Ako pridať autorskú schránku na vaše stránky WordPress

Ako pridať autorskú schránku na vaše stránky WordPress

Ako pravdepodobne viete, autorský bio box zvyšuje autenticitu vášho blogu. Hoci publikovanie anonymne má svoje použitia, neporovnáva sa s hodnotou autenticity. Autor bio vytvára dôveru so svojimi čitateľmi. Ľudia nechcú iba prečítať informácie, ktoré zverejníte na svojom blogu, ale tiež chcú vedieť, kto ste. Je ľahšie pre vás ľuďom veriť, keď môžu spojiť obsah, ktorý čítali, so skutočnou osobou.

Takže ak ste sa schovávali za pseudonymy, je čas zvážiť pridanie autorskej bio-schránky. V predchádzajúcom príspevku som vám ukázal, ako na blogu spravovať viacerých autorov, a tiež som zdieľal, čo potrebujete vedieť o tom, ako napísať životopis blogu. V tomto príspevku však budem zdieľať šesť spôsobov, ako môžete na svoje stránky pridať biograf autora, aby sa všetci títo autori dostali k dobru. V zásade existujú tri prístupy:

  1. Vyberte motív, ktorý už má autorbox
  2. Používanie doplnkov WordPress
  3. Priama úprava kódu témy

Šesť metód, o ktorých budem hovoriť, sú vlastne doplnky. Predtým, ako urobíte čokoľvek iné, je však potrebné pridať autorov alebo používateľov prostredníctvom hlavného panela na stránke užívateliaPridať nové. Potom budete musieť vy alebo vaši autori pridať životopisy (krátke popisy), ako aj akýkoľvek iný obsah, ktorý sa má použiť vo vašich autorských políčkach (Gravatar, obrázok, odkazy, sociálne profily, atď.).

Pridajte do svojho blogu nových autorov

Najjednoduchší a najodporúčanejší (ale nie nevyhnutne najlepší) spôsob, ako do svojho blogu pridať autorovo biologické pole, je použitie doplnku. Jednoducho si stiahnite vybraný doplnok, nainštalujte ho a nastavte podľa svojich predstáv. To je všetko. Tu je niekoľko doplnkov, ktoré treba zvážiť:

1. Vyberte motív so vstavanými autorskými boxami

Celkový počet vstavaných autorských polí

Najjednoduchšou odpoveďou je vybrať tému, ktorá už obsahuje možnosti poľa pre autorov. Napríklad naša vlastná téma Total zahŕňa podporu autorských životopisov, obrázkov a odkazov. Takže nanajvýš všetko, čo musíte urobiť, je pridať trochu štýlu. Urobte si čas, aby ste sa najskôr pozreli na živé ukážky témy, vyhľadajte blog a pozrite si príspevky, aby ste zistili, či existuje autorské pole. Ak si nie ste istí, kontaktujte vývojára. Mali by byť schopní vám to hneď povedať, či je to téma, ktorú ponúkajú.

2. Starbox: Autorbox pre ľudí

Starbox: Autorbox pre ľudí

Starbox vám poskytuje jednoduchý spôsob, ako pridať krásnu autorskú bio-schránku bez toho, aby ste sa museli pýtať na kód. Je dodávaný s viacerými témami, ktoré môžete použiť, ako sú obchodné témy, rozbaľovacia téma, efektná téma a ďalšie. Tento doplnok tiež uľahčuje integráciu sociálnych profilov autorov. Kliknutím na tlačidlo môžete tiež nastaviť overenie autorstva Google a Facebook.

Starbox je vytvorený na zapojenie používateľa. Zameriava sa na vizuály a je určite veľmi užívateľsky prívetivý doplnok. Doplnok si môžete prispôsobiť, ak chcete, ale predvolené nastavenia ponúkajú viac ako dosť na vykonanie úlohy správne.

3. Jednoduchý autorský box

Jednoduchý autorský box

Jednoduché autorské pole robí presne to, čo jeho názov napovedá: pridá do svojich príspevkov na blogu WordPress jednoduché autorské pole. Hoci doplnok môže byť jednoduchý, nie je žiadnym spôsobom nudný. Pomocou poľa Simple Author Box môžete zobraziť svoje meno, popis, gravatar, webovú stránku a ikony sociálnych médií. V skutočnosti podporuje až 30 ikon, ak ste skutočným poskytovateľom sociálnych médií.

