Ako zálohovať svoje stránky WordPress (manuálne alebo prostredníctvom doplnkov)

Ako zálohovať WordPress

Stratili ste už niekedy svoje stránky WordPress? Alebo ste práve stratili svoje stránky WordPress? Možno ste sa stali obeťou škodlivého hackera. Vaše webové stránky sa možno po inštalácii chybného doplnku, motívu alebo doplnku zlomili. Možno váš hosting zlyhal – zlý pes jedol server. Je to desivé, však? Nie, nie pes; strata vašich stránok. A môžete sa zblázniť, ak neviete, čo máte robiť, aby ste milovanú stránku WordPress obnovili na svoju bývalú slávu.

Hádajte čo: Nemusíte sa potiť s spoľahlivým riešením zálohovania. Všetko, čo musíte, je stlačiť tlačidlo obnovenia a Viola! – ste späť v prevádzke. Pozrite sa, čo som tam urobil?

V tomto príspevku sa dozviete, že zálohovanie stránky WordPress je veľmi jednoduché. Naučíte sa vytvárať úplné zálohy svojho podnikania založeného na WordPress, takže si môžete oddýchnuť najmä v prípade nepríjemných situácií. Vyberte pero a trochu papiera a pripravte sa na vlastné zálohy WordPress ako šéf. Pripravený? Skvelé, dajte loptu do pohybu.

Prečo by ste si mali zálohovať vaše webové stránky WordPress

Predtým, ako sa dostaneme k podrobnostiam o odšťavovači, bol som dávno zmätený z tohto záložného podnikania. Netušil som, o čom na svete je zálohovanie stránky. Sakra, netušil som, ako vytvoriť úplné zálohy môjho webu WordPress, kým mi okolnosti nevynútia ruku. Musel som sa naučiť potom, čo som bol hacknutý, a naučil som sa.

Ako nováčik si strašne zmätený ako ja. Tu je niekoľko rýchlych otázok a odpovedí.

Čo je záloha?

Odpoveď je pomerne jednoduchá. Záloha je jednoducho kópia vašej stránky, ktorú môžete preinštalovať (obnoviť), ak by sa niečo pokazilo. Je to bezpečné opatrenie, preventívne opatrenie, ktoré vám ušetrí veľa zbytočného stresu. Je to ako poistka, ktorá chráni všetko úsilie, čas a peniaze, ktoré ste investovali do svojho webu WordPress.

Čo obsahuje záloha?

Teraz, aby som vám dal jasnejší obraz, sa ponorím ďalej do toho, čo predstavuje úplnú zálohuWordPress. Vaša stránka WordPress sa skladá z dvoch komponentov, z ktorých prvá je súbory webových stránok t. j. súbory tém, doplnkov, skripty, médiá atď., ktoré tvoria štruktúru vášho webu a poskytujú funkčnosť. Potom máme MySQL databáza ktorý ukladá vaše blogové príspevky, komentáre a možnosti, ktoré ste nastavili v oblasti administrácie programu WordPress.

Prečo musím zálohovať svoje stránky?

Väčšina lacných webových hostiteľov bude hovoriť o ponúkaní záloh, ale všetko, čo robia, je zálohovanie databázy MySQL iba vtedy, ak vôbec niečo zálohujú. Nezálohujú vaše súbory, čo znamená, že nemôžete napríklad obnoviť zmeny, ktoré ste vykonali v téme, ak je poškodená. Je to tiež dosť náročné na vyžiadanie si kópie vášho webu zo zálohy, takže je najlepšie zálohovať ho sami. Viete, len aby ste sa ubezpečili, že je všetko bezpečné.

Úplná záloha, ktorú vám tu pomáhame zostaviť, sa postará o vaše súbory a databázu. To znamená, že v prípade, že prídete o svoje stránky, stačí znova nainštalovať zálohu a vaša práca je hotová. To mimochodom vytvorme úplné zálohy stránky WordPress.

Metóda 1: Zálohujte si WordPress prostredníctvom svojho hostenia

Spravované zálohy poskytovateľa hostingu

Prvou možnosťou je jednoducho zvoliť hostiteľskú spoločnosť, ktorá dokončí úplné denné zálohy vášho webu WordPress. Napríklad hosťovanie WordPress WP Engine Managed ponúka automatické denné zálohovanie všetkých vašich základných súborov WordPress, tém a doplnkov a vašej databázy (vrátane všetkých vašich médií). Navyše môžete kedykoľvek iniciovať svoje vlastné zálohy (napríklad pred hlavnou aktualizáciou WordPress alebo pri zmene motívov).

