Ako sa zastupovať v komunite WordPress

Etiketa online je veľká vec. Je to niečo, čo sa týka všetkých odvetví, ale keďže blogeri a vývojári WordPressu žijú online, je to niečo také naozaj je potrebné venovať pozornosť. Koniec koncov, ako sa správate na verejných fórach, môžete priamo ovplyvniť vašu povesť a vašu schopnosť získať nových klientov.

Z tohto dôvodu som si chcel vziať nejaký čas sem, aby som hovoril o tom, ako sa správne zastupovať online všeobecne, samozrejme, ale so zvláštnym dôrazom na to, čo musíte mať na pamäti ako vývojár a / alebo užívateľ WordPressu..

Zapojenie sa do komentárov blogu

Jedno z najlepších miest na komunikáciu s ostatnými ľuďmi je na vašom webe, v sekcii komentáre blogu. Nielenže je to skvelý spôsob, ako predviesť trochu viac svojej osobnosti, ale je to vynikajúce aj pre to, že ste otvorení spätnej väzbe a skutočne chcete počuť, čo vaši čitatelia musia povedať.

Wordpress-comments-etiketa

Musíte mať na pamäti niekoľko vecí, ktoré sa týkajú ľudí, ktorí sa snažia vybudovať si reputáciu v komunite WordPress:

 • Určite poznáte svoje veci. Účasťou v komunite WordPress existuje predpoklad, že viete, o čom hovoríte. Preto je skutočne dôležité, aby ste seba a svoju úroveň znalostí presne reprezentovali. A keď hovoríte, že ste otvorení spätnej väzbe, znamená to. Pretože ak urobíte chybu, ľudia vás na to zavolajú. Stane sa to.
 • Ak kladiete otázky, očakávajte odpovede. Mám sklon ukončiť svoje blogové príspevky otázkou na podporu diskusie v sekcii komentárov. Robím to s vedomím, že existuje možnosť, že dostanem negatívne komentáre alebo kritiku. Keď sa tam dostanete online, je to iba názov hry, takže na to musíte byť pripravení.
 • Keď dostanete kritiku, buďte milostivý. Opäť platí, že sa to v určitom okamihu musí stať, takže ho prijmite pozitívne. Spojte sa s ľuďmi, ktorí vás kritizujú, a nezískate vám žiadnych priateľov v tejto firme – alebo v skutočnosti.
 • Odpovedať všetkým. Samozrejme, nehovorím o trolloch ani o ľuďoch, ktorí sa snažia do očí bijú. Skôr by ste mali odpovedať na komentáre, ktoré zanechal každý, kto je úprimný – aj keď hovorí o tom, čo ste napísali, záporne. Toto je dvojnásobne dôležité, ak čitateľ upozorní na chybu. Predmety súvisiace s vývojom WordPress sú dosť technické. Chyby môžu spôsobiť veľké problémy, takže buďte ochotní reagovať na spätnú väzbu a pripustiť v prípade potreby chybu.
 • Dajte si pozor na záludný spam. Narastajúcou otázkou na blogoch všeobecne je nevyžiadaný spam. Existuje veľa doplnkov na boj proti spamom generovaným robotom Akismet a Jetpack. Je však oveľa ťažšie automaticky filtrovať spam generovaný používateľmi. Venujte zvýšenú pozornosť tomu, čo ľudia hovoria, a dbajte na to, aby ste schvaľovali iba tie komentáre, ktoré sa zdajú byť 100% legitímne.

Zapojenie sa do sociálnych médií

wordpress-sociálno-ettiquette

Či už pracujete ako vývojár WordPress alebo jednoducho používate redakčný systém pre svoje stránky, je dôležité byť aktívny na sociálnych sieťach. Prečo? Pretože toto je jeden z hlavných spôsobov, ako môžete zvýšiť návštevnosť svojich stránok. Existuje však niekoľko „pravidiel“, ktoré musíte dodržať z hľadiska správania:

