Ako pridať videá do WordPress (a prečo)

Ako pridať videá na

Považujete za ľahké pridávať videá na svoje stránky WordPress? Keby ste kričali ÁNO, neboli by ste tu, teraz by ste to boli?

Ďalšia súvisiaca otázka: Je vytváranie alebo nájdenie najlepších videí pre vaše stránky WordPress ľahké? To je pravda, nemyslel som si to. Pravdepodobne nevieš, kde začať, ale nepotíš ho; nie si sám.

Ako začiatočník sa môže zdať, že pridanie videí k vašim príspevkom a stránkam WordPress bude na prvý pohľad zastrašujúce, ale nič nemôže byť ďalej od pravdy. Ukázalo sa, že na svoje stránky WordPress môžete pridať videá ako profesionáli. V tomto príspevku vám ukážeme, ako presne. Pripravte svoj hrnček a upravme náladu pomocou niektorých štatistík videa.

Niektoré štatistické údaje …

Ak je video takým problémom, prečo sa obťažovať pridaním videí na svoje webové stránky? Myslím si, že by ste si mysleli, že kvalitný text a obrazový obsah je dosť, správne?

Koniec koncov ste už počuli, ako odborníci švindľujú, že môžete optimalizovať obrázky a text pre SEO a dosahovať najvyššie pozície vo vyhľadávačoch. Bol som tam a urobil to, takže vás môžem ubezpečiť, že to funguje. Nie je tam nič nové.

Prečo by ste teda mali zahrnúť video do svojho marketingového arzenálu WordPress? Nasledujúce štatistiky vám pomôžu urobiť informované rozhodnutie.

 • Ľudia sledujú na YouTube viac ako 5 miliárd videí za deň
 • Používatelia sledujú viac ako 100 miliónov hodín videa na Facebooku za deň
 • 82% používateľov služby Twitter sleduje videá na platforme
 • Priemerný používateľ internetu trávi o 88% viac času na webovej stránke s videom
 • 70% marketingových odborníkov aktívne optimalizuje video pre SEO
 • Dobrých 43% obchodníkov súhlasilo s tým, že ak by neexistovali prekážky, ako sú rozpočet, zdroje a čas, vytvorili by viac videa
 • 65% divákov sleduje viac ako 3/4 videa
 • 9 z 10 divákov uviedlo, že videá s výrobkami sú užitočné v rozhodovacom procese
 • Pridanie videa do e-mailového marketingu zvyšuje mieru prekliknutia o 300%
 • Zahrnutie videa na vstupnú stránku môže zvýšiť mieru konverzie o 80%
 • 64% nakupujúcich s väčšou pravdepodobnosťou kúpi produkt na vašom webe po pozeraní videa

zdroj: Renderforest infographic s viac ako 40 štatistikami z rôznych renomovaných zdrojov.

Vyššie uvedené štatistiky jednoznačne vykresľujú vynikajúci obraz o budúcnosti video marketingu. Údaje tiež ukazujú, že nikdy nebol lepší čas na začlenenie videa do marketingovej stratégie vašich webových stránok. A ak štatistika neznamená jack pre vás, asi nasledujúci zoznam výhod uzavrie obchod.

Výhody video marketingu

Ak nie ste hlúpy typ, štatistika sa sotva pohne. Tu je rýchly zoznam výhod, ktoré získate, keď do svojej marketingovej stratégie zahrniete video.

Video môže:

