Ako zarobiť peniaze predajom produktov a služieb WordPress

  1. 1. Ako zarobiť peniaze pomocou blogu
  2. 2. Aktuálne čítanie: Ako zarobiť peniaze predajom produktov a služieb WordPress
  3. 3. Ako zmeniť svoj blog WordPress na podnikanie

Je to už nejaký čas, ale konečne som späť s druhou časťou nášho zarábania peňazí pomocou série WordPress. Predtým sme sa snažili zarobiť peniaze pomocou vášho blogu WordPress, ale to nie je jediný spôsob, ako môžete využiť WordPress na vybudovanie úspešnej firmy..

Mnoho ľudí (vrátane WPExplorer) sa živí predajom produktov a služieb pre WordPress. Dnes sa pozrieme na to, čo môžete vytvoriť, aby ste pomohli ostatným používateľom WordPress, a konkrétne výhody a nevýhody, ktoré treba zvážiť skôr, ako začnete predávať.

Zarábajte s produktmi WordPress

Ak používate WordPress, určite s istotou tiež používate (alebo ste použili) aspoň pár produktov tretích strán, ktoré sú súčasťou vašej základnej inštalácie. Podľa mojej skúsenosti existujú tri hlavné produkty, z ktorých sú mnohí používatelia WordPress ochotní zaplatiť prémiu.

1. & 2. Premium WordPress Témy a doplnky

Jedným z najväčších trhov súvisiacich s WordPress je trh tém a doplnkov. Existuje nespočet nezávislých prémiových tematických obchodov (ThemeBeans, ThemeIsle, Anariel Design, atď.) Okrem mega trhovísk ako Themeforest alebo Templatemonster, ktoré hostia nespočetné produkty od mnohých rôznych vývojárov.

Ak ste vývojár a máte dôveru v svoje schopnosti kódovania, potom vytváranie prémiových tém alebo doplnkov je skvelý spôsob, ako generovať príjem. Jedinou potrebnou investíciou je váš čas! Keď vytvoríte originálny produkt, stačí sa rozhodnúť, či chcete radšej založiť vlastný obchod, predať na trhu alebo vyvážiť kombináciu obťažovania.

Začnite svoj vlastný WordPress Theme alebo Plugin Store

Elegantné témy sú žiarivým príkladom nezávislý obchod s témami a doplnkami vytvoriť si meno pre seba. To, čo sa začalo ako malá členská stránka s témou, sa rozrástlo na podnikanie v hodnote niekoľkých miliónov dolárov, všetko postavené na predpoklade ponúkania prémiových tém a doplnkov WordPress za dostupnú cenu. Medzi ďalšie významné úspechy patria OptinMonster, Themify, DesignModo, Soliloquy a StudioPress..

Najväčší prínos pre založenie vlastného obchodu je, že máte 100% kontrolu nad všetkými rozhodnutiami. Vy rozhodujete o svojich cenách. Vy rozhodujete, čo predávate. Vy rozhodujete, či chcete spustiť propagačné akcie.

Zároveň môže byť ťažké prevádzkovať vlastný obchod, pretože ste ten, ktorý ho prevádzkuje. To znamená, že musíte prijať ďalšie preventívne opatrenia týkajúce sa bezpečnosti údajov o zákazníkoch, nezabudnite dodržiavať všetky miestne zákony o elektronickom obchode a ak vykonávate medzinárodný predaj, musíte dodržiavať ďalšie zákony. Je toho veľa!

Existujú možnosti, ako je Shopify, ktoré môžete použiť na lepšiu správu svojho obchodu. Musíte však urobiť prieskum, aby ste zistili, ktorá metóda elektronického obchodu je pre váš obchod najvhodnejšia..

Predaj na trhu WordPress

Pre prehliadač WPExplorer sme sa rozhodli použitie trhovísk pre naše prémiové témy. V súčasnej dobe nás nájdete na Themeforest a Creative Market. V našom prípade sme mali pocit, že pre nás bolo jednoduchšie nechať niekoho iného spravovať transakcie, zatiaľ čo my naďalej pracujeme na vývoji a podpore tém.

Dve hlavné výzvy pri používaní trhovísk spočívajú v tom, že často majú prísne a zdĺhavé postupy preskúmania a že si vyžadujú aj určité percento z predaja. Podľa našich skúseností sme zistili, že proces kontroly často vylepšuje položky a nominálny poplatok stojí za to, aby nemuseli spravovať vlastný systém elektronického obchodu..

Predajte svoje výrobky WOrdPress všade

Nakoniec máte možnosť využiť výhody oboch a predávať svoje položky na nevýhradnom základe na trhoch, ako aj vo vašom vlastnom obchode..

Značky ako Themefuse, ArrayThemes a Anariel Design odviedli skvelú prácu s využitím trhov pre vystavenie, ako aj vlastných obchodov pre lepšiu kontrolu nad predajom.

