Ako prijímať platby bitcoinov pomocou WordPress

Ako prijímať platby bitcoinov pomocou WordPress

Keďže kryptomeny sú čoraz populárnejšie, myšlienka prijatia bitcoínov (a iných digitálnych mien) na vašich webových stránkach WordPress ako spôsobu platby je niečo, čo stojí za zváženie. Ale ako začať s kryptoměnou? A ako spracovávate platby bitcoinmi pomocou WordPress?

V tomto článku diskutujeme o čom Bitcoin je a zvážte výhody prijatia tejto digitálnej meny a ďalších altcoinov na vašich stránkach. Potom sa pozrieme na to, aké nástroje budete potrebovať, aby ste mohli začať prijímať bitcoiny ako platby vrátane bitcoinových peňaženiek, služieb digitálneho platobného procesora a doplnkov WordPress pre kryptomenu (ak ste na trhu pre nejakú tému, prečítajte si naše zhrnutie najlepších tém pre kryptomenu WordPress) ).

Na konci čítania budete vedieť, ako nastaviť prijímanie platieb za bitcoíny pomocou WordPress. Budete mať dobré vedomosti o dostupných službách a doplnkoch, ktoré vám k tomu môžu pomôcť.

Úvod do bitcoínu

Prijímajte platby bitcoinmi pomocou WordPress

Vzhľadom na nedávnu pozornosť tlače je pochybné, že ste o tejto populárnej kryptomene nepočuli. Bitcoin je decentralizovaná digitálna mena, ktorá funguje bez centrálnej banky alebo jediného správcu. Pôvodne bola vytvorená osobou alebo skupinou ľudí v roku 2009 a bola prepustená pod menom Satoshi Nakamato.

Hodnota bitcoínu v posledných rokoch rýchlo rástla a dnes je najznámejšou kryptomennosťou všetkých. V skutočnosti však existujú viac ako 1000 kryptomen momentálne v obehu. Medzi ďalšie populárne kryptomeny patria …

 • ethereum
 • litecoin
 • Zcash
 • Vlnenie
 • pomlčka

Ťažba a priame nákupy v bitcoíne sú dve metódy, ktoré investori bežne používajú na rast svojich bitcoinových zásob. Postupovanie platieb online v bitcoíne sa však stáva čoraz bežnejším. Ak teda prevádzkujete obchod s elektronickým obchodom alebo prijímate platby online zo služieb alebo z iných dôvodov, potom je vhodné ponúknuť možnosti platby bitcoinmi (a inými kryptomenami)..

Aké sú výhody prijímania platieb za bitcoíny?

Prijímanie bitcoinových platieb na váš web WordPress má množstvo výhod. Pozrime sa na niektoré z nich …

 • Bitcoiny môžu byť prijímané od kohokoľvek a kdekoľvek na svete. Vylúčite preto tých, ktorí nemajú kreditné karty alebo účet PayPal, z nákupu na vašom webe..
 • Bitcoin prichádza s maskovaním anonymity, pretože tí, ktorí uskutočňujú platbu, sa nemusia deliť so žiadnymi osobnými údajmi. Toto osloví mnohých kupujúcich, ktorí si nie sú istí zdieľaním citlivých údajov online.
 • Bitcoin je digitálna mena typu peer-to-peer, takže na dokončenie transakcie nie je potrebná banková služba tretej strany. Vďaka tomu sú transakčné poplatky za bitcoíny nízke.