 • Vyberte nástroj na správu sociálnych médií. Aj keď to nesúvisí priamo s konaním, výberom dobrého nástroja na správu sociálnych médií vám bude oveľa ľahšie zistiť, kedy sa s vami ľudia stretávajú, aby ste mohli rýchlejšie reagovať. V zásade vedie vaše sociálne účty usporiadané, takže môžete tráviť viac času rozprávaním s ľuďmi a menej času udržiavaním kariet o tom, kde sa diskutuje o vás.
 • Oslovte odborníkov. Na sociálnych sieťach je veľa guru WordPress a ak chcete rozšíriť svoj dosah, musíte sa s nimi priamo spojiť. Nechcete, aby ste boli hrubí alebo očividne propagační. Namiesto toho sledujte, čo títo odborníci hovoria, a zúčastnite sa diskusie. Buďte človekom a to vás samo dostane dosť ďaleko.
 • Zdieľajte obsah ostatných ľudí. Ide o techniku ​​marketingu sociálnych médií, ktorá sa nazýva kurátor obsahu, a je skutočne dôležitá tak pre to, aby ste sa etablovali ako odborníci vo svojom odbore, ako aj aby upútali pozornosť ďalších odborníkov a odborníkov so záujmom o WordPress..
 • Vyvarujte sa verejným kolapsu. Platí to vo všetkých odvetviach – ak nemáte zábavu, predpokladám – je to však dobrý nápad, aby sa vaše účty sociálnych médií nezverejňovali verejne. Nielenže sprostredkuje neprofesionálny vzhľad, môže to dlhodobo poškodiť vašu povesť, najmä ak je váš roztavený vzťah o predchádzajúcom klientovi alebo nejakom takom. Ak nechcete, aby váš aktuálny zoznam klientov vedel o niečom, nechajte ho mimo sociálnych médií. Koniec príbehu.

WordPress Community Etiketa

Komunitné fóra WordPress

Aj keď všetko, o čom som doteraz hovoril, priamo súvisí s komunitou WordPress všeobecne, pre používateľov a vývojárov WordPress je v skutočnosti vyhradený priestor Fóra WordPress.org. Viem, že mnoho ďalších webov má podporné fóra, na ktorých môžu ľudia klásť otázky a odpovedať na otázky súvisiace s WordPress, ale myslím si, že v tomto prípade je dobré ísť k zdroju..

Keďže na fóre každý deň navštevuje toľko ľudí, je pravdepodobné, že niekto položil pred tým podobnú otázku, ak máte nejaký problém. A ak si len chcete pomôcť, dobre, existuje veľa nováčikov WordPress, ktorí hľadajú vaše postrehy! Niekoľko tipov, ako sa tam zapojiť:

 • Buďte autoritatívni. Je to jedna vec, na ktorú niekto odpovedá na otázku, ale keďže sa ktokoľvek môže prihlásiť a uverejniť príspevok, je dôležité uistiť sa, že vaše poznámky vyniknú. Nenechajte sa nad nikým obdivovať alebo poznať. Cení sa trochu pokory. Stačí uviesť svoju skúsenosť kontextovým spôsobom. Výsledkom bude, že vaše príspevky budú brané vážne.
 • Priznaj, keď máš zle. Urobiť chybu? Žiaden problém. Ospravedlňujeme sa, skúste problém vyriešiť a pokračujte.
 • Byť vďačný. Ak máte niečo na peniazoch a láskavý človek ponúka pomoc, nezabudnite im poďakovať za to, že si našli čas na zodpovedanie vašej otázky. Každý má rád tímového hráča a ak si chcete vybudovať solídnu povesť odvetvia, dôsledná vďačnosť a ohľaduplnosť vás môže dostať ďaleko..

Ľudia zapojení do programu WordPress sú vášnivou partiou. Berú to vážne. Preto musíte mať na pamäti, keď ste v kontakte so svojimi nadšencami a vývojármi. Emócie môžu stúpať vysoko, keď sa zaoberajú niečím, na čom si ľudia tak záleží. Živobytie ľudí je napokon zabalené do WordPressu. Aj napriek tomu, ak dostanete kritiku a cítite nutkanie zapadnúť do hádky, odolajte! Nerobí nič pre to, aby podporoval svoju povesť a mohol by vám ublížiť, ak si nebudete dávať pozor.

Všetko, čo už bolo povedané, komunita WordPress je veľmi príjemným miestom. Experti a nováčikovia sa hrnú okolo tejto platformy, ktorú milujú. Ľudia si navzájom pomáhajú. A keďže ide o open source, členovia komunity majú skutočnú šancu pomôcť pri formovaní platformy v budúcich inkarnáciách. Čo – ak sa ma pýtate – je celkom v pohode.

Máte teda nejaké špeciálne pravidlá, ktoré by ste radi dodržiavali pri práci s komunitou WordPress. Líšia sa vám tieto pravidlá počas rozhovorov na vyhradených fórach, v blogových komentároch alebo na sociálnych médiách? Rád by som počul, čo si myslíte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me