Môžete ho prispôsobiť tak, aby zodpovedal aj farbám a rozloženiu motívov. Navyše je autorský box plne citlivý, takže na mobilných zariadeniach vyzerá rovnako sviežo, ako na laptopoch a väčších obrazovkách. Jednoduché autor box tiež umožňuje vložiť autor bio box ručne do kódu single.php alebo author.php súbory šablón, ak si to želáte.

4. Spoluautori Plus

Spoluautori Plus

Program Co-Authors Plus je vytvorený pre blogy s viacerými autormi. WordPress v predvolenom nastavení nepodporuje viac autorských kreditov, takže takýto doplnok môže byť naozaj užitočný, ak máte viacerých autorov, ktorí spolupracujú.

V programe Spoluautori Plus môžete k príspevku, ku ktorému prispeli viacerí spoluautori, priradiť viaceré byliny. Autorské životopisy môžete pridať ako bylines aj pomocou ich profilu hosťa autora.

Je zrejmé, že tento doplnok nie je taký jednoduchý ako ostatní, ktorých sa tu doteraz týka. Predtým, ako použijete značky šablóny doplnku na zobrazenie autora bylines, budete musieť urobiť nejaké úpravy svojich tematických súborov. Stále však stojí za to skontrolovať, či často uverejňujete príspevky na spoluprácu.

5. Sexy autor Bio

Sexy Autor Bio

Doplnok Sexy Author Bio uľahčuje pridanie plne prispôsobeného autorovho bio boxu do vašich príspevkov. Podporuje autorov samostatných aj viacerých autorov a dodáva sa s dvoma sadami ikon sociálnych médií – okrúhlym a štvorcovým.

Prostredníctvom administračného panela doplnku môžete prispôsobiť všetko vrátane farieb, veľkosti avataru, farieb odkazov a pozadia. Predvolená obrazovka obsahuje tmavé pozadie s menom autora veľkými písmenami, zatiaľ čo bio informácia sa zobrazuje ako biely text.

6. Manuálna integrácia tém

Predchádzajúce metódy používajú doplnky alebo sa spoliehajú na vstavané funkcie témy na zobrazovanie autorských bio-boxov na príspevkoch. Pozreli sme sa na pár, ktoré môžete použiť na bezproblémové pridanie autorských životopisov do príspevku, ale určite ich nájdete v prípade potreby oveľa viac. Samozrejme, ak ste webový vývojár a pracujete na vytvorení témy, budete ju chcieť do svojej témy pridať manuálne.

Nižšie je uvedený príklad kódu, ktorý môžete pridať. V takom prípade zobrazí nadpis, gravatar, popis autora a odkaz na stránku autorov. Tento kód bol prevzatý priamo z našej témy Zero WordPress a na tejto stránke môžete vidieť živé ukážky.

Niekoľko poznámok:

  • Informácie o autorovi sa pridávajú do WordPress na adrese Používatelia> Váš profil.
  • V kóde si všimnete, že autorský životopis je nastavený tak, aby sa zobrazoval iba vtedy, ak má používateľ popis, je to preto, že inak by to vyzeralo čudne iba s menom a avatarom
  • Avatary vo WordPress sa nastavujú prostredníctvom Gravatar takže vaši používatelia budú musieť vytvoriť účet a nahrať svoj gravatar.
  • Budete chcieť upraviť svoj autorský bio box pridaním vlastného štýlu priamo do motívu style.css súbor.

Ak chcete vytvoriť autentickosť, musíte do svojich príspevkov pridať biograf autora. Čitatelia si s vami pravdepodobne budujú silné spojenie, ak môžu k obsahu, ktorý čítajú, pripojiť tvár. Našťastie existuje veľa doplnkov, ktoré môžete použiť na pridanie autorskej schránky s minimálnymi problémami.

Teraz k vám. Ako ovplyvnilo pridanie poľa autora do vašich príspevkov čitateľov na vašom blogu? Rád by som počul vaše myšlienky na túto tému nižšie!