Jednoduché rady pri hľadaní a prenajatí vývojára motívov WordPress

Ak už nejaký čas prevádzkujete svoju webovú stránku, existuje veľká šanca, že začnete uvažovať o vytvorení vlastnej témy, ktorá bude vynikať z davu. Zatiaľ čo prémiové témy a rámce vás zavedú ďaleko, nie je nič také, ako mať vypracovanú tému podľa vašich presných požiadaviek.

Možno ste sa pohrávali s motívom, aby to vyzeralo tak, ako chcete, ale takmer vždy nie je niečo také správne. Prispôsobenia existujúcej témy takmer nikdy neurobia váš web tak, aby vyzeral presne tak, ako chcete.

Problémom je, že ste príliš zaneprázdnení prevádzkou webu. Nemáte čas ani trpezlivosť, aby ste sa naučili kódovať alebo vykonávať tieto zmeny sami. Namiesto toho, aby vás niekto dohonil v aspekte vývoja WordPress, prečo nevyužiť rozumný prístup a najať si vývojára témy WordPress, aby vám vytvoril vlastnú tému?

Rozhodnutia urobiť skôr, ako si najmete vývojára

Predtým, ako začnete hľadať vývojára na vytvorenie vlastnej témy, by ste sa mali rozhodnúť o niekoľkých veciach.

Po prvé: Musíte sa rozhodnúť, či sa chystáte nájsť niekoho, kto navrhne obidva dizajny a rozvíjajte svoju tému, alebo či chcete túto prácu rozdeliť na dve odlišné časti.

Nie všetci vývojári vykonajú kompletný proces tvorby témy. Je oveľa pravdepodobnejšie, že vývojár vezme súbor PSD dokončeného návrhu a vytvorí z neho pracovnú tému.

Odporúčam vám rozdeliť projekt na samostatné fázy navrhovania a vývoja. To vám umožní nájsť ľudí, ktorí sa špecializujú na každý aspekt. Môžete spolupracovať s dizajnérom na vytvorení vzhľadu témy do najmenších detailov, kde budú môcť ponúknuť konštruktívne a kvalifikované rady..

Po dokončení dizajnu témy ju môžete odovzdať vývojárovi, ktorého jediným cieľom je premeniť tento návrh na funkčný motív. To ich oslobodzuje od akýchkoľvek rozhodnutí o dizajne a diskusií, aby sa mohli sústrediť na to, v čom sú najlepšie.

Po druhé, a čo je najdôležitejšie, musíte vedieť, čo od novej témy chcete. Nemá zmysel sa tým zaoberať bez jasnej predstavy o tom, ako chcete, aby vaše webové stránky vyzerali a fungovali.

Podrobnosti sa môžu meniť, keď diskutujete o téme s dizajnérom, ale základné vzhľad, dizajn a funkčnosť stránok by mali byť jasné vo vašej mysli od samého začiatku..

Hľadanie vývojárov tém

Akonáhle budete mať kompletný súbor PSD dizajnu stránok, môžete začať hľadať niekoho, kto to všetko dá za vás.

Existuje niekoľko miest, kde môžete nájsť vývojára, ktorý bude vykonávať túto prácu. Jedným z najlepších miest, kde začať, je vlastne požiadať projektanta, s ktorým ste spolupracovali, či môže niekoho odporučiť.

Je veľmi bežné, že dizajnéri a vývojári spolupracujú a navzájom sa odporúčajú klientom. Ak má váš dizajnér niekoho, komu dôveruje, že odvádza dobrú prácu, určite sa s ním oplatí hovoriť. Možno nie sú pre vás ideálne na prácu, ale keďže už prichádzajú s odporúčaním niekoho, komu dôverujete, mohli by ste vynechať niekoľko potenciálnych prekážok..

Ďalšou možnosťou, ako nájsť vývojára, je použiť jeden z ponúkajúcich webov, ako napríklad Upwork. Alebo môžete vyskúšať najnovšiu službu Envato Studio Envato Studio založenú na službách. Tieto stránky nie sú skvelé na nájdenie vysoko kvalitných vývojárov, pretože väčšina ľudí ich zanechá hneď, ako vybudujú slušné portfólio práce. Môžete však nájsť nového vývojára, ktorý chce vybudovať portfólio a bude pracovať oveľa lacnejšie, ako by ste očakávali inde. Osobne by som sa tejto možnosti vyhýbal, ale ak pracujete na malom rozpočte, môže to byť pre vás dobrým riešením.

Ďalšou jednoduchou, ale účinnou možnosťou je vyhľadávať vývojárov WordPress vo vašej oblasti Google. Naozaj to môže byť také jednoduché. Nájdete veľa ľudí, ktorí sú schopní robiť túto prácu, a používanie niekoho z miestnych môže byť pre vás lepšou voľbou ako niekto v inej krajine..

Lokálna možnosť vám potenciálne umožňuje stretnúť sa s osobou alebo s ňou telefonicky hovoriť v pravidelných intervaloch počas projektu. Je možné, že nenájdete najtalentovanejšieho vývojára pre túto prácu, ak použijete niekoho lokálneho, ale to môže byť kompenzované vašou schopnosťou viesť s nimi osobnú diskusiu. Skutočne záleží na tom, čo vás robí najpohodlnejším pri realizácii projektu.

Výber vývojára témy

Akonáhle budete mať výber vývojárov, budete sa musieť rozhodnúť, ako tento výber zredukovať na osobu, s ktorou budete pracovať.

Musíte sa uistiť, že sú schopní vykonávať prácu a ľahko s nimi pracovať. Najrýchlejším spôsobom je pozrieť sa na ich webovú stránku. Webové stránky vývojára by mali vyzerať profesionálne a zapôsobiť na vás. Ak majú zlú webovú stránku, prečo by ste im mali dôverovať, aby s nimi urobili dobrú prácu?

Mali by ste byť schopní nájsť portfólio predchádzajúcich klientov na ich stránkach a v ideálnom prípade klientov referencie. Je oveľa ľahšie dôverovať niekomu, kto preukázal svoju prácu a má niekoľko klientov, ktorí ich odporúčajú.

To nehovorí, že vývojár, ktorý nie je mať tieto veci nie je nič dobré. Najjednoduchšie je najať niekoho, kto riešil vaše počiatočné otázky o spôsobilosti skôr, ako sa ich spýtate.

Stanovenie projektových smerníc a zmluvy

Akonáhle ste sa rozhodli pre svojho vývojára, musíte definovať projekt a všetky medzníky písomnou formou. Takúto prácu nikdy nezačínajte bez uzavretia zmluvy a dohody o poplatkoch. niekedy.

Je dobré nastaviť určité veci písomne ​​skôr, ako začnete, aby ste vy aj vývojár vedeli, čo sa od každého z vás očakáva..

Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali zahrnúť do akýchkoľvek usmernení a zmlúv, ktoré máte.

  • Celý poplatok za projekt a jeho rozdelenie (preddavok / medzníky / atď.)
  • Požiadavky týkajúce sa testovania a revízií pred uvedením do prevádzky
  • Projekt je určený na prenájom a že si všetky autorské práva zachovávate
  • Spôsoby a frekvencia komunikácie (e-mail / telefón / osobne)
  • Odhadovaný čas na dokončenie projektu

Môžu existovať ďalšie veci špecifické pre vás alebo špecifické pre vývojárov, ktoré je potrebné vložiť do zmluvy. Mali by ste pamätať na to, že ide o obchodnú dohodu a mali by ste ju urobiť tak konkrétnou alebo uvoľnenou, ako potrebujete.


Nájsť a pracovať s dobrým vývojárom nemusí byť ťažké ani nepríjemné vyhliadky. Existujú tisíce vynikajúcich vývojárov. Chcete pracovať s niekým talentovaným, ale viac ako s tým, s ktorým chcete pracovať spoľahlivo a s potešením.

Bez ohľadu na to, aký talentovaný je vývojár, ak nedokáže dodržať termín alebo ak je s ním strašné spolupracovať, budete ho ľutovať..

Ak nájdete vývojára, ktorý odvádza skvelú prácu a dobre s vami pracuje, držte sa ho pri iných projektoch. Keď hľadajú vývojárov, odporučte ich svojim priateľom a iným ľuďom vo vašej sieti. Ak dokážete nadviazať dobrý vzťah s niekým, pravdepodobne urobia ďalší krok, ktorý vám pomôže, čo môže len zlepšiť ich prácu..

Už ste pre svoju webovú stránku vytvorili vlastnú tému? Ako ste našli vývojára a aké rady a odporúčania máte pre tento proces? Radi by sme sa o tom dozvedeli v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me