Ako vytvoriť web pripravený na používanie mobilu pomocou WordPress

Vy, môj priateľ a sme šťastní, že žijeme v čase a dobe responzívneho webdizajnu. Aj bez toho, aby ste sa usilovne pozerali, môžete vidieť rozsiahly nárast – na trhu – webových aplikácií, ktoré sa prispôsobujú veľkosti našich rôznych zariadení..

Rovnaká webová aplikácia bude na rôznych veľkostiach obrazovky vyzerať úplne inak, čo pripravilo cestu pre nové a dynamické spôsoby oslovenia zákazníka bez ohľadu na jeho zariadenie..

Dnes môžete svojim používateľom poskytnúť skvelú skúsenosť na svojom webe WordPress, či už si ho prezerajú na smartfónoch, tabletoch, phabletoch, stolných počítačoch alebo na akomkoľvek inom zariadení, ktoré majú k dispozícii..

Chvíľu späť, online podnikatelia museli zápasiť s vytlačením mamutích webových stránok do malých obrazoviek mobilných zariadení. Tento problém sa takmer vyriešil, keď niekto predstavil myšlienku vytvorenia samostatných verzií stránok pre stolné počítače vhodných pre mobilné zariadenia.

Chvíľu to bolo v poriadku, kým sa nevyskytli problémy. Po prvé, vyhľadávacie nástroje nevedeli, čo robiť s duplikátom obsahu, a po druhé, správcovia webových stránok sa zdráhali vytvoriť a spravovať dve samostatné stránky. Ak by to nestačilo, verzie pre mobilné zariadenia neboli také účinné ako ich náprotivky na stolných počítačoch. Bolo to hádanky.

Skutočné riešenie však prišlo vo forme a názve responzívneho webdizajnu, alebo skrátene RWD. Nemohlo prísť v lepšom čase. Online podnikatelia si konečne mohli odpustiť úľavu, pretože spoločnosť RWD poskytovala mobilných používateľov priamo do dychtivých rúk.

Aj keď Cameron Adams preukázal, v roku 2004, rozloženie závislé od rozlíšenia, až do mája 2010 sa Ethan Marcotte razil pod pojmom „Citlivý webdizajn“. Čoskoro nato sa stal obľúbený responzívny webový dizajn.

Vedľa lekcií histórie, prečo by ste sa mali obťažovať vytvorením webu pripraveného pre mobilné zariadenia? Pokiaľ nežijete pod skalou, je to celkom zrejmé. Stále viac ľudí používa mobilné zariadenia na prehliadanie vašich stránok každý deň.

Vyhliadky kupujú produkty priamo zo svojich mobilných zariadení a ak vaše stránky nevyzerajú dobre a dosahujú mimoriadne dobrú výkonnosť na menších obrazovkách, nechávate veľa peňazí na stole.

Matt Cutts spomenul niečo prekvapujúce pred niekoľkými mesiacmi. Povedal mobilné vyhľadávanie môže prekonať vyhľadávanie na počítači príde 2015 a neskôr. Potom spoločnosť Google pokračovala a k výsledkom mobilného vyhľadávania pripojila štítky „vhodné pre mobilné zariadenia“, čo znamená, že vaše vyhliadky budú vedieť, že vaše stránky nie sú vhodné pre mobily dlho predtým, ako prekliknú.

To znamená, že ak máte pevnú šírku alebo rigidnú webovú stránku, môžete sa rozlúčiť s vysokými mierami konverzie. Nikto sa nebude držať kvôli zlej používateľskej skúsenosti, najmä ak má váš konkurent web, ktorý vyzerá skvele a na mobilných zariadeniach vyzerá neuveriteľne dobre..

Ako potom vytvoríte web vhodný pre mobilné zariadenia pomocou programu WordPress?

Vytváranie webových stránok vhodných pre mobilné zariadenia pomocou WordPress

wordpress-to-mobile-app

Program WordPress, ktorý je priaznivou platformou, uľahčil vývoj webových aplikácií nielen jednoduchším, ale aj celkom jednoduchým spôsobom. V priebehu niekoľkých minút si môžete bičovať krásnu 100% responzívnu webovú stránku, ktorá nadchne všetkých vašich používateľov. Používatelia mobilných zariadení budú mať rovnako skvelé skúsenosti ako používatelia stolných počítačov, čo môže znamenať iba skvelé veci pre vaše podnikanie založené na WordPress..

Odložte bokom, môžete si vytvoriť web WordPress pre mobilné zariadenia dvoma hlavnými spôsobmi. Môžeš:

  • Zostavte / kúpte responzívnu tému WordPress
  • Použite doplnky pre mobilné zariadenia

Budeme sa venovať každému z nich a potom uvedieme príklady responzívnych tém WordPress ako aj doplnkov pre mobilné displeje, ktoré vás prevedú jedným krokom cez dvere..

