Ako urobiť vaše stránky WordPress pohodlnejšie pre užívateľa

Keď ste v režime generovania nápadov skôr, ako sa skutočne posadíte a pracujete na novom webe, ľahko sa trochu stratíte. Koniec koncov, čelíte miliónu rôznych možností a všetky z nich vyzerajú úžasne. Je lákavé hádzať všetko a kuchynská linka sa ponorí na miesto len preto, že môžete. A hoci na vašom lokálne hostenom webe nie je nič zlé na vykonávanie testov, pravdepodobne to nie je dobrý prístup pre klientske stránky..

Ak som sa dozvedel niečo o použiteľnosti webu, znamená to, že menej je určite viac. Ak chcete na svojich stránkach udržať návštevníkov, musíte od začiatku premýšľať o zážitkoch koncových používateľov. To znamená, že späť, keď prichádzate s konceptom a základným rozložením stránky. Užívateľské prostredie je niečo, čo priamo ovplyvňuje interakciu návštevníkov s vašimi stránkami a do značnej miery určuje, či sa budú držať dostatočne dlho na to, aby mohli prevádzať. Tu je niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby ste sa počas fázy návrhu a vývoja sústredili na skúsenosti používateľov.

Premýšľajte o preferenciách svojich stránok

Aj keď nie každý klient, ktorého ste kedy dostali, bude myslieť presne tak, ako vy, pri úvahách o dizajne stránok môže byť užitočné vymaniť sa z osobných preferencií. Koniec koncov, ako sa cítite pri pohľade na web, hrá hlavnú úlohu pri prijímaní jeho obsahu. To isté platí pre ideálnych návštevníkov stránok. Niektoré všeobecné preferencie zahŕňajú:

Naskenovateľný text

Aj keď máte čo povedať, je zlý nápad preťažiť návštevníkov tónom textu. Aspoň nie husté bloky. Text musí byť naskenovateľný, čo presne znie: krátke odseky, veľa podpoložiek a zoznamov a použitie obrázkov na každej stránke. Tým sa rozbijú bloky textu, ktoré by inak mohli spôsobiť, že sa návštevníci zasklenia.

Biely vesmír

Raz som to povedal a znova to poviem: menej je viac. Vytvorenie užívateľsky prívetivej stránky znamená premýšľať o jej celkovom dizajne a to vrátane miesta, kde sa rozhodnete nie umiestniť položky. Zdravé množstvo bieleho priestoru okolo textu a obrázkov poskytuje návštevníkom určitú oddychovú miestnosť. Taktiež im to umožňuje lepšie spracovať to, na čo sa pozerajú a robí obsah „prehľadateľnejším“.

Výber písma

mapu-fonts-wordpress

Toto si ponechám jednoznačné a jednoduché: nepoužívajte písma, ktoré sú ťažko čitateľné. Preskočiť kučeravé narážky a skript. Držte sa jednoduchých písiem, ktoré sú všeobecne uznávané vo všetkých typoch prehliadačov. A ak sa chcete vylepšiť a mať istotu, že vaši návštevníci budú mať čo najlepší zážitok, integrujte do svojich stránok službu Písma Google. To sa dá ľahko dosiahnuť prostredníctvom internetu WP Google Fonts zapojiť.

Identifikovateľné (a pracovné) odkazy

Jednoducho: uistite sa, že odkazy v tele vašich príspevkov a inde sú ľahko rozpoznateľné. Mali by byť podčiarknuté aspoň inou farbou, ako je text tela. Rovnako skontrolujte, či fungujú všetky odkazy. Jednou z najviac frustrujúcich vecí, ktorú môže návštevník na vašom webe zažiť, je nefunkčný odkaz, takže sa to nesmie stať! Kontrola prerušeného odkazu plugin tomu môže zabrániť a zaistiť, že keď naň používateľ klikne, dostane sa na určené miesto určenia.

Výskum v priemysle

Ďalším aspektom užívateľskej prívetivosti, ktorému musíte venovať pozornosť, je význam odvetvia. To má všetko spoločné s dizajnom ako predchádzajúce atribúty, ale pri očakávaní je to oveľa ťažšie ako čokoľvek iné. Očakávania návštevníkov sa líšia v závislosti od odvetvia a musíte si byť vedomí týchto vecí od začiatku.

