Ako vytvoriť online portfólio pomocou

Zostavenie portfólia je dôležité pre študentov, ktorí sa uchádzajú o určité študijné programy alebo sa pripravujú na kariéru. Mnoho zamestnávateľov alebo klientov (alebo univerzít, ak ide o školský program) žiada o pracovné vzorky v rámci procesu prijímania (alebo prijatia), pretože je to spôsob, ako vidieť, čo dokážete a druh práce, ktorú robíte už som to urobil. Portfólio je najlepším spôsobom, ako prezentovať tieto vzorky a udržať ich pripravené na odiv.

V tomto článku sa zameriame na výhody portfólia a pomocou programu WordPress vytvoríme portfóliá, vďaka ktorým bude vaše hľadanie zamestnania úspešné. Začnime teda!

Prečo mať online portfólio?

Vďaka technologickým pokrokom a takmer každému, kto používa internet, čoraz viac študentov vedie elektronické kópie svojich portfólií online a dokonca vytvára webové stránky, na ktorých je možné ich umiestniť. Používanie online portfólia vám môže uľahčiť veci hneď na začiatku svojej kariéry:

  • Online portfóliá sa stanú súčasťou vašej celkovej online prítomnosti, najmä ak do svojich profilov v sociálnych médiách uvediete odkaz, aby potenciálni zamestnávatelia, klienti alebo zákazníci mohli ľahko nájsť vašu prácu, keď vás hľadajú.
  • Je ľahké poskytnúť odkaz na vaše stránky a nemusíte sa obávať veľkosti súborov pre e-mailové prílohy alebo posielanie veľkých faxov..
  • Odkaz môžete zahrnúť do svojho životopisu, aby manažéri najímali presne to, kde môžu nájsť vašu prácu.

Mať online portfólio tiež ukazuje potenciálnym zamestnávateľom, že môžete používať aspoň jeden systém na správu obsahu a sú oboznámení s tým, ako webové stránky fungujú. V čase, keď ľudia všetkých vekových skupín a skupín zručností hľadajú prácu, vám to môže poskytnúť výhodu pred ostatnými uchádzačmi.

Začíname s programom WordPress

Použitie WordPress na vytvorenie online portfólia je celkom jednoduché. Ak už máte účet na stránke WordPress.com, zvážte prechod (alebo aspoň pridanie nového webu) na hostiteľa WordPress.org – je oveľa univerzálnejší z hľadiska prispôsobenia a budete mať oveľa väčšiu kontrolu nad tým, ako vaša stránka vyzerá a funguje.

Aj keď ste v programe WordPress úplne nováčikom, odporúčame vám začať so samostatným hosťovaním. Existuje malý mesačný hostingový poplatok a ročný registračný poplatok za doménu, ale zvýšené náklady a zodpovednosť sa oplatí mať úplnú kontrolu nad stránkou vášho portfólia. Existuje aj bonusový aspekt: ​​Registrácia doménového mena znamená, že nemáte subdoménu .wordpress.com, takže vaša webová adresa bude vyzerať profesionálnejšie..

Cena môže byť pre študentov obrovským faktorom, takže pri výskume hostiteľských spoločností skontrolujte, či majú pre študentov špeciálne ceny. Bluehost a SiteGround sú dva, ktoré ponúkajú študentské plány.

Pri výbere názvu vašej domény (názov vašej stránky) je najlepšie použiť vlastné meno – pri vyhľadávaní sa pravdepodobne zobrazí viac. Možno budete chcieť zvážiť použitie sloganu, aby bolo úplne jasné, o čom je váš web.

Výber motívu portfólia WordPress

Potom vyberte tému pre svoj web. Základná téma blogu pravdepodobne vyhovie vašim potrebám, ale ak chcete, aby vaše portfólio vynikalo, mali by ste mať tému, ktorá je určená na prezentáciu obsahu portfólia. Máme zoznam niektorých našich obľúbených portfóliových tém portfólia WordPress témy.

Zadarmo témy sú skvelým spôsobom, ako začať, ale vo všeobecnosti nemajú ďalšie funkcie ani možnosti prispôsobenia, ktoré nájdete v prémiovom motíve. Ak hľadáte vytvorenie profesionálneho online portfólia, mali by ste zvážiť inováciu na profesionálnu verziu témy (ak je k dispozícii) alebo kúpiť prémiové tému, ktoré sa môže líšiť v cene od 2 do 199 dolárov. Témy je možné zakúpiť na niekoľkých online trhoch, ako napríklad ThemeForest, Creative Market, StudioPress, Fazuľa, Elegantné motívy a toľko ďalších.

