Ako si vybrať správny hosting WordPress

WordPress sa neustále vyvíja v riešenie Content Management Solution (CMS), ktoré je vybavené funkciami pre najpokročilejších používateľov, a zároveň je začiatočníkom ľahko nastaviteľný a použiteľný. Ak používate WordPress už niekoľko mesiacov, som si istý, že ste si začali predstavovať jeho početné aplikácie. Spustenie blogu WordPress s vlastným hosťovaním môže byť zároveň jednoduché a ťažké. Ak máte značné investície, riadená hostingová platforma WordPress, napríklad WPEngine, by bola perfektná. Ale ak práve spúšťate webovú stránku alebo blog, potom by ste mohli považovať za plytvanie peniazmi spravovaný hosting „WordPress“. V takýchto prípadoch by spoločná hostingová spoločnosť bola perfektná – hlavne preto, že je lacná a spoľahlivá súčasne. Znamená to však určité riziká. Ak ste úplne novým scenárom webhostingu, šanca, že vás vezmeme na cestu (alebo sa jednoducho zježíte), sa výrazne zvyšuje..

V dnešnom článku sa budeme baviť zdieľaný hosting WordPress – ako si vybrať dobrú spoločnú hostingovú spoločnosť a niekoľko odporúčaní. Predpokladám, že používate WordPress, preto diskutujeme o funkciách a požiadavkách dobrého hostiteľa, pokiaľ ide o WordPress. Začnime.

Šírka pásma a miesto na disku

HDDAk spúšťate webovú stránku, 5 GB mesačného prevodu by stačilo. Pokiaľ ide o miesto na disku, stačilo by to 5 GB. Ak však na svojom webe budete hostiť veľa obsahu, ktorý je možné stiahnuť, budete potrebovať viac šírky pásma a miesto na disku v súlade s celkovou veľkosťou obsahu. Najobľúbenejší poskytovatelia hostingu umožňujú neobmedzenú šírku pásma a / alebo miesto na disku.

Počet stránok alebo doplnkových domén

Doména doplnkuDobrý poskytovateľ zdieľaného hostingu vám umožňuje hosťovať najmenej 10 rôznych webových stránok. Populárne vám umožňujú hosťovať neobmedzené stránky. Možno premýšľate – prečo by som mal hostiť viac ako jednu stránku? Tu je dôvod:

Najčastejšie je vždy ekonomické kúpiť si zdieľaný hostingový účet na minimálne jeden rok. Ak si ju chcete kúpiť mesačne, stálo by vás to oveľa viac. Predstavte si teda, že ak sa za šesť mesiacov rozhodnete otvoriť svoj vlastný web portfólia a zakúpený webový hostiteľ nepovoľuje viac ako jednu doménu. Čo by ste potom urobili? Kúpite si iný hostingový účet? Preto je vždy múdrejšie ísť po webhostingu, ktorý umožňuje hosťovať viac ako jednu doménu.

Počet subdomén

Sub-domény

Subdoména je druhá webová stránka s vlastným jedinečným obsahom, ale neexistuje nový názov domény. Namiesto toho použijete existujúci názov domény a zmeníte www na iné meno. Názov subdomény vyzerá napríklad fórum.domena.sk. Väčšina poskytovateľov hostingu to umožňuje neobmedzené subdomény – aj vaše. Tu je niekoľko možných použití subdomény:

  • Otestujte svoje stránky WordPress a vykonajte testy tém a doplnkov
  • Hosting iba subdomény na stiahnutie: http://download.domain.com/site-stats.pdf
  • Hosting stránky portfólia: http://author.domain.com/
  • Hosting fóra: http://forum.domain.com/

Počet databáz MySQL

databázyKaždá inštalácia WordPress vyžaduje jednu databázu MySQL. Váš webový hostiteľ preto musí mať aspoň 1 MySQL databáza na hosťovanie vašej stránky WordPress. Odporúča sa však, aby váš hostiteľ mal limit ~ 10 databáz, v ideálnom prípade neobmedzený. Možno budete potrebovať ďalšiu databázu na hosťovanie vášho fóra alebo na inštaláciu testovacieho prostredia pre váš web WordPress alebo inštaláciu iného softvéru pre web..

Ovládací panel

cPanel

cPanel je popredný svetový ovládací panel hostingu, ktorý používa väčšina zdieľaných poskytovateľov hostingu. Má funkcie a videonávody pre úplných začiatočníkov a profesionálov s ťažkým zameraním. Pre začiatočníkov by som vám odporúčal použiť webového hostiteľa, ktorý poskytuje cPanel. Ak to však nie je prvýkrát, môžete si vybrať ľubovoľný ovládací panel!

Zákaznícka podpora

podpora

Zákaznícka podpora je jedným z kľúčových aspektov webhostingovej spoločnosti. Existuje dôvod, prečo známi poskytovatelia webhostingu, ako je HostGator, majú ročné plány začínajúce na 5,56 USD USD mesačne (na 1 rok) a ostatní začínajú už na 2 USD. Všetko sa týka kvalitnej zákazníckej podpory.

Starý alebo nový – na ktorého hostiteľa by som mal ísť?