Jednou z výziev pri tejto možnosti je, že niektoré trhy, ako je napríklad Themeforest, účtujú nevýhradným autorom vyššie predajné poplatky. To znamená, že možno budete musieť prísť o trochu viac zo svojho príjmu, aby ste mali flexibilitu pri predaji na rôznych miestach.

Čím viac miest predávate, tým viac miest musíte poskytovať. Buď budete musieť vytvoriť centrálne miesto podpory (napríklad fórum zákazníkov alebo webovú stránku na predaj lístkov pomocou služby, ako je HelpScout alebo ZenDesk), alebo si treba dať čas na prihlásenie do viacerých autorských účtov, aby ste zákazníkom poskytli primeranú podporu položiek.

Všetky tri možnosti predstavujú úžasné spôsoby predaja vlastných výrobkov. Nezabudnite, že bez ohľadu na to, ktorú metódu si vyberiete, bude trvať určitý čas, kým sa etablováte ako dôveryhodný vývojár alebo značka v komunite WordPress. Nenechajte sa odradiť, ak na začiatku neuvidíte tonu predaja. Prepojte sa s blogmi, aby vám pomohli propagovať vaše položky, vytvárať prémiové doplnky pre vaše produkty alebo zvážiť vytvorenie „lite“ verzií pre ďalšiu expozíciu.

3. Elektronické knihy a kurzy WordPress

Predávajte e-knihy alebo kurzy WordPress

Ďalší produkt, ktorý stojí za zmienku, nerozširuje WordPress, ale namiesto toho ho dopĺňa. Na celom svete existujú milióny používateľov WordPressu a mnohí sa stále učia. Tak prečo neposkytovať produkt, ktorý by im pomohol urobiť len to?

Znalí ľudia vytvárajú prémiové e-knihy, príručky a dokonca aj online kurzy (ako sú tie, ktoré sa ponúkajú na údom, alebo ich sami predať LearnDash alebo iný nástroj kurzu WordPress), ktorý novým používateľom pomôže pri vytváraní vlastného blogu pri vytváraní vlastného blogu po prvýkrát..

Najlepšie na ponúkaní vzdelávacích produktov je to, že nemusíte byť vývojár alebo dizajnér, aby ste vytvorili užitočný produkt, ktorý si používatelia kúpia. Potrebujete iba odbornosť a schopnosť sprostredkovať ostatným to, čo viete.

Zarábajte peniaze ponúkaním služieb WordPress

Produkty WordPress ponúkajú hladným podnikateľom veľa príležitostí na založenie úspešných firiem, ale nemusíte predávať výrobok, aby ste zarobili peniaze. Mnoho kreatívnych ľudí našlo spôsoby, ako ponúkať služby používateľom WordPress za prémiu.

4. Dizajn a vývoj webových stránok WordPress

Dizajn a vývoj webových stránok WordPress

Prvá služba, ktorá príde na myseľ, je jednoducho tvorba webových stránok. Viacerí návrhári stavajú klientske stránky úplne pomocou programu WordPress. Je to zdĺhavý proces, pretože často budete musieť pracovať s klientmi prostredníctvom koncepcie, tvorby a prípadnej údržby.

Výhodou riešenia klientskeho projektu webového dizajnu je to, že za svoje úsilie si môžete často účtovať statnú sumu, pretože na ňom pravdepodobne strávite niekoľko týždňov alebo viac. Počas sústredenia vášho úsilia na jeden projekt sa budete cítiť bezpečne pri stanovenom príjme (prípadne aj na pár projektov, ak ich dokážete žonglovať).

Náročným aspektom webdizajnu je spolupráca s klientmi. Nie každý klient bude skvelý na spoluprácu (verte nám, vieme a dokonca sme napísali článok o tom, ako sa s nočnou morou bozkávať klientov). Niektorí klienti budú s vašou prácou spokojní a už od nich nikdy nebudete počuť. Ostatní vás často informujú o nových požiadavkách. Každý klient je iný.

Je na vás, aby ste sa rozhodli, akú úroveň služieb chcete ponúknuť svojim klientom, takže pred začatím projektu nezabudnite zabudovať túto zmluvu do svojej zmluvy..

5. & 6. WordPress Inštalácia a prispôsobenie služby

Ponuka inštalácie a prispôsobenia WordPress

Možno nechcete dlhodobo pracovať s klientmi a radšej by ste ponúkali jednoúčelové služby, ako sú napríklad inštalácia tém alebo doplnkov. Mnoho odborníkov ponúka túto presnú službu na webových stránkach ako Upwork alebo nezávislý pracovník.

Niektorí noví používatelia programu WordPress chápu, ako vytvárať blogové príspevky, ale ich znalosti tu končia. Vďaka tomu môže byť inštalácia a nastavenie tém alebo doplnkov výzvou. Poskytovaním inštalačných služieb sa môžete jednoducho prihlásiť, pridať motív, skontrolovať, či je správne nakonfigurovaný a či sa má vykonať.

