Asi najdôležitejším prvkom značky je vaše logo. V prípade vizuálneho média, ako je web, je to zvlášť pravda. Vaše logo je jednou z prvých vecí, ktoré uvidia noví návštevníci, a prvkom, ktorý si s najväčšou pravdepodobnosťou budú pamätať aj po opustení vášho webu.

Pokiaľ ide o vytvorenie jedného, ​​môžete si najať profesionála alebo navrhnúť logo sami. V skutočnosti mnoho spoločností používa textové logá alebo iné veľmi jednoduché prvky vrátane samotného WordPressu.

Logo WordPress

Ak sa rozhodnete pre cestu pre domácich majstrov, existuje množstvo bezplatných nástrojov, ktoré môžete vyskúšať. Napríklad môžete použiť bezplatné webové písma a grafický program, napr Inkscape alebo GIMP. Táto metóda môže byť, samozrejme, náročná a časovo náročná a nie je to pre každého.

Jedným z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov vytvorenia loga je služba výrobcu log, ako je napr Pozri.

Looka Logo Maker

Pomocou tohto nástroja jednoducho zadáte názov svojej spoločnosti a vyberiete svoje preferencie štýlu a vygeneruje pre vás vlastné možnosti loga. Odtiaľ môžete vylepšiť a prispôsobiť svoje obľúbené položky, až kým to nebude v poriadku. Je to dostupnejšie ako najímanie dizajnéra a stále vám umožňuje robiť vlastné zmeny.

Keď budete mať svoje logo, budete ho musieť umiestniť na svoj web. Ak to chcete urobiť, choďte na Vzhľad> Prispôsobiť na hlavnom paneli WordPress. Tým sa dostanete do WordPress Customizer. Odtiaľ prejdite na Hlavička> Logo (nezabudnite, že vaše možnosti sa môžu líšiť v závislosti od témy, ktorú používate).

Celkovo nahrané logo témy

Tu môžete vybrať alebo nahrať súbor s logom (a tiež môžete upraviť textové logo, ak to uprednostňujete), ktoré sa má zobraziť v hlavičke vášho webu. Svoje logo môžete samozrejme pridať aj do ďalších kľúčových umiestnení vrátane oblastí miniaplikácií, ako sú päta a bočný panel vašej stránky.

Krok 3: Vytvorenie dôležitých stránok na zvýšenie dôveryhodnosti značky

Hoci je názov vašej spoločnosti a vaše logo dôležité, vaša značka je oveľa viac ako len tieto veci. Je to tiež váš príbeh a váš obsah.

To je dôvod, prečo mnoho značiek zhromažďuje určité príčiny alebo sa zameriava na riešenie konkrétnych problémov. Zákazníci sa cítia oveľa bližšie k značke, ak s ňou môžu nejako súvisieť alebo jej zakladatelia. Napríklad, ak ste založili svoju spoločnosť v garáži alebo ste mali iné skromné ​​začiatky, budete o tom informovať svojich zákazníkov. Každý má rád príbeh o úspechu.

Z tohto dôvodu vaše O nás Stránka je ďalším dôležitým doplnkom, ktorý môže vašej značke priniesť hodnotu. Pomáha to budovať dôveryhodnosť vašej firmy. Napríklad O nás Stránka na webe pre zemiakové lupienky Kettle vysvetľuje, ako spoločnosť začala v dodávke.

Kanvica Značka O nás

Ďalšími dôležitými stránkami, ktoré môžete zahrnúť na svoj web, sú kontaktná stránka, blog a portfólio vašej práce (alebo zoznam produktov). Pri každej kľúčovej stránke starostlivo zvážte, ako sa jej obsah prispôsobuje vašej značke. Držte sa celej svojej farebnej schémy a zahrňte iba obsah, ktorý zodpovedá posolstvu a hodnotám vašej značky.

Ak potrebujete vytvoriť novú stránku vo WordPress, prejdite na Stránky> Pridať nové. Odtiaľ si ju môžete ľubovoľne prispôsobiť.

Pridať novú stránku

Nezabudnite uviesť názov stránky, ktorú vytvárate, napríklad O nás. Potom môžete slobodne rozprávať príbeh svojej značky a pridať množstvo obrázkov a ďalších vizuálov.

