Ako vyčistiť medzipamäť WordPress ako profík

Ako vyčistiť medzipamäť WordPress ako profík

Myslím, že budete súhlasiť, keď poviem, že zmienka o vyrovnávacej pamäti nevyvoláva to najlepšie z pocitov, pokiaľ, samozrejme, nie ste jedným z tých technicky dôvtipných super detí. Nie, stále nevyvoláva najlepšie pocity.

Pojem vyrovnávacej pamäte je však tak ľahko pochopiteľný, nepotrebujete titul v ničom. Navyše sa ukázalo, že vymazanie vyrovnávacej pamäte na vašom webe WordPress je super duplicitné, môžete to urobiť skôr, ako ďalší chlap pripraví šálku kávy.

V dnešnom príspevku vám presne ukážeme, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress ako profesionál. Na konci príspevku bude vyrovnávacia pamäť WordPress jednou z vecí, o ktorú sa už nemusíte obávať. V časti s komentármi ste vítaní a podeľte sa o svoje skúsenosti.

Najprv si dajte pódium.

Čo je Cache?

Vo všeobecnosti, z hľadiska výpočtov, ukladanie do vyrovnávacej pamäte jednoducho ukladá údaje do dočasnej pamäte, na rozdiel od hlavnej pamäte. Vyrovnávacia pamäť (výrazná hotovosť) je technológia, prostredníctvom ktorej kus hardvéru alebo softvéru ukladá dočasné údaje, ktoré sa rýchlejšie načítajú, keď ich budete potrebovať druhýkrát..

Predstavte si to ako presunutie diaľkového ovládača z mediálnej skrinky na miesto, kde sedíte. Nabudúce budete musieť zmeniť televízny kanál, môžete to urobiť rýchlejšie, pretože nemusíte znova chodiť do mediálnej skrinky..

Ak televíziu nepozeráte, tu je ďalší príklad. Ak webová stránka ukladá obsah prehliadača do vyrovnávacej pamäte, znamená to, že webová stránka ukladá dočasné údaje do prehliadača. Týmito údajmi môžu byť čokoľvek – obrázky, súbory JavaScriptu atď. – veci, ktoré sa obvykle dlhodobo nemenia.

Pri najbližšej návšteve uvedeného webu sa obsah v pamäti cache načíta skôr z vášho prehliadača než z pôvodného webového servera. To znamená, že údaje sa neodosielajú druhýkrát, pretože už existujú vo vašom prehliadači / počítači. Konečným výsledkom je rýchlejší zážitok, uložená šírka pásma a znížené zaťaženie servera.

Typy medzipamäte WordPress

Pokiaľ ide o zrýchlenie webových stránok WordPress, je potrebné pamätať na štyri typy vyrovnávacej pamäte. Poďme si ich stručne preštudovať:

Vyrovnávacia pamäť prehliadača

V snahe poskytnúť používateľom lepšie pohodlie pri prehliadaní sú moderné prehliadače vybavené možnosťou ukladania do vyrovnávacej pamäte. Či už používate prehliadač Chrome, Mozilla Firefox, Edge alebo Safari, váš prehliadač automaticky ukladá do vyrovnávacej pamäte obsah z navštívených webových stránok.

Týmto spôsobom získate rýchlejšie načítanie, keď následne navštívite webovú stránku v pamäti. Vaša stránka WordPress môže využívať vyrovnávaciu pamäť prehliadača, aby všetkým používateľom poskytla rýchlejší zážitok. Môžete ustanoviť pravidlá ukladania do vyrovnávacej pamäte pre svoj obsah a zabezpečiť, aby váš server prijímal dotazy iba na nový obsah.

Takto vaše stránky WordPress nemusia požadovať obsah, ako sú obrázky bannerov, logo, súbory JavaScript, šablóny so štýlmi atď., Pretože údaje sú už uložené v počítači. Pokiaľ samozrejme neaktualizujete svoje webové stránky a nevymažete vyrovnávaciu pamäť prehľadávača, v nasledujúcich sekciách sa budeme venovať niečomu, o čom sa budeme zaoberať.

