Ako prispôsobiť výsledky vyhľadávania vo WordPress

Ako prispôsobiť výsledky vyhľadávania vo WordPress

Pri vyhľadávaní v bežnom vyhľadávacom nástroji, ako je Google, je veľmi nepravdepodobné, že neprídete so žiadnymi výsledkami (pokiaľ nenájdete niečo úplne nezmyselné, ale aj potom …). Môže sa to však stať častejšie, ako by ste si želali, keď používate funkciu interného vyhľadávania na webe WordPress.

Mnoho návštevníkov vášho webu bude chcieť nájsť viac informácií o vás, vašej firme alebo vašich produktoch. Ak po zadaní dotazu do vyhľadávacieho panela narazia na prázdnu stránku, je pravdepodobné, že opustia vašu stránku. Platí to najmä vtedy, ak sú zvyknuté na spoločnosť Google alebo podobný vyhľadávací nástroj.

Používatelia internetu očakávajú od webových stránok, ktoré navštevujú, určité funkcie. Pri vyhľadávaní je dôležité, aby ste pracovali s ich očakávaniami. Vlastná stránka vyhľadávania, ktorá obsahuje položky, na ktoré sú zvyknutí, im pomôže udržať ich záujem a zapojiť sa do vášho obsahu.

V tomto príspevku budeme diskutovať o tom, aké stránky s výsledkami vyhľadávania sú a prečo sú dôležité. Potom si predstavíme, ako prispôsobiť stránku s výsledkami WordPressu tak, aby obsahovala funkcie, ktoré čitatelia očakávajú. Začnime!

Čo sú stránky s výsledkami vyhľadávania WordPress (a prečo sú dôležité)

Stránky s výsledkami vyhľadávania WordPress

Príklad výsledkov vyhľadávania pre „vyhľadávanie“

Keď jeden z vašich čitateľov do vyhľadávacieho poľa na vašom webe WordPress napíše slovo alebo frázu, zobrazí sa mu stránka so všetkým obsahom, ktorý zodpovedá ich dopytu. Toto je známe ako stránka s výsledkami vyhľadávania. Interná stránka s výsledkami vyhľadávania sa samozrejme líši od výsledkov, ktoré by ste videli vo vyhľadávacom nástroji, ako je Google. Interná stránka obsahuje iba položky, ktoré sú k dispozícii na vašom webe, a nie na celom internete.

Interná stránka s výsledkami vyhľadávania je dôležitá pre všetky stránky, ktoré obsahujú textový obsah a sú dostupné prostredníctvom štandardných vyhľadávacích nástrojov. Vo všeobecnosti sa jedna z troch vecí stane, keď niekto pristane na vašom webe pomocou základného internetového vyhľadávania. Okamžite nájdu to, čo hľadajú, pomocou vstavaného vyhľadávania nájdu informácie alebo opustia vaše stránky. Vaša šanca udržať čitateľov na vašich stránkach sa preto spolieha na ich schopnosť rýchlo nájsť to, čo hľadajú. Umožnenie návštevníkom vyhľadávať a zobrazovať výsledky na vašich stránkach je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako ich udržať dlhšie.

Prečo by ste si mali prispôsobiť svoje stránky s výsledkami vyhľadávania WordPress

Návštevníci prichádzajú na vaše webové stránky s určitými očakávaniami. Hoci nehľadajú rovnaké výsledky, aké by dosiahli od spoločnosti Google, môžu očakávať podobné funkcie. To môže zahŕňať navrhované hláskovania, návrhy obsahu na základe ich počiatočného vyhľadávania a ďalšie.

Vďaka prispôsobenej stránke s výsledkami vyhľadávania môžu vaši čitatelia udržiavať interakciu s vašim webom a jeho obsahom, a to aj vtedy, keď sú ich vyhľadávania suché. Navyše svojim čitateľom poskytnete všetko, čo od štandardného vyhľadávacieho nástroja očakávajú. Napodobňovaním obľúbených vyhľadávacích nástrojov môžete tiež nižšie miery odchodov na vašom webe.

