Jednoduché tipy spoločnosti WooCommerce, aby bol váš obchod ešte lepší

V týchto dňoch nemusí byť spustenie vlastného internetového obchodu iba snom. Vďaka WordPress môže ktokoľvek vytvoriť internetový obchod s WooCommerce. Je to rýchle, pomerne ľahké a môžete si vytvoriť profesionálne vyzerajúci web na predaj svojich výrobkov bez toho, aby ste míňali tony peňazí. A čo viac, s týmito jednoduchými tipmi WooCommerce nepotrebujete ani návrhára, aby bol váš obchod úžasný.

V tomto príspevku získate rýchle a jednoduché tipy pre WooCommerce, ktoré môžete použiť dnes. Aby sme vám povedali dlhý príbeh, povieme vám, ako vylepšiť svoj obchod WooCommerce. Ste pripravení vidieť jednoduché tipy pre WooCