Ako vytvoriť vlastnú stránku 404 vo WordPress

Nie je pochýb o tom, že väčšina používateľov internetu je príliš známa Stránka 404 sa nenašla chybná správa. Pravdepodobne ste boli bombardovaní touto nepríjemnou správou aspoň raz za tento mesiac, keď ste klikli na nefunkčný odkaz.

Chyba 404 je štandardná odpoveď HTTP na požiadavku webovej stránky, ktorú server nedokázal splniť z rôznych dôvodov. V predvolenom nastavení sa chybové hlásenie zobrazuje ako obyčajný text na bielom pozadí. Ak túto nenávistnú správu nenávidíte, nechceli by ste vystaviť návštevníkov svojich webových stránok, aby ju videli. Tak prečo to neznepokojuje prostredníctvom vlastnej správy?

V tomto návode vás prevediem krokmi vytvorenia vlastného Stránka nenájdená správu, aby boli návštevníci vašich webových stránok menej podráždení, keď narazia na prázdne miesto. Najprv však lepšie porozumieme tomu, prečo by ste pri pokuse o prístup na webovú stránku mohli naraziť na prázdne miesto.

Contents

Ako a prečo Stránka 404 sa nenašla Vyskytujú sa chyby

Keď kliknete na odkaz a zobrazí sa chyba 404, znamená to, že vaša požiadavka na stránku bola úspešná, ale server nenašiel konkrétnu stránku, na ktorú ste sa pokúsili získať prístup. Existuje veľa príčin.

Napríklad, ak bola webová stránka, na ktorú sa odkaz pripájal, odstránená, zobrazí sa chyba 404. Typický scenár, ktorý k tomu vedie, je, keď sa odstráni zastaraná stránka, ktorá obsahovala populárny obsah, napriek tomu, že na ňu bolo veľa odkazov z iných webových stránok. Veľkým vinníkom sú veľké spravodajské weby, ak správcovia webových stránok nepodnikajú preventívne kroky, aby zabránili chýbajúcim odkazom na stránku.

Chyba 404 stránky sa môže vyskytnúť aj v prípade, že požadovaná stránka bola premiestnená do nového názvu domény. Ak je problém so serverom (server je nefunkčný alebo je z nejakého dôvodu neprístupný), môže sa zobraziť chyba DNS. Brány firewall, filtre obsahu a ďalšie formy blokovania obsahu môžu tiež spôsobiť nefunkčné odkazy.

Zrátané a podčiarknuté, nefunkčné odkazy sú na webe bežné. Je na majiteľoch alebo správcoch webových stránok, aby túto skúsenosť zrozumiteľnejšie pre používateľov. Pamätajte, že používatelia internetu sú pri vyhľadávaní informácií na webových stránkach zvyčajne netrpezliví. Používateľ nebude strácať čas hľadaním inej webovej stránky, aby získal to, čo chce, ak všetko, čo na vás našlo, bolo obyčajné a dráždilo chybu 404..

Chybové hlásenie priateľské k používateľovi

Ako som už uviedol, väčšina webových serverov je nastavená na vrátenie základnej stránky 404 Error, ktorá zobrazuje ospravedlnenie krátky popis, prečo ste sa k požadovanej stránke nedostali. V niektorých prípadoch vám môže byť tiež ponúknutý odkaz na e-mail správcu webu (ak potrebujete technickú podporu) alebo odkaz na vyhľadávací nástroj, aby ste mohli pokračovať vo vyhľadávaní..

Aj keď je táto predvolená chybová správa zdvorilá, pre väčšinu návštevníkov webových stránok je celkom jasná a zvyčajne vypnutá. Preto seriózni webmasteri prispôsobujú túto správu tak, aby sa návštevníkom, ktorí zasiahli medzery, mohla zobraziť stránka príjemnejšia (a menej dráždivá)..

Všetky predvolené témy, ktoré sa dodávajú s programom WordPress, majú pomenovanú základnú šablónu stránky Chyba 404 404.php. Táto predvolená šablóna samozrejme funguje perfektne, je však pravdepodobné, že nehovorí, čo chcete svojim návštevníkom povedať. Našťastie je prispôsobenie správy v šablóne hračkou. Jednoducho otvorte šablónu stránky v editore kódu a zmeňte text správy na svoj vlastný. Zmeny uložte po.