Krok 4: Zahrňte veľa spôsobov, ako sa môžu návštevníci skontaktovať

Je dôležité, aby návštevníci vašich stránok mali vždy jasný spôsob, ako sa s vami môžu skontaktovať. Táto stránka môže znieť ako samozrejmá pre obchodné webové stránky, môže vás však prekvapiť, koľko webových stránok to nedokáže správne. Navyše je to kľúčová súčasť vašej celkovej stratégie budovania značky.

Väčšina webových stránok má samozrejme kontaktnú stránku prepojenú v hlavičke alebo hlavnej ponuke. Avšak zahrnutie viac ako len jedného prvku môže byť účinnou technikou. Napríklad Neil Patel ponúka veľa rôznych spôsobov, ako sa k nemu dostať, napríklad tlačidlá Call to Action (CTA) v strede dôležitých stránok..

Neil Patel

Pomáha to, aby bol tento proces pre vašich návštevníkov čo najjednoduchší. Môžete zahrnúť niekoľko spôsobov, ako sa dostať do kontaktu, napríklad e-mailovú adresu, telefónne číslo a možnosti priameho rozhovoru. Okrem toho môžete zvážiť funkcie sociálneho zdieľania, kontaktné formuláre a dokonca aj e-mailový marketing.

Ak chcete na svoju webovú stránku WordPress pridať takéto prvky, pomôže vám nájsť vyhradený doplnok. Kontaktný formulár 7, Napríklad môže vytvoriť jednoduchý, ale elegantný spôsob, ako sa návštevníci spoja. Po inštalácii a aktivácii doplnku budete mať nový Kontakt na bočnom paneli správcu WordPress.

Vytvorte kontaktný formulár

Ak chcete do kontaktného formulára pridať prvok, umiestnite kurzor na požadované miesto a potom z vyššie uvedených výberov vyberte, čo chcete pridať..

Vložte formulár obsahu značky

Na tejto obrazovke môžete tiež nakonfigurovať atribúty poľa, ktoré pridávate do kontaktného formulára. Po dokončení kliknite na Vložte značku. Potom vyberte Uložiť, a vytvorí sa skrátený kód, ktorý môžete skopírovať a prilepiť kamkoľvek na svoj web.

Krok 5: Choďte domov svojou značkou pomocou obsahu, obsahu, obsahu

Obsah je hnacou silou mnohých značiek. Pokiaľ ide o prevádzku úspešnej webovej stránky, váš obsah môže byť použitý na prilákanie potenciálnych zákazníkov, ako aj na zlepšenie SEO.

To je dôvod, prečo mnoho webových stránok obsahuje blog ako súčasť svojho úsilia o budovanie značky. Blog je vynikajúci spôsob, ako generovať čerstvý obsah a priniesť návštevnosť na vaše stránky. Môžete začať vytvorením blogovej stránky na svojom webe, čo je jednoduché, ak používate WordPress.

V skutočnosti veľa tém (napríklad Total) prichádza s vopred vytvorenou stránkou pre váš blog. Ak ho chcete prispôsobiť, prejdite na Vzhľad> Prispôsobiť z ovládacieho panela WordPress. Potom kliknite na ikonu Blog V tejto časti môžete začať s prispôsobovaním.

S programom Total existuje veľa zabudovaných možností na prispôsobenie hlavného archívu blogu a záznamov (keď pôjdete na yoursite.com/blog alebo keď vložíte mriežku príspevkov alebo karusel na blogu pomocou nástroja na tvorbu stránok v motíve), ako aj vaše individuálne rozloženia jednotlivých príspevkov..

Celkový počet nastavení prispôsobovača blogu témy

Pokiaľ ide o obsah, skúste písať príspevky, ktoré sú v súlade s vašou celkovou značkou. Môžete to urobiť vytvorením kvalitného obsahu, ktorý vaša cieľová skupina rád číta. Medzi ďalšie spôsoby, ako vylepšiť svoj obsah, patrí implementácia silnej stratégie kľúčových slov a používanie Plánovač kľúčových slov Google nájsť výrazy, ktoré sú konkurenčné a relevantné pre vašu značku.


Branding vášho webu je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako nadviazať spojenie so zákazníkmi. Koniec koncov, vaša značka je to, čo si budú pamätať, a čo ich prinúti vrátiť sa do vašej firmy, keď potrebujú druhy produktov alebo služieb, ktoré ponúkate.

Máte otázku, ako vytvoriť silne označenú webovú stránku WordPress? Opýtajte sa v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me