Ako začať podnikať v službe WordPress

Ako začať podnikať na základe WordPress

Je možné dnes okolo WordPress vybudovať úspešný obchod? Krátka odpoveď znie áno. V roku 2020 žijú online milióny živnostníkov – a mnoho z nich má podniky, ktoré založili okolo WordPress. Existujú na to závažné dôvody:

 • WordPress pokračuje v raste ako jednoduchá a univerzálna publikačná platforma a nevykazuje žiadne známky spomalenia. To znamená, že platforma naďalej priťahuje nových používateľov, čo sa premieta do zvýšeného dopytu po službách súvisiacich s WordPress.
 • Pomocou doplnkov, motívov a aplikácií vytvorených na mieru môžete škálovať a rozširovať základné funkcie softvéru tak, aby ste dosiahli všetko, čo chcete. Je to oveľa viac než len jednoduchá platforma na blogovanie. Na WordPress môžete vytvárať ľubovoľný typ webových stránok alebo komplexných webových aplikácií.
 • Ponúka relatívne ľahký (a zvyčajne lacnejší) vstup do sveta online na voľnej nohe od blogov, na podporu rozvoja wordpressu alebo niekoľkých ďalších oblastí. Pre niektoré firmy môžete začať už od 500 dolárov alebo menej.
 • Existuje veľa bezplatných (a prémiových) zdrojov, ktoré vám pomôžu rýchlo začať s podnikaním.

Všetky tieto faktory robia WordPress atraktívnou cestou pre jednotlivcov, ktorí sa chcú venovať slobodnému povolaniu.

Je to naozaj že jednoduchý?

Nie všetko je ružové, keď sa púšťate ako podnikateľ WordPress. Je pravda, že zo služby WordPress môžete mať veľmi pohodlný príjem. Stovky podnikavých ľudí zarába každý rok tisíce dolárov z niekoľkých firiem súvisiacich s WordPress, ale na dosiahnutie tejto úrovne úspechu si vyžaduje peklo veľa tvrdej práce a odhodlanie. Väčšina úspešných podnikateľov WordPress vynaložila veľké úsilie, aby sa dostala na úroveň pohodlného príjmu.

Dnešný príspevok je začiatočníckou príručkou pre začatie úspešného podnikania založeného na WordPress. Cesta každého človeka k úspechu v tomto odbore je, samozrejme, iná, ale nemôžete si pomôcť, ale všimnite si mnoho podobností medzi osobnými príbehmi niektorých z najúspešnejších podnikateľov WordPress. Niektoré z nich pokryjem v sekcii do a nie. Najprv sú však základné kroky:

1. Spustite firemnú webovú stránku

Spustite webovú stránku firmy

Prvým krokom v nezávislom svete programu WordPress je vytvorenie obchodnej webovej stránky. To je miesto, kde budete vykonávať všetky svoje podnikanie, či už predávate produkty, služby, poradenstvo alebo akýkoľvek obchodný model, ktorý si vyberiete.

Váš web bude tiež hlavným marketingovým nástrojom pre vaše podnikanie. Všetky propagačné stratégie sa zameriavajú na presmerovanie potenciálnych klientov na váš web, takže sa uistite, že vyzerá ako súčasť a je ľahko použiteľný. Pointa je, že váš web by mal fungovať a mať všetko, čo vaši potenciálni klienti budú hľadať.

Ako teda vytvoríte webovú stránku? Vo všeobecnosti budete potrebovať nasledujúce.

Dobrý hosting

Vyberte si dobrý plán hostenia, ktorý je vhodný pre vaše podnikanie. Osobne milujeme a používame hostovanie WordPress riadené WP Engine na spustenie WPExplorer. Podľa nášho názoru je riadený hosting vašou najlepšou voľbou – aj keď to stojí o niečo viac ako štandardný zdieľaný hosting (WP Engine začína na našom webe 22,50 dolárov za mesiac), hostiteľská spoločnosť sa stará o optimalizáciu na strane servera pre WordPress, ako aj o základné aktualizácie..

Ak však skutočne sledujete svoj zdieľaný hosting, je to skvelá voľba. Napríklad zdieľaný hosting Bluehost sa začína už od 2,95 dolárov mesačne. Nezabúdajte, že tieto cenovo dostupné plány často nezvládajú veľa návštevnosti stránok, ale keďže ste len na začiatku, určite to urobí (a svoj plán môžete neskôr zvýšiť).