Zostavte / kúpte responzívnu tému WordPress

Toto je najjednoduchší a najelegantnejší spôsob vytvorenia webovej stránky vhodnej pre mobilné zariadenia pomocou WordPress. S tematickým trhom WordPress praskajúcim vo švíkoch s veľkými responzívnymi témami by ste mali nájsť ten, ktorý dokonale vyhovuje vašim vkusom a preferenciám..

Aj keď existujú vývojári, ktorí stále vydávajú témy WordPress s pevnou šírkou (alebo rigidné), veľká väčšina tém vydaných po roku 2010 je čiastočne alebo úplne citlivá. Samozrejme, že chcete ísť s plne (100%) responzívnou témou WordPress od začiatku alebo pri zmene dizajnu vašich stránok..

Rozhodnite sa čo najskôr o funkciách, ktoré potrebujete, a potom sa ubezpečte, že sa váš motív prispôsobí rôznym šírkam výrezu bez porušenia uvedených funkcií. Existuje rýchly spôsob, ako zistiť, či téma WordPress reaguje alebo nie.

Pred nákupom témy WordPress podľa výberu vývojári zvyčajne umožňujú vyskúšať si ukážku pomocou ukážky. Po načítaní ukážky zmeňte veľkosť prehliadača kliknutím na tlačidlo minimalizovať a potiahnutím okrajov a potom sledujte správanie témy.

Zmenšuje sa ladne, keď zmenšujete šírku prehľadávača, alebo sa v dolnej časti prehľadávača objaví posuvná lišta? Ak sa téma ladne zhoršuje, zasiahli ste jackpot. Ak sa v dolnej časti prehľadávača zobrazí posúvač, spustite ho iným spôsobom.

Profesionálne navrhnutá responzívna téma by mala stáť menej ako 70 dolárov na dôveryhodných webových stránkach, ako sú Elegantné témy (ktoré ponúkajú ročné predplatné), Array a Themeforest. Svoje responzívne weby WordPress si môžete vytvoriť aj pomocou responzívnych tematických rámcov, ako je Genesis, podčiarknutia, Diplomová práca a oveľa viac.

Bezpochyby, ak máte nejaký moolah na rozstrekovanie, najmite vývojára WordPressu, ktorý vám vyrobí na mieru pripravenú responzívnu tému od nuly. Môžete im dokonca dať hard-code všetky funkcie, ktorým sa musíte vyhnúť, ak sa chcete vyhnúť používaniu doplnkov, z ktorých niektoré nemusia reagovať.

Ak však začínate alebo pracujete s rozpočtom, tu je niekoľko tém WordPress, ktoré sú z hľadiska rozpočtu ústretové a ktoré sú rovnako citlivé ako krásne.

Celkom – responzívne viacúčelové tému drag & drop WordPress

Celkový motív WordPress

Trendová téma na tému Themeforest (s predajom vyše 9 000) v čase písania témy elitným a renomovaným autorom, téma Total WordPress dodáva webdizajnu ľahkosť a zábavu. Je to viacúčelová téma, čo znamená, že si môžete vytvoriť akýkoľvek predstaviteľný dizajn a 100% reagovať, aby ste zaistili, že sa všetky vaše skvelé návrhy hodia na všetky obrazovky zariadenia..

Vďaka úžasnej podpore a všetkým funkciám, ktoré ste vždy chceli, vrátane programu Visual Composer, ktorý podporuje vytváranie front-end stránok, vám téma Total WordPress umožňuje vytvárať webovú stránku WordPress, ktorá je vhodná pre mobilné zariadenia, ako šéf. Neber si za to moje slovo, choď vyskúšať krásne ukážky sami. A za 58 dolárov je téma Total WordPress vhodnou voľbou pre rozmiestnenie vašich stránok WordPress.

Divi – responzívny viacúčelový motív WordPress

Divi responzívny WordPress Téma

Najobľúbenejšia téma od Elegant Themes, Divi je vo svojej triede. Je to úplne citlivé? Stavíte sa, že je. A čo viacúčelové? No tak, spýtaj sa na inú otázku. PLus je súčasťou balíka Elegant Themes, takže ak niekedy zmeníte názor, máte k dispozícii ďalšie témy.

A rovnako ako s našou najobľúbenejšou témou, téma Total WordPress, môžete pomocou aplikácie Divi vytvárať neobmedzené návrhy bez toho, aby ste sa dotkli riadku kódu. Téma vám dá späť 69 dolárov, alebo 89 dolárov, ak chcete všetky súbory Photoshopu a prémiové doplnky.