Plugin Cache

Potom máme vyrovnávaciu pamäť doplnku, ktorá predstavuje všetky dočasné údaje, ktoré ukladá doplnok vyrovnávacej pamäte. V závislosti od vašich preferencií môže medzipamäť doplnku obsahovať okrem iného súbory HTML, kompilovaný kód PHP, dotazy MySQL a webové objekty..

Existuje veľa doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť, ale tie dva najobľúbenejšie sú Celková medzipamäť W3 a Super vyrovnávacia pamäť WP. Oba pluginy sú vynikajúce pri ukladaní webových stránok do Wordu do vyrovnávacej pamäte a môžu výrazne skrátiť čas potrebný na načítanie vašich stránok. Ktorý doplnok z vyrovnávacej pamäte používate na svojom webe WordPress? Dajte nám vedieť v komentároch ��

Ak si spomínate, vážne sme povedali, že WordPress vytvára webové stránky z PHP a údaje z vašej databázy MySQL. Teraz namiesto opakovaného vytvárania stránok zakaždým, keď používateľ navštívi, váš doplnok pre vyrovnávaciu pamäť slúži na uloženie kópií, čím sa znižuje zaťaženie vášho servera, čo vedie k lepšiemu výkonu. Vyrovnávacia pamäť tiež obmedzuje prenos súborov sem a tam.

Cache servera

Väčšina poskytovateľov hostingu ponúka funkcie ukladania do pamäte cache na urýchlenie vašich stránok WordPress. Toto je obzvlášť normou pre väčšinu spravovaných hostiteľov WordPress, ako sú WPEngine, zotrvačník a PAGEL okrem iného. Predchádzajúce odkazy presmerovávajú na podporné stránky, ktoré ukazujú, ako vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť pre každého hostiteľa.

Je to všetko o zvýšení rýchlosti vašich webových stránok WordPress, tejto firmy zameranej na ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Každý hostiteľ používa iný typ architektúry ukladania do pamäte cache v závislosti od ich nastavenia, všetko sa však scvrkáva na jednu vec – zvýšenie výkonu. Najlepšie je konzultovať svojho hostiteľa v prípade, že máte problém s vyrovnávacou pamäťou servera.

Niektoré hostingové spoločnosti vytvárajú lokálnu vyrovnávaciu pamäť a iné používajú pokročilé techniky, ako sú reverzné proxy servery. Znamená to len umiestnenie viacerých serverov „do prednej časti“ hlavného servera. Prvé žiadosti sa budú odosielať na hlavný server, ale nasledujúce požiadavky sú poskytované servermi vyrovnávacej pamäte.

3rd Party Cache

Do pekla je medzipamäť tretej strany? Dobrá otázka. Ak používate webovú aplikáciu, napríklad CloudFlare, StackPath alebo Sucuri, uvedomte si, že jednou z prvých vecí, ktoré robia pre zlepšenie výkonu vášho webu WordPress, je vytvorenie vyrovnávacej pamäte.

V skutočnosti som videl webovú stránku používajúcu 3rd vyrovnávaciu pamäť na párty na vytvorenie ilúzie, že sú online, zatiaľ čo ich webové stránky boli úplne mimo prevádzky. Návštevníci domény boli presmerovaní do vyrovnávacej pamäte, čo je omnoho lepšie ako nič. Chýba iba dynamický obsah, napríklad sťahovanie médií. Tam boli všetky statické stránky.

Kde sme vo všetkom?

V tomto okamihu si už nemyslíte, že cache je mimozemské monštrum, ktorého by ste sa mali báť. Vedomosti sú síce. Vidieť ukladanie do vyrovnávacej pamäte je však skvelé pre vaše stránky WordPress, prečo by ste chceli na prvom mieste vymazať vyrovnávaciu pamäť?

Prečo vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress?

Po prvé, ak na svojom webe WordPress vykonáte zmeny, ale aktualizácie sa po zásahu nezobrazia Obnoviť, možno budete musieť vyčistiť vyrovnávaciu pamäť WordPress. A tým myslíme akýkoľvek alebo všetky štyri typy vyrovnávacej pamäte, ktoré sme načrtli pred chvíľou.

