Ako vylepšiť štruktúru a trvalý odkaz na vašom webe WordPress

Možno si pamätáte príspevok, ktorý som napísal o tom, ako zmeniť permalinky, bez toho, aby ste predtým narušili základnú štruktúru. No, rozhodol som sa, že je čas trochu prehodnotiť túto tému a stráviť nejaký čas podrobnejšie tým, ako môžete zlepšiť štruktúru svojich stránok WordPress vo všeobecnosti. Tu je stručné zhrnutie môjho prvého príspevku:

  • Trvalé odkazy sú adresy URL príspevkov alebo stránok na vašom webe.
  • Trvalé odkazy sú kľúčom k výkonnosti SEO vašich stránok, pretože ich používajú vyhľadávacie nástroje na vyhľadanie vašich príspevkov alebo stránok pre relevantné vyhľadávania..
  • Syntax vašich permalinks je rozhodujúca a vyžaduje starostlivé premyslenie.
  • Môžete použiť Simple 301 presmerovania na opravu presmerovaní 301 po zmene štruktúry permalinku.

V tomto príspevku preskúmam spôsoby, ako ďalej vylepšiť permalinkovú štruktúru vášho webu WordPress. Pre začiatočníkov, pokiaľ nemáte dobrý dôvod na zmenu štruktúry permalinku, mali by ste ju spravidla nechať nedotknutú. Najlepšie sa to stane, keď budú vaše stránky nové, inak by ste stratili hodnotenie svojich webových stránok. Nie dobré! Ale ak jednoducho musieť zmeňte permalinky, čítajte ďalej.

Najčastejšie Permalinkové štruktúry

Teoreticky umožňuje WordPress až desať trvalých odkazov štruktúrované značky môžete použiť na vytvorenie jedinečných trvalých odkazov, ale v skutočnosti väčšina webových stránok WordPress používa menej ako päť značiek štruktúry vrátane: Meno, Deň a Meno, Kategória a Názov a Mesiac a Meno.

Štruktúra a trvalý odkaz na web WordPress

Názov príspevku

Názov príspevku (/% postname% /) je pravdepodobne najobľúbenejšou značkou štruktúry, ktorá sa dnes používa, pretože poskytuje krátke a pekné adresy URL, ktoré sa ľahko zapamätajú. Mnoho blogov používa túto značku štruktúry z tohto jednoduchého dôvodu. Názov príspevku navyše nešpecifikuje dátum zverejnenia, takže je ideálny na vytváranie „nadčasového“ obsahu, ktorý zostane relevantný po dlhú dobu.

Vzhľadom na popularitu Post Name, väčšina ľudí nesprávne predpokladá, že je to najlepšia značka štruktúry pre SEO, ale pravdou je, že neexistujú žiadne dôveryhodné fakty na podporu týchto tvrdení. Názov príspevku sa zdá byť osobnou preferenciou mnohých majiteľov webových stránok WordPress.

Deň a meno

Na blogoch, kde sa vyžaduje vysoká špecifickosť, pokiaľ ide o čas uverejnenia, sa zvyčajne používa rozšírenie druhov pre menovku Post Name, Day and Name (/% year% /% monthnum% /% day% /% postname% /). Táto permalinková štruktúra zahŕňa deň, mesiac a rok, kedy bola časť obsahu uverejnená. Deň a meno sa väčšinou používajú na spravodajských webových stránkach, ktoré publikujú niekoľko článkov denne.

Kategória a názov

Kategória a meno (/% kategória% /% postname% /) používateľom uľahčuje prehľadávanie obsahu na webovej stránke na základe kategórií. Umožňuje tiež vložiť do vašich adries URL najviac kľúčových slov. Ak si vyberiete túto štruktúru, nechajte svoju kategóriu slugovať krátku a výraznú. Pri správnom použití môže kategória a názov urobiť zázraky pre váš SEO.

Ako už bolo povedané, existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali premýšľať pred použitím tejto štruktúry dvakrát. Po prvé, v budúcnosti nebudete môcť presunúť príspevok do inej kategórie, pretože na tento príspevok môžu odkazovať niektoré iné webové stránky. Po druhé, kľúčové slová použité vo vašom príspevku obsahujú vo vyhľadávačoch menšiu váhu, pretože sú posunuté na koniec adresy URL. Čím ďalej od názvu domény najvyššej úrovne, tým menšiu váhu majú.

Mesiac a meno

Month and Name (/% year% /% monthnum% /% postname% /) je ďalšia široko používaná permalinková štruktúra, ktorá je z hľadiska SEO veľmi podobná Day and Name. V zásade majú podobné výhody a úskalia. Podobne ako v prípade Deň a Meno, Mesiac a Meno zobrazuje v adrese URL meno a dátum príspevku (tentoraz mesiac), ale vygenerované adresy URL sú kratšie ako deň a meno o dva znaky..

Vlastná štruktúra

Vlastné permalinky vám umožňujú prispôsobiť štruktúru permalinku, ako uznáte za vhodné pre svoj blog. Najbežnejšie vlastné štruktúry sú /% postname% /% post_id% / a /% postname% /.

Používatelia programu WordPress sa do značnej miery delia o vlastné permalinky. Na jednej strane, niektorí ľudia prisahajú, že vlastná permalinková štruktúra je pre SEO najlepšia, ak sa správne používa. Medzitým iní tvrdia, že z hľadiska SEO neexistuje výrazný rozdiel. Najlepší spôsob, ako to zistiť, je vyskúšať si to sami, najlepšie na novom blogu. Experiment vyhrá deň!

