Ako vytvoriť a pridať WordPress Favicon alebo ikonu webu

Čo je to favicon? A ako pridať favicon do WordPress

Favicon, ktorý je skratkou „obľúbenej ikony“, sa tiež môže nazývať ikona stránky. Ak sa teraz pozriete na stránku svojho prehliadača, bude sa viac ako pravdepodobne zobrazovať niekoľko faviconov. Pravdepodobne ste si však nikdy nevšimli favicon, uvedomte si, čo sú alebo čo robia. Čo je to favicon a prečo to potrebuje vaša webová stránka WordPress?

V tomto článku vám vysvetlíme, čo presne je favicon a ako môže byť prínosom pre vaše podnikanie alebo blog. Potom sa pozrieme na to, ako ich môžete rýchlo a ľahko pridať do svojho blogu WordPress.

Čo je ikona Favicon / stránok?

Ukázka ukážky Favicon

Favicon je ikona, ktorá sa zobrazuje na karte prehliadača vedľa názvu stránky na webe. Favicon možno tiež zobraziť vedľa názvu webovej stránky v zozname záložkových serverov, ako aj ako ikony aplikácií a vo WordPress sa tieto ikony môžu označovať aj ako „ikona webových stránok“.

Favicons zvyčajne spravia obrázok loga stránky, ktoré predstavujú. Môže to však byť aj obrázok, ktorý je prepojený so značkou alebo štýlom stránky, ak je to vhodnejšie. Po výbere favicon by sa nemalo meniť, pokiaľ vaša firma neprechádza značkou. Takto sa diváci vašich webových stránok oboznámia s vašim faviconom a rozpoznajú ho v zostave kariet prehliadača.

Dôležitosť použitia favicon

Dôležitosť použitia favicon

Favicon je o vizuálnom marketingu a pripojení k návštevníkom vašich stránok. Pridanie favicon umožní publiku podvedome a okamžite identifikovať vašu webovú stránku WordPress v mori aplikácií alebo webových stránok.

Táto znalosť vášho favicon pomôže publiku nájsť vás rýchlo a ľahko. Upozorní tiež používateľov na existenciu vašich stránok, čo povedie k zvýšeniu návštevnosti a návratu počtu návštevníkov. Nakoniec vám favicon pomôže vašej stránke vyniknúť pred konkurenciou a vytvoriť ju ako seriózny zdroj.

Ako vidíte, výhody používania favicon sú obrovské. Teraz teda zistíme, ako môžete vytvoriť favicon a pridať ho na svoju webovú stránku WordPress…

Vytvorenie favicon

Prvým krokom v procese favicon je vytvorenie vhodného obrazu. Ako už bolo spomenuté, favicon by mal byť v ideálnom prípade rovnaký ako logo vášho webu, takže ho návštevníci môžu okamžite rozpoznať.

Avšak niekedy s komplikovanými logami to môže mať za následok nejasný alebo mätúci favicon. V takom prípade budete musieť logo zjednodušiť alebo použiť iný obrázok. Uistite sa, že ste vybrali niečo, čo predstavuje vaše podnikanie a ktoré zjavne odráža vašu značku.

Navrhovanie alebo úprava obrazu Favicon

Na WordPress Codex, favicon obrázky musia mať štvorcový tvar a musia mať rozmer najmenej 512 x 512 pixelov. Aj keď je možné obrázky orezať v programe WordPress, odporúčame vám, aby ste svoj obrázok vopred upravili pomocou softvéru na úpravu.

Ak chcete navrhnúť nový obrázok od nuly alebo ak vaše logo potrebuje nejaké vážne úpravy, potom je najlepšie použiť profesionálny editačný program. photoshop alebo GIMP sú skvelé možnosti.

Používanie Canva

Tvorca ikon Canva

Avšak pre tých, ktorí majú menšie skúsenosti s dizajnom, je jednoduchšie riešenie Canva. Táto bezplatná webová stránka s nástrojom pre grafický dizajn vám umožní ľahko upravovať obrázok a urobiť ho pripraveným na favicon. Zmeňte veľkosť svojho loga alebo zmeňte farbu alebo priehľadnosť, aby ste vytvorili favicon image, ktorý bude fungovať pre vaše stránky.

Keď budete spokojní s obrázkom, ktorý budete používať ako svoj favicon, musíte ho uložiť vo formáte gif, png alebo jpeg. Teraz ste pripravení nahrať svoj favicon na svoju webovú stránku WordPress…

Ako pridať Favicon na vaše stránky / blog WordPress?

Pridanie ikony lokality bývalo najlepšie pre vývojárov webu a pre tých, ktorí majú dôkladné znalosti kódovania. Avšak našťastie, po vydaní WordPress 4.3, pridanie favicon sa stalo veľmi ľahké a jednoduché.