Prispôsobenia sú ďalšou skvelou medzerou v systéme WordPress, kde môžu nezávislí pracovníci zarobiť ešte niečo navyše. Mnoho používateľov iba potrebuje pomoc so zmenou rozloženia hlavičiek alebo pridaním nového vlastného typu príspevku, ale nemá znalosti kódovania, aby tak urobili. To je miesto, kde môžete ponúkať svoje služby na základe vyladenia.

7. Správa, údržba a / alebo podpora WordPress

Ponuka údržby WordPress

Ďalšou možnosťou, ktorú stojí za zváženie, sú služby údržby WordPress. Stránky ako WP Butler a Krivka WP založili firmy na údržbe inštalácií WordPress pre ľudí, ktorí jednoducho nemajú zručnosti ani čas na to sami.

Jednou z najlepších častí údržby je, že môžete ľahko pridať doplnok a zvýšiť tak hodnotu svojej služby. Ponuka auditov stránok, zálohovania, skenovania škodlivého softvéru, prispôsobení a podobných možností znamená, že za svoju službu si môžete účtovať ďalšie poplatky.

8. Hosting WordPress

Ponúknite WordPress Hosting

Ak ste trochu ambicióznejší, môžete tiež zvážiť predaj vlastnej spravovanej hostovacej služby WordPress. S týmto nemusíte byť tradičný vývojár alebo dizajnér WordPress, budete však potrebovať znalosť základných funkcií WordPress.

Najlepšie na tom je, že nepotrebujete svoje vlastné servery, aby ste mohli ponúkať hosťovanie – mnoho veľkých hostingových spoločností, ako je HostGator, ponúka hosťujúcim hosťom ako možnosť. Tieto plány zahŕňajú aj užitočné nástroje na vytváranie balíkov alebo správu účtov zákazníkov priamo z vášho vlastného používateľského panela. Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný spravovaný hosting s virtuálnym súkromným serverom Media Temple alebo cloudovým hostingom cez Cloudways, pretože oba umožňujú neobmedzené inštalácie na každom serveri. Potrebujete iba zväčšiť svoj vlastný plán, keď získavate viac zákazníkov.

Výhodou pri ponúkaní hostingu je to, že môžete zabezpečiť pravidelný, opakujúci sa príjem od klientov. Plus hosting je prirodzený doplnok, ak už ponúkate ďalšie služby WordPress, ako je webový dizajn alebo správa webových stránok.

Pred skokom nezabudnite vziať do úvahy niektoré z požiadaviek ponúkania hostingu. Zmluvy, bezpečnosť servera, aktualizácie atď. Výskum robte v poriadku?

9. Vlastný vývoj produktu WordPress

Vývoj vlastného produktu WordPress

Ak ste vývojár, ale nemáte nápady na svoj vlastný produkt, alebo jednoducho nechcete vytvárať niečo, čo musíte podporovať, môžete svoje služby kedykoľvek ponúknuť iným vývojárom alebo firmám..

Tvorcovia často vyhľadajú pomoc od iných vývojárov, ktorí majú viac znalostí v konkrétnej oblasti. Napríklad vývojári tém často oslovia vývojárov doplnkov, aby im pomohli vytvoriť vlastné rozšírenia. V týchto prípadoch môžu najať vývojára na jeden čas, aby vytvorili niečo, čo pridáva hodnotu ich vlastnému produktu.

Opäť platí, že stránky ako Upwork a Envato Studio ponúkajú vývojárom miesto na propagáciu ich zručností a kvalifikácie.

10. Individuálne školenie WordPress alebo osobné školenie WordPress

Ponúknite školenie WordPress typu one-on-one alebo in-person

Podobne ako ponúkať e-knihy alebo kurzy ako produkt, môžete ponúkať podobné vzdelávacie materiály vo formáte typu služby. Odborníci na WordPress majú radi LisaWork vytvorili kariéru ponúknutím živých seminárov WordPress, na ktorých sa môžu prihlásiť noví používatelia, aby sa naučili, ako používať WordPress.

Mnoho nových používateľov oceňuje schopnosť klásť otázky a dostávať pomoc od jedného používateľa pri prvom vytvorení webovej stránky. Túto príležitosť môžete využiť na vytvorenie podnikania, ktoré vytvára príjmy, s ďalšími tokmi výnosov z odporúčaných nadväzujúcich kurzov, hostingu alebo kľúčových produktov.

Zostaňte naladení

WordPress je úžasná platforma nielen pre webové stránky, ale aj pre budovanie úspešného podnikania. Doteraz sme zdieľali najlepšie spôsoby, ako pomocou programu WordPress zarobiť peniaze na vašom blogu, ako aj 10 spôsobov, ako profitovať z predaja produktov a služieb. Dúfajme, že tieto informácie boli pre vás nové alebo užitočné!

V našej ďalšej splátke sa budeme venovať ako zmeniť váš blog na podnikanie a niektoré kľúčové kroky, ktoré sme podnikli na vytvorenie programu WPExplorer.

Dovtedy nám dajte vedieť, ak máte nejaké otázky v sekcii komentárov nižšie! Radi im odpovieme, ako najlepšie vieme, aby sme vám pomohli začať podnikať s programom WordPres.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me