 • Zvýšiť povedomie o značke desaťkrát. Dobrým príkladom toho, ako môžete pomocou videa zvýšiť povedomie o značke, je Dollar Shave Club YouTube video, ktorý vyzval 12 000 objednávok do dvoch dní. Štyri roky po sebe spoločnosť Unilever kúpila Dollar Shave Club za hotovosť v hodnote 1 miliardy dolárov. Povedať wh-a-a-at?
 • Pomôžte osloviť viac používateľov. YouTube a mnoho sociálnych sietí aktívne propaguje videoobsah, ktorý vám umožňuje osloviť viac používateľov. Video vám môže pomôcť vybudovať cielené publikum, ktoré bude prospešné pre vaše webové stránky vašej firmy v súčasnosti aj v budúcnosti.
 • Poskytnite jasnejšie ukážky produktov alebo služieb, ktoré vedú k ďalším nákupom
 • Zlepšite svoje hodnotenie vo vyhľadávaní, pretože ste viac ako 50 krát s väčšou pravdepodobnosťou sa umiestnia na prvej stránke Google, ak na svoje webové stránky pridáte optimalizované video
 • Ponúka lepšiu návratnosť investícií (NI)
 • Budujte emocionálne spojenie a dôveru, pretože videá majú vrodenú schopnosť vyvolať emócie za predpokladu, že budete pracovať
 • Vedie k väčšiemu počtu konverzií
 • Dopĺňajte zvyšok svojho obsahu, ktorý vám umožní poskytovať bohatú používateľskú skúsenosť na vašom webe WordPress

Videá budú bezpochyby naďalej rásť iba z hľadiska účinnosti a penetrácie ako marketingového média. Preto je dôležité zamerať sa na najnovšie trendy v oblasti videa, aby sme udržali náskok pred konkurenciou, ktorá je, žiaľ, tuhá.

Kde ťa to všetko zanecháva? Stále uviazol, áno?

Prvým krokom pri využívaní sily videa je naučiť sa, ako pridať videá na svoju webovú stránku WordPress. Ako inak si užijete výhody videí WordPress, ak ich nemôžete pridať na svoje stránky?

Čítajte ďalej a zistite, ako môžete na svoje stránky WordPress ľahko pridávať videá bez toho, aby ste museli vynakladať desetník na vývojárov alebo doplnky.

Ako pridať videá do WordPress ručne

Na pridávanie videí na svoj web WordPress nepotrebujete doplnok. WordPress, ako úžasná platforma, je vybavený šikovnými funkciami integrácie videa, vďaka ktorým je celý proces rovnako jednoduchý ako A, B, C.

Dostaňte sa k veci Freddy … Dobre, počujem ��

Za predpokladu, že ste svoje videá už nahrali na YouTube (alebo pravdepodobne zdieľate videá od iného tvorcu), prejdite na video, ktoré chcete pridať na svoj web WordPress..

Skopírujte odkaz do panela s adresou prehliadača, ako je to znázornené nižšie.

ako pridať videá do

Prípadne môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na video a kliknúť Skopírujte webovú adresu videa ako zdôrazňujeme na snímke obrazovky nižšie.

ako pridať video do wordpress kopírovanie URL videa na

Teraz máte odkaz, ktorý vyzerá asi takto:

https://youtu.be/eGYuBjqkj8Q

Ďalej prejdite na stránku alebo príspevok, do ktorého chcete video pridať. Ak vytvárate novú stránku, jednoducho prejdite na Stránky> Pridať nové v ponuke správcu WordPress, ako je to znázornené nižšie.

pridanie novej stránky v

Poznámka: Ak pridávate video k príspevku, musíte prejsť na Príspevky> Pridať nové v predchádzajúcom kroku.

Po načítaní editora stránky pridajte zvyčajný obsah, t. J. Názov stránky, obsah, značky, kategórie, SEO atď. Naplnili sme nášho editora fiktívnym obsahom, ako je uvedené nižšie. Všimnite si tiež, že používam editor Gutenbergovcov.

ako pridať videá na svoju stránku wordpress

Video môžete na svoju stránku v editore Gutenberg pridať dvoma spôsobmi. Môžeš v rade video alebo použite Gutenbergovo video blok.