Ak sa to urobí správne, stránka s vlastnými výsledkami ponúka niekoľko ďalších výhod. Môže:

  • Pomôžte návštevníkom nájsť to, čo hľadajú
  • Udržujte návštevníkov na svojich stránkach dlhšie
  • Vyhľadávatelia informácií o ponuke nemusia vedieť, že ich potrebujú
  • Ukázať nejakú osobnosť
  • Ukážte, že vám záleží na malých veciach, vrátane toho, že sú užitočné

Nakoniec prispôsobenie výsledkov vyhľadávania WordPress tak, aby viac napodobňovalo tradičný vyhľadávací nástroj, vytvára hodnotu pre vás a vašich návštevníkov. Najlepšie zo všetkého je, že to môžete ľahko dosiahnuť pomocou doplnkov!

Ako prispôsobiť stránky s výsledkami vyhľadávania WordPress

Univerzálnosť WordPress vám umožňuje ľahko prispôsobiť výsledky vyhľadávania. Môžete použiť kód na zmenu search.php súbor, alebo môžete použiť doplnok. Odporúčame tento posledný prístup, pretože pluginy sú pre väčšinu používateľov WordPress ľahšie inštalovať a udržiavať.

Na prispôsobenie stránok s výsledkami interného vyhľadávania môžete použiť niekoľko možností. Aj keď ste vždy mohli ponoriť do search.php kód (aj keď je to najlepšie ponechané skúseným používateľom pohodlne s kódovaním PHP a CSS), existuje niekoľko doplnkov, ktoré môžete použiť na implementáciu zmien simialr. Nájdenie funkcií, ktoré najlepšie fungujú, bude závisieť od vás a vašich stránok. Malé osobné stránky môžu využívať bezplatné doplnky, zatiaľ čo väčšie weby môžu potrebovať prémiové riešenie.

Ako vždy odporúčame, aby ste si pred vykonaním akýchkoľvek aktualizácií alebo zmien zazálohovali svoje stránky WordPress. Poďme sa ponoriť!

1. Zahrnúť alebo zvýrazniť hľadaný výraz ako pripomienku pôvodného vyhľadávania

Hľadať všetko Plugin

Jedným z najlepších tipov, ktoré som kedy počul o interných stránkach s výsledkami vyhľadávania na stránkach, je to, že čím bližšie ich môžete vyzerať ako štandardné stránky s výsledkami vyhľadávania Google, tým lepšie. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je zahrnúť hľadaný výraz, ktorý návštevník hľadal, do hornej časti stránky s výsledkami vyhľadávania. Toto je jednoduchá technika, ktorá návštevníkom umožní vyhľadávať urobil vyskytujú sa, aj keď vyšli prázdne (a pravdepodobne bol vinníkom preklep). Umožňuje tiež vašim čitateľom skontrolovať, či zadali správnu frázu a či slová napísali správne.

Vyhľadávanie Všetko je bezplatný doplnok, ktorý pracuje s predvolenou funkciou vyhľadávania pre WordPress. Umožní používateľom vyhľadávať na vašej stránke všetky stránky, ktoré nie sú chránené heslom. Ak navyše ponúka funkciu, ktorá umožňuje zvýrazniť hľadané výrazy na stránkach s výsledkami, poskytuje vašim používateľom cenné informácie.

Zahrňte hľadaný výraz na stránky s výsledkami vyhľadávania

Ak to chcete urobiť manuálne, budete musieť začať vytvorením podradeného motívu (ak si nie ste istí ako, pozrite si našu príručku o tom, ako vytvoriť podradenú tému WordPress)..

Ďalej vytvorte a search.php súbor vo svojej úplne novej podradenej téme a skopírujte kód zo svojej starej témy (nájdete to buď otvorením súborov s témami na serveri cez FTP alebo z hlavného panela WordPress v časti Vzhľad> Editor> Search.php). Teraz môžete nahradiť predvolený názov v téme vášho dieťaťa search.php s týmto:

found_posts; ?> : ""

Týmto sa zobrazí názov s počtom nájdených príspevkov nasledovaný hľadaným výrazom. Vyzeralo by to teda ako „Bolo nájdených 15 výsledkov vyhľadávania pre: Môj vyhľadávací dopyt“.

