Ako si vybrať farebnú schému pre váš projekt WordPress

Výber farebnej schémy pre WordPress a najlepších generátorov farieb

Výber farebnej schémy pre váš projekt WordPress môže byť veľmi náročná a časovo náročná úloha. Správne farby pomôžu vytvoriť krásnu webovú stránku, ktorá zaujme návštevníkov, osloví vašich návštevníkov a povzbudí ich, aby sa znova a znova vracali. Ale majte to zle a vaše opakujúce sa počty návštevníkov, predaj, miera konverzie a podnikanie môžu utrpieť.

Našťastie pre vás veľa najpredávanejších tém WordPress obsahuje vstavané farebné možnosti. Téma Total WordPress napríklad obsahuje výbery farieb pre takmer každý modul na tvorbu stránok, ako aj veľa vstavaných možností v živom WordPress Customizer. Takže so správnou témou môžete plne implementovať svoju farebnú schému.

V tomto kole najlepších najlepších generátorov farieb sa pozrieme na rôzne nástroje, ktoré vám pomôžu zvoliť farebnú schému pre vaše webové stránky WordPress. Výber generátorov farieb uvedených v tomto článku ponúka medzi nimi množstvo funkcií. Takže bez ohľadu na vaše skúsenosti s dizajnom budete môcť nájsť nástroj na generovanie farieb, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Značkové palety

Značkové palety od spoločnosti Bold Web Design

Jedným z najlepších spôsobov, ako začať s vlastnou farebnou schémou, je inšpirovať sa veľkými značkami vo vašom výklenku. Nerobte si starosti – to nezahŕňa Googling a kontrolu obrázkov, aby sa rozlúštil dokonalý odtieň modrej. Odvážny webdizajn vytvoril šikovný nástroj farebnej palety značky z 500 spoločností, ktoré to majú uľahčiť!

Príklad značky Palety FedEx

Tento bezplatný nástroj na palety farieb umožňuje ľahko zistiť, aké ďalšie značky používajú vaše výklenky. Pomocou filtrov vyberte konkrétne odvetvie a potom kliknutím na logo zobrazte hex farby, ktoré daná spoločnosť používa pre svoje webové stránky a marketing. Aj keď by sme nenavrhovali kopírovať značku spoločnosti, je to vynikajúci nástroj na získanie inšpirácie a zobrazenie trendov na palete farieb. Týmto spôsobom môžete ľahko zúžiť smer, ktorým chcete mať vlastné farby.

Adobe Color CC

Adobe Color CC

Rovnako ako všetky produkty spoločnosti Adobe, Adobe Color CC je pokročilé riešenie, ktoré si vyžaduje trochu učiacej sa krivky, ak chcete z jeho funkcií vyťažiť maximum. Vyberte si z vopred generovaných farebných paliet alebo si vytvorte vlastný na základe farby alebo nahraného obrázka podľa vlastného výberu.

Program Adobe Color CC vám umožňuje vybrať si vlastné pravidlá pre farby alebo sami upraviť farby sami. Ak hľadáte základný a rýchly generátor farieb, nejde o softvér pre vás. Na druhú stranu, ak je to vaša vec a vy radi skúmate zložitosť farebných paliet, Adobe Color CC bude priamo na vašej ulici.

Coolors

Coolors

Coolors umožňuje rýchlo vytvárať krásne farebné schémy, ktoré vždy spolupracujú. Zamknite farbu, ktorú chcete použiť, kliknite na medzerník a potom Coolors vygeneruje vhodnú farebnú schému. Ak okolo obrázka zakladáte farebnú schému, jednoducho ho nahrajte a nechajte Coolors nájsť tie najlepšie farby, ktoré sa mu hodia.

Farby je možné prispôsobiť nastavením teploty, odtieňa, sýtosti a ďalších. Palety potom môžete usporiadať a uložiť do cloudu, čo vám umožní prístup k nim z ľubovoľného miesta.

ColorHexa

ColorHexa

ColorHexa je bezplatný nástroj, ktorý vygeneruje paletu farieb pre ľubovoľnú farbu podľa vášho výberu. Po výbere farby vytvorí ColorHexa podrobné informácie o tejto konkrétnej farbe. Patria sem percentá farieb, ktoré tvoria zvolenú farbu, a štatistika odtieňov, sýtosti, jasu a ďalších.

Vygeneruje sa celý rad farebných paliet, ako aj alternatívne možnosti, zmeny odtieňov a tónov a ukážky farebného textu a orámovania. Celkovo vzaté, ColorHexa je mimoriadne dôkladný nástroj, ktorý vám umožní vytvoriť správnu farebnú schému pre vaše webové stránky WordPress..