Ak chcete presunúť zálohy spravované poskytovateľom hostingu na ďalšiu úroveň, občas sa prihláste a stiahnite si kópiu vlastného súboru zip, aby ste si ju mohli ponechať na svojom pevnom disku. Nikdy nemôžete byť príliš bezpeční.

Metóda 2: Manuálne zálohovanie WordPress

Váš adresár WordPress obsahuje podpriečinky, napr. obsah wp, obsah wp atď. a súbory napr. wp-config.php, súbory tém a doplnkov atď. požadované na vašom webe WordPress. Zložka wp-content obsahuje okrem iného všetky vaše témy, doplnky, vyrovnávaciu pamäť a odovzdávanie. Nemôžete si dovoliť stratiť tieto údaje. Program wp-admin nesie všetky súbory, ktoré vyžaduje vaša oblasť správy WordPress, takže si nemôžete dovoliť stratiť to. Priečinok wp obsahuje základné súbory WordPress. Toto je priečinok, v ktorom žijú všetky hlavné kódy WordPress. Tento kód určite nechcete stratiť.

Krok 1: Manuálne zálohovanie súborov WordPress

Ak chcete vytvoriť kópiu súborov WordPress, stačí si stiahnuť celý adresár WordPress. Ako? Na server sa môžete prihlásiť pomocou cPanel alebo pomocou a SFTP program.

Zálohovanie cez cPanel

Je to také ľahké, že to môžete urobiť v čase potrebnom na prípravu šálky kávy. Tu je postup:

 • Prihláste sa do svojho webhostingu a prejdite na cPanel. Pre väčšinu webových hostiteľov je cPanel zvyčajne prvá stránka, na ktorú narazíte pri prihlásení
 • Prejdite do Správcu súborov, ktorý by vás mal priviesť k vášmu public_html alebo Domov adresár
 • Odtiaľ jednoducho vyhľadajte svoj adresár WordPress. Toto je priečinok, ktorý chcete zálohovať
 • Bohužiaľ nemôžete stiahnuť priečinok WordPress v Správcovi súborov bez toho, aby ste ho najprv komprimovali. Nemusíte sa obávať, kompresia priečinka nemusí byť náročná
 • Kliknite na adresár WordPress a vyberte položku Compress z ponukovej lišty. Prípadne kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok a vyberte položku Compress z rozbaľovacej ponuky možností, ktorá sa zobrazí
 • Vyberte typ kompresie, napr. ZIP, Tar, GZIP atď. Z otvoreného dialógového okna. Vždy chodím s archívom ZIP
 • Potom stačí zasiahnuť Komprimovať súbory a počkajte, kým proces prebehne. Váš server uloží komprimovaný priečinok WordPress
 • Kliknite na archív, ktorý ste práve vytvorili, a vyberte Stiahnuť ▼ z ponuky. Prípadne kliknite pravým tlačidlom myši na archív a vyberte možnosť Stiahnuť ▼.
 • Vyberte bezpečné miesto na pevnom disku a uložte zálohu
 • A to je všetko!

Tip: Nahrajte zálohu do svojho účtu Dropbox, na Disk Google, napálite ju na disk DVD / CD, pošlite e-mailom atď. – uistite sa, že máte niekoľko kópií, aby ste v prípade, že by niektorá zo záložných kópií stratila svoje stránky, neztratila svoje stránky..

Ak váš webový hostiteľ používa iný ovládací panel, napr. vDeck, Plesk, atď., stačí vyhľadať správcu súborov a jednoducho postupovať podľa týchto pokynov. Vyhľadajte Správcu súborov> Vyhľadajte adresár WordPress> Komprimovať> Stiahnúť. Opakujte pravidelne.

Zálohovanie cez SFTP

Odporúčame používať populárny správca súborov, napr FileZilla alebo Transmit pretože sú ľahké a ľahko použiteľné. Najprv musíte nainštalovať aplikáciu do svojho počítača a načítať prihlasovacie údaje pre SFTP zo svojho hosťovacieho účtu.

Prihlásenie do SFTP s prenosom

Ďalej sa prihláste do správcu súborov podľa vášho výberu (v tomto príklade používame Transmit) a zadajte podrobnosti pre váš web vrátane prezývky, adresy URL vášho webu, vášho jedinečného používateľského mena a hesla SFTP a zmeňte číslo portu na 2222.

Kopírovanie a sťahovanie súborov SFTP

Po prihlásení by sa mali zobraziť všetky vaše súbory WordPress. Jednoducho vyberte všetky svoje súbory, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť „Stiahnúť vybrané položky“. Po stiahnutí skontrolujte, či sú súbory na zip a pomenujte súbor nezabudnuteľným názvom, napríklad dnešným dátumom.