Zvýraznite hľadaný výraz vo výsledkoch

Zvýraznite vyhľadávací modul Plugin

Ďalšou vecou, ​​ktorú by ste mohli chcieť urobiť, je zvýrazniť hľadaný výraz vo výsledkoch vyhľadávania. Ak sa návštevníkom vašich stránok zobrazia výsledky vyhľadávania, ich hľadaný výraz sa zvýrazní v rámci jednotlivých výsledkov. Túto rolu slúži doplnok Highlight Search Terms. Je to jednoduché, ale môže pomôcť presnejšie nasmerovať návštevníkov na to, čo hľadajú.

2. Pridajte navrhované hláskovania v prípade preklepov

Relevanssi plugin pre lepšie vyhľadávanie

Vďaka popularite spoločnosti Google a ďalších vyhľadávacích nástrojov väčšina návštevníkov stránok očakáva, že pri interakcii s vašou vyhľadávacou funkciou uvidia návrhy na kontrolu pravopisu. Pridanie tejto funkcie na stránky s výsledkami zlepšuje používateľské prostredie tým, že im pomáha nájsť to, čo hľadajú, aj keď nevedia, ako ho majú napísať..

S viac ako 100 000 aktívnymi inštaláciami, Relevanssi je jedným z najpopulárnejších doplnkov WordPress pre vyhľadávanie. zatiaľ čo Hľadať všetko pracuje s predvolenou funkciou WordPress, Relevanssi úplne nahrádza funkciu vyhľadávania. Jeho bezplatné služby sú ideálne pre malé alebo osobné stránky, zatiaľ čo prémiová verzia ponúka úžasnú funkčnosť pre veľkých a viacerých správcov. Okrem navrhovanej funkcie kontroly pravopisu poskytuje tento doplnok množstvo možností vrátane možnosti prehľadávať značky, komentáre a kategórie.

3. Pridajte navrhované stránky, aby ste udržali záujem o svoje stránky

Vyhľadávať a filtrovať doplnok WPSOLR

Jedným z najlepších spôsobov použitia stránok s výsledkami, okrem poskytovania hľadaných informácií, je poskytovanie obsahu, ktorý je podobný tomu, čo používatelia hľadajú. Ak ste niekedy hľadali Amazonka čo sa týka produktu, pravdepodobne ste videli návrhy na ďalšie produkty založené na tomto vyhľadávaní. Tento spôsob umiestnenia hodnotného obsahu pred návštevníkov môže zvýšiť množstvo času, ktorý strávia na vašich stránkach. A navrhnutím stránok, na ktoré majú čitatelia ísť, aj keď nesúvisia s ich vyhľadávacím dopytom, môžete urobiť veľa pre zníženie miery odchodov.

Ak hľadáte funkčnosť vyhľadávania, ktorá sa správa podobne ako Amazon alebo eBay, odporúčame doplnok WPSOLR. Umožní vám hľadajúcim predstaviť súvisiaci obsah a oveľa viac. WPSOLR je ďalší doplnok pre freemium a poskytuje funkcie na úrovni podniku, ktoré sa vylepšujú iba nákupom prémiových verzií. Aj keď tento doplnok môže fungovať pre väčšinu webových stránok, môžete zvážiť prémiovú verziu najmä pre elektronický obchod alebo najmä pre veľké stránky.

Doplnok pre lepšie vyhľadávanie

Ďalšou jednoduchou možnosťou je plugin pre lepšie vyhľadávanie. Po inštalácii môžete vložiť tepelnú mapu pre svoje najobľúbenejšie vyhľadávania vo forme miniaplikácie. Tým sa zabezpečí, že návštevníci dostanú veľa možností, kam ďalej.

4. Pridajte vyhľadávacie pole

Pridať vyhľadávanie do doplnku ponuky

Ďalším spôsobom, ako udržať ľudí na vašom webe a zapojiť sa do ich vyhľadávaní, je pridať vyhľadávacie pole na stránku s výsledkami vyhľadávania, ak už vo svojom motíve nie je žiadne. Je to užitočné najmä vtedy, ak sa nevrátia žiadne výsledky a vy chcete používateľov vyzvať, aby vyskúšali iný vyhľadávací dopyt. Jednoduchý spôsob, ako pridať vyhľadávacie pole, je pomocou bezplatného doplnku Add Search to Menu – stačí nainštalovať a pomocou nastavení doplnku prispôsobiť vyhľadávací formulár a výsledky..

Môžete tiež pridať vyhľadávacie pole priamo na ľubovoľnú stránku (prostredníctvom svojej podradenej témy, ako je uvedené vyššie) pomocou hlavnej funkcie WordPress „get_search_form ();“.

Zobrazí sa vyhľadávací formulár definovaný v searchform.php tematický súbor alebo ak taký neexistuje, WordPress vydá HTML pre štandardný vyhľadávací formulár. Viac sa dozviete na CODEX.

Toto umožní, aby vaši návštevníci nemali žiadne ospravedlnenie za to, že sa na vašej stránke dostanú mimo dosah. Ak ich vždy nasmerujete späť správnym smerom, zabezpečíte, aby ste sa podieľali na zlepšovaní skúseností ľudí na vašom webe. A môžem vás ubezpečiť, že práve teraz sa takáto pozornosť venovaná detailom nevšimne ani nebude ocenená..

5. Ajax svoje vyhľadávanie

Doplnok Ajax Search Lite

Poslednou možnosťou, ktorú dnes chceme spomenúť, aby sme udržali čitateľov v kontakte s vašimi stránkami, je pridať výsledky vyhľadávania Ajax, aby vaši čitatelia mohli používať „živé“ vyhľadávanie. Bezplatný doplnok Ajax Search Lite umožňuje používateľom vyhľadávať na vašom webe s aktualizovanými výsledkami. Doplnok obsahuje pridané možnosti pre filter kategórií, automatické dopĺňanie Google a návrhy kľúčových slov.

Ak chcete získať viac možností, zvážte inováciu na službu Ajax Search Pro. Špičková verzia doplnku pridáva podporu pre programy bbPress, BuddyPress, WooCommerce a JigoShop, aby používatelia mohli vyhľadávať všetky vaše vlastné typy príspevkov. Navyše existujú funkcie pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, vlastné polia, 100+ dizajnové motívy, 4 rozloženia a mnoho ďalšieho.

Vyhľadávanie sady nástrojov

Alebo zvážte použitie Search Toolset Search. Okrem podpory výsledkov vyhľadávania Ajax doplnok pridáva veľa ďalších možností pre filtre, výsledky založené na mape, rozloženie mriežky a zoznamu, stránkovanie a ďalšie.

záver

Zatiaľ čo mnoho používateľov programu WordPress uvažuje o pridaní miniaplikácie vyhľadávania na bočný panel svojich stránok, veľa zabudne na to, aký bude výstup takýchto vyhľadávaní. A to je hlavný dohľad.

Chcete sa ubezpečiť, že každá jedna stránka vášho webu za vás usilovne pracuje – dokonca aj na stránkach s výsledkami vyhľadávania. Zatiaľ čo väčšina čitateľov by sa mohla zaujímať o vašu domovskú stránku alebo kľúčové ponuky, pravdepodobne prídu na vaše stránky a hľadajú niečo konkrétne. Hoci váš web pravdepodobne nie je vyhľadávacím nástrojom, najlepšie je poskytnúť pomoc a funkcie, na ktoré sú návštevníci zvyknutí. Nikdy neviete, ako môže jedna stránka ovplyvniť jednotlivých používateľov. Poskytnite správnemu návštevníkovi správne informácie v správnom čase a vy stojíte nielen za to, aby ste tohto návštevníka na svojich stránkach nechali dlhšie, ale aj z neho urobili lojálneho zákazníka..

Urobili ste nejaké úpravy na stránkach s výsledkami vyhľadávania? Ak áno, čo pre vás najlepšie fungovalo? Čo považujete za najúčinnejší doplnok? Ako vždy, dajte mi vedieť v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me