Aká štruktúra by ste teda mali prijať??

S výnimkou predvolenej štruktúry sú všetky permalinkové štruktúry WordPress priateľské k SEO a poskytujú viac či menej podobné výsledky SEO. V zásade ide o osobné preferencie a účel alebo typ blogu, ktorý prevádzkujete. Záverom je, že nech si zvolíte akúkoľvek štruktúru permalinku, uistite sa, že je čitateľná ľuďmi a vaše hlavné kľúčové slová sú čo najbližšie k doméne najvyššej úrovne..

Malé vyladenia môžu zmeniť

Permalink Tweaks

Zaznamenali sme teda, že iba zmena štruktúry permalinku neprináša žiadne významné výsledky, ak je váš hlavný cieľ SEO. Niekoľko ďalších vylepšení však môže zlepšiť pripravenosť vyhľadávacieho nástroja na vašej stránke a zabezpečiť budúcu viditeľnosť vo výsledkoch vyhľadávania. Ako už bolo uvedené, všetky permalinkové štruktúry WordPress sú z hľadiska SEO celkom dobré. Môžete použiť celý rad premenných s akoukoľvek štruktúrou, ktorú vyberiete. A pre vlastné permalinky, môžete si vziať o stupeň vyššie pomocou vlastných hodnôt.

Čo sú vlastné hodnoty, možno vás zaujíma? Ak potrebujete významné výsledky SEO týkajúce sa štruktúry permalinku, možno budete chcieť použiť pokročilú štruktúru adresy URL, ktorá vám umožní pridať vlastné hodnoty do permalinks prostredníctvom vlastných príspevkov a polí. Vyžaduje si to však určité úpravy vnútorných funkcií programu WordPress, čo v konečnom dôsledku znamená míňanie peňazí na najatie vývojára alebo obnova kódovacích schopností..

výkon 

Ak vlastníte blog, ktorý má veľkú návštevnosť, napríklad webovú stránku elektronického obchodu alebo nejaký druh online obchodu, je výkonnosť webovej stránky rozhodujúca, pretože ovplyvňuje celkovú skúsenosť používateľov. Výkon je v podstate rýchlosť vášho webu alebo rýchlosť načítania stránky. Nízka rýchlosť načítania stránky môže ovplyvniť mieru konverzie a nakoniec aj predaj.

Takže späť k veci; Aj keď štruktúra odkazov má malý alebo žiadny vplyv na výkonnosť malých webových stránok, môže mať vplyv na rýchlosť načítania stránky pre väčšie webové stránky s veľkými databázami. Toto je ešte väčší problém, keď používatelia hľadajú na vašom webe konkrétny obsah.

Keď používateľ vydá vyhľadávací dopyt na webe WordPress, PHP neprehľadáva celú databázu; namiesto toho prehľadáva tabuľky, ktoré majú rovnaké pečiatky s dátumom (rok, mesiac a deň). To isté platí pre odkazy obsahujúce kategóriu a archív. Z tohto dôvodu by vaša permalinková štruktúra mala v ideálnom prípade obsahovať dátumovú pečiatku, napríklad /% rok% /% mesiacnum% /% postname% /.

Pre štruktúry obsahujúce iba textové polia, WordPress prehľadáva celú databázu, pretože „robí viac práce“ a snaží sa rozlíšiť stránky a príspevky, pretože neexistujú žiadne premenné. Z tohto dôvodu bude ovplyvnená rýchlosť načítania stránky. Preto by ste sa vo svojej permalinkovej štruktúre mali vyhnúť použitiu kategórie pred menom.

Všimnite si, že existuje mnoho ďalších faktorov, ktoré môžu ovplyvniť výkonnosť vašej webovej stránky WordPress, a mali by ste ich tiež optimalizovať. Okrem toho sú na webových stránkach WordPress s relatívne veľkým obsahom výraznejšie rozdiely vo výkone týkajúce sa permalinkovej štruktúry, takže pri vytváraní nových stránok majte na pamäti,!


Akákoľvek z permalinkových štruktúr, ktoré poskytuje WordPress, okrem predvolených, bude stačiť pre bežné alebo osobné blogy. Faktory konštantné, všetky štruktúry poskytujú rovnaké výsledky a napriek niekoľkým tvrdeniam neexistuje dôkaz, že jedna konkrétna štruktúra je pre relatívne malé webové stránky lepšia ako druhá..

Ak potrebujete pokročilejšiu vlastnú štruktúru permalinku, možno budete musieť vylepšiť niektoré vnútorné funkcie tak, aby ste vo svojich adresách URL mohli používať vlastné hodnoty, čo môže viesť k mierne vylepšenému SEO. A v prípade zaneprázdnených webových stránok WordPress so značným obsahom môže štruktúra adresy URL s pečiatkou dátumu mierne zvýšiť rýchlosť načítania stránky pri vyhľadávaní v obsahu..

Aká permalinková štruktúra používate pre svoju webovú stránku? Zistili ste, že jeden je efektívnejší ako ktorýkoľvek iný? Ako ovplyvnila vaša permalinková štruktúra váš SEO alebo výkon? Rád by som počul vaše myšlienky na túto tému v komentároch nižšie!