Krok 2: Manuálne zálohovanie databázy WordPress

Teraz, keď máme novú kópiu vašich súborov WordPress, zazálohujte si svoju databázu WordPress, takže môžeme mať úplnú zálohu, ktorá sa vám hodí v ten príslovečný daždivý deň. To je tiež také ľahké, že budete zálohovať svoje stránky kedykoľvek bez porušenia potu.

Stačí prejsť na panel hostenia a vyhľadať phpMyAdmin. Je to pre používateľov cPanel, pod ktorými bude umiestnená Databázové nástroje:

how-to-backup-your-WordPress-site-vybrať-phpMyAdmin

V závislosti od vášho hostenia sa však môže nachádzať niekde inde. Napríklad používatelia WP Engine môžu vyhľadať phpMyAdmin z hlavného panela používateľov kliknutím na ikonu chevron vedľa vašich inštalácií:

Prístup k motoru WP phpMyAdmin

Po prihlásení do phpMyAdmin by ste mali vidieť hlavný administračný panel:

phpMyAdmin Hlavná stránka

Vyberte ikonu databázy na zozname vašich databáz. Ak ste nainštalovali svoje stránky WordPress pomocou platforiem tretích strán, ako sú Softaculous alebo Mojo Marketplace, možno nemáte predstavu, s ktorou databázou bude pracovať. Čo robiť?

V správcovi súborov prejdite do adresára WordPress a vyhľadajte súbor wp-config.php. Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor a vyberte zobrazenie. V okne, ktoré sa otvorí, chcete nájsť tento riadok:

define ('DB_NAME', 'database_name');

Názov vašej databázy je hodnota uvedená v druhej sade jednoduchých úvodzoviek, ktorá je v našom príklade vyššie „meno_databázy“. Vyzbrojení týmito informáciami vyhľadajte svoju databázu v phpMyAdmin. Kliknutím na databázu ju otvoríte. Mali by ste vidieť niečo ako:

Príklad databázy phpMyAdmin

Začiarknutím políčok vyberte všetky tabuľky, ktoré chcete zálohovať. Kliknite na „Skontrolovať všetko“ v spodnej časti a vyberte všetky naraz. Po výbere tabuliek kliknite na ikonu Export tab. Vyberte metódu exportu a nastavte formát na SQL:

Exportujte svoju phpMyAdmin databázu

Zasiahnite go a uložte svoju databázu do zabezpečeného priečinka v počítači. Nezabudnite ukladať kópie na rovnakých miestach, kde ste ukladali kópie súborov WordPress. To je všetko, teraz máte úplnú zálohu svojho webu WordPress!

Používate iné nastavenie? Ak váš hostiteľ neposkytuje cPanel, prečítajte si toto Záložný príspevok WordPress v Codex.

Tip: Vytvárajte pravidelné zálohy v závislosti od frekvencie uverejňovania na vašom webe WordPress. Ak uverejňujete 50 a viac príspevkov denne, musíte vytvárať zálohy častejšie ako ten, ktorý uverejňuje príspevky raz mesačne. Okrem toho zvážte, či váš webhosting ponúka spoľahlivé riešenie zálohovania.

Poďme automatizovať zálohy WordPress pomocou niekoľkých šikovných záložných doplnkov WordPress. Všetci potrebujem manuálne zálohovanie, pretože takto máte úplnú kontrolu. Zároveň tu je niekoľko skvelých záložných doplnkov WordPress, ktoré môžete použiť na automatizáciu procesu.

Metóda 3: Automatické zálohovanie WordPress s doplnkami

Záložné doplnky WordPress pridávajú ľahkosť k vytváraniu spoľahlivých záloh pre vaše stránky WordPress. Musíte iba nainštalovať svoj obľúbený záložný doplnok WordPress, nakonfigurovať niekoľko nastavení a ste v poriadku.

Automatické zálohovanie produktu VaultPress Premium

VaultPress pre WordPress

Aplikácia VaultPress bola vytvorená spoločnosťou Automattic, aby sa uľahčilo zálohovanie a zabezpečenie vašich webových stránok. VaultPress umožňuje automatické denné zálohovanie vašich webových stránok, ktoré sú bezpečne uložené mimo pracoviska. A ich použitie na obnovenie vašich webových stránok je rovnako jednoduché ako prihlásenie do účtu a kliknutie na tlačidlo.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré ponúka služba VaultPress, patrí duplikácia a migrácia stránok (tieto úplné zálohy sa musia milovať), skenovanie škodlivého softvéru a vírusov, automatická oprava súborov a dokonca aj ochrana pred spamom. Už od 39 dolárov ročne ako súčasť JetPack Personal je to veľmi cenovo dostupný doplnok zabezpečenia, do ktorého je potrebné investovať.

