Ako zabrániť spamu a chrániť svoj blog

Ako zabrániť spamu a chrániť svoj blog

Časť s komentármi vám poskytuje pohodlný spôsob, ako osloviť čitateľov vašich webových stránok. Otvorenie webu až po komentáre znamená, že sa budete musieť vysporiadať so spamom. Ak nie ste typ bloggera, ktorý si nevyžiada spätnú väzbu prostredníctvom komentárov a spätných sledovaní / pingbackov, budete sa s nimi musieť v určitom okamihu vysporiadať..

Otázkou však je, ako? Keď sa spamovacie roboty (a ľudské spammery) stávajú sofistikovanejšími, je stále ťažšie udržiavať váš blog v čistote od irelevantného a nevhodného obsahu..

Našťastie, WordPress prichádza s vstavanými funkciami a bezplatnými doplnkami, ktoré pomáhajú kontrolovať a bojovať proti spamu, vrátane zakázaných akcií Akismet a komentárov. Ešte lepšie je, že existuje mnoho doplnkov tretích strán, ktoré poskytujú dodatočnú ochranu proti spamu.

V tomto príspevku sa podrobne venujeme problematike spamu na blogoch WordPress, negatívnemu dopadu, ktorý môže mať na vaše stránky, ak ho nezačiarknete a ako ho možno spravovať a ako mu zabrániť. Ďalej sa pozrieme na nástroje dostupné v programe WordPress na boj proti tomuto problému. Nakoniec dokončíme niekoľko odporúčaní doplnkov, pomocou ktorých sa moderovanie spamu posunie na ďalšiu úroveň. Poďme sa ponoriť!

Čo je spam Spam WordPress

Snímka obrazovky komentárov spamu

Automatické komentáre spamu, ako sú tieto, môžu prekročiť vašu databázu WordPress.

Keď sa na vašom blogu objavia nové komentáre, môže to byť vzrušujúce. Toto prvé začervenanie vzrušenia však často zmizne, keď uvidíte nevhodné odpovede na váš obsah. Tieto odpovede sú samozrejme známe aj ako spam. Slovník ho jednoducho definuje ako „irelevantné alebo nevhodné správy zasielané na internete veľkému počtu používateľov“. Znie to asi priamo na mňa.

Blogový spam sa rodí z rovnakej rodiny ako oh známy e-mailový spam, ale má svoj vlastný jedinečný cieľ – získať spätné odkazy. Či už ide o blogový komentár, trackback alebo pingback, účelom blogového spamu je zverejniť odkaz na vašom webe, ktorý ukazuje späť na iný web. Dotknutá stránka je zvyčajne irelevantná pre váš výklenok a často má zlú kvalitu.

Tieto nevyžiadané správy sú skutočnosťou, ak povolíte komentovanie vašich príspevkov. Našťastie je identifikácia pomerne jednoduchá, pretože zvyčajne má jednu z troch primárnych foriem.

1. Spamboty

Toto sú komentáre, ktoré sa zverejňujú automaticky pomocou skriptu alebo robota, ktorý vyhladzuje web pri hľadaní cieľov na zaplavenie nevyžiadanými komentármi. Do týchto komentárov nie je priamo zapojený človek a ľudské oko ich zvyčajne zistí ľahko. Spamboty sú pravdepodobne najväčší vinníci irelevantných komentárov.

2. Ručné poznámky

V takomto prípade sú ľudia najímaní, aby mohli na stránkach manuálne uverejňovať komentáre. Kvalita týchto komentárov sa môže líšiť od očividne zrejmých až po diskutabilné, čo samozrejme ponúka veľkú bolesť hlavy každému, kto sa snaží odstrániť spam zo svojich stránok. Takmer vždy budú obsahovať odkazy v komentároch a môžu byť trochu prepašujúce ako roboty (v texte komentárov sme videli komentáre s pochybnými odkazmi, ktoré boli pridané do medzier)..

3. Spätné odkazy a pingbacky

Podľa definície spoločnosti Google je spätná väzba „jedným z troch typov metód spätného prepojenia, pri ktorých autori webových stránok môžu požiadať o upozornenie, keď niekto odkazuje na jeden zo svojich dokumentov“. Pre naše účely môžete predpokladať, že pingbacky sú v podstate rovnaké. Pravdepodobne ste už predtým videli trackbacky. Existujú ako zoznam odkazov, zvyčajne v rámci alebo pod sekciou komentárov na blogovom príspevku. Na účely spamerov je cieľ jednoduchý – uveďte blogový príspevok vo svojom vlastnom príspevku a získajte odkaz späť.

