Ako spustiť globálny samit Výučba WordPress

Globálny samit WordPress

V súčasnosti prebieha globálna virtuálna udalosť nazývaná WP Summit. Funguje do 25. marca a združuje 28 odborníkov v oblasti WordPress a online obchodu.

Túto udalosť som vytvoril, pretože som ju potreboval, keď som začal svoju kariéru v online obchode začiatkom roka 2013. Boli tam blogy o WordPress, ale neexistoval žiadny komplexný zdroj, ktorý by poskytoval informácie, ktoré som potreboval, ako krok za krokom..

Chcel som, aby mi niektorí z najlepších expertov na WordPress poskytovali rady, ako vybudovať skvelý web WordPress (nech už to znamená čokoľvek), ako zostaviť zoznam a nadšené publikum a ako speňažiť web WordPress. Samozrejme, boli platené členstvá. Ale do tej doby bol môj online obchod vedľajším ruchom, stále som pracoval ako obchodný konzultant. Nechcel som do toho investovať peniaze, len čas.

Varením nadol som hľadal bezplatný a komplexný zdroj, ktorý by ma sprevádzal procesom vytvárania webovej stránky WordPress od nuly a škálovaním na ziskové online podnikanie. A to je presne to, čo som sa rozhodol vytvoriť.

Tajná plánovacia fáza samitu WP

Prečo tajné? Pretože iba veľmi málo ľudí okrem môjho priateľa a mentora Navid Moazzez vedel o mojich plánoch. Ani som to nepovedal svojej priateľke.

Zostava rečníkov na samite WP musela byť neuveriteľná, aby spĺňala moje vlastné štandardy. Páči sa mi učiť sa od najlepších, takto som zapojený.

Témy, ktoré som chcel, aby sa samit WP venoval, by mali siahať od základov WordPressu po pokročilé techniky, ako sú vstupné stránky s testovaním rozdelenia alebo ochrana vášho WordPress pred napadnutím.

Chcel som prostriedok na zaokrúhlenie nahor, ktorý mi chýbal. Takže som napísal zoznam tém, s ktorými som chcel hovoriť s ľuďmi:

 • Základy WordPress
 • web hosting
 • Online obchodné stratégie
 • Budova zoznamu
 • Dizajn webových stránok a témy WP
 • Zabezpečenie WordPress
 • SEO
 • Marketing sociálnych médií
 • Optimalizácia konverzie
 • Predajné cesty

V žiadnom prípade nie som odborník v tejto oblasti, ale po takmer dvoch rokoch rozhovorov s internetovým obchodom a programom WordPress viem dosť na to, aby som s nimi urobil rozhovor a položil správne otázky..

Keď som vedel, o čom som chcel hovoriť, začal som oslovovať vplyvných ľudí a skutočne populárnych podnikateľov. Naozaj veľmi populárne. Toto je výňatok zo zostavy, ktorú som dal dohromady:

 • Jason Cohen (zakladateľ spoločnosti WP Engine)
 • Rand Fishkin (zakladateľ spoločnosti Moz)
 • Tony Perez (spoluzakladateľ Sucuri)
 • Dan Norris (spoluzakladateľ spoločnosti WP Curve)
 • Oli Gardner (spoluzakladateľ spoločnosti Unbounce)
 • Navid Moazzez (hostiteľ Branding Summitu)
 • a mnoho ďalších

Nazvite to perfekcionizmus, nazývajte vytrvalosť. Chcel som mať prednášajúcich na úrovni A na samite WP a mám ich. Samozrejme, že nie všetci rečníci sú na tejto úrovni, ale každý z nich preukázal svoje zručnosti pri vedení vysoko úspešných online obchodov.

Nástroje za samitom WP

Summit WP je postavený na niekoľkých pilierových nástrojoch, ktoré rozširujú funkčnosť WordPress na potrebnú úroveň. Predovšetkým téma. Je to Ken by Artbees (je na Themeforest), ktorý je mimoriadne flexibilný vďaka vizuálnemu skladateľovi a jednoduchým možnostiam prispôsobenia farieb, písiem a vlastných CSS / JS. Tu je zoznam všetkých doplnkov, ktoré sú nainštalované na webovej stránke WP Summit:

 • BackWPUp
 • Sledovanie teplotnej mapy CrazyEgg
 • Ľahké tlačidlá zdieľania na sociálnych sieťach
 • YoaST SEO a Analytics
 • Celková medzipamäť W3
 • OptinMonster
 • Kraken Image Optimizer
 • presmerovanie
 • Zoznam prianí
 • Vizuálny skladateľ WPBakery