Zálohovací doplnok BackupBuddy Premium WordPress

Zálohovací doplnok BackupBuddy WordPress

Info & DownloadView The Demo

Druhý prémiový záložný doplnok WordPress na našom zozname je dnes BackupBuddy od iThemes. Doplnok môžete použiť na vytvorenie úplnej zálohy databázy a súborov alebo na jednoduché presunutie svojich stránok na iný server.

Svoju stránku môžete zálohovať na pevný disk a rôzne služby externého úložiska vrátane Amazon Web Services, Rackspace, e-mailu, FTP, Dropbox a BackupBuddy Stash..

Naplánujte si zálohovanie WordPress pomocou BackupBuddy, keď ste na cestách, a užite si službu zálohovania ako žiadna iná. Ceny sa začínajú o 80 dolárov ročne za licenciu na jeden server, iThemes tiež ponúka doživotný zlatý balík za jednorazový poplatok 297 dolárov, ktorý ponúka neobmedzené použitie doplnku, vďaka čomu sa skvele hodí pre podniky.

Doplnok WordPress zdarma pre duplikátory

Doplnok WordPress zdarma pre duplikátory

S viac ako miliónom aktívnych inštalácií je duplikátor viac ako váš typický záložný doplnok. V prvom rade vám služba Duplicator pomáha ľahko klonovať alebo migrovať vaše stránky na iné miesto. Táto hlavná funkcia z neho robí výkonné riešenie pre zálohovanie.

Aj keď vám to neumožňuje naplánovať zálohovanie, automaticky uloží databázu do súboru SQL a uloží ju do archívu ZIP spolu so súbormi WordPress. Potom vytvorí špeciálny súbor PHP, ktorý vám umožní ľahko preinštalovať zálohu. Stačí nahrať archív ZIP a súbor PHP na váš server a zvyšok je ľahká práca. Chcieť viac? Pokladňa Duplicator Pro, ktorá pridáva ďalšie funkcie vrátane zálohovania plánov, prepojenia úložísk v cloude, e-mailových oznámení, podpory pre profesionálov a ďalších.

BackWPup Doplnok WordPress

BackWPup Doplnok WordPress

BackWPup je populárny záložný doplnok WordPress, ktorý vám pomôže vytvoriť úplné zálohy vášho webu WordPress a uložiť ho na externom mieste, ako sú Dropbox, Amazon S3, FTP, RackSpace Cloud a mnoho ďalších..

Môžete naplánovať úplné zálohy, čo znamená, že celá vaša stránka WordPress, súbory a všetky budú vždy v bezpečí. Ďalej môžete skontrolovať / opraviť a optimalizovať svoju databázu, a ak potrebujete viac šťavy, môžete sa obrátiť na verziu Pro.

Zálohovanie a obnovenie

Zálohovací doplnok UpdraftPlus WordPress

Jeden z najvyššie umiestnených doplnkov pre zálohovanie WordPress, UpdraftPlus dodáva zábavu a ľahkosť pre zálohovanie vašich stránok WordPress. S množstvom vynikajúcich funkcií vrátane zálohovania na Amazon S3, Disk Google, FTP, Dropbox, e-mail a ďalšie možnosti ukladania dát, rýchle obnovenie, plánovanie, duplikát stránok, schopnosť rozdeliť veľké stránky do viacerých archívov a ešte oveľa viac, trápiť sa s UpdraftPlus (a vývojári tiež ponúkajú profesionálnu verziu, ktorá zabalí docela punč, ak hľadáte viac funkcií).

Súvisiace zdroje

Chcete sa dozvedieť viac o zálohovaní svojich stránok WordPress? Našli sme tieto doplnky pre vaše potešenie:

 • Zálohujte WordPress do cloudu pomocou BackWPup
 • 10 zálohovacích príbehov WordPress, ktoré by mohli zabiť vaše stránky
 • Najlepšie zálohovacie doplnky pre webové stránky WordPress
 • Zálohovací doplnok BackupBuddy WordPress
 • Ako testovať zálohy stránok WordPress

Na konci dňa je mať spoľahlivé riešenie zálohovania to najlepšie, čo môžete urobiť pre svoje podnikanie založené na WordPress. Kedykoľvek sa môže stať čokoľvek, ale so zálohami sa vyhnete nechcenému stresu. Stačí kliknúť na obnovenie a ste späť v podnikaní.

Pokryli sme naše metódy, ale ako zálohujete svoje stránky WordPress? Aký je váš obľúbený záložný doplnok alebo služba WordPress? Prosím, podeľte sa s nami v komentároch. Tak zatiaľ!