Každý z týchto typov spamu je problematický a často dostanete viac ako jednu kategóriu. Spoločne môžu upchať časť vašich komentárov a spôsobiť najrôznejšie problémy.

Ako komentár Spam ovplyvňuje vaše stránky WordPress

Sledovanie spamu

Spameri používajú spätné odkazy na vytváranie odkazov na irelevantné stránky.

Môžete považovať spam za nič iné ako obťažovanie. Ak ju však nezačiarknete, môže to mať na vaše webové stránky negatívne dôsledky. Okrem toho, že svojim čitateľom poskytujú zlé používateľské prostredie, môže nevyžiadaný komentár poškodiť vaše stránky mnohými spôsobmi a spôsobiť:

 • Strata rebríčka vyhľadávačov. Google zacieľuje na vaše stránky zlé odkazy na účely hodnotenia, a to aj v komentároch.
 • Potenciálne riziká pre vašich čitateľov. Odkazy v komentároch proti spamu môžu viesť k škodlivým webom.
 • Problémy s rýchlosťou stránok a časom načítania. Príliš veľa komentárov môže preťažiť vašu databázu WordPress a spomaliť vaše stránky.

Každý blog, ktorý umožňuje pridávanie komentárov, je citlivý na spam. Akčný plán na zníženie a boj proti nemu je jediným spôsobom, ako chrániť vaše stránky a vašich čitateľov.

Ako bojovať proti spamu WordPress

Aj keď je nevyžiadaný spam nevyhnutný, existujú dobré správy. Môžete bojovať proti tejto plesni moderovaním svojich komentárov a využitím Vstavané nástroje programu WordPress.

Najprv sa uistite, že ste zapli moderovanie komentárov. Takto môžete schváliť akýkoľvek komentár pred uverejnením príspevkov na vašom webe. Ak nemáte čas na kontrolu každého jednotlivého komentára, môžete nastaviť parametre na základe niekoľkých faktorov. Napríklad pod Nastavenia> Diskusia môžeš:

 • Nahláste komentár ako spam na základe počtu odkazov, ktoré obsahuje.
 • Komentáre na čiernej listine v reakcii na predchádzajúci spam.
 • Zakázať spätné odkazy a pingbacky.
 • Príspevky môžu uverejňovať iba registrovaní používatelia.

Nezabudnite na najväčšiu zbraň vo vašom predvolenom arzenáli: doplnky. Existuje veľa skvelých bezplatných a otvorených doplnkov s otvoreným zdrojom, ktoré môžete pridať do inštalácie WordPress a skontrolovať komentáre a filtrovať všetko, čo vyzerá ako spam..

Znížte spam na svojom webe WordPress pomocou doplnku

Jednou z najlepších vecí pri používaní programu WordPress je, aké ľahké je prispôsobiť ho. Pokiaľ ide o komentáre blogu, môžete použiť antispamové doplnky WordPress, ktoré zvyšujú vašu bezpečnosť. Tu sú tri doplnky, ktoré vám pomôžu prevziať kontrolu nad spamom vašich komentárov.

1. Akismet

akismet anti-spam plugin

Ako by sme nemohli spomenúť Akismet? Tento doplnok sa predvolene inštaluje na blogy WordPress a je zadarmo ho používať pre osobných blogerov (s komerčným mesačným predplatným nastaveným na 5 dolárov mesačne a podnikovými riešeniami dostupnými na 50 dolárov mesačne).

Pri používaní spamového riešenia typu „catch-all“, ako je Akismet, musíte uznať, že niektoré legitímne komentáre sa môžu označiť ako spam. Ide jednoducho o náklady na blogovanie a používanie automatizovaného blokovania spamu. Tento problém pramení najmä z ľudských spamerov. Spam jednej osoby je legitímnym komentárom inej osoby, takže ak ľudia nemôžu súhlasiť so 100% času, aká šanca má doplnok?

však, z väčšej časti robí Akismet skvelú prácu. Na mojom blogu udržiava obrovské množstvo nevyžiadanej pošty, pričom sa zachytil iba občasný legitímny komentár. Okrem toho sa stará aj o spätnú väzbu – obrovský bonus.

Kľúčové vlastnosti:

 • Blokuje spam a spätné sledovanie.
 • Automaticky skontroluje všetky komentáre.
 • História komentárov, aby ste si mohli skontrolovať, ktoré komentáre boli blokované doplnkom alebo moderátormi.
 • Obsahuje nastavenie „Zahodiť“ na automatické blokovanie najhoršieho spamu.

