Ako pridať Avatary na vaše stránky WordPress pomocou aplikácie Gravatar

Avatary – grafické znázornenia používateľov počítačov – pomáhajú definovať online totožnosť osoby. WordPress ich nazýva Globálne uznávanými avatarmi (alebo „gravantármi“) a tieto ikony (spolu s užívateľskými menami) identifikujú autorov príspevkov a komentárov k blogom a fóram. Gravatáre sú malé, ale výkonné a môžu majiteľom webových stránok ponúknuť príležitosti, ktoré sú často prehliadané.

Gravatary síce nemusia byť veľmi dôležité, ale môžu skutočne zohrávať dôležitú úlohu pri zvyšovaní návštevnosti vašich stránok a pri podnecovaní ľudí, aby sa vracali. Pomáhajú tiež vytvárať vzťahy medzi vami a vašimi používateľmi a upevňujú vašu značku.

V tomto článku vám ukážeme štyri dôvody, prečo sú Gravatars dôležité pre vás aj vašich návštevníkov. Vysvetlíme tiež, ako ich povoliť na svojom webe, a tiež, ako vytvoriť vlastný predvolený gravitátor pre návštevníkov, ktorí ho ešte nemajú aktivovaný..

Čo je avatar?

Avatary sa už dlho používajú na zobrazovanie používateľov online. V závislosti od média to môže byť obrázok alebo 3D reprezentácia používateľa. Avatary sa postupom času vyvíjali a tento termín má v online svete veľa významov. Jedna forma avataru – tá, ktorá sa používa v rámci WordPress – sa nazýva Gravatar.

Čo je to Gravatar?

Rozdiel medzi avatarom a gravitátorom je rozsah uznania. Spravidla sa vytvárajú nové avatary pre rôzne weby a fóra. S Gravatarom vás však rovnaké zastúpenie sprevádza vždy, keď idete na iné stránky. Jednoducho zaregistrujte sa v službe Gravatar, poskytnite im obraz a to je všetko! Tam, zakaždým, keď budete písať alebo komentovať na webe WordPress, ktorý má zapnuté funkcie Gravatars, sa vedľa obsahu zobrazí vaša ikona. Tu je príklad Gravatárov v akcii na našom blogu:

Komentáre z blogového príspevku WPExplorer s sprievodnými gravitármi.

4 dôvody, prečo vytvoriť pre vás a návštevníkov vašich webových stránok gravitáciu

Teraz viete, čo sú Gravatars, pozrime sa na niektoré z výhod, ktoré im umožňujú aktivovať ich na vašom webe.

1. Môžete vytvoriť dôveru a dôveru

Gravatáre vám môžu pomôcť pridať osobný dojem na vaše webové stránky. V dobe, keď je online anonymita taká rozšírená, je pekné, že si môžete pomenovať meno. Ak sa stretnete tvárou v tvár a získate vizuálnu informáciu o tom, s kým hovoríte, interakcie môžu byť oveľa ľudskejšie. Ľudia si viac pravdepodobne pamätajú a rozpoznajú obrázok ako meno.

2. Gravatar môže byť pre vašu značku ďalším marketingovým prvkom

Akonáhle aktivujete svoj Gravatar, začne sa zobrazovať na celom vašom webe. V závislosti od témy a nastavení ste ju mohli vidieť na každom príspevku a na akýchkoľvek komentároch, ktoré urobíte. Aj keď je nízka, vďaka tejto frekvencii expozície je váš Gravatar kľúčovým prvkom vo vašom úsilí o budovanie značky. Preto je dôležité, aby ste si vybrali nejakú myšlienku do obrázka Gravatar, ktorý si vyberiete.

3. Gravatar môže pomôcť vybudovať zmysel pre spoločenstvo

Keď sa ľudia začnú zoznámiť s vami a inými pravidelnými komentátormi, začnete budovať pocit komunity. Návštevníci sa pravdepodobne budú navzájom poznávať a budú im viac náchylní na interakciu. Ako sme zistili pri sociálnych médiách, ľudia sú priťahovaní k tomu, že sú súčasťou komunity – najmä ak zistili, že podobne zmýšľajúci ľudia diskutujú o svojich záujmoch s.