Po druhé, zmena nastavení vo vnútri správcu môže narušiť vzhľad vašich stránok. V tomto okamihu nie je vymazanie vyrovnávacej pamäte po vykonaní potrebných zmien ničím netušiacim. V opačnom prípade by ste vy a vaši návštevníci mohli naďalej vidieť zlomený dizajn.

Po tretie, stránky sa môžu na serveri počas procesu ukladania do vyrovnávacej pamäte upravovať. Inokedy bude nesprávne nakonfigurovaná vyrovnávacia pamäť slúžiť používateľom na zastaraný obsah, čo je smutné. Vymazanie vyrovnávacej pamäte WordPress je občas vašou úspornou milosťou.

Ako vyčistiť medzipamäť WordPress za sekundu

Najlepšia časť tejto príručky, vymazanie vyrovnávacej pamäte WordPress, je rovnako jednoduché ako A, B, C. V extrémnych situáciách by ste mali chcieť kontaktovať svojho hostiteľa, ak si myslíte, že problém spočíva v vyrovnávacej pamäti servera. Vo väčšine prípadov sú však tri scenáre, ktoré sme spomenuli pred niekoľkými sekundami, dôsledkom vyrovnávacej pamäte prehliadača alebo doplnkov vyrovnávacej pamäte.

Začnime najjednoduchším postupom na vyčistenie.

Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Vymazanie vyrovnávacej pamäte prehliadača je veľmi jednoduché, pravdepodobne ste to už mnohokrát urobili. Vaša skúsenosť sa líši v závislosti od prehliadača, ktorý máte, ale pokrývame iba tri hlavné prehliadače. V komentároch �� môžete kedykoľvek zdieľať spôsob vymazania vyrovnávacej pamäte v prehliadači

Google Chrome

Môj osobný obľúbený prehliadač Chrome je nepochybne rýchly vďaka ľahkému dizajnu a skvelému ukladaniu do vyrovnávacej pamäte. Vďaka jednoduchému dizajnu bude vymazanie vyrovnávacej pamäte WordPress hračkou. Stačí kliknúť na ikonu ponuky a prejsť na Viac nástrojov –> Vymazať údaje prehliadania… ako je uvedené nižšie:

Ako čistiť prehliadač Chrome WordPress

Ak tak urobíte, dostanete sa na kontextové okno, kde si môžete vybrať, čo musíte vymazať. Tu môžete odstrániť všetko od histórie prehliadača po súbory cookie a ďalšie od začiatku času. Máme však záujem o vyrovnávaciu pamäť, takže začiarknite políčko „Obrázky a súbory vo vyrovnávacej pamäti“. Potom kliknite na tlačidlo „Vymazať údaje prehliadania“:

Ako čistiť WordPress cache chrome časť dva

A ste hotoví!

Mozilla Firefox

Podobne je vymazanie vyrovnávacej pamäte vo Firefoxe záležitosťou štvrtých porovnávačov. Stačí kliknúť na ikonu ponuky a potom na kartu História, ako je to zobrazené nižšie:

Ako vyčistiť cache WordPress

Kliknutím na kartu História sa zobrazí ďalší panel, ako je to znázornené nižšie. Na tomto paneli kliknite na položku ponuky „Vymazať nedávnu históriu“:

Ako vyčistiť WordPress cache firefox časť 2

Zobrazí sa kontextové okno, kde si môžete vybrať, čo chcete z prehliadača vymazať. Vyberte časový rozsah na vymazanie (zvyčajne to nastavím na všetko). Začiarknite políčko „Vyrovnávacia pamäť“ a nakoniec tlačidlo „Vymazať teraz“, ako je to znázornené nižšie:

Ako vyčistiť WordPress cache firefox časť 3

Microsoft Edge

Edge, predtým známy ako Internet Explorer, je pokusom spoločnosti Microsoft získať späť trh, na ktorom kedysi dominovali. Edge predstavuje významné zlepšenie toho, čo väčšina ľudí pozná ako matka všetkých webových prehliadačov. Aj keď vždy volím prehliadač Chrome, Edge nie je úplne mimo. Ako vyčistiť vyrovnávaciu pamäť?