Takže teraz vieme niečo o bitcoíne a prečo by ste mali zvážiť jeho prijatie na svojej webovej stránke WordPress. Poďme sa ďalej pozrieť, čo musíte začať …

Čo potrebujete, aby ste mohli začať

Pred prijatím bitcoinových platieb pomocou WordPress budete musieť …

 • Vytvorte bitcoínovú peňaženku
 • Zaregistrujte sa pomocou služby digitálneho platobného procesora
 • Nainštalujte doplnok WordPress Cryptocurrency

Pozrime sa podrobne na každý z nich …

1. Vytvorte bitcoínovú peňaženku

Bitcoinová peňaženka

Bitcoinová peňaženka je miesto, kde môžete svoje bitcoiny bezpečne uložiť hneď, ako získate. (Toto nie je technicky správne – bitcoinová peňaženka je softvérový program, ktorý obsahuje vaše súkromné ​​bitcoínové údaje / kľúče).

Peňaženky je možné ukladať na plochu, na hardvér, na mobil alebo na web. A pre každú platformu existuje veľa možností peňaženky, preto si pred rozhodnutím, ktorá z nich je pre vás najlepšia, urobte svoj výskum.

Je potrebné mať na pamäti, že niektoré služby v oblasti spracovania digitálnych platieb skutočne poskytujú službu online peňaženky (Bitpay a CoinBase). Zatiaľ čo iné platobné brány jednoducho vkladajú bitcoínové prostriedky ako ekvivalentnú menu do svojej banky (Mollie), výsledkom je, že vôbec nepotrebujete bitcoínovú peňaženku..

2. Zaregistrujte sa pomocou služby digitálneho platobného procesora

Služba digitálneho procesora platieb vám umožní uskutočňovať platby bitcoinov na vašom webe WordPress. Hoci to nie je rozhodujúce, je to najjednoduchší spôsob, ako prijať bitcoíny a ďalšie altcoíny.

Po prijatí platby bitcoinmi na vašom webe spracovateľ platieb automaticky uloží bitcoíny do vašej peňaženky. Poskytuje tiež možnosť prevodu bitcoínov do miestnej meny a ich vloženie na váš bankový účet.

Tu je len niekoľko služieb digitálneho platobného procesora, s ktorými sa môžete zaregistrovať …

Bitpay

Bitpay

Bitpay poskytuje populárnu bitcoínovú peňaženku a službu spracovania platieb. Toto riešenie funguje tak, že umožňuje, aby sa platby bitcoinov pomocou WordPress posielali priamo na vašu bitcoínovú peňaženku a / alebo bankový účet v mene podľa vášho výberu..

Bitpay môže posielať prostriedky bankám vo viac ako 38 krajinách av mnohých menách. Je tiež integrovaný do viac ako 40 platforiem a riešení elektronického obchodu, podporuje WooCommerce, gravitačné formuláre, Shopify a mnoho ďalších..

CoinBase

Coinbase

Alternatívou k Bitpay je CoinBase. Táto digitálna platforma a služba online peňaženky sa môžu zaoberať platbami z vašich webových stránok WordPress v bitcoinách, etereu a litecoine. Tieto kryptomeny je potom možné odoslať do vašej peňaženky altcoinov. Alebo CoinBase vymenil za vašu miestnu menu a odoslal na váš bankový účet.

CoinGate

CoinGate

CoinGate je služba spracovania digitálnych platieb, ktorá akceptuje viac ako 45 kryptomen. Doplnok Coingate WooCommerce vám umožní rýchlo integrovať váš internetový obchod so službou Coingate.

Po nastavení CoinGate funguje podobným spôsobom ako predchádzajúce dva spomenuté spracovatelia platieb a prevádza prostriedky z vašich webových stránok na váš bankový účet alebo digitálnu peňaženku. (Aj keď CoinGate neposkytuje svoju vlastnú službu online peňaženky, odporúča sa používať Digitálna peňaženka Electrum).

3. Nainštalujte doplnok WordPress

Po výbere digitálnej peňaženky a prihlásení sa do služby spracovateľa platieb je čas pridať na svoje webové stránky WordPress integráciu platieb za bitcoíny. Túto funkciu poskytuje množstvo doplnkov. Pozrime sa na niektoré z najlepších …

Blockonomics

Blockonomics Plugin

Blockonomics umožňuje prijímať platby bitcoinov, rovnako ako Ethereum a Litecoin. A s ich Doplnok WordPress Bitcoin Payments môžete ich akceptovať ako spôsoby platby prostredníctvom služby WooCommerce. Ale to nie je ani tá najlepšia časť – Blockonomics neposiela platby skôr do vašej peňaženky, než na platobnú bránu. Získate tak svoje peniaze rýchlejšie, bezpečnejšie a pri výbere dokonca ušetríte na poplatkoch. Poznámka: Potrebujete účet Blockonomics, ale pre obchodníkov je to len 1% poplatok – takže je super cenovo dostupný.

TripleA

Stiahnuť Bitcoin platobnú bránu pre WooCommerce

Ďalšou skvelou možnosťou je TripleA Bitcoinová platobná brána pre WooCommerce. Pomocou tohto doplnku môžete prijímať platby priamo prostredníctvom bitcoínov bez akýchkoľvek poplatkov a bez potreby vlastného účtu. Zákazníci musia naskenovať QR kód, aby zaplatili. TripleA však zákazníkovi nielen uľahčuje veci – pretože ako predávajúci budete mať úžitok aj z upozornení prostredníctvom e-mailových transakcií, ušetríte peniaze, pretože neexistujú žiadne kompenzácie, a budete si môcť vybrať svoje peniaze v miestnej mene (19) momentálne podporované) pomocou výmenných kurzov v reálnom čase (s nízkym poplatkom za výber 0,8%).

Bitpay pre WooCommerce

Bitcoin Bitpay plugin

Ak na svojich stránkach používate WooCommerce a Bitpay znie ako správna služba spracovania platieb pre vás, potom Bitpay pre WooCommerce plugin je skvelá voľba. Ak chcete začať používať Bitpay, jednoducho sa zaregistrujte pomocou „firemného účtu“.

Zaregistrujte sa

Potom nainštalujte doplnok Bitpay na svoju webovú stránku WordPress. Potom postupujte podľa Pokyny k bitpay na pripojenie obchodu WooCommerce k účtu Bitpay. Po dokončení bude môcť váš internetový obchod prijímať platby v bitcoinech.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o tom, ako pripojiť váš obchod s elektronickým obchodom WP alebo obchod Shopify alebo iné doplnky s otvoreným zdrojom alebo integrované riešenia, prečítajte si Bitpay dokumentácia.

Coingate pre WooCommerce

CoinGate môže byť pre váš web WooCommerce lepšie vhodný ako Bitpay, pretože vám umožňuje prijímať platby za produkty v mnohých kryptomenách. Ak chcete prijímať platby bitcoinov pomocou WordPress v internetovom obchode prostredníctvom Coingate, musíte si nainštalovať CoinGate pre WooCommerce zapojiť.

Doplnkový modul Coingate WooCommerce

Ďalej sa musíte zaregistrovať v službe CoinGate kliknutím na položku „Vytvoriť účet“ v hornom rohu domovskej stránky..

Register vrstiev

Potom postupujte podľa Pokyny CoinGate na spojenie oboch riešení. Toto je rýchly a ľahký proces a po dokončení budete môcť prijímať bitcoiny a ďalšie platby za altcoiny na svojom webe WooCommerce..

Ľahké digitálne sťahovanie – Coinbase platobná brána

Jednoduché digitálne sťahovanie

Easy Digital Downloads je populárny bezplatný doplnok WordPress pre tých, ktorí predávajú digitálne produkty na svojich webových stránkach WordPress. Platobná brána Coinbase sa ponúka ako prémiový doplnok pre webové stránky používajúce službu Easy Digital Downloads. To vám umožní prijímať bitcoínové platby na vašich stránkach pomocou Coinbase ako procesora platieb.

Rozšírenie Coinbase

Ak chcete začať, musíte si kúpiť Coinbase Payment Gateway z webovej stránky Easy Digital Downloads. Potom ho nainštalujte na svoju webovú stránku WordPress.

Ďalej sa zaregistrujte v službe Coinbase. Potom postupujte podľa Dokumentácia nastavenia platobnej brány Coinbase na pripojenie Coinbase k vašej webovej stránke. Po nastavení budete môcť prijímať platby bitcoinov pomocou WordPress za digitálne produkty na vašom webe.

Digitálna schránka

Digitálna schránka

Digital Paybox je ďalší prémiový doplnok, ktorý vám umožní brať bitcoiny výmenou za digitálne súbory na stiahnutie. Toto riešenie sa integruje s mnohými platobnými bránami, ale používa bitpay na akceptovanie bitcoínov.

Digitálna platobná schránka, ktorá sa ľahko inštaluje a nastavuje, umožňuje zákazníkom rozhodnúť sa, koľko by za digitálny produkt chceli zaplatiť. Môžete nastaviť minimálnu platbu (alebo pevnú cenu, ak uprednostňujete), takže tento doplnok je dobrou voľbou, ak chcete dostávať dary na vaše digitálne sťahovanie. Po vykonaní platby digitálna platobná schránka automaticky odošle kupujúcemu e-mailom dočasne zašifrovaný odkaz, ktorý im umožní prijať digitálny produkt..

Mollie Payments for WooCommerce

Mollie

Mollie je riešenie platobnej brány, ktoré sa zaviazalo uľahčovať online platby. Jednou z mnohých platobných možností je bitcoín. Mollie Payments for WooCommerce je jedným z ich bezplatných doplnkov, ktoré vám umožnia rýchlo integrovať všetky hlavné platobné systémy vrátane bitcoínov do vášho webu WooCommerce..

Ak chcete začať, zaregistrujte sa u spoločnosti Mollie a nainštalujte si doplnok Mollie Payments for WooCommerce na svoj web. Akonáhle zákazník zaplatí v bitcoine, dostanete zodpovedajúcu sumu v eurách. A keďže Mollie spracováva všetky vaše bitcoinové platby pomocou WordPress a posiela ich priamo do vašej banky, nepotrebujete ani bitcoinovú peňaženku.

GoUrl – platobná brána bitcoinov, platené stiahnuté súbory a členstvo

GoUrl

GoUrl je platobná brána kryptomeny. Doplnok GoUrl WordPress, GoUrl – platobná brána bitcoinov, platené stiahnuté súbory a členstvo, vám umožní prijímať platby bitcoinov pomocou WordPress. GoUrl však nebude prevádzať bitcoíny na hotovosť, iba bude posielať platby do vašej bitcoínovej peňaženky. Tento doplnok bude akceptovať aj ďalšie kryptomeny na vašom webe WordPress vrátane Litecoin, Dash, BitcoinCash a mnohých ďalších.

Doplnok GoUrl umožní vašim návštevníkom platiť za altcoin za produkty, digitálne sťahovanie, zobrazenia stránok a predplatné na členstvo. GoUrl poskytuje aj množstvo ďalších doplnkov pre rozšírenie, vrátane GoUrl pre WooCommerce a Dary GoUrl pre bitcoíny.

Záverečné úvahy o tom, ako spracovať platby za bitcoíny pomocou WordPress

Ako vidíte, existuje celý rad doplnkov a metód, ktoré vám umožňujú spracovávať a prijímať platby bitcoinov pomocou WordPress. Nástroje, ktoré vyberiete, by mali závisieť výlučne od vášho webu a od potrieb publika. Nezabudnite, že vždy môžete vyskúšať niekoľko rôznych riešení, aby ste zistili, čo funguje, a zaistiť, aby ste pre svoje stránky našli najvhodnejšie riešenie bitcoínov.

Ktorý doplnok Cryptocurrency si vyberiete na pomoc pri prijímaní bitcoinových platieb pomocou WordPress? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me