Ako premeniť svoj web WordPress na aplikáciu, krok za krokom

WordPress Mobile Ready

Prečo robím aplikáciu na prvom mieste, počujem, že sa pýtaš? Aplikácie už nemusia byť pre marketing veľmi užitočné, ale pre vašich zákazníkov sú celkom pohodlné – poskytujú im viac možností na výber spôsobu interakcie s vašimi webmi. S pokračujúcim rastom mobilného internetu (viac ľudí teraz pristupuje na internet prostredníctvom mobilných aplikácií ako stolových počítačov) aplikácie kvitnú, pretože väčšina z nich nie je ani tak trápna alebo problematická ako mobilné webové prehliadače..

Náklady a frustrácia spojené s výstavbou jedného sa tiež znížili. V dávnych dobách sa o aplikácie zaujímalo mnoho firiem, ale väčšina ich nedokázala zostaviť. Bolo to jednoducho príliš ťažké. Alebo nákladné (väčšina služieb účtuje poplatky vyššie ako 100 USD za hodinu)

Ale našťastie sú teraz veci iné. Na vytvorenie kompetentnej aplikácie už nepotrebujete veľa peňazí ani znalosti kódovania. A ešte lepšie – máte možnosti. Dnes sa pozrieme na:

  • Uistite sa, že vaše stránky WordPress reagujú na mobil
  • Vytvárajte (a kódujte) svoju vlastnú aplikáciu pomocou aplikácie PhoneGap
  • Na vytvorenie aplikácie použite doplnok WordPress (známy ako jednoduchý spôsob)

Poznámka k bezplatným tvorcom aplikácií

V posledných rokoch sa objavilo veľa „bezplatných“ možností na zostavenie aplikácie, ale jednou z najdôveryhodnejších je Zostavenie PhoneGap od spoločnosti Adobe. Ako inzercia ich stránok jednoducho nahráte súbory HTML5, CSS a JavaScript a web vykoná prácu na ich zostavení do aplikácie, ktorú je možné okamžite stiahnuť. Najlepšie zo všetkého je, že dokáže zostaviť tri súčasne pre Android, Windows Phone 8 a iOS – čo vám ušetrí veľa času.

Výsledok nebude nič moc vymyslené. V skutočnosti všetko, čo táto metóda naozaj robí, je zamaskovať vašu domovskú stránku ako aplikáciu. Keď divák klepne na ikonu, bude presmerovaný na rovnaký mobilný web, na ktorom by videl, či by k nemu mal pristupovať prostredníctvom prehliadača svojho telefónu. Aby bola táto metóda účinná, musíte mať existujúci web, ktorý je optimalizovaný pre mobilné prehliadanie.

1. Skontrolujte, či má stránka WordPress mobilnú verziu

Ak váš web WordPress nie je optimalizovaný pre mobilné zariadenia, nemá to zmysel. Takže to optimalizujte! Samozrejme je najjednoduchšie jednoducho použiť mobilnú responzívnu tému WordPress, napríklad Total. Ak však vaša téma nereaguje, existuje množstvo doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť.

iThemes Mobile

iThemes Mobile

Informácie a sťahovanie

Aplikácia iThemes Mobile vám umožní vytvoriť jednoduché, ale efektívne mobilné motívy na základe aktuálneho dizajnu vašich stránok. Administračný panel vám umožňuje prispôsobiť väčšinu aspektov ich vzhľadu bez toho, aby ste si museli s kódom pohrávať.

Akýkoľvek mobilný prepínač tém

Akýkoľvek mobilný prepínač tém

Akýkoľvek mobilný prepínač tém je základným doplnkom, ktorý zisťuje zariadenie, ktoré váš prehliadač používa, a zobrazuje špecifickú tému pre dané zariadenie. Ak teda chcete vyvážiť viacero tém – jednu pre každý mobilný operačný systém – môžete tak urobiť.

Balík WordPress Mobile Pack

Doplnok pre mobilný balík WordPress

Na záver je k dispozícii balík WordPress Mobile Pack, ktorý ponúka množstvo mobilných webových aplikácií pre rôzne platformy, používateľské rozhranie a možnosti tematických riešení a jednoduchú integráciu s nástrojom Google Analytics..

2. Na vytvorenie aplikácie použite program PhoneGap Build

Zostavenie aplikácie Adobe PhoneGap

Ak ste technicky zdatní a chcete sa porozhliadnuť, môžete pomocou aplikácie Adobe PhoneGap skutočne vytvoriť aplikáciu pre svoje webové stránky WordPress. Spoločnosť Adobe má vo svojich dokumentoch úplnú príručku krok za krokom, ale tu je stručný prehľad krokov, ktoré musíte vykonať..

Krok 1: Príprava

Než začnete, uistite sa, že máte spôsob, ako otestovať svoju aplikáciu po ruke. Pomocou nástrojov prehliadača môžete napodobniť zobrazenia mobilných zariadení alebo vyskúšať službu ako Testovanie CrossBrowser. Ale ak to dokážete, je naozaj najlepšie mať po ruke iOS a zariadenie Android.

Ďalej musíte nainštalujte program Adobe PhoneGap Build v počítači. Kliknutím prevezmite verziu systému Mac alebo PC a postupujte podľa pokynov na obrazovke. Spoločnosť Adobe tiež navrhuje inštaláciu doplnku Aplikácia pre vývojárov PhoneGap takže svoju aplikáciu môžete hneď pri vytváraní otestovať.

Krok 2: Vytvorte si aplikáciu

Potom použite program PhoneGap vytvorte svoju aplikáciu. Upozorňujeme, že služba PhoneGap je založená na programe Cordova, takže ak chcete skutočne kódovať svoju aplikáciu, musíte ju poznať.

Ak chcete začať, vyberte si z predvoleného príkladu „Hello World“, Framework7, Push Notification, React Hot Loader alebo Blank template. Potom si musíte vybrať, kde na svojom lokálnom pevnom disku budete pracovať na projekte, a uveďte meno a ID. Po dokončení vám PhoneGap poskytne adresu servera, pomocou ktorej môžete svoju aplikáciu zobraziť.

Aby ste sa na to mohli pozrieť, váš koreňový adresár bude potrebovať súbory kľúčov pre aplikáciu PhoneGap, aby skutočne vytvoril vašu aplikáciu. Konkrétne vaše priečinky index.html (minimálne), config.xml a podadresáre (posledný z nich je špecifický pre operačný systém).

Tu je príklad priamo z aplikácie PhoneGap štruktúra projektu stránka:

Štruktúra projektu aplikácie PhoneGap\

Musíte si tiež vytvoriť vlastné ikony. Môžete to samozrejme zvládnuť sami alebo použiť bezplatný online nástroj. IconsFlow je skvelý nástroj, ktorý vám pomôže rýchlo vytvárať profesionálne ikony aplikácií pomocou predvolených obrázkov, možností farieb, prechodov atď. Navrhnite si ikonu, vytvorte si bezplatný účet a stiahnite si súbory. Ak už máte ikonu, ale potrebujete ju zmeniť vo všetkých zariadeniach a operačných systémoch, zadarmo Tvorca ikon aplikácií to dokáže len to. Ak však urobíte rýchle vyhľadávanie Google, zistíte, že existuje mnoho ďalších webových stránok, služieb a aplikácií, z ktorých si môžete vytvoriť svoju ikonu..

Krok 3: Testovanie aplikácie

Keď je vaša aplikácia hotová a pripravená na použitie, môžete ju otestovať pomocou predtým nainštalovanej aplikácie PhoneGap Developer. Nezabudnite použiť zadanú adresu servera. Odtiaľ si môžete prezrieť svoju aplikáciu na svojom mobilnom zariadení, vyriešiť akýkoľvek problém, pridať opravy, znova nahrať a znova zostaviť, kým nie sú dokonalé..

Dôležitá poznámka: PhoneGap Builder môže pracovať so systémom iOS iba vtedy, ak ste sa pripojili k programu iOS Developer (ktorý bol v čase písania tohto článku na cene 99 USD / rok) a ak ste poskytli svoje certifikáty. Pomocou softvéru programu môžete aplikáciu skutočne zostaviť sami. Dôvodom, prečo navrhujeme PhoneGap, je to, že môžete ušetriť čas tým, že budete robiť všetky tri naraz – čím negujete potrebu robiť niečo osobitne. Takže áno, platíte za veľa služieb, ktoré by ste pravdepodobne nemuseli používať, ale ak chcete svoju aplikáciu na ľubovoľných iProdutoch, majú vás tu za barel.

3. Použite alternatívnych tvorcov aplikácií pre WordPress

Okrem nástrojov iOS existuje množstvo ďalších služieb na vytváranie aplikácií a doplnkov, ktoré môžete použiť. Jedná sa o podstatne jednoduchšie ako zostavenie aplikácie sami. Niektoré z nich tiež zostavia (prinajmenšom) aplikáciu pre Android zadarmo. Určite by ste však mali skontrolovať hlavnú stránku vývojára.

AppPresser

AppPresser

AppPresser je najväčšia, najobľúbenejšia a pravdepodobne prvá mobilná aplikácia Framework pre WordPress. Ponúka úplnú integráciu: ak väčšina tvorcov aplikácií používa iba informačný kanál z vášho webu WordPress, AppPresser vám umožní používať všetky vaše doplnky, príspevky a stránky. Okrem toho automaticky aktualizuje aplikáciu ihneď po vykonaní akýchkoľvek úprav na vašom webe. Má plnú podporu aj pre elektronický obchod.

Aplikácia WPMobile

Aplikácia WPMobile

Aplikácia WPMobile vám umožňuje pre vaše stránky vytvárať aplikácie pre Android aj iOS. Aj keď je základný doplnok bezplatný, musíte skutočne zaplatiť za celoživotnú licenciu, aby ste skutočne vytvorili svoju aplikáciu (od 79 € za jeden formát aplikácie alebo 149 € pre obidva). S aplikáciou WPMobile budete mať k dispozícii možnosti prispôsobenia, bezplatný live test, automatické aktualizácie aplikácií, podporu push push, sociálnu integráciu a prémiovú podporu (uvítacia funkcia, ak uviaznete).

MobiLoud

Mobiloud

MobiLoud je síce drahší (od 120 USD / mesiac), ale za vás všetko zvládne (vrátane odoslania aplikácie do obchodu App Store a Google Play), takže cena je celkom rozumná. S MobiLoud vaša konečná aplikácia ponúka kompatibilitu naprieč zariadeniami, ľahké zdieľanie v sociálnych sieťach, speňaženie (prostredníctvom reklám alebo predplatného), oznámenia push a ďalšie. A keď je služba spárovaná s doplnkom (prepojeným vyššie), môžete spravovať svoju aplikáciu a odosielať oznámenia z WordPress.

Nakoniec, existuje veľa ľudí, ktorí za to môžu zaplatiť. Avšak s toľkými jednoduchými a cenovo dostupnými spôsobmi pre domácich majstrov nemusíte ísť touto cestou pre základnú aplikáciu.


Existuje veľa spôsobov, ako zostaviť aplikáciu, a hoci sa zdá na prvý pohľad zastrašujúce, vyššie uvedené metódy ju robia neuveriteľne jednoduchou. Len sa uistite, že máte dobrú webovú stránku pre mobilné zariadenia, v poriadku? Teraz mi to dovoľte. Dostal som tu niečo zlé? Existujú nejaké ďalšie metódy, o ktorých by som mal vedieť? Neváhajte a zanechajte svoju spätnú väzbu nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me