Palettr

Palettr

Palettr je zaujímavý nástroj na generovanie farieb. Namiesto založenia palety farieb na individuálnu farbu vyberie Palettr farebnú paletu okolo témy alebo miesta. Jednoducho napíšte slovo alebo slová, ktoré najlepšie popisujú tému alebo miesto. Potom počkajte, kým Palettr nájde vhodné farby.

Palettr pracuje tak, že nájde obrázky spojené s vašimi slovami a potom vytvorí okolo týchto fotografií farebné palety. Palettr je nepochybne šikovný koncept. Skvelý spôsob, ako nájsť inšpiráciu, ak sa snažíte nájsť správne farby pre projekt.

Colorfavs

ColorFavs

Colorfavs je elegantný malý nástroj, ktorý vytvorí škálu farebných paliet a informácií o farbách podľa vášho výberu. Táto webová stránka vygeneruje nádherné farebné palety z adries URL, obrázkov alebo podľa konkrétnej farby. Colorfavs zobrazí doplnkové farby a farebné konverzie. Zahŕňajú škálu farebných schém, odtieňov, odtieňových paliet a ďalšie.

Môžete si tiež vybrať z mnohých predvolených farebných paliet. Rovnako ako vaše obľúbené farby a palety. Alebo vytvorte kolekcie paliet, ktoré môžete uložiť a znovu použiť pre rôzne projekty WordPress.

ColorLovers

ColorLovers

ColorLovers je komunitný web, ktorého cieľom je poskytnúť Kreatíve miesto na stretnutie, zdieľanie ich práce a nájsť inšpiráciu pre ich ďalší projekt. Tu môžete skúmať rôzne farby, palety a vzory, diskutovať o trendoch a článkoch a komunikovať s celou pestrou komunitou.

ColorLovers obsahuje niekoľko rôznych nástrojov na návrh. PHOTOCOPA je generátor farieb inšpirovaný obrázkami. Stačí nahrať svoju fotografiu a PHOTOCOPA sa vráti so šiestimi farebnými paletami vytiahnutými z obrázka.

copas je pokročilý nástroj pre palety farieb od spoločnosti ColorLovers, ktorý nájde farebné palety, ktoré sa zhodujú s vybratými farbami, alebo znova z odovzdaného obrázka. COPASO je jedným z výkonnejších nástrojov ColorLovers, čo sa odráža v jeho pokročilejšom rozhraní.

Paleta materiálového dizajnu

Materiál Deisgn

Paleta materiálového dizajnu je mimoriadne jednoduchý, ak trochu základný nástroj na generovanie farieb. Jednoducho vyberte dve farby z farebných možností Material Design a vygeneruje paletu farieb pre váš projekt WordPress.

Našťastie materiál Design označí každú farbu, ktorú navrhuje vo vygenerovanej palete, ako ju čo najlepšie využiť. Napríklad vyberie jednu farbu, ktorá sa najlepšie použije ako farba primárneho textu, jednu ako farbu sekundárneho textu a tak ďalej. To je užitočné najmä pre tých, ktorí majú malú víziu dizajnu a ktorí skutočne potrebujú viesť celý proces výberu a používania farieb, ktoré spolupracujú.

Palettable

Palettable

Palettable je ďalším skvelým nástrojom pre tých, ktorí hľadajú rýchly a jednoduchý generátor farieb bez ozdôb. Toto riešenie funguje tak, že navrhuje dosť jednoduché farby. Potom sa rozhodnete Páči sa mi to alebo nechuť, čo vám umožní nechať farbu alebo ju odovzdať. Potom sa pridá viac farieb, ktoré sa zhodujú s pôvodnými farbami, čo vám umožní vytvoriť kompletnú farebnú schému piatich farieb.

Palettable má dve veľké výhody. Jedným z nich je zobrazenie farieb v plnej veľkosti. To vám umožní získať dobrý prehľad a pocit, ako farby spolupracujú. Druhým je ľahké použitie. Farby si môžete vybrať a prispôsobiť pomocou niekoľkých kliknutí na tlačidlo.

Záverečné myšlienky

Nájdenie správnej sady farieb je mimoriadne dôležitou súčasťou každého projektu (takmer rovnako dôležitá ako voľba najlepšej témy WordPress). Ako vidíte, existuje veľa nástrojov dostupných online, ktoré vám pomôžu vyriešiť problém. Pri prvom spustení skúste použiť niekoľko rôznych generátorov farieb. To vám pomôže zistiť, ktorý z nich najlepšie vyhovuje vašim potrebám a skúsenostiam. Potom sa posaďte a sledujte, ako vaše projekty ožívajú s novými dynamickými farebnými schémami, ktoré ste vytvorili.

Ktorý generátor farieb upúta vaše oko? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me