Štruktúra predvolenej šablóny chybovej stránky dodávanej s Dvadsať trinásť Téma pozostáva zo značiek na zobrazenie hlavičky, päty a vyhľadávacieho panela. Takto to vyzerá v akcii (do panela s adresou prehliadača napíšte falošnú adresu stránky):

Dvadsať trinásť

Ak preskúmate kód svojej šablóny stránky 404, všimnete si nadpis stránky Nenájdené v rámci

nadpis značky spolu s a _e funkcia, ktorá skutočne zobrazuje výsledok na stránke. To je to, čo budete chcieť najprv upraviť, keď prispôsobíte svoju stránku 404. Potom môžete pokračovať a pridať do prehliadača text vhodnejší pre používateľa

a

značky pod ním. Upozorňujeme, že môžete alebo nemusíte zmeniť Nenájdené nadpis, ale vo všeobecnosti je dobré uviesť vlastný nadpis, ktorý nedráždi vašich návštevníkov, spolu s vlastným textom v odsekoch.

Môžete si tiež všimnúť, že nadpis sa objavuje vo vnútri obrovského 404 číslo na stránke. Keď urobíte kontrolu svojej chybovej stránky pomocou Firebug, uvidíte, že je obrovská 404 je vložený pseudoprvkom (.error404 .page-title: before). Takže otvorte 404.php šablónu a nahradiť predvolený text v

,

, a

Značky toho, čo chcete svojim návštevníkom povedať. Vyššie uvedený pseudoprvok tiež upravte podľa svojich predstáv alebo ho odstráňte (komentujte to v šablóne so štýlmi). Zmenil som to na toto:

Dvadsať trinásť prispôsobených 404 stránok

Aj keď tu môžete povedať čokoľvek, čo chcete, priamo svojim návštevníkom, vždy je dobré, aby to bolo krátke a milé. Pokúste sa v prvom rade povedať alebo nasmerovať návštevníka na to, čo mohol hľadať. A to je takmer všetko, čo musíte urobiť, aby bola vaša stránka 404 užívateľsky príjemnejšia. Skontrolujte stránku a potom podľa potreby zmeňte štýly.

V závislosti od témy WordPress, ktorú používate, vývojár môže zahrnúť aj vlastnú podporu 404 stránok. V našej téme Total WordPress sme zabudovali možnosť vlastnej témy 404, ktorá uľahčuje pridanie vlastného presmerovania 404 alebo vlastného nadpisu a obsahu stránky priamo z ovládacieho panela WordPress..

Snímka obrazovky vlastného editora 404 stránok celkom

Celkový príklad vlastnej stránky WordPRess 404 strán

.htaccess Súbor je miesto, kde sa stane kúzlo

Po prispôsobení vášho 404.php zostane všetko, čo WordPress zobrazí, keď je to vhodné – keď nemôže nájsť konkrétnu stránku. Toto je predvolený proces. Existujú však situácie, keď sa webový server môže stretnúť s problémami skôr, ako si ich bude vedomý WordPress, čo znamená, že návštevníci nemusia mať prístup k niektorým stránkam. V takom prípade musíte zaistiť, aby ich webový server mohol presmerovať na svoju stránku 404.php, a to je miesto, kde .htcaccess súbor prichádza.

.htcaccess súbor sa nachádza v koreňovom priečinku inštalácie WordPress. V prípade WordPress sa vygeneruje automaticky, keď zmeníte štruktúru permalinku z predvoleného nastavenia. Všetko, čo musíte urobiť, aby server zistil, že vaša vlastná stránka 404 je do súboru pridať jediný riadok:

ErrorDocument 404 /index.php?error=404

Ako vidíte, táto webová adresa sa začína v koreňovom adresári (/), čo znamená, že na použitie tohto formátu webovej adresy musí byť vaša inštalácia WordPress v koreňovom adresári servera. V opačnom prípade, ak je WordPress nainštalovaný v podadresári, cesta presmerovania by mala byť:

ErrorDocument 404 /yourfolder/index.php?error=404

Týmto spôsobom, aj keď zmeníte tému, index.php vždy vyvolá správny súbor 404 pre vašu novú tému.

Zabalenie

Čítaním tohto stručného návodu si teraz môžete vytvoriť vlastnú stránku 404 doplnenú o správu priateľskú pre používateľa. Môžete tiež nakonfigurovať .htcaccess súbor, aby ste zaistili, že návštevníci vašich webových stránok budú serverom vždy presmerovaní na správnu stránku 404 v situáciách, keď WordPress nie je schopný alebo keď zmeníte motívy.

Ak chcete prilákať verných návštevníkov, ktorí sa vždy vrátia na váš web, je dôležité prispôsobiť si stránku 404 s menej dráždivou správou. Dobrým nápadom je samozrejme aj to, koľkokrát návštevník dokonca pristane na stránke 404.

Máte nejaké skvelé nápady pre vlastnú správu 404? Čo momentálne používate na svojej stránke 404? Rád by som počul vaše nápady v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me