Relevantné doménové meno

Budete tiež chcieť zvoliť dobrý názov domény. Držte sa očividného. Ak máte oficiálne obchodné meno, použite ho (napríklad ako jednoducho používame WPExplorer.com). Alebo môžete použiť variáciu svojho mena a služby. Napríklad, ak sa voláte Jessica a vytvárate webovú stránku pre svoje služby na vytváranie obsahu, možno budete chcieť použiť niečo ako „copywritingbyjessica“ alebo „jessicawritesforyou“ – získate predstavu.

Niektoré spoločnosti poskytujúce hadice ponúkajú bezplatný názov domény pre prvý rok (s novým plánom). Ak si však namiesto toho kúpite svoju doménu osobitne, uistite sa, že používate renomovaného registrátora a pridávate ochranu súkromia (vďaka čomu sú vaše registračné informácie súkromné ​​v databázach WHOIS a tiež môžu pomôcť predchádzať kúpeľom). Páči sa nám web GoDaddy Domains, ktorý predstavuje iba 4,99 dolárov ročne pre nový názov domény (s naším odkazom) a potom 9,99 dolárov ročne pre štandardné súkromie.

Profesionálny WordPress Téma

Pre návrh svojich stránok si určite zvoľte flexibilnú obchodnú tému WordPress so vstavanými možnosťami stylingu, najlepšie od zavedeného vývojára (hlavne kvôli zabezpečeniu budúcich aktualizácií). Ak je váš rozpočet obmedzený, nebojte sa – k dispozícii sú stovky bezplatných tém WordPress.org. Vyhľadajte výraz a zúžte výber. Väčšina bezplatných tém však má obmedzenú funkčnosť a chcete, aby ste za odomknutie funkcií zaplatili.

Ak chcete získať lepšie funkcie a podporu, môžete sa namiesto toho rozhodnúť ísť s prémiovou témou. Ruky nadol cítime, že naša prémia Total Theme je najlepšia. S viac ako 40 ukážkami rýchleho spustenia, zabudovanými funkciami prispôsobenia, tvorcom živých drag & drop stránok, kompatibilitou s obľúbenými doplnkami a podporou prekladov jazykov je to fantastická téma pre takmer akýkoľvek web.

Základné doplnky

Ktoré doplnky nainštalujete, budú závisieť od vašej firmy. Existuje však niekoľko základných doplnkov, ktoré by väčšina serverov mala nainštalovať. Napríklad:

 • Váš SEO (ktorý zahŕňa drobné drviny, súbory sitemap atď.)
 • Google Site Kit (pre analytiku)
 • MailChimp Newsletter (alebo iný informačný systém)
 • Doplnok zabezpečenia a / alebo zálohovania WordPress (ak nie je súčasťou vášho hostenia)

Okrem doplnkov, ktoré považujeme za nevyhnutné, môžete pridať aj ďalšie (opäť – v závislosti od vašich individuálnych potrieb). Ak to vyžaduje vaša téma, možno budete musieť nainštalovať nástroj na tvorbu stránok (napríklad téma Total Theme obsahuje WP Bakery a bezplatná téma Hello bola navrhnutá špeciálne pre prvok Elementor). Alebo ak plánujete pridať online obchod na svoje stránky, bude potrebný doplnok o elektronický obchod (dôrazne odporúčame WooCommerce pre úplné obchody alebo Shopify, ak chcete ponúkať iba jeden alebo dva produkty).

Len sa pokúste ísť cez palubu s doplnkami alebo neinštalovať doplnky s duplicitou funkcií (napríklad by ste nemali inštalovať dva doplnky SEO). To môže viesť ku konfliktom zásuvných modulov, ktoré spôsobujú problémy na vašom webe (alebo dokonca úplne narušia veci).

A nakoniec – nezabudnite, že toto je jednoducho rýchly prehľad krokov. Podrobnejšie pokyny nájdete v našej príručke nastavenia, ktorá obsahuje základné nastavenia WordPress, inštaláciu tém / doplnkov a spôsob vytvorenia príspevku.