4. Môžete zvýšiť svoju expozíciu na iných webových stránkach

Okrem toho, že sa váš Gravatar objaví na vašom webe, môžete tiež zvýšiť svoju expozíciu tým, že sa objaví aj na iných stránkach. Ľudia vás a vašu značku spoznajú, keď pridáte komentár k iným webovým stránkam, pomôže vám získať návštevnosť na vašich stránkach a nakoniec pomôže rozšíriť vašu komunitu a dosah. Aj iní vlastníci stránok môžu mať tendenciu interagovať s vašou webovou stránkou s povoleným Gravatarom z rovnakého dôvodu zvýšenej expozície.

Ako aktivovať gravitáre na vašom webe WordPress

Našťastie môžete dosiahnuť všetky výhody Gravatars s minimálnym úsilím. Na začiatok nemusíte spravovať používateľské účty, aby sa Gravatary zobrazovali – sú zabudované do WordPress, takže nepotrebujete ani doplnok.

Povolenie gravitárov na vašom webe je jednoduché. Prejdite na informačný panel WordPress a vyhľadajte nastavenie a vyberte položku diskusia. Na ďalšej obrazovke prejdite nadol na ikonu avatary rubrika:

Časť nastavení avataru

Ak chcete aktivovať Gravatars, začiarknite políčko Zobraziť avatary začiarknite políčko, aby ste ich mohli povoliť pre sekcie s komentármi. Existujú aj ďalšie možnosti, ktoré sa dajú vybrať, napríklad rozhodnutie, či sa majú užívateľské profily zobraziť, keď prejdete kurzorom myši nad Gravatar. K dispozícii je tiež Maximálne hodnotenie voľba. Gravatar umožňuje používateľom hodnotiť svoj obrázok podľa potreby pre určité publikum. Predvolené nastavenie je G – Vhodné pre všetky typy publika, ale pamätajte, že užívatelia sami hodnotia obrázky, takže nemusia byť úplne spoľahliví.

Čo keď Návštevníci nemajú Gravatar?

Gravatar samozrejme nemá každý – niektorí nemusia byť používateľmi systému WordPress, alebo si môžu želať zostať v anonymite. Ak návštevníci nemajú aktivovaný vlastný Gravatar, vedľa ich mena sa zobrazí predvolený obrázok. Na výber je niekoľko predvolených nastavení:

Predvolené obrázky a názvy avatarov

Avšak nie mať ísť s jednou z týchto možností. Namiesto toho môžete zmeniť vlastný predvolený obrázok, ktorý sa hodí pre vašu značku. Ak si pohodlne prispôsobujete svoje tematické súbory, môžete ručne pridať vlastný predvolený avatar. Avšak, ak chcete používať doplnok, Avatar používateľa WP je rýchla a ľahká voľba.

Avatar používateľa WP (zadarmo)

Snímka obrazovky názvu používateľa Avatar WP z WordPress.org

Tento doplnok umožňuje používať akúkoľvek fotografiu vo vašej mediálnej knižnici ako váš vlastný avatar. Po nainštalovaní a aktivácii doplnku sa vráťte späť na stránku Sastavenia na hlavnom paneli WordPress:

Obrazovka nastavení Avatar používateľa WP

V Predvolený avatar vyberte sekciu Avatar používateľa WP a kliknite na Vyberte Obrázok, ktorý vás vyzve, aby ste vybrali jeden z knižnice médií, alebo alternatívne nahrajte obrázok z počítača.

Tento doplnok má prémiová verzia cena za 20 dolárov, čo ponúka ďalšie funkcie, ako napríklad poskytnutie možnosti používateľom nastaviť si vlastný avatar pre vaše stránky. Aj keď to môže byť vhodné pre niektoré stránky, je to možné robí popierajú niektoré z výhod systému Gravatar, ktoré sme už spomenuli.

záver

Vzhľadom na svoju nesexuálnu povahu je ľahké prehliadnuť potenciálne výhody, ktoré Gravatar ponúka. Tieto ikony sa nemusia javiť ako hlavný faktor pri vytváraní vašich webových stránok; majú však nespočetné množstvo potenciálnych výhod, pokiaľ ide o vytvorenie značky a zvýšenie návštevnosti, ktorú dostávate.

V tomto článku sme uviedli štyri skvelé dôvody, aby sme sa ubezpečili, že Vy a vaši návštevníci máte povolenú funkciu Gravatars. Zrekapitulujme ich rýchlo:

  1. Môžete vytvoriť dôveru a dôveru.
  2. Gravatar môže byť pre vašu značku ďalším marketingovým prvkom.
  3. Môže to pomôcť vybudovať pocit spoločnosti.
  4. Svoju expozíciu môžete zvýšiť na iných webových stránkach.

Budú gravitáre rozhodujúce pre váš web? Podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me