Staré alebo nové

To je ďalší veľmi dôležitý faktor, ktorý väčšina z nás má tendenciu prehliadať. Predtým, ako sa vydáte na web hosting spoločnosť, je potrebné náležite zohľadniť vek. Ak je to na trhu iba pár mesiacov – je lepšie sa o to usilovať, iba ak si nie ste úplne istí, čo robíte a čo robiť, ak sa vám to nepodarí. To neznamená, že všetky nové hostingové spoločnosti sú zlé. Nehovorím to.

Začiatok všetkých veľkých vecí je malý.

Všetci to vieme. Tu je nejaké jedlo na zamyslenie:

Čas je najväčší učiteľ.

Ako roky plynú, ľudia získavajú skúsenosti a múdrosť. Preto sa vždy odporúča ísť za spoločnosťou, ktorá je v prevádzke najmenej 1-2 roky.

E-mail hosting

webAk máte vlastný web, je len otázkou času, kedy budete potrebovať e-mail. Moja rada – udržujte webhosting a e-mail hosting úplne oddelene. Prečo? Pretože nastavenie e-mailového hostingu je dosť chaotické (a komplikované) a ste zaseknutí s e-mailovými klientmi založenými na PHP + MySQL, ktoré ponúkajú malú alebo žiadnu mobilnú podporu a nemajú dostatočné protiopatrenia proti útokom e-bombou atď..

Vďaka aplikáciám Google sa scenár hostenia e-mailov zmenil na zjednotenú, jednoduchú a efektívnu doručenú poštu. Je smutné, že od decembra 2012 spoločnosť Google ukončila bezplatnú verziu svojej služby hostovania e-mailov. Nerobte si starosti – pozrite sa na Zoho alebo Microsoft Outlook pre bezplatný e-mail hosting. Napriek tomu by som dôrazne odporúčal prechod na samostatného poskytovateľa e-mailových služieb – hneď od začiatku, aby sa predišlo budúcim problémom.

Cenové a refundačné pravidlá

Ceny produktov spoločnosti sa dajú logicky riešiť. V priemere 4 – 6 USD je slušné ceny pre zdieľaného hostiteľa. Malo by sa vyhnúť menej ako 2,5 USD. Ak samozrejme využijete zľavu 50%, pravdepodobne dostanete prvých šesť mesiacov za menej ako 2 USD mesačne, ale je to iný scenár. Stručne:

Ak je to príliš dobré na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak je.

Pokiaľ ide o zásady vrátenia platby, je známe, že hostitelia, ktorí sú preslávení, sú verní svojmu slovu. Väčšina spoločností ponúka záruku vrátenia peňazí od 15 do 30 dní. Aspoň a 7-denná záruka vrátenia peňazí musí byť ponúkaný vašim hostiteľom.

zálohy

zálohovanie

Digitálny tovar môže ísť kedykoľvek a kdekoľvek – to zahŕňa digitálne hodinky s 15 USD alebo Supermicro server 6 000 dolárov. To je dôvod, prečo ľudia míňajú veľa peňazí za zálohovanie svojich údajov. To je miesto, kde leží jedna z hlavných výhod cloudhostingu – ak dôjde k výpadku jedného servera, váš obsah sa bude zobrazovať od druhého. Zdieľaný hosting hostgátora politika zálohovania je síce trochu šikovný, ale zálohy si ukladajú každý týždeň. Na druhej strane CrocWeb zálohuje vaše dáta každý deň R1Soft, s 30 dňovými bodmi obnovenia.

Recenzie online

Recenzie online

WebHostingTalk je zdroj číslo jedna na objavovanie skvelých nových hostingových spoločností a ponúk. Dôrazne odporúčam jeho použitie. Venujte zvýšenú pozornosť komentárom používateľov a zistite, či majú nejaký vplyv na vaše požiadavky. Niektorí ľudia radi kritizujú iných a iní dokonca zachádzajú tak ďaleko, že hovoria nepravdivé veci. Preto nezabudnite použiť tento „Kontaktný formulár“ skôr, ako vyslovíte nie. ��

záver:

Existujú doslova desiatky tisíc zdieľaných hostingových spoločností. Každý, kto má investíciu v hodnote 10 dolárov, môže začať jednu – áno – je to také ľahké. Samozrejme si dokážete predstaviť dôsledky hostenia vášho webu v takejto spoločnosti – poďme na to.

Ako sme sľúbili, tu je niekoľko webových hostiteľov, ktorí odporúčame mať na pamäti všetky vyššie uvedené faktory. Môžete tiež navštíviť našu hostiteľskú stránku a objaviť ďalšie značky! A podrobne si preverte VentureHarbour Najlepšie webhostingové spoločnosti.

  • HostGator: Ročné plány začínajú na 5,56 dolárov / mesiac, hostitelia viac ako 9 000 000 domén
  • BlueHost: Plány začínajú na 4,95 dolárov / mesiac, vrátane 50% zľavy v prvom mesiaci
  • CrocWeb: Hosting na platforme LiteSpeed, ktorá začína na 4,95 USD / mesiac, hostí viac ako 30 000 webových stránok
  • HostMonster: Ďalšia značka, ktorú podporujeme, s neobmedzeným programom hostenia začínajúcim na 4,95 $ / mesiac
  • WPEngine: Ak začínate s firemným blogom alebo webovými stránkami, ktoré sú podporené značnými investíciami, WPEngine je vaša najlepšia stávka. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu WPEngine.