Ultra – flexibilný a pohotový motív WordPress

Mimoriadne flexibilný motív WordPress

Ultra je najnovšia téma od Themify a je skvelá. Je výkonný a krásne citlivý (oh, a zadarmo po veľmi, veľmi obmedzený čas). Najflexibilnejšia téma spoločnosti Themify, Ultra má vynikajúce možnosti rozloženia a vytvárania stránok.

Navyše, ak sa chystáte na členstvo v majstrovskom klube, získate tiež všetky krásne témy Themify a všetky ich úžasné prémiové doplnky – ako napríklad Themify Builder, Announcement Bar, Podmienené ponuky a ďalšie!

Vertoh – Responzívne udalosti WordPress Téma

Vertoh Responsive Events WordPress Theme

Plánujete veľkú udalosť? Alebo možno aj WordCamp? Pokladňa Vertoh. Je elegantný a štruktúrovaný tak, aby bol krásny a zároveň výkonný presne tak, ako chcete. Navyše so všetkými pridanými funkciami udalostí, ako je podpora WooCommerce, miniaplikácia na odpočítavanie, sociálna integrácia, rečníci, plánovanie a ďalšie.

Vertoh, vyvinutý spoločnosťou SHOWthemes, je najmodernejšou udalosťou reagujúcou na udalosti WordPress, ktorá bude na mobilných zariadeniach vyzerať neuveriteľne dobre. Vertoh, ktorý začína na 79 dolárov za tému pokročilého manažmentu udalostí, je určite víťazom.

uDesign – responzívny motív WordPress

udesign reagujúce-WordPress-theme

Je to veľmi rýchle, výkonné, krásne a pripravené na mobil. Je plná funkcií, ktoré potrebujete na zostavenie webových stránok WordPress z vašich snov, vrátane milostného vizuálneho skladateľa, dizajnu pripraveného na SEO, podpory WPML a WooCommerce..

V podstate získate jeden druh zábavného motívu WordPress, ktorý vám umožní vytvárať webové stránky pripravené na mobilné zariadenia bez toho, aby sa porušil pot. Och, spomenul som, že máš úžasnú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a neobmedzené aktualizácie? uDesign bol už roky hlavnou témou programu Forestforest, a to iba za 58 dolárov.

Adresár – Citlivý WordPress Téma

Téma WordPress reagujúca na adresár

Hľadám inšpirácie pre vaše ďalšie podnikanie založené na WordPress? Možno ste to našli. Nemusíte hľadať ďalej ako adresár, čistú, profesionálnu a na funkcie bohatú, ručne reagujúcu tému od Templatic..

Adresár je užitočná téma WordPress vhodná pre všetky podniky, ktoré chcú zdieľať zoznamy, recenzie alebo akýkoľvek iný typ adresára (odtiaľ názov). A so všetkými prémiovými detskými témami, ktoré Templatic vytvoril, je ľahké začať. A rovnako ako všetky tu uvedené témy, podpora a aktualizácie sú zahrnuté, čo znamená, že z tejto témy vyťažíte maximum.

Téma maloobchodníka – responzívny WordPress

the-predajca reagujúce-WordPress-theme

Pomocou maloobchodníka môžete zostaviť ľubovoľnú webovú stránku WordPress pripravenú pre mobilné zariadenia, na ktorú môžete myslieť. Z blogov, osobných webových stránok, firemných portálov, portfólií a dokonca aj z online obchodov je maloobchodník dodávaný s adekvátnymi funkciami, aby zvládol všetko, čo naň budete hádzať.

Je stopercentne citlivý, prichádza s prémiovými doplnkami a spoľahlivou zákazníckou podporou, ako aj s videoprehrávačmi, vďaka ktorým vás okamžite uvedie do prevádzky. Maloobchodník má hodnotenie kupujúceho 4,64 / 5,00 a ide o 58 USD.

Že existuje krátky zoznam niektorých responzívnych tém WordPress dostupných na webe. Ak potrebujete viac možností, neváhajte navštíviť Themeforest a vyhľadajte „responzívne témy WordPress“ a získate viac možností, ako kedykoľvek budete potrebovať.

Okrem toho si môžete pozrieť aj naše prémiové témy WordPress alebo bezplatné témy WordPress, kde nájdete niektoré veľmi citlivé témy WordPress. Ak je váš rozpočet obmedzený, pozrite sa na bezplatné responzívne témy WordPress na WordPress.org.

Pohybujúce sa na…

Vytvorenie webu WordPress pripraveného pre mobilné zariadenia s doplnkami pre mobilné zariadenia

Ak uprednostňovaná téma WordPress nereaguje alebo ak nechcete prepustiť svoju aktuálnu tému s pevnou šírkou z vlastných dôvodov, môžete využiť doplnky WordPress pre mobilný displej na doručenie zážitkov z mobilných zariadení pre váš mobil. užívatelia.