1. Pridajte vložené video do WordPress

Ak chcete na svoju stránku pridať vložené video, jednoducho prilepte webovú adresu YouTube, ktorú ste predtým skopírovali, do jej vlastného riadku (kliknite na ENTER kľúč pred vložením adresy URL), ako je uvedené nižšie.

pridať video do WordPress stránky

Pár poznámok k vyššie uvedenému obrázku (čísla zodpovedajú číslovanému zoznamu nižšie). Môžeš:

 1. nevidí odkaz, ktorý sme práve prilepili, pretože program WordPress okamžite prevedie odkaz na ukážku videa
 2. zarovnajte video, upravte webovú adresu YouTube, duplikujte video a dokonca ho odstráňte medzi inými akciami špecifickými pre Gutenberg
 3. tu ľahko pridajte popis
 4. vyberte, či má veľkosť videa menšie rozmery. Odporúčame vám nechať toto nastavenie ON
 5. definovať ďalšie CSS triedy, čo znamená, že si môžete prispôsobiť svoje štýly video kontajnerov, najskôr sa však musíte naučiť CSS, takže túto oblasť zatiaľ nezabudnite

So všetkým na svojom mieste, neváhajte zasiahnuť Náhľad v hornej časti zobrazíte nové video YouTube vložené do akcie. Takto vyzerá moja s témou dvadsaťsedemnástich WordPress.

pridať video do

A ak používate klasický editor, vaša stránka bude vyzerať takto:

Pridajte videá na WordPress v klasickom editore

Ako vidíte, adresa URL sa automaticky vyplní videom na základe odkazu – v tomto prípade videa YouTube. V aplikácii Classic Editor neexistujú skutočne žiadne možnosti na úpravu veľkosti alebo zarovnania videa – to je to, o čo ide.

Bolo to ľahké, však? Nepotrefil si ani pot.

2. Pridajte videá na WordPress pomocou bloku Gutenberg

Pridanie videa pomocou bloku Gutenberg je tiež jednoduché. Keď máte k dispozícii skopírovanú webovú adresu YouTube, umiestnite kurzor na miesto, kam chcete video umiestniť, a kliknite na znamienko plus (+), ako je to znázornené nižšie.

pridať video do wordpress cez gutenberg blok

Na otvorenom paneli prejdite na Spoločné bloky a kliknite na ikonu video blok, ako zvýrazňujeme nižšie.

blok videa v editore gutenberg

Ďalej kliknite na ikonu Vložiť z adresy URL tlačidlo, ako sme detail v nižšie uvedenej obrazovke.

pridať video do wordpress vložením z URL

Potom prilepte webovú adresu videa na YouTube a stlačte platiť na pridanie videa na vaše stránky WordPress. Pozri obrázok nižšie.

pridajte video na web wordpress vložením adresy URL

A tu je to, čo dostanete.

pridať video na web wordpress prostredníctvom gutenberg video bloku

Všimnite si niečo iné? Dokážete si všimnúť smelý, kurzívou a odkaz tlačidlá v dolnej časti ukážky videa? Čo si myslíte, že tieto tlačidlá robia?

Vytvorte zvyšok svojej stránky a stlačte publikovať na publikovanie stránky / príspevku na vašom webe WordPress.

Point pridáva videá na vaše stránky WordPress, je to jednoduché veci. Vyššie uvedené metódy podporujú veľký počet stránok na streamovanie videa, čo znamená, že máte primerané možnosti na pokrytie všetkých vašich potrieb.

Tu je niekoľko podporovaných webov s videom:

 • Ty trúbka
 • Vimeo
 • Facebook
 • flickr
 • Hulu
 • Instagram
 • Animoto
 • DailyMotion
 • Educreations
 • SproutVideo
 • Internetový archív
 • TED rozhovory
 • Twitch.tv
 • Ustream.tv
 • Viddler
 • réva
 • Wistia
 • A mnoho ďalších!

Stále ste zvedaví? Viac informácií o podporovaných weboch s videom a o tom, ako pridať videá z týchto stránok, nájdete na WordPress Codex.