Tu je len niekoľko z našich obľúbených položiek:

Celkom ukážka témy WordPress s portfóliom v rámčeku

Celkom je naša najlepšia voľba z dôvodu jednoduchosti použitia, výkonných možností a flexibility. Aj keď je táto téma viacúčelovým témou drag & drop, vstavané portfólio je skvelé na vytvorenie online zbierky vašej práce. Existuje veľa ukážok, z ktorých môžete začať.

téma cibuľa portfólia wordpress

Cibuľa od Shindiri Studio je nápadná téma portfólia s viacerými rozloženiami. Vyberte si mriežku, murovanú mriežku, lepkavé portfólio alebo portfólio v štýle agentúry, ktoré vám umožní zobraziť vaše projekty.

Zdarma Mesa WordPress Téma

mesa je bezplatná téma blogov na rozloženie muriva, ktoré by sa dali ľahko použiť pre online portfólio. Vďaka podpore obrázkov, galérií, zvuku, videa a úvodzoviek je táto téma skvelým bezplatným spôsobom, ako zobraziť svoje médiá online.

Vong Portfolio - Citlivé portfólio WordPress Téma

sever od Array Themes je ohromujúca voľba pre budovanie online portfólia. Táto téma obsahuje všetko, čo potrebujete, vrátane užitočného blogu, ohromujúceho portfólia a jednoduchých stránok (archívy, kontakty a plná šírka), ktoré predstavujú vašu prácu..

Téma Gallery Pro

Gallery Pro od StudioPress je skvelá voľba, ak máte radi používanie rámca Genesis. Táto čistá, minimálna a samozrejme moderná téma predstavuje jednoduchý spôsob, ako pridať svoj životopis a svoje portfólio na svoju stránku WordPress.

Zadarmo téma WordPress Ananás

ananás je jednoduchá bezplatná téma blogov s čistým rozložením jedného stĺpca. Minimálny dizajn tejto témy je ideálny na predstavenie vašej najnovšej práce pri jej výrobe. Keďže téma podporuje rôzne formáty médií (obraz, zvuk, video, cenová ponuka) a obsahuje základné možnosti dizajnu, môžete nechať svoju prácu žiariť.

Použitie doplnku portfólia

Ďalšou možnosťou, ak sa vám nepáči niektorá z tém portfólia, je pridať doplnok do portfólia. V úložisku WordPress je veľa bezplatných doplnkov portfólia, ktoré môžete použiť na pridanie portfólia k takmer akejkoľvek téme. Ak chcete pridať doplnok, prejdite na plugins v ponuke Správca a kliknite na položku Pridať nové prezerať svoje bezplatné možnosti.

Existuje tiež toľko skvelých prémiových portfóliových doplnkov, ktoré majú viac funkcií a funkcií ako ich bezplatné náprotivky. Už sme hovorili o portfóliách doplnkov WordPress, ale v prípade, že ste ich zmeškali, tu sú niektoré z našich obľúbených doplnkov:

základný grid portfólio wordpress plugin

Základná mriežka by themepunch je jedným z najpredávanejších doplnkov portfólia, a to z dobrého dôvodu. Pomocou tohto doplnku môžete vytvoriť akýkoľvek štýl mriežky portfólia, ktorý chcete, pomocou zahrnutých možností rozloženia, riadkov a stĺpcov, zdrojov obsahu, animácií, predinštalovacích prostriedkov, vzhľadov, vlastných farieb a ešte oveľa viac

doplnok WordPress pre portfólio mediálnych sietí

Mediálna mriežka od LC Web je skvelá voľba, ktorá vám poskytuje neobmedzené rozloženie. Pomocou nástroja na tvorbu vizuálnej mriežky usporiadajte svoje fotografie, videá, odkazy a zvukové súbory do plne reagujúcich sietí.

Instagram časopisu portfólio wordpress plugin

Instagram Journal by C Rivers je jedinečný doplnok do portfólia, ktorý vytiahne vaše fotografie z portfólia od niečoho, čo väčšina z nás už používa – Instagram. Pomocou tohto doplnku môžete nasnímať prebiehajúce fotografie vašich aktuálnych projektov a pridať ich do svojho portfólia webových stránok!

Výber obsahu

Skôr ako začnete pridávať obsah do svojho portfólia, uistite sa, že viete, čo chcete zahrnúť! Keďže ste vo svojom odbore ešte nemuseli robiť veľa profesionálnej práce, je dobré používať akademické materiály, triedne projekty alebo prezentácie a akékoľvek projekty komunitných služieb, ktoré ste už vykonali. Ak máte životopis alebo životopis, možno by ste pre to mali tiež vytvoriť stránku.