Odkaz na prispôsobiteľné aplikácie WordPress

Otvorte informačný panel WordPress av ponuke vyberte Vzhľad> Prispôsobiť. Tým sa otvorí živý prispôsobiteľ WordPress s ukážkou domovskej stránky vášho webu.

vybrať Identita stránok. Tu uvidíte zobrazený názov stránky a ikonu lokality.

Identita stránok WordPress

pod Ikona stránky môžete pridať, zmeniť alebo odstrániť svoj favicon. Kliknite na Vyberte Obrázok.

Vyberte Obrázok ikony stránky WordPress

Na vašej obrazovke sa teraz zobrazí vaša mediálna knižnica WordPress. Vyberte ikonu Nahrať súbory kliknite na kartu a potom ju vložte do poľa, alebo ju vyberte z počítača.

V knižnici médií skontrolujte, či je váš obrázok označený a potom kliknite na vybrať v pravom dolnom rohu. Program WordPress sa vás teraz opýta, či chcete orezať svoj obrázok. Ak ste už svoj obrázok upravili v editovacom programe, vyberte položku Preskočiť orezanie. V opačnom prípade orežte.

Ukážka ikony stránok prispôsobovača

V prispôsobiteľnom zozname pod Ikona stránky, uvidíte nahraný obrázok. vybrať Uložiť a zverejniť v hornej časti nástroja na prispôsobenie a potom stránku obnovte. Teraz by ste mali mať možnosť zobraziť svoj favicon na karte prehliadača webovej stránky.

Zobrazenie adresy URL favicon

Ak by ste v určitom okamihu chceli zmeniť svoj favicon, pod Ikona stránky jednoducho vyberte Zmeniť obrázok. Ako sme však už uviedli, neodporúčame vám to, pokiaľ prestúpite. Ak neustále meníte svoj favicon, vaše publikum nebude schopné zistiť, ktorý obrázok predstavuje váš web, keď si prezerajú svoje karty prehliadača alebo aplikácie.

Ďalšie spôsoby pridania favicon na vaše webové stránky WordPress

Existuje samozrejme mnoho ďalších spôsobov, ako pridať favicon na vaše webové stránky WordPress. Pozrime sa na niekoľko rôznych možností …

Favicon od RealFaviconGenerator

Banner RealFaviconGenerator

Mnoho ľudí uprednostňuje použitie doplnkov na zvýšenie funkčnosti svojich stránok namiesto toho, aby sa spoliehalo na tému. Favicon od RealFaviconGenerator je doplnok WordPress, ktorý je skvelou voľbou, ak hľadáte na svoj web pridať favicon..

Nainštalujte doplnok na svoju webovú stránku WordPress a potom jednoducho ukážte a kliknutím nahrajte obrázok a pridajte ho ako favicon. RealFaviconGenerator potom vygeneruje všetky ikony, ktoré potrebujete pre rôzne prehliadače a zariadenia. Toto je jednoduchý doplnok a môžete si ho zadarmo stiahnuť a používať.

Odovzdávanie prostredníctvom stránky možností vášho motívu

Celkový počet volieb motívu

Mnohé z nových tém sa dodávajú s mnohými funkciami a funkciami, vďaka ktorým ľudia môžu rýchlo a ľahko vytvárať nové webové stránky WordPress. Niektoré z týchto tém teraz prichádzajú s možnosťou pridania favicon pre vás. Na stránke Možnosti vášho motívu skontrolujte, či je to funkcia, ktorú ponúka. Napríklad téma Total WordPress obsahuje možnosti pre váš Favicon (a jeho rôzne veľkosti) v zabudovanom paneli s témami.

Pomocou kódu

Ak uprednostňujete kódovanie svojich webových stránok, môžete nahrať svoj faviconový obrázok do koreňového adresára svojich webových stránok. Kód je potom potrebné pridať do súboru header.php. Ďalšie informácie o tomto procese, ako aj podrobnosti o veľkosti obrázka a typu súboru, do ktorého ho potrebujete uložiť, nájdete na stránke Dokumentácia podpory WordPress.

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, nahrávanie favicon na webovú stránku WordPress je veľmi jednoduchý proces. Výhody favikonu sú pôsobivé. Ide o marketingovú taktiku, ktorá vašim používateľom umožní identifikovať vašu webovú stránku jednoduchým vyhľadaním vášho obrázka. Preto je prioritou nájsť vo vašom dni voľnú pol hodinu a nastaviť si web pomocou favicon.

Už máte svoj favicon v prevádzke? Prosím, podeľte sa, ako ste sa dostali do komentárov nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me