2. Zbierajte a organizujte nástroje

Zhromažďujte a organizujte základné nástroje

Na uľahčenie práce na voľnej nohe potrebujete niekoľko základných nástrojov. Aké nástroje budete presne potrebovať, bude závisieť od toho, do akej firmy ste. Vo všeobecnosti však zistím, že tieto nástroje sú nevyhnutné pre každého nezávislého pracovníka WordPress bez ohľadu na špecializáciu:

Či už sa špecializujete na vývoj tém alebo obchodné poradenstvo, tieto nástroje vám uľahčia život zefektívnením obchodných procesov.

V závislosti od vašej podnikateľskej špecializácie existuje množstvo ďalších nástrojov produktivity, ktoré budete potrebovať na vykonanie práce s klientom. Ak napríklad spravujete inventár, budete chcieť používať softvér schopný sledovať, čo je na sklade. Alebo ak ponúkate služby údržby WordPress, veľkou pomocou vám bude nástroj na správu WordPress (napríklad MangeWP alebo InfiniteWP). Ale ako sme už spomenuli – záleží to na vašej firme.

3. Vytvorte pracovný postup

Vytvorte pracovný postup

Zjednodušený pracovný tok je chrbticou produktívneho a úspešného nezávislého povolania. Keď práve začínate so svojím nezávislým projektom, budete robiť takmer všetko sami:

 • Získavanie klientov
 • Propagujte svoje podnikanie
 • Správa a sledovanie projektov alebo úloh
 • Fakturácia klientov a účtovníctvo
 • Plus akékoľvek ďalšie obchodné špecifické procesy

Ako vidíte, väčšina z nich budú administratívne úlohy, ktoré vás môžu ľahko zabaliť a nechajú vás menej času na dokončenie skutočnej práce s klientom. Existuje veľa online nástrojov a služieb, ktoré dokážu efektívnejšie zvládať opakujúce sa úlohy, a tým vás oslobodia od zamerania sa na prácu s klientom. Hovorím služby ako mäta na sledovanie faktúr alebo platieb a nástrojov riadenia projektov, ako je uvedené vyššie Trelly a Asan.

Alebo môžete zvážiť kroky outsourcingu vo svojom pracovnom postupe, aby ste viac času na prácu zarobili. Ak si to môžete dovoliť, outsourcing obchodných úloh tiež uľahčí a spravuje váš pracovný postup. To vám poskytne dostatok času na splnenie cieľov klienta a zameranie sa na rast vášho podnikania. Skontrolujte svoje pracovné postupy každých pár týždňov, aby ste identifikovali prekážky a zlepšili ich.

4. Propagujte svoje podnikanie

Reklamy Google

Vo svete na voľnej nohe je vaša webová stránka vašou firmou, takže jej propagácia v podstate propaguje vašu firmu. Po položení podkladov pre svoje podnikanie, vy musieť propagovať to.

Predajte svoje zručnosti, produkty alebo služby potenciálnym klientom pomocou všetkých propagačných nástrojov, ktoré môžete zozbierať. Mnohé z nich sú zadarmo alebo veľmi nízke náklady.

 • Váš vlastný web: Využite návštevnosť vašich stránok. Pridanie panelov s upozorneniami alebo kontextových okien je vynikajúci spôsob, ako nasmerovať návštevnosť na kľúčové stránky na vašom webe – najmä na vstupné stránky vašich produktov alebo služieb..
 • Súvisiace blogy: Vyskúšajte príspevok hosťa. Vyžaduje si to čas a odborné znalosti v konkrétnej oblasti, ale je to (často) bezplatný spôsob, ako vytvárať spätné odkazy na vaše stránky a propagovať seba.
 • Sociálne médiá: Marketing sociálnych médií vám ponúka ešte širšie publikum, na ktoré sa chcete povýšiť. Využite výhody hashtagov, využite bezplatné nástroje ako TweetDeck alebo investujte do nástroja na automatizáciu sociálnych médií, ako je Missinglettr. To všetko môže veľmi zjednodušiť správu sociálneho aspektu vášho podnikania.
 • Existujúce kontakty: Zostaňte v kontakte so súčasnými / minulými klientmi, kontaktmi, ktoré ste stretli pri sieťových udalostiach, s predchádzajúcimi spolupracovníkmi – v podstate s každým, kto by mohol pridať do svojho profilu na LinkedIn. Oslovte ich priamo (alebo použite segmentovaný bulletin), aby ste zvýšili záujem o svoje ponuky.
 • Platené reklamy: Ak máte rozpočet, môžete zvážiť aj platenú reklamu prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov, ako je napríklad Reklamy Google alebo Bing Ads. Budete musieť urobiť trochu výskumu kľúčových slov, ale platené reklamy môžu byť veľmi užitočné pri generovaní potenciálnych zákazníkov.

