Google+ pre WordPress – tipy a doplnky pre váš blog

Aj keď každý počul o službe Google Plus, často sa jedná o posledný kanál sociálnych médií, ktorý ľudia pri propagácii svojho podnikania zvažujú. Podobným spôsobom ako Facebook a Twitter ponúka Google Plus všetko, čo by ste od sociálnych médií očakávali. Google Plus zobrazuje informačný kanál o nedávnych udalostiach a príspevkoch, umožňuje vám sledovať ostatných a vytvárať si vlastné, zdieľať svoj vlastný obsah, páčiť sa a komentovať ďalšie ponuky a mnoho ďalšieho. Avšak, keďže Googe Plus je nepochybne menej populárny ako niektoré iné sociálne platformy, prečo by ste ho mali používať?

V tomto článku sa zaoberáme výhodami používania služby Google Plus a ako s ňou začať. Potom sa hlbšie pozrieme na to, ako môžete túto platformu sociálnych médií použiť na propagáciu svojho podnikania a ako ju integrovať do svojej webovej stránky WordPress..

Prečo používať Google Plus?

Google Plus

Google Plus je ideálna platforma na propagáciu vášho podnikania, spojenie s potenciálnymi klientmi a interakciu s vašou súčasnou fanúšikskou základňou. Google Plus používa a ľahko sa integruje s celým radom nástrojov Google vrátane fotografií Google, Hangoutov, máp, kalendára, YouTube a mnohých ďalších. Vďaka tomu je uverejňovanie príspevkov na Googli okamžite rýchlejšie a ľahšie ako mnoho iných sociálnych kanálov.

A to nie je všetko, pravidelné zapojenie sa do služby Google Plus pomáha zlepšovať hodnotenie stránok a príspevkov na vašom webe vo vyhľadávači Google. Tí, ktorí vás sledujú na tomto kanáli, pravdepodobne zobrazia aj váš obsah Google Plus, ak vyhľadávajú na stránkach Google pomocou podobných kľúčových slov. Nakoniec vám služba Google Plus neúčtuje poplatky za propagáciu vašich firemných príspevkov a vďaka funkcii „kruhy“ môžete svoj obsah zacieliť na konkrétne skupiny ľudí.

Takže teraz vieme niečo o Google Plus a výhodách jeho používania. Pozrime sa, ako ho uviesť do prevádzky …

Začíname so službou Google Plus

Registrácia do služby Google Plus je veľmi rýchla a ľahká. Na to však budete potrebovať účet Google. V hornej časti domovskej stránky Google Plus vyberte tlačidlo „Prihlásiť sa“ a podľa pokynov vytvorte nový účet Google alebo vyberte účet Google, pomocou ktorého sa chcete prihlásiť..

Prezrite si svoj Newsfeed

Domovská stránka

Pri prihlásení do Google nájdete svoj Newsfeed na pôvodne zobrazenej domovskej stránke. Váš Newsfeed obsahuje výber príspevkov uverejnených, zdieľaných a páčených vašimi sledovateľmi, odporúčaných príspevkov, tém na preskúmanie, článkov o trendoch v službe Google Plus a ďalších. Prezrite si svoj Newsfeed a zistite, čo sa deje v službe Google Plus a čo ostatní zverejňujú.

Pod každým zobrazeným príspevkom sa zobrazí tlačidlo 1+. Toto je ekvivalent Facebooku „Páči sa mi“. Počet +1, ktoré príspevok prijal, sa zobrazí vedľa ikony 1+. Pod príspevkami sa tiež zobrazí pole s komentármi a ikona zdieľania. Je dôležité, aby ste vo svojom výklenku spolupracovali s ostatnými, aby ste mohli ďalej rozvíjať svoje aktivity. Účinný spôsob, ako to urobiť, je zapájanie sa do komentárov a zdieľanie príspevkov.

Upravte svoj profil

Stránka profilu

Váš profil je stránka, ktorú vaši sledovatelia uvidia, keď vás odhlasujem v službe Google Plus. Preto je nevyhnutné, aby ste na stránke profilu vyplnili všetky potrebné údaje a urobili ich čo najpríjemnejšou a najpodrobnejšou.

Existuje niekoľko spôsobov, ako prispôsobiť svoju stránku profilu. Ak to chcete urobiť, v paneli Google Plus na ľavej strane vyberte položku Profil> Upraviť profil. Tu môžete napísať svoj vlastný slogan a nahrať profilový obrázok a obrázok na pozadí svojej stránky.

Môžete tiež pridať informácie o sebe. Na stránke svojho profilu kliknite na položku „O mne“ a pridajte dátum narodenia a povolania, ako aj nahrajte albumy. Nezabudnite však, že ak sa rozhodnete pridať tieto informácie, zobrazia sa aj vo vašich ďalších službách Google, ako sú napríklad Disk Google a Fotografie. Ak chcete pridať ďalšie podrobnosti, ako napríklad informácie o práci a vzdelaní, kde bývate, a odkazy na vaše ďalšie profily sociálnych médií a webové stránky, vyberte ikonu „+“.

Na stránke profilu sa zobrazujú aj všetky príspevky, ktoré ste publikovali alebo zdieľali, ako aj komunity, ku ktorým ste sa pripojili, a zbierky, ktoré ste vytvorili. V tomto článku sa budeme zaoberať komunitami a zbierkami.

Pridajte sledovateľov

ľudia

V ponuke Ľudia na paneli na ľavej strane nájdete položky, ktoré majú sledovať, sledovať, kto vás sleduje, a spravovať osoby, ktoré sledujete. Na karte „Nájsť ľudí“ služba Google Plus navrhne ľudí, aby vás sledovali, a pomocou funkcie vyhľadávania v hornej časti stránky môžete tiež vyhľadávať konkrétne osoby..

Karta s názvom „Nasledujúci“ vám umožňuje zistiť, kto sledujete. Jednou z funkcií, ktorá odlišuje službu Google Plus od ostatných kanálov sociálnych médií, je ich koncept „kruhov“. Kruhy vám umožňujú vytvárať rôzne skupiny a do týchto skupín môžete podľa toho umiestňovať svojich sledovateľov. To môže byť užitočné najmä pri vytváraní konkrétnych cieľových skupín, ktoré propagujú rôzne typy obsahu.

Začnite uverejňovať príspevky

Pridať príspevok

Ak chcete uverejňovať príspevky v službe Google Plus, na paneli s ponukami vyberte možnosť Domov alebo Profil a potom jednoducho kliknite na ikonu ceruzky v pravom dolnom rohu obrazovky. V rozbaľovacej ponuke napíšte svoj príspevok, pridajte interaktívne odkazy, obrázky, zdieľajte svoju polohu a ďalšie. Po zverejnení môžete príspevok naďalej upravovať, presúvať ho do kolekcie, pripnúť ho na vrchol svojho profilu a zakázať komentáre alebo zdieľanie, aby ste vymenovali niekoľko možností..

Ako používať službu Google Plus na propagáciu svojho webu WordPress

Teraz už viete niečo o tom, ako začať používať službu Google Plus. Nájdite si čas zoznámením sa s touto platformou sociálnych médií. Keď budete mať istotu, že používate službu Google Plus, ďalším krokom je zvážiť, ako ju použiť na najlepšiu propagáciu svojej webovej stránky WordPress.

Povoľte službu Google Plus pre svoju značku

Vytvorte značku

Ak chcete propagovať svoje webové stránky WordPress v službe Google Plus, musíte si vytvoriť účet značky Google Plus. Nastavením vlastnej stránky svojej značky môžu fanúšikovia jednoducho vyhľadávať, vyhľadávať a sledovať vás v službe Google Plus. Vaša značka môže tiež uverejňovať príspevky, komentovať a zdieľať, ako aj vytvárať svoje vlastné zbierky a komunity.

Ak chcete vytvoriť účet značky Google Plus, otvorte Značka Google Plus str. Pomenujte svoju značku a vyberte možnosť „povoliť“. Google Plus sa potom otvorí v rámci nového účtu značky. Môžete si vytvoriť ľubovoľný počet značkových účtov a prepínať medzi nimi a osobným účtom kliknutím na ikonu účtov v pravom hornom rohu..

Váš firemný účet bude pri jeho nastavení úplne prázdny. Preto budete musieť stráviť čas úpravou stránky profilu svojej značky, hľadaním ľudí, ktorých chcete sledovať, vytvorením kolekcií a spravidla nastavením značky..

Optimalizujte svoju stránku Google Plus

Optimalizácia značky

Pokúste sa prepojiť značku svojej stránky Google Plus čo najbližšie k značke svojho webu. Okrem zobrazovania rovnakého mena používajte rovnaké logo a obrázky, aby bola stránka okamžite rozpoznateľná pre vašich fanúšikov, ktorí sa s vami chcú spojiť v službe Google Plus..

V časti „Profil“ vyberte „Upraviť profil> Spravovať stránku“. Tu môžete pridať kontaktné informácie, odkazy na vaše webové stránky a ďalšie platformy sociálnych médií. Kliknutím na „Príbeh“ napíšete popis svojej firmy a uistite sa, že ste na svoje webové stránky zahrnuli kľúčové slová a ďalšie odkazy na obsah..

Pri vytváraní príspevkov použite kľúčové slová, ktoré chcete v texte ohodnotiť. Pridajte výzvy na akciu, odkazy na vaše stránky a položte otázky, aby ste zapojili svojich sledovateľov a začali diskusie. Hashtagy sa používajú aj v službe Google Plus, aby čitateľom umožnili rýchlo nájsť obsah, po ktorom sú. Preto vždy na konci príspevku pridajte relevantné hashtagy, ktoré pomôžu zvýšiť návštevnosť vášho obsahu.

Pripojte sa ku komunitám

Nové spoločenstvo

Komunity sú efektívnym spôsobom, ako sa spojiť s ostatnými vo vašom výklenku. Na paneli s ponukou v časti „Zisťovanie“ môžete zobraziť početné kategórie komunít alebo vyhľadať konkrétnu komunitu na vyhľadávacom paneli. Svoje vlastné komunity si tiež môžete vytvoriť v časti „Komunity> Vytvoriť komunitu“.

Spojenie sa s komunitami vám umožňuje prístup k cieľovému publiku, zdieľanie príspevkov, konverzáciu o relevantných témach a zobrazenie tém, o ktorých sa vo vašom odbore diskutuje. Komunity sú tiež skvelým miestom na to, aby ste sa poznali ako odborník vo svojom odbore a pomohli zvýšiť počet vašich sledovateľov.

Vytvorte zbierky

Vytvorte kolekciu

Vytvorením rôznych kolekcií môžete zoskupiť svoj obsah a zdieľať ho s konkrétnymi cieľovými skupinami. Ak chcete vytvoriť kolekciu, kliknite na ikonu „ceruzka“ v dolnej časti stránky „Profil“ alebo „Domovská stránka“. Potom vedľa svojho mena kliknite na odkaz a vyberte možnosť Vytvoriť kolekciu. Tu si tiež môžete vybrať, ktorú kolekciu chcete zverejniť.

Zbierky a ich obsah je možné zdieľať s vašimi kruhmi a sledovatelia si môžu zvoliť sledovanie jednotlivých zbierok. Je to skvelý spôsob, ako poslať správny obsah správnym ľuďom a nezaťažiť svojich sledovateľov irelevantnými informáciami.

Ako integrovať svoj web WordPress a kanál Google Plus

Je dôležité, aby ste na svojom webe WordPress propagovali svoju stránku Google Plus, aby ste povzbudili návštevníkov vašich stránok, aby vás sledovali. Zobrazovanie tlačidiel sledujúcich sociálne médiá a sociálne krmivo vám to pomôže.

Zobraziť tlačidlá sledovania sociálnych médií

monarcha

Monarch od Elegant Themes je efektívny doplnok pre sociálne médiá, ktorý poskytuje štýlové tlačidlá sledovania, ktoré je možné zobraziť na rôznych miestach na vašom webe. Keď sa k vám pripoja vaši návštevníci v službe Google Plus, budete môcť zostať v kontakte s týmito potenciálnymi zákazníkmi a zvýšiť ich pravdepodobnosť, že v budúcnosti navštívia váš web znova..

Vložte sociálny informačný kanál Google Plus

Flow-Flow G + Sociálny prúd

Ďalším spôsobom, ako osloviť návštevníkov svojich stránok, je vloženie sociálneho kanála na stránky alebo widgety na vašom webe WordPress. Flow-Flow WordPress Social Stream vám umožňuje zobrazovať obsah a diskusie zo stránky profilu Google Plus (plus 15 ďalších sociálnych sietí a informačných kanálov) na vašom webe. Pomôže to vašim návštevníkom získať stručný prehľad o tom, čo im chýba, ak vás v službe Google Plus nenasledujú. Používanie sociálneho kanála by v konečnom dôsledku malo viesť k zvýšeniu počtu sledovaných služieb Google Plus a umožniť vám zostať v kontakte s publikom aj po opustení vášho webu..

Záverečné úvahy o používaní služby Google Plus

Ako vidíte, Google Plus môže byť v zbroji skutočnou zbraňou, ktorá vám môže poskytnúť veľkú výhodu pred konkurenciou. Tento kanál sociálnych médií vám pomôže propagovať vaše webové stránky, oslovovať nových potenciálnych zákazníkov a udržiavať kontakt s aktuálnymi sledovateľmi. Popri tom všetkom to tiež pomôže zlepšiť vaše hodnotenie v Google. Na čo teda čakáte … je čas sa zaregistrovať v službe Google Plus!

Aké máte skúsenosti s používaním služby Google Plus? Prosím, podeľte sa o svoje názory na tento kanál sociálnych médií v komentároch nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me