Cena: Akismet je bezplatný doplnok a už môže byť nainštalovaný na vašom blogu.

Získajte Akismet

2. Antispam Bee

antispamová včela

Tento doplnok používa techniku ​​„medového hrnca“ na zachytenie robotov neviditeľným spôsobom. Ľudia neuvidia captchas, ale roboty budú, a potom budú uväznení ako spam. Antispam Bee slúži ako firewall na blokovanie automatizovaného aj cieleného spamu. Keďže tieto komentáre blokujú skôr, ako sa dostanú k vašej databáze, nikdy sa nemusíte obávať, že spomalia vaše stránky.

Kľúčové vlastnosti:

 • Blokuje spätné sledovanie a pingback spam.
 • Zabraňuje nevyžiadanej pošte v prednej časti stránky, takže nikdy nenarazí na databázu WordPress.
 • Pracuje so všetkými hlavnými nástrojmi na tvorbu formulárov.

Cena: Antispam Bee je bezplatný doplnok.

GET AntiSpam Bee

3. Titan Anti-spam

titánový antispam a doplnok zabezpečenia wordpress

Anti-spam používa neviditeľné captcha na zablokovanie všetkých spambotov z vašich komentárov. Pro verzia tiež blokuje manuálne odoslaný spam. Tento doplnok síce dokáže zastaviť nechcené komentáre, ale nechráni iné typy formulárov na vašom webe. To znamená, že budete chcieť použiť tento doplnok s niečím iným, aby ste dostali dodatočnú ochranu formulárov. Je to však stále vynikajúca ľahká alternatíva.

Hľadáte ďalšie možnosti ochrany? Program Anti-Spam Pro obsahuje pridané nastavenia pre manuálnu ochranu pred nevyžiadanou poštou, takže môžete ďalej automatickou prevenciou komentárov, ktoré sú na stupnici spamových bodov vysoko (s viac ako stanoveným počtom odkazov, slov alebo označených spamových slov).

Kľúčové vlastnosti:

 • V predvolenom nastavení blokuje spätné odkazy.
 • Zabraňuje tomu, aby sa automatický spam dostal do vašej databázy WordPress.
 • Verzia Pro blokuje manuálny spam.

Cena: Anti-Spam je zadarmo a jeho profesionálna verzia je k dispozícii za 25 USD.

ZÍSKAJTE Titan ANTI-SPAM

4. WPBruiser

wp bruiser wordpress anti-spam plugin

WPBruiser sľubuje, že bude fungovať od druhej inštalácie. Tento doplnok kombinuje ochranu proti útokom hrubou silou s blokovaním spamu komentárov. Môžete ho použiť na ochranu všetkých svojich formulárov a vaši čitatelia už nikdy nebudú musieť použiť captcha. Celkovo je to komplexná a ľahko použiteľná možnosť.

Kľúčové vlastnosti:

 • Zahŕňa ochranu pred útokmi hrubou silou.
 • Umožňuje blokovať škodlivé adresy IP.
 • Je kompatibilný s WordPress Multisite.
 • Ponúka rozšírenia, ktoré pracujú so všetkými hlavnými nástrojmi formulára.

Cena: WPBruiser je bezplatný doplnok s voliteľné rozšírenia.

Získajte program WPBruiser

5. Skryť spätné odkazy

Tento posledný doplnok je veľmi jednoduchý, pretože jednoducho robí to, čo je uvedené v názve – skryje spätné odkazy. Aj keď môžete trackbacky úplne vypnúť, je užitočné ich jednoducho skryť, ak chcete sledovať, kto je s vami. Tento doplnok odstráni spätné odkazy z vášho klientskeho rozhrania, stále ich však umožňuje zobraziť na hlavnom paneli programu WordPress.

Cena: Hide Trackbacks je úplne zadarmo.

Získajte skryté spätné odkazy


Spam komentárov je jednoduchá skutočnosť na internete, pokiaľ nemáte v úmysle úplne zakázať komentáre. Ochrana vášho webu pred nevhodnými komentármi je rozhodujúca pre jeho celkové zdravie a výkon. Odstránením spamových komentárov môžete udržiavať prehľadnosť databázy, udržiavať spokojnosť používateľov a zlepšovať zapojenie.

Máte nejaké otázky o tom, ako spravovať spam na svojej stránke WordPress? Alebo tipy na pridanie do zoznamu? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me