Pokúste sa zahrnúť vzorky, ktoré sú relevantné pre pole, ktoré zadávate. Ak ste spisovateľ, použite písanie projektov a publikácií. Ak ste umelec alebo inžinier alebo pracujete v odbore tesárstva, odovzdajte obrázky vecí, ktoré ste navrhli, vytvorili, postavili alebo opravili. Vedci by mohli poskytnúť laboratórne správy. Účtovníci môžu zahŕňať finančné správy a analýzy. Získate nápad.

Keď pridáte svoje pracovné vzorky, napíšte ich stručný popis, aby ste poskytli určitý kontext. Možno budete chcieť vysvetliť, čo projekt bol a ako poskytoval (alebo poskytoval) niekomu úžitok alebo inak prispieval do terénu. Tu je jednoduchý príklad spolu s odkazom na nahraný dokument:

worksampledescription

Nenechajte sa príliš zblázniť počtom odovzdaných vzoriek. Vaše portfólio bude rásť tak, ako to robíte vy, takže sa nemusíte cítiť, že potrebujete veľa plniva. Vyberte si najlepšie projekty, 10 až 15 je veľa a usporiadajte ich do kategórií podľa typu projektu. Toto uľahčí zamestnávateľom hľadanie relevantných vzoriek.

Odovzdávajú sa vzorky

Nie je ťažké nahrať pracovné vzorky do programu WordPress, ale množstvo času a úsilia, ktoré sa vyžaduje, sa môže líšiť v závislosti od formátu vašich vzoriek. Ak máte elektronické kópie alebo obrázky, máte všetko nastavené. Ak tak neurobíte, musíte nejaké získať.

Kópie papierov, správ a tlačených fotografií je možné skenovať ako súbory PDF. Fotografujte digitálne fotografie fyzických objektov, ako sú maľby alebo sochy. Hudba a videá je možné nahrávať alebo upravovať do digitálnych formátov. Čokoľvek sa rozhodnete odovzdať, uistite sa, že súbory sú uložené na mieste určenom pre pracovné ukážky, takže presne viete, kde ich nájdete..

Akonáhle budete mať svoje digitálne kópie pripravené, je čas odovzdať! Prihláste sa do svojho účtu WordPress a prejdite na svoju stránku Správca. Prejdite do knižnice médií a vyberte položku Pridať nové:

pridať médiá

Na obrazovke Odovzdať nové médiá môžete jednoducho pretiahnuť súbory do poľa alebo kliknúť na ikonu Vyberte možnosť Súbory tlačidlo na prehľadávanie súborov na odovzdanie.

Pridávanie vzoriek do vášho portfólia

Po nainštalovaní témy alebo doplnku a odovzdaní vzoriek (a iných súborov) môžete svoju prácu pridať do svojho portfólia. V časti Správca prejdite na stránku Portfólio a kliknite na tlačidlo Pridať nové. Otvorí sa textový editor.

newportfoliopost

Pre väčšinu tém a doplnkov je pridanie nového portfóliového príspevku také ľahké ako pridanie blogového príspevku. Pri väčšine portfólií pridáte názov príspevku, popis a odporúčaný obrázok ako obvykle. Môžete však mať k dispozícii ďalšie polia na zadanie ďalších informácií o svojej vzorke pre polohu, dátum, kontext atď. Niektoré motívy s portfóliom, napríklad Total, môžu obsahovať dokonca metaboxy galérie, do ktorých môžete nahrať všetky svoje galérie alebo posuvné obrázky pre svoj príspevok..

Galéria-meta-box

Po vyplnení všetkých požadovaných informácií kliknite na Publikovať. Ta-da! Teraz ste do svojho portfólia WordPress úspešne pridali vzorku práce. Tieto kroky opakujte pre každú vzorku, ktorú chcete pridať.


Prezentácia vašej najlepšej práce v portfóliu je dôležitá pre vytvorenie dobrého dojmu pri uchádzaní sa o prácu alebo akademických programoch. Používanie online portfólia vám pomôže ešte viac sa odlíšiť a osloviť širšie publikum – a WordPress je jedným z najlepších nástrojov na dosiahnutie tohto cieľa. Existuje veľa zdrojov na zostavenie úžasného portfólia, takže sa bavte!

Už ste si predtým vytvorili portfólio online? Uvažujete o vytvorení jedného? Podeľte sa o svoje tipy alebo položte akékoľvek otázky do komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me