Kliknite na ikonu ponuky a vyberte položku Nastavenie:

ako vyčistiť okraj vyrovnávacej pamäte WordPress

Otvorí sa nový panel so všetkými nastaveniami prehľadávača. Posuňte zobrazenie nadol na Vymazať údaje prehliadania a kliknite na tlačidlo „Vybrať čo vymazať“:

Ako vyčistiť WordPress medzipamäte okraj 2

Táto akcia vedie k tretiemu panelu, ktorý zobrazuje všetky veci, ktoré z Edge vymažete. Vyberte možnosť Údaje a súbory vo vyrovnávacej pamäti a stlačte tlačidlo Vymazať:

Ako vyčistiť okraje vyrovnávacej pamäte WordPress, časť 3

Môžete si dokonca zvoliť automatické vymazanie vyrovnávacej pamäte pri každom zatvorení Edge, čo v ostatných prehľadávačoch nenájdete.

Po vymazaní vyrovnávacej pamäte prehliadača znova načítajte svoju stránku WordPress. Vyriešili ste problém súvisiaci s vyrovnávacou pamäťou po vymazaní vyrovnávacej pamäte prehliadača? Ak problém pretrváva, ďalším najpravdepodobnejším vinníkom je plugin pre vyrovnávaciu pamäť.

Ako vymazať medzipamäť

Postup vymazania vyrovnávacej pamäte WordPress tu závisí od používaného doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Vymazanie vyrovnávacej pamäte WordPress pomocou doplnku je rovnako jednoduché ako kliknutie na tlačidlo. Poďme na to.

Celková medzipamäť W3

W3 Total Cache je jedným z najpopulárnejších doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť WordPress. S viac ako 1 miliónom aktívnych inštalácií, medzi ktoré patria okrem iného programy AT&T a MakeUseOf, je tento doplnok do vyrovnávacej pamäte niečo iné. Je dodávaný s veľkou sadou funkcií, ktoré sľubujú lepší výkon a konverzie.

Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress vo vyrovnávacej pamäti W3, jednoducho prejdite na Výkon> Informačný panel vo vašom správcovi WordPress. Na informačnom paneli W3 Total Cache kliknite na tlačidlo „vyprázdniť všetky vyrovnávacie pamäte“, ako je to znázornené nižšie:

Ako vyčistiť medzipamäť WordPress w3

Super vyrovnávacia pamäť WP

Priniesol vám Automattic, tí istí chlapci, ktorí nám okrem iného dali mnoho ďalších úžasných produktov, ako sú Jetpack, Akismet a WooCommerce, WP Super Cache je pozoruhodný nástroj na optimalizáciu výkonu WordPress..

Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress vo WP Super Cache, jednoducho prejdite na nastavenie v ponuke správcu WordPress. Ďalej kliknite na Super vyrovnávacia pamäť WP a potom na tlačidlo „Odstrániť vyrovnávaciu pamäť“, ako je to znázornené na obrázku nižšie:

Ako vyčistiť WordPress cache wp super cache

Ako vyčistiť server & 3rd Party Cache

Vyrovnávacia pamäť motora WP

Ak používate 3rd webová aplikácia pre párty alebo hostiteľ, ktorý podporuje ukladanie do vyrovnávacej pamäte, to môže byť trochu iný proces. Napríklad WP Engine má vlastný panel hostenia zabudovaný do dashboardu WordPress. Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť na ňu, aby ste sa dostali k možnostiam vymazania vyrovnávacej pamäte alebo obnovenia povolení súborov. Tu nájdete niekoľko užitočných odkazov na zdroje, ktoré vám ukážu, ako presne vyčistiť vyrovnávaciu pamäť WordPress v niekoľkých bežných scenároch:

  • Vymažte vyrovnávaciu pamäť stránok WordPress – náš vlastný príspevok, ktorý okrem iného ukazuje, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť vo WPEngine, SiteGround, GoDaddy a Media Temple.
  • Ako očistiť vyrovnávaciu pamäť CloudFlare – CloudFlare Support

Zabalenie

A tu to máte – všetky najlepšie spôsoby, ako vyčistiť vyrovnávaciu pamäť WordPress rovnako ľahko a v rekordnom čase. Ako vymažete vyrovnávaciu pamäť na svojom webe WordPress? Ak máte otázku alebo návrh týkajúci sa vyrovnávacej pamäte WordPress, neváhajte osloviť v sekcii komentárov nižšie.