Povedzme napríklad, že vytvárate stránky pre realitné kancelárie. Potenciálny návštevník stránok realitných kancelárií by očakával, že téma stránky bude vyzerať určitým spôsobom a že bude obsahovať určité funkcie, ako je pripojenie MLS, virtuálne prehliadky atď. Aj keď z hľadiska estetického dizajnu nemusíte zostať „vnútri“, je nevyhnutné, aby ste na webe zahrnuli príslušné funkcie súvisiace s konkrétnym odvetvím. V opačnom prípade by ste mali prinútiť návštevníkov v najlepšom prípade zmiasť a prinajmenšom ich odcudziť.

Pomyslite na navigáciu

Užívateľsky prívetivý web WordPress sa ľahko nájde a použije navigácia. Preto by ste sa nemali pokúšať byť príliš kreatívni s tým, ako manipulujete s ponukami. Rozbaľovacie zoznamy, ktoré rozbaľujú rozbaľovacie zoznamy, z vás neurobia žiadnych priateľov. Ponuky, ktoré sú niekde zastrčené, znemožnia vašim návštevníkom zbytočne ťažký prístup k vášmu obsahu. Toto nie je niečo, čo chcete urobiť. Namiesto toho umiestnite navigačné ponuky na popredné miesto – zvyčajne pozdĺž hornej časti stránky alebo na ľavú stranu.

Mali by ste sa tiež uistiť, že vaše stránky majú ľahko prístupný vyhľadávací panel. Opäť vám to neťaží, aby vaši návštevníci našli obsah, ktorý hľadajú.

google-sitemap

Nakoniec skontrolujte, či má váš web súbor Sitemap. Aj keď to nevyhnutne neovplyvní dojem používateľa, uľahčí to čítanie stránok vyhľadávacími nástrojmi, čo jej pomôže vyššie umiestnenie a následne zvýši návštevnosť. Google Sitemap doplnok je dobrá voľba, pretože je veľmi jednoduché vytvoriť mapu stránok pre Nástroje správcu webu Google.

Zvážte použité zariadenia

Kľúčovou súčasťou užívateľskej prívetivosti je uznanie skutočnosti, že ľudia budú mať prístup na vaše stránky z rôznych zariadení. Výberom responzívnej témy vyriešite tento problém jedným pádom. Týmto spôsobom si budete mať istotu, že web bude vyzerať tak, ako ste zamýšľali na smartfónoch, tabletoch a stolových počítačoch. Navigačné prvky budú vždy nad záhybom pre ľahký prístup a tlačidlá budú mať primeranú veľkosť pre zariadenie, na ktorom sa zobrazujú. Obrázky sa upravia tak, aby sa zmestili na obrazovku. Schopnosť reagovať je spôsob, ako zabezpečiť, aby bol váš web čo najprijateľnejší pre používateľov.

Optimalizácia pre rýchlosť

tinypngRýchlosť načítania stránok z vášho webu má vplyv aj na celkovú používateľskú prívetivosť. Napríklad, ak sa stránka pomaly načítava, ale návštevník už presne vie, na čo by mal kliknúť, aby sa dostal tam, kam musí ísť, tento návštevník by sa medzičasom veľmi frustroval. Preto používajte zdravý rozum. Vyhnite sa veľkým obrázkom a / alebo ich komprimujte pomocou nástroja, ako je napr TinyPNG a smush. Tieto nástroje značne znížia veľkosť obrazových súborov.

Ak chcete znížiť čas načítania na celom webe, môžete použiť plugin pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, napríklad Celková medzipamäť W3 na urýchlenie vecí.


Mnohé z vyššie uvedených tipov sú štandardné osvedčené postupy pre web, ktoré by ste mali používať bez ohľadu na platformu, na ktorej staváte web. Systém WordPress CMS však uľahčuje vytvorenie užívateľsky príjemnejšej stránky vďaka niektorým jej vlastným vlastnostiam a schopnosti rozširovať svoje funkcie prostredníctvom doplnkov. A keď budete môcť ponúknuť používateľsky prívetivý zážitok, určite vás budú opakovať zákazníci a odporúčania.

Aké atribúty spájate s webmi, ktoré považujete za užívateľsky príjemné? Čo je podľa teba nevyhnutnosťou? Ak si myslíte, že mi niečo uniklo alebo jednoducho chcete ponúknuť svoje dva centy, neváhajte tak urobiť v komentároch. Vždy sa snažíme počuť, čo musíte povedať!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me