Ako sa vaša klientska základňa rozrastá a vy sa etablováte, môžete sa povýšiť na propagáciu, ale nikdy sa nezastavíte. Väčšina nezávislých pracovníkov sa začína zameriavať na metódy, ktoré udržujú klientov, ako sú informačné bulletiny, ponuky a príspevky do blogov.

5. Rozvíjajte svoje podnikanie

Rozšírte svoje podnikanie

Po zavedení všetkých základných zásad a zabezpečení niekoľkých klientov môžete uvažovať o rozšírení svojej firmy.

Prvým na zozname je rast opakujúceho sa príjmu. Ak máte každý mesiac nastavenú základnú úroveň príjmu, môžete sa zamerať na vytváranie nových tokov príjmov. Pomyslite na zádržnú službu, ktorú môžete ponúknuť svojim klientom. Alebo mesačná služba údržby na pokrytie bežných nákladov na údržbu. Bez zaistenia stáleho cash flow bude pre vás ťažké rásť.

Ďalej môže byť pridanie členov do vášho tímu. Pracovné miesta WordPress môžete použiť na najatie personálu na plný úväzok alebo na nájdenie nezávislých pracovníkov, ktorí vám v prípade potreby dajú ruku. Existuje tiež veľa doplnkov na správu vášho tímu a môžete ľahko použiť užívateľské role WordPress na obmedzenie prístupu k rôznym častiam vášho webu..

A potom môžete hľadať ďalšie spôsoby, ako rozšíriť svoje podnikanie. Postupom času môžete nájsť nové výklenky, do ktorých sa môžete odbočiť.

Bonus: Málo firiem robí a nerobí

A teraz, len pár užitočných rád, ako začať správnym smerom. Zameriavame sa na firmy a nezávislých používateľov WordPress, ale v skutočnosti by sa to mohlo týkať akejkoľvek online alebo malej firmy založenej na službách..

Neprijímajte zbytočné partnerstvá

Mám na mysli to, že pri začatí podnikania na voľnej nohe WordPress nehľadajte externé investície. Podnik WordPress je jedným z najjednoduchších spôsobov zavedenia systému, pretože je lacný, bez ohľadu na to, akú službu chcete ponúknuť. Nie je teda potrebné podpisovať časť vašej firmy.

Základný softvér, ktorý bude slúžiť vášmu podnikaniu, je bezplatný a každý deň sa aktívne zdokonaľuje. A aj keď môžete nájsť väčšiu hodnotu v platených zdrojoch, môžete ich na začiatku používať bezplatne. Keď podnik začne zarábať peniaze, môžete si vziať veci a investovať do prémiových zdrojov produktivity.

Plňte sľuby

Disponujte disciplínou, ktorá dodržiava termíny a dodržiava vaše sľuby. Buďte realistickí pri stanovovaní konečných termínov, inak by ste mohli stratiť klientov tak rýchlo, ako ich získate.

Nezaberajte viac práce, ako dokážete zvládnuť

Ak začínate na voľnej nohe a potrebujete príjem, môže byť lákavé povedať každému potenciálnemu klientovi áno. Je to však riskantné, pretože reputácia vašej firmy môže utrpieť, ak sa vám nedarí dokončiť klientske projekty z dôvodu prílišnej práce. Prijmite projekty, ktoré môžete dokončiť bez problémov a ako budete rásť, požiadajte o pomoc pracovnú silu, ktorú zadávate externe.

Získajte nové zručnosti

Na voľnej nohe je náročné a konkurenčné úsilie. Aby ste si udržali výhodu, vylepšujte svoje zručnosti alebo pridajte nové. A čo viac, WordPress sa neustále aktualizuje, takže sa musíte držať krok s týmto vývojom.


Je úžasné, ako WordPress zmenil životy tisícov ľudí na celom svete a naďalej to robí. Dúfajme, že vám tieto tipy pomôžu, ak plánujete založiť firmu okolo WordPress. Pamätajte, že sa musíte neustále učiť a byť motivovaní.

Chcel by som sa od vás poučiť. Aká bola vaša skúsenosť pri začatí podnikania v programe WordPress? Máte nejaké rady na pridanie alebo tipy na zdieľanie? Zanechať komentár nižšie!