Ako získať viac sociálnych podielov na svojich blogových príspevkoch

Ako získať viac sociálnych podielov na svojich blogových príspevkoch

Začali ste teda blog. Blahoželáme! Je to pre vás veľmi vzrušujúci čas. Vydávate sa tam. Zdieľajte svoje myšlienky a sny so svetom. Ale napísali ste pár príspevkov, vložili ste do nich veľa myšlienok, prečítali si ich 10-krát za sebou a teraz sa asi čudujete: Počúva ma niekto dokonca? A ako môžem sakra získať viac sociálnych podielov?

Písanie vášho obsahu je prvým krokom, ale jeho šírenie je ešte väčšia bitka. Tu sa venujeme tomu, ako získať viac sociálnych podielov na svojich blogových príspevkoch, aby ste nekričali do prázdnoty.

1. Kvalita príspevku, pútavý obsah

Uverejňujte kvalitu, pútavý obsah a získajte viac sociálnych zdieľaní

Môžete si vysnívať všetky tituly clickbait a pokúsiť sa ľudí priniesť k vášmu článku, ale s cieľom povzbudiť čitateľov, aby ho odovzdali, nenahrádza kvalitný a kvalitný obsah..

Snažte sa uverejňovať blogy, ktoré majú veľa informácií a poskytujú hodnotu. Ste blogerka mamičky, ktorá nedávno objavila rodičovský hack, o ktorom ste nečítali nikde inde? Píšte o tom a podrobne.

Mali by ste si tiež vziať čas na to, aby ste sa dozvedeli a aplikovali osvedčené postupy SEO WordPress, najmä keď sa týkajú SEO na stránke. Preskúmajte kľúčové slovo alebo slová, na ktoré chcete vo svojom článku zacieliť (Serpstat je to vynikajúci nástroj), použite kľúčové slová v celom obsahu a všetky použité nadpisy alebo obrázky a nezabudnite napísať pútavý optimalizovaný názov vyhľadávacieho nástroja a meta popis.

Okrem výrobkov dlhej formy (podľa Backlink články s najvyšším hodnotením sú nad 1800 slov) sú skvelé pre SEO a môžu vám pomôcť skórovať ako a Odporúčaný útržok Google.

Skvelé poradie vyhľadávania = viac návštevnosti = viac sociálnych zdieľaní. Ako vidíte, skvelý obsah s dobrým SEO je prvým krokom k získaniu ďalších sociálnych podielov.

2. Použite vizuálne prvky

Ľudia milujú obrázky a ďalšie pekné grafiky. Príliš veľa textu naraz môže byť ohromujúce a čitatelia rýchlo stratia záujem. Skúste použiť snímky obrazovky na ilustráciu svojho obsahu alebo zopár záberov s vysokým rozlíšením z webu, ako je napríklad Unsplash.

Používanie vizuálov určite podporí väčšie zdieľanie na sociálnych sieťach, ako sú Pinterest a Flipboard, ktoré sú poháňané fotografiami, ale pre každú sieť je dôležitá fotografia s primeranou veľkosťou. Chcete, aby bol váš kanál Tweetu alebo +1 v informačnom kanáli vašich sledovateľov.

Je vhodné vytvoriť zdieľateľný obraz pre sociálne kanály, na ktoré chcete zacieliť. To si môže vyžadovať trochu úsilia pri vytváraní diel pre konkrétnu sociálnu sieť, aby sa váš článok lepšie propagoval, ale oplatí sa vám venovať čas. Tu je niekoľko odporúčaných veľkostí obrázkov pre populárne siete, aby ste získali predstavu o tom, čo rozmery obrázka mali by ste používať na povzbudenie ďalších zdieľaní:

 • 1 200 × 630 na Facebooku
 • 1 500 × 900 Google+ (pomer približne 4: 3)
 • Instagram 1080 × 1080
 • Pinterest najmenej 600 × 600 (hoci veľa blogov odporúča použitie pomeru 2: 3, uistite sa však, že obrázky sú široké minimálne 600 pixlov)
 • Neštebotajú 1024 × 512 (pomer 2: 1)
 • Tumblr 1280 × 750

Skúste použiť šablónu

Ultimate Social Media Template Pack

Nie ste si istí, kde začať? Nie je problém. Ak ste prešli do sekcie Šablóny sociálnych médií v službe Creative Market, môžete si vybrať z tisícov balíkov šablón sociálnych médií a balíkov so startermi..

Väčšina z nich zahŕňa štýlové fotografické šablóny s prekrytiami, typmi písma a filtrami, takže všetko, čo musíte urobiť, je jednoducho upraviť text a prípadne vypnúť fotografie. ). To vám ušetrí veľa času, pretože nemusíte premýšľať o rozmeroch obrázka alebo rozložení kreatívy – šablóna sa o to postará za vás.

3. Použite doplnok pre sociálne zdieľanie

Ak chcete na svojom blogu získať viac sociálnych zdieľaní, použite doplnok pre sociálne zdieľanie

Aj keď píšete najúžasnejší a najúspešnejší blogový príspevok, nikdy to nebude vírusové, ak svojim čitateľom nezabezpečíte jednoduchý spôsob, ako ho šíriť..

