Ako zvýšiť čas, ktorý návštevníci strávia na vašom webe WordPress

Ako zvýšiť čas, ktorý návštevníci strávia na vašom webe WordPress

Nikto nechce vytvoriť webovú stránku, ktorá odpudzuje návštevníkov hneď po ich príchode. Ak ste na svojom webe strávili veľa času, úsilia alebo peňazí a chcete vedieť, ako zvýšiť čas, ktorý návštevníci trávia na vašom webe WordPress, a prečo by ste to mali robiť, správne miesto.

Táto príručka na zvýšenie času na webe obsahuje výhody plynúce z toho, že vaši návštevníci sú zapojení dlhšie, ako merajú vaše súčasné priemerné trvanie návštevníka a čo môžete urobiť, aby ste tieto časy vylepšili.

Výhody zvýšenia času, ktorý návštevníci strávia na vašom webe

Ak ste sa dozvedeli, že je dôležité zvýšiť čas, ktorý návštevníci trávia na vašom webe, ale nie ste si istí, prečo sú tu najdôležitejšie výhody.

Zvýšené miery konverzie cieľov

Zvýšené konverzie cieľov

Hlavnou výhodou udržania návštevníkov na vašich stránkach dlhšie je to, že vám môžu pomôcť vybudovať dôveru a povedomie o vašej značke a zároveň zvýšiť cieľovú mieru konverzie. Bez ohľadu na účel vášho webu je to určite cieľ. Či už ide o návštevníka, ktorý si kúpi produkt, pripojí sa k odberu noviniek, vytvorí pozitívny dojem z vašej značky alebo zanechá komentár, väčšina webových stránok má cieľ.

Čím dlhšie dokážete udržať návštevníka na svojej webovej stránke, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa spojí s vašou správou, uvidí hodnotu, ktorú poskytnete, a rozhodne sa vás vziať na vašu ponuku..

Môže to pomôcť s optimalizáciou pre vyhľadávače (SEO)

Stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja

Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zlepšili hodnotenie svojich webových stránok vo vyhľadávacom nástroji. Niektorí odborníci na SEO však tvrdia, že čas na stránke má vplyv na to, ako sa vyhľadávacie nástroje ako Google rozhodnú hodnotiť váš obsah podľa ich výsledkov. Ak si spoločnosť Google všimne, že sa návštevníci vracajú na svoju stránku s výsledkami veľmi skoro po prekliknutí na vaše stránky, je rozumné, že algoritmus Google to môže interpretovať ako znamenie, že vaše stránky a jej obsah nespĺňajú očakávania návštevníkov..

Posunutie vašej stránky nadol na stránku s výsledkami a jej nahradenie niečím relevantnejším by preto spoločnosti Google malo pomôcť poskytnúť používateľom lepšiu skúsenosť. Dobré pre návštevníka; zlé pre teba.

Keďže Google uchováva podrobnosti o algoritme hodnotenia vyhľadávacieho nástroja v tajnosti, nie je možné povedať, či je to pravda. Čas zotrvania alebo čas na mieste sa však stáva stále populárnejší termín v komunite SEO, takže je určite na čo premýšľať.

Ako skontrolovať, ako dlho návštevníci míňajú na vašom webe WordPress

Skôr ako sa dostaneme k tomu, ako predĺžiť čas, ktorý návštevníci trávia na vašom webe WordPress, pozrime sa rýchlo, ako si môžete túto metriku skontrolovať. Nakoniec, ak už nemeriate, ako dlho návštevníci zostávajú na vašom webe, ako budete vedieť, či ste ho zvýšili?

Ak ste na analýzu toho, ako vaše priezory reagujú na váš web a jeho obsah, používali službu Google Analytics alebo podobnú službu, môžete túto metriku rýchlo zobraziť. Ak to chcete urobiť, prihláste sa do služby Google Analytics a vyhľadajte metriku priemerného trvania relácie.

Informačný panel Google Analytics

Tieto údaje by ste mali nájsť na predvolenom informačnom paneli. Vďaka výkonu nástroja Google Analytics môžete potom prejsť podrobnejšie informácie o výkonnosti vašich stránok v tejto oblasti. Jednou skupinou údajov, ktorú by ste mohli chcieť preskúmať, je priemerný čas na stránke informácie.

Čas na stránke Google Analytics

Ak sa pozriete na prehľady správania používateľov vášho analytického nástroja, môžete zistiť, ktoré stránky na vašom webe udržujú vašich návštevníkov v interakcii dlhšie. Môžete tiež zistiť, ktoré stránky majú výkonnosť pod priemerom na celom webe a ktoré si môžu vyžadovať určitú pozornosť.

Ako povzbudiť návštevníkov, aby zostali na vašich stránkach dlhšie

Dobre, takže teraz vieme, prečo by ste sa mali snažiť udržať návštevníkov na svojom webe dlhšie, poďme zistiť, ako na to.

Uistite sa, že váš obsah je na tému

Zodpovedajú názvy vašich stránok celkovému obsahu vašich článkov? Ak návštevníci prichádzajú na stránku na vašom webe, očakávajú jednu vec a dostanú niečo iné, čoho sa dlho nezdržia. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa návštevníci cítili podvedení alebo nespokojní s vaším obsahom, zabezpečte, aby názvy článkov presne odrážali to, na čo sa vzťahuje. Jedným riešením je počkať, kým nenapíšete svoj článok, a až potom vytvoríte vhodný názov a nadpis.

To isté platí pre napísanie úvodu pre vaše články. Po napísaní článku sa môžete vrátiť späť a vysvetliť, čo je uvedené v úvode. Často začíname s jedným nápadom na článok a potom sa počas písania unášame do trochu inej témy. Čakaním, kým sa nenapíše hlavný článok, môžete zabezpečiť, aby váš titul, meta popis, tagline a intro efektívne informovali návštevníkov o tom, o čom budú čítať..

Vytvorte dobre prezentovaný obsah

Mohli by ste napísať najlepší článok na svete, ale ak to nie je dobre prezentované, bude ťažké prinútiť niekoho, aby si ho prečítal. Niektoré body, ktoré je potrebné zvážiť pri formátovaní a prezentácii obsahu, najmä pri písaní na web, zahŕňajú použitie mnohých odsekov, hlavičiek a obrázkov na rozdelenie častí textu..

Pomôcť môže aj skrátenie viet, ako aj vyhnúť sa komplikovaným slovám. Uľahčenie prehľadávania článkov môže pomôcť čitateľom rýchlo určiť, či chcú investovať svoj drahocenný čas do čítania obsahu od začiatku do konca. Pomáhať môže aj webová stránka WordPress s rýchlym načítaním.

V tomto článku nájdete ďalšie informácie o vytváraní čitateľných blogových príspevkov WordPress.

Zamerajte sa na navigačné oblasti vášho webu WordPress

Ak je pre návštevníkov obtiažne navigovať na vašom webe, je pravdepodobné, že stlačia tlačidlo Späť skôr, ako sa pokúsia pochopiť štruktúru a ponuky stránok. Preto je dôležité, aby ste strávili nejaký čas plánovaním štruktúry vášho webu a jeho ponúk.

Zvážte, ktoré odkazy sa majú zobraziť v hlavnej ponuke, ako ich usporiadať a aké ďalšie navigačné pomôcky sú vhodné. Oblasti bočného panela a päty sú rovnako ako hlavné ponuky skvelými miestami na zobrazenie odkazov na váš najlepší obsah. Tento článok obsahuje niekoľko dobrých tipov na vytváranie efektívnych ponúk WordPress.

Prepojte svoj obsah

Interné odkazy WordPress

Ďalším účinným spôsobom, ako predĺžiť čas, ktorý návštevníci strávia na vašom webe WordPress, je zahrnúť odkazy do vašich článkov, ktoré nasmerujú návštevníkov na iné stránky na vašom webe. Ako vidíte, tento článok obsahuje interné odkazy na ďalšie súvisiace články na tejto stránke. Tieto články poskytujú viac informácií o dotknutých bodoch. Možno ste dokonca klikli na jedného z nich.

WordPress teraz obsahuje užitočnú funkciu, ktorá vám pomôže prepojiť váš obsah. Pri vkladaní odkazu do vášho obsahu môžete predtým, ako si vyberiete, na ktorý chcete odkazovať, rýchlo vyhľadať existujúce články na vašom webe.

Zobraziť odkazy na súvisiaci obsah

Odkazy na súvisiace články

Keď návštevník dokončí čítanie článku, pre ktorý prišiel, chcete im uľahčiť prekliknutie na iný obsah na vašom webe. Aj keď vám to pomôže dobrý navigačný systém, ďalšou účinnou taktikou je zobraziť výber článkov, ktoré sa týkajú čítaného článku..

Našťastie existuje niekoľko vynikajúcich bezplatných doplnkov týkajúcich sa príspevkov pre program WordPress, ktoré na konci vašich článkov automaticky zobrazia podobný obsah.

Záverečné myšlienky

Teraz viete výhody zvyšovania času, ktorý návštevníci trávia na vašom webe, ako aj niektoré praktické spôsoby, ako predĺžiť ich pobyt. Či už sa chcete vrátiť späť a analyzovať svoj existujúci obsah alebo začať používať niektorú z týchto taktík v budúcnosti, môžete urobiť veľa, aby ste zvýšili čas, ktorý návštevníci strávia na vašom webe WordPress..

Čo vás uchváti na webovej stránke a čo vás okamžite spôsobí kliknutím na tlačidlo Späť? Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me