3. Ako pridať videá do miniaplikácie WordPress

Chcete svoje video na bočnom paneli alebo v päte namiesto obsahu hlavnej stránky? To je tiež ľahké. Jednoducho prejdite na Vzhľad> Widgety ako zdôrazňujeme nižšie.

ako pridať videá do wordpress widgety

Ďalej vyberte ikonu text a vyberte oblasť miniaplikácie, kam chcete umiestniť svoje video. Pre ilustráciu som šiel s Bočný panel blogu. Potom kliknite na ikonu Pridať miniaplikáciu ako je znázornené nižšie.

pridanie videa prostredníctvom textovej miniaplikácie

Upozorňujeme, že v závislosti od témy, ktorú používate, môžete mať viac alebo rôzne oblasti miniaplikácií.

Okrem toho dajte svojmu widgetu nadpis (1), prilepte adresu URL videa YouTube (2) a nakoniec stlačte Uložiť tlačidlo (3), ako je znázornené nižšie.

pridať video do wordpress pomocou miniaplikácií

Teraz sa pozrime, ako naše videá vyzerajú na našom testovacom webe WordPress, ktorý používa tému dvadsaťšesť.

ako pridať video na web

Vôbec nie zlé. Naše vzorové stránky sú dodávané s videom bočného panela!

Poznámka o pridávaní videí do WordPress

Pridanie videí na vaše stránky WordPress je vecou štvrtých zrovnávačov. Je to také ľahké, že sa nevyžadujú predchádzajúce kódovanie ani technické znalosti.

Ak ste si to však všimli, náš sprievodca odporúča na hosťovanie vašich videí používať službu tretej strany. Vo všeobecnosti neodporúčame odovzdávať vaše video súbory priamo na vaše stránky WordPress (pokiaľ neexistuje konkrétny dôvod, napríklad prémiové videá alebo kurzy pre členstvo). Prečo? Niekoľko dôvodov:

 • Ak práve začínate, je pravdepodobné, že používate zdieľaný webhosting, ktorý má obmedzenia šírky pásma a úložného priestoru aj napriek tvrdeniu „neobmedzené všetko“, ktoré väčšina hostiteľov vytvára. Uloženie veľkých súborov do zdieľaného hostiteľského prostredia môže poškodiť vaše webové stránky, ak má vaše video veľkú návštevnosť.
 • Nahrávanie videí priamo na vaše webové stránky WordPress znamená, že vám uniká všetka návštevnosť, ktorú môžete získať zo stránok na streamovanie videa, napr. YouTube, Vimeo atď., A zo stránok sociálnych médií. Spätné odkazy z týchto stránok vám okrem toho môžu pomôcť zlepšiť hodnotenie vyhľadávania, čo vedie k väčšej návštevnosti.
 • Používateľom sa sťažuje objavovanie a zdieľanie vašich videí, čo obmedzuje, ako ďaleko môžete šíriť svoj videoobsah. Ak napríklad hostíte videá na YouTube, používatelia sa môžu prihlásiť na odber vášho kanála, napríklad videá, a zdieľať váš obsah bez toho, aby na vás museli pracovať. Tiež nemusia nutne navštevovať váš web, aby zdieľali videoobsah s priateľmi, čo vám pomôže dostať vaše videá pred viac očí.
 • Počkaj, môžete tiež zarábať z vašich videí YouTube, takže to doslova platí vytvárať videá, ktoré majú tendenciu ísť vírusovo. Pozrite sa na to, práve sme pre vás objavili ďalší tok príjmov ��

To je však len náš názor. Ak chcete, môžete samozrejme nahrať video do svojej mediálnej knižnice, ktorá sa použije na vašom webe. Odporúčame však najprv mať k dispozícii zdroje servera pre videá.


Pridávanie videí na vaše stránky WordPress je také jednoduché ako A, B, C. Ak chcete, aby videá fungovali pre vás, nemusíte inštalovať ani doplnky. Stačí si vybrať web tretej strany (máme radi YouTube alebo Vimeo) a keď začnete vytvárať videá, vytvorte videá vysokej kvality, ktoré môžu byť vírusové.

Máte problémy s pridaním videí na svoju webovú stránku WordPress? Máte otázku alebo obavy týkajúce sa našich metód? Možno návrh? Vynechali sme niečo? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch. na zdravie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me