Najlepším spôsobom, ako podnietiť zdieľanie, je implementácia tlačidiel sociálnych médií na významných miestach vo vašom blogu. Napríklad AddThis Share Tools for WordPress poskytuje niekoľko možností, ktoré sa dajú veľmi ľahko nainštalovať a ktoré vám môžu pomôcť získať viac sociálnych zdieľaní vašich príspevkov..

Vyššie uvedená vzorová stránka obsahuje ponuku „pohyblivého“ zdieľania, ktorá sa pohybuje po stránke s používateľom pri posúvaní, ako aj možnosť „vložená“, ktorá zostáva statická v zvolenej pozícii..

Tento doplnok je vynikajúcou možnosťou, pretože kontroluje viac políčok naraz. Nemusíte ísť do každej sociálnej siete a zistiť, ako nainštalovať jednotlivé tlačidlo Facebook Like alebo Twitter Tweet. AddThis podporuje zdieľanie s viac ako 200 službami, čo umožňuje vašim návštevníkom zdieľať kdekoľvek, kde trávia svoj čas na webe, čo je dôvod, prečo AddThis neustále odporúča blogerov ako jeden z najlepších doplnkov pre sociálne médiá pre WordPress.

4. Podeľte sa o seba

Získajte viac sociálnych zdieľaní na svojom blogu zdieľaním vlastného obsahu

Nehanbite sa trochu sebapropagovania. Po uverejnení príspevku by ďalším krokom malo byť to, aby ste ho rozposlali sami. Zdieľajte ho na všetkých svojich sociálnych sieťach!

Vytvorte kreatívny a chytľavý slogan, ktorý budete zdieľať spolu s obrázkom a odkazom na váš článok. Je vhodné pridať značky hash, ktoré sú relevantné pre váš obsah, ale tiež sa bežne používajú. Môžete dokonca skočiť na týždenne naplánované rozhovory zamerané na konkrétny hashtag, aby ste oslovili nové publikum. Tu je niekoľko tipov koľko hashtagov použit:

 • Na Facebooku sa snažte o žiadny alebo iba 1 hashtag
 • Google+ automaticky pridá hashtagy do vášho obsahu
 • Instagram umožňuje až 30 hashtagov – ale zvyčajne je najlepšie neprekročiť 15
 • Pinterest umožňuje až 20 hashtagov, a hoci určite môžete použiť všetkých 20, nezabudnite pridať aspoň niekoľko kľúčových hashtagov (aj keď čím konkrétnejšie slovo alebo dokonca výraz, tým lepšie)
 • Pri službe Twitter použite 2 značky hash, ktoré vám pomôžu zvýšiť výkon vašich tweety
 • Tumblr umožňuje prehľadávať iba prvých 5 značiek, takže nemá zmysel pridávať ďalšie

Sociálna validácia je tiež skutočnou vecou, ​​takže tu je malý tip: údaje ukazujú, že čím vyšší je podiel na článku, tým pravdepodobnejšie ho budú zdieľať ostatní. Uistite sa teda, že keď zdieľate, urobte to prostredníctvom nástrojov na zdieľanie, ktoré sú implementované na vašom webe.

5. Požiadajte svojich čitateľov o zdieľanie

Niekedy, ak chcete niečo v živote, stačí o to požiadať. Sila podnetu je veľmi hrozivá taktika a nemali by ste sa hanbiť za jeho použitie.

Použitím prekrytia webovej stránky, ako je napríklad nástroj na otváranie okien alebo banner, môžete vytvoriť výzvu na akciu na zdieľanie svojho obsahu. Prekrytia webových stránok preukázateľne zvyšujú počet konverzií.

Získajte viac sociálnych zdieľaní pomocou doplnku Highlight and Share

Ďalšou možnosťou je využiť funkciu zvýraznenia textu na tweet na vašom webe. Jedna ľahká možnosť je bezplatná Zvýraznite a zdieľajte doplnok ktorá zahŕňa jednoduché nastavenie sociálnych sietí, možnosť pridať k výpisu obsah a automatické použitie odkazov.

Ak by ste chceli vyskúšať inú stratégiu, mohli by ste ľuďom poskytnúť trochu motivácie, aby niečo vyhrali, ak zdieľajú váš blogový príspevok. Kontaktujte firmu vo svojom výklenku, aby ste sponzorovali poskytnutím produktu alebo členstva pre váš darček. Potom použite službu ako napr Rafflecopter na vytvorenie súťaže – doplňte možnosti sociálneho vstupu (napríklad „Nasledujte ma na Twitteri“ alebo „Zdieľajte to na Facebooku“).

Baliace tipy na získanie ďalších sociálnych podielov

Podpora sociálneho zdieľania na vašom webe nemusí byť komplikovanou rovnicou. Veľkou súčasťou úspechu je, že sa jednoducho ukáže a je v súlade s vysielaním a propagáciou. Takže, ak zaznamenáte pomalý štart, nevzdávajte sa! Sľubujeme, že časom získate viac sociálnych podielov a vidíte, ako sa tieto čísla zvyšujú.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me