Kombinácia týchto doplnkov je mimoriadne výkonná. Dovoľte mi len zdieľať štatistiku o prepočítavacej miere OptinMonster. Nakonfiguroval som ho tak, aby fungoval ako olovená krabička, otvorením kliknutím na tlačidlo. Je to miera konverzie:

Zhruba 70% všetkých návštevníkov, ktorí kliknú na tlačidlo, ktorým sa otvorí formulár na prihlásenie, sa prihlásite na bezplatné rozhovory. Ak chcete uviesť týchto 70% do kontextu, tu je graf návštevnosti z vášho Cyfe Prístrojová doska:

Môžete vidieť, že prevádzka sa skutočne začala, keď sa samit začal 16. marca. Až doteraz máme na webe približne 4 000 návštevníkov, z ktorých 1 300 bolo zmenených na účastníkov. To je miera konverzie 32,5%. Veľmi dobre, ak sa ma pýtate. Miera konverzie samozrejme do značnej miery závisí od kópie, výzvy na akciu, kontextu tlačidla atď. – ale pri testovaní okolo myslím, že 32,5% je solídny výsledok.

V doplnkoch môžete tiež vidieť CrazyEgg, ktoré používam pre mapy Heatmap a Scroll Mapy. Ukazujú mi presne, kde ľudia klikajú na môj web, ako ďaleko sa posúvajú a ktoré témy ich najviac zaujímajú.

Ako vidíte, veľa ľudí kliklo na „Dizajn a témy“ a tieto rozhovory skutočne od účastníkov dostali veľkú lásku. Vedieť, ako sa vaše publikum správa na vašom webe, je skvelý spôsob, ako vyladiť svoju ponuku!

Rozhovory zadarmo a globálna vízia

Mojím cieľom je samit WP vytvoriť niečo, čo má dopad na celosvetovej úrovni. Predtým, ako som začal pracovať na samite WP, pracoval som ako webový dizajnér v spoločnostiach väčšinou v Singapure a USA.

Moja firma už bola globálnejšia, než si vedelo predstaviť, v 99% obyvateľov malého mesta, v ktorom žijem. Mesto je Emden, Nemecko – väčšina ľudí, ktorí tu žijú, je 2 roky za nemeckým technologickým vývojom, čo je opäť 5 rokov za tým, čo sa deje v USA alebo Ázii..

Bol som trochu sebecký, aby som vytvoril samit WP. Chcel som vyhodiť ľudí z môjho rodného mesta preč, keď som im hovoril o tom, čo robím pre život. Chcel som im povedať, že som vytvoril globálnu virtuálnu udalosť, ktorá pomohla používateľom WordPress kdekoľvek na svete. Obyvatelia tu nemajú tušenie, čo je WordPress, ale nápad sa mi páči ��

Preto som sa rozhodol rozdať všetky rozhovory zadarmo 48 hodín po ich prepustení. To znamená, že sa môžete bezplatne zaregistrovať a dostanete denný e-mail vrátane odkazu na najnovšie rozhovory.

Ponúkam rozhovory zadarmo a dúfal som, že pritiahnem ľudí z celého sveta. A chlapec som dosiahol tento cieľ. Do dnešného dňa táto webová stránka získava návštevnosť zo 102 krajín a viac ako 1 000 predplatiteľov už má bezplatný prístup k rozhovorom.

Toto je sila WordPress. Som len obyčajný chlap, vášnivo budujem online firmy a vzdelávam ostatných o používaní programu WordPress. Nie som zvláštny, napriek tomu viem používať WordPress a teraz som sa tiež naučil, ako stiahnuť globálnu udalosť, ako je samit WP..

Vieš, čo je na tom také skvelé? Ak to dokážem, môžete to urobiť tiež. Viem, že formulácia je používaná príliš často. Napriek tomu je to pravda. Využívanie svojho webu WordPress na maximum vám pomôže zvýšiť návštevnosť vašich stránok, získať viac potenciálnych zákazníkov (ktoré vedú k vyššiemu predaju) a mať väčší vplyv na svet.

Preto milujem blogy, ako je napríklad program WP Explorer, pretože k tomuto hnutiu už vo veľkej miere prispievajú. Samit WP je ďalším príspevkom, a dúfajme, že o niekoľko rokov bude zavedený nový program WP Explorer. Teraz choďte von a vytvorte web WordPress, ktorý vás posunie o krok bližšie k vašim cieľom!

Toto je vaša bezplatná vstupenka na samit WP!

K vášmu úspechu, Jan