Tento proces je zvyčajne jednoduchý; stačí nainštalovať doplnok, nakonfigurovať niekoľko možností a vaša práca je hotová. Väčšina týchto doplnkov má spúšťaciu funkciu, ktorá dáva doplnku pokyn na zobrazenie mobilnej témy pre mobilných používateľov. Mobilná téma sa nespúšťa pre používateľov počítačov.

Nasledujúce doplnky pre mobilné zariadenia vám pomôžu ľahko a rýchlo vytvoriť webovú stránku WordPress pripravenú pre mobilné zariadenia:

Doplnok WPtouch pre mobil zadarmo WordPress

WPtouch-mobile-plugin-for-WordPress

Toto je pravdepodobne najobľúbenejší mobilný doplnok pre WordPress, čo má viac ako 400 000 aktívnych inštalácií. Pomocou niekoľkých kliknutí môžete pomocou protokolu WPtouch povoliť „… jednoduchú a elegantnú mobilnú tému pre mobilných návštevníkov vašej webovej stránky WordPress.“

WPtouch prichádza s intuitívnym administračným panelom, ktorý vám umožňuje prispôsobiť vzhľad vašej stránky na mobilných zariadeniach. Tento proces je celkom jednoduchý a nikdy sa nedotknete jedného riadku kódu.

Jediným kliknutím si návštevníci môžu vybrať medzi mobilnou a počítačovou verziou. Vývojári, BraveNewCode, Inc. a Dave Storey, okrem iného poskytujú aj pro verziu, ktorá sa dodáva s vylepšenými témami a funkciami. Tento plugin má nadpriemerné hodnotenie 3,7 / 5,0.

Doplnok WordPress pre mobilný detektor WP

wp-mobile-detektor-plugin-for-WordPress

Hľadáte mobilizáciu svojej webovej stránky WordPress jednoduchým spôsobom? Ak je to vynikajúce áno, vašou odpoveďou je mobilný detektor WP. Vďaka vynaliezavosti, ktorá sa stala súčasťou tohto doplnku, môže program WP Mobile Dectector automaticky načítať kompatibilnú tému pre mobil, ak zistí, že je návštevník na smartfóne alebo typickom mobilnom telefóne..

Medzi špeciálne funkcie patrí detekcia 5 000+ mobilných zariadení, zmena veľkosti obrázka, mobilné štatistiky a automaticky formátovaný obsah. Ďalej sa plugin ľahko inštaluje, prispôsobuje a používa. Je dodávaný so siedmimi mobilnými motívmi a pomocou interaktívneho editora mobilných motívov si môžete vytvoriť svoju vlastnú tému. Môžete dokonca nahrať svoje vlastné logo a pridať mobilné reklamy!

Možnosti sú s mobilným detektorom WP prakticky neobmedzené. Tento doplnok má hodnotenie 3,7 / 5,0 a je dodávaný s profesionálnou verziou, ktorá sa môže pochváliť vylepšenými funkciami.

WordPress Mobile Pack Bezplatne

wordpress-mobile-pack-plugin-for-WordPress

Balík WordPress Mobile Pack ide o krok za hranicami odozvy tým, že vám dáva možnosť vytlačiť celý web WordPress do mobilnej aplikácie naprieč platformami..

Doplnok je podporovaný v telefónoch Windows Phone 8, iPhone, Android a Firefox. Navyše je kompatibilný so všetkými hlavnými prehliadačmi. Na ľahko použiteľnom ovládacom paneli si môžete prispôsobiť vzhľad aplikácie, usporiadať príspevky, stránky a komentáre do kategórií a sledovať využitie mobilných zariadení prostredníctvom Google Analytics..

Medzi ďalšie funkcie patrí podpora phabletov a tabliet, neobmedzené zdroje obsahu, neobmedzené aplikácie, režim offline, speňaženie a režim celej obrazovky. Ako to bolo, WordPress Mobile Pack je úžasne citlivý.

Záverečné slovo …

Až do tohto okamihu by ste mali byť schopní vytvoriť webovú stránku pripravenú pre mobilné zariadenia pomocou WordPress. Najlepšou a odporúčanou možnosťou je samozrejme použitie responzívnej témy WordPress od začiatku. Ak to pre vás nie je voľba, môžete vždy počítať s doplnkami pre mobilné zariadenia.

Každý deň pôjdem s responzívnou témou WordPress. A čo ty? Aké tipy okrem toho používate na to, aby bola vaša stránka WordPress pripravená pre mobilné zariadenia? Podeľte sa s nami!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me