Ako prepnúť WordPress do režimu údržby alebo pridať stránku čoskoro

Každý má vlastnú predstavu o tom, čo je dočasné vypnutie webových stránok. Nový blogger sa možno nestará o to, ak počas vývoja nikto na webe nič neuvidí, preto ho vypínajú, až kým nie sú pripravené na spustenie. Na druhej strane, existujúci obchod s elektronickým obchodom nemá luxus úplného vypnutia. Musí existovať správa pre zákazníkov a v ideálnom prípade spôsob, ako získať e-mailové adresy od zákazníkov alebo prípadne rozdať nejaké kupóny pre nepríjemnosti..

Dôvody dočasného vypnutia stránok WordPress sa celkovo líšia. Preto máte niekoľko možností na dokončenie úlohy. Prvou z nich nie je práve operácia mozgu, pretože si nainštalujete super jednoduchý doplnok, ktorý pre vás robí väčšinu práce. Doplnky pre režim údržby a displeje, ktoré budú čoskoro k dispozícii, sú však zložitejšie a lepšie pre podnikanie.

Kedy by ste mali dočasne vypnúť svoje stránky WordPress?

Diskutovali sme o niektorých prípadoch, keď môže byť zakázanie vašich stránok dobrým nápadom, ale je dôležité porozumieť všetkým týmto situáciám. Prečo? Pretože sa s nimi možno niekedy stretnete. Ak ste pripravení na to, čo s webom môžete očakávať, spolu s postupmi, ktoré sa majú vykonať, keď sa niečo pokazí, budete si istí, že budete môcť prevádzkovať web WordPress. Takže … kedy by ste mali zakázať svoje webové stránky?

  • Ak sa váš web napadne a vy by ste chceli ukončiť akékoľvek ďalšie hrozby.
  • Váš web je napadnutý hackermi a vaši zákazníci by radšej videli prázdnu obrazovku ako problém s bezpečnosťou.
  • Chceli by ste na svojich webových stránkach dokončiť pravidelnú údržbu.
  • Potrebujete čas na vývoj svojich stránok WordPress, aby ste radšej videli, že vaši zákazníci uvidia stránku údržby alebo už čoskoro, na rozdiel od napoly dokončených webových stránok..
  • Radi by ste sa zamerali na iné snahy, ale môžete sa vrátiť na túto stránku WordPress. Preto ho nechcete úplne odstrániť.

Stručný postup 1: Nainštalujte doplnok Zakázať lokalitu

Nie som veľkým fanúšikom inštalácie niekoľkých doplnkov (vzhľadom na to, že by ste mohli spomaliť svoje stránky alebo otvoriť zraniteľné miesta zabezpečenia), ale pomocou doplnku, ako je tento, ho môžete aktivovať, len keď to potrebujete. Po dokončení deaktivácie webových stránok môžete doplnok deaktivovať, aby to neovplyvnilo váš web.

Nazýva sa doplnok WordPress Zakázať web. Je to vynikajúce riešenie na blokovanie celého frontendu vášho webu WordPress a zároveň vám poskytuje prístup do oblasti dashboardov a správcov. Doplnok Disable Site je taký, že je taký základný, ako sa dodáva. Dostanete rýchlu správu vysvetľujúcu, čo sa deje s vašimi zákazníkmi, ale nemali by ste očakávať žiadne nástroje na nahrávanie grafiky, zhromažďovanie e-mailových adries alebo prepojenie na účty sociálnych médií..

Môžete však vložiť ľubovoľný kód HTML, ktorý chcete. Z technického hľadiska je to úplne prispôsobiteľné, ak máte zručnosti.

Ako dočasne vypnúť WordPress pomocou doplnku

Začnite inštaláciou a aktiváciou systému Windows zadarmo Zakázať webový doplnok WordPress. Potom v ponuke informačného panela vyhľadajte kartu Zakázať web a kliknite na ňu. Týmto sa dostanete na jedinú stránku s nastaveniami zo stránky Zakázať web. Ako už bolo spomenuté, ide o základný doplnok, ale svoju prácu zvládne.

Začnite výberom Áno v časti Povoliť úvodnú stránku. Do poľa Vlastná správa napíšete vetu alebo dve vety, aby ste svojim návštevníkom vysvetlili, čo sa deje. Môžete tiež prejsť do vlastného výstupu HTML, aby ste boli kreatívnejší a zahŕňali veci ako médiá, prispôsobený text a odkazy.

Prístup správcu je predvolene nastavený na možnosť Áno a mal by zostať týmto spôsobom. Nie som si úplne istý, prečo by ste niekedy chceli zablokovať svojich správcov (hlavne vy), ale uistite sa, že ste ich neprepínali na Nie. Doplnok vám tiež umožňuje povoliť overeným používateľom obísť stránku. Hlavným dôvodom, prečo ste to nastavili na áno, je to, že potrebujete niektorých prispievateľov alebo spisovateľov, aby pokračovali vo svojej práci. V opačnom prípade označte toto pole Nie, aby žiadny z používateľov nemohol prejsť úvodnou stránkou.

Potom môžete nastavenia uložiť a skontrolovať svoje rozhranie, či doplnok funguje správne. Ak nevidíte, že vaše stránky WordPress sú zakázané, pravdepodobne sa budete musieť odhlásiť z účtu správcu.

Keďže ide o dočasnú opravu, prejdite späť na tú istú stránku nastavení a zakážte úvodnú stránku, kedykoľvek budete pripravení.

Rýchla metóda 2: Použite stránku s rozostavanou tematikou

Vytvorte stránku s nedokončením celkom

Je možné, že vaša téma WordPress obsahuje vstavanú stránku s možnosťou výstavby. Napríklad téma Total WordPress ponúka možnosť navrhnúť si svoj vlastný už čoskoro alebo vo výstavbe stránku pomocou nástroja na tvorbu stránok Visual Composer..

Celková hodnota vo výstavbe

S programom Total vytvorte najprv svoju novú stránku pridaním všetkých modulov, ktoré by ste chceli zobraziť (informačné letáky, kontaktné formuláre, sociálne odkazy, informačné kanály médií atď.). Ďalej prejdite na Panel tém> Vo výstavbe z ovládacieho panela WordPress. Odtiaľ začiarknite políčko, aby ste povolili funkciu Prebieha výstavba, vyberte stránku, ktorú ste vytvorili, a potom ju uložte.

Ak chcete svoju stavebnú stránku odstrániť, keď bude váš web pripravený na veľké odhalenie, jednoducho zrušte začiarknutie možnosti „povoliť“ a uložte. To je všetko! Celkom je počas prevádzky vašich webových stránok super ľahké prepínať tam a späť podľa potreby.

Metóda 3: Získajte ozdobu v režime údržby alebo v najbližšom čase

Vyššie opísaná rýchla metóda má svoje výhody (hlavne umožňuje vám deaktivovať vaše stránky v priebehu niekoľkých minút), ale nie je ani zďaleka tak produktívna ako skutočný režim údržby alebo čoskoro prichádza.

Najprv by sme však mali hovoriť o rozdieloch medzi režimom údržby a stránkami, ktoré budú čoskoro k dispozícii.

Keď na svojom webe stále pracujete, je potrebné čoskoro navštíviť stránku, ale chceli by ste vytvoriť hlášky o tom, čo sa chystá, a prípadne získať e-mailové adresy zákazníkov. Tieto stránky už čoskoro budú obsahovať videá, obrázky, sekcie komentárov a tlačidlá sociálnych médií. Najbežnejšiu stránku je potrebné použiť pre nový produkt alebo spoločnosť. Stránka je tiež indexovaná vyhľadávacími nástrojmi, takže môžete začať vylepšovať svoje SEO.

Stránka s režimom údržby sa používa, keď máte v súčasnosti spustený web, ale potrebujete rýchly spôsob, ako informovať svojich zákazníkov o dokončení údržby alebo úpravách dizajnu webových stránok. Keďže ide o dočasnú stránku, stránka režimu údržby hovorí vyhľadávacím nástrojom, aby v tomto stave neindexovali webovú stránku.

Stránky s údržbou aj čoskoro budú vhodné na dočasné zastavenie vášho webu WordPress. V skutočnosti sú to pravdepodobne vaše najlepšie stávky.

Ak chcete získať väčšinu funkcií, použite doplnok čoskoro alebo doplnok pre režim údržby. Aj keď vás prevedieme veľmi efektívnym Už čoskoro stránka a režim údržby od SeedProd doplnok, tu je niekoľko ďalších doplnkov, ktoré treba zvážiť:

Použitie prichádzajúcej stránky a režimu údržby od SeedProd

Po inštalácii a aktivácii nájdete možnosti Príchod stránky a Režim údržby v časti Nastavenia.

Nájdete tu štyri karty, z ktorých si môžete vybrať. Hlavným zameraním by mal byť obsah. Vyberte, či chcete stránku Čoskoro prídete alebo stránku Režim údržby. Rozdiel sme diskutovali o niečo skôr v tomto článku.

Máte tiež možnosť zmeniť veci, ako napríklad názov SEO, popis SEO Meta a kód Analytics. Všetky sú úplne voliteľné, ale mohli by vám pomôcť.

Posledným krokom je prechod na záložku Coming Soon. Tu môžete meniť položky, ako je farba pozadia, obrázok a farba textu.

Po dokončení návrhu môže byť výsledkom krásna stránka Coming Soon s logom, obrázkom na pozadí a oveľa viac.

Ste pripravení dočasne deaktivovať vaše stránky WordPress?

Prvá (ľahká) metóda, o ktorej sme hovorili, je najlepšia pre menšie blogy, ktoré nemajú veľa nasledovného textu. Nie je to tiež zlá metóda pre nové stránky. Skutočný výnos však pochádza z nadchádzajúcej stránky. Novšie weby a produkty sa z týchto dočasných stránok dostanú omnoho viac, napriek tomu môžete svoje webové stránky aktualizovať bez toho, aby to niekto videl. Stránka s režimom údržby je tiež vhodná na rýchle opravy.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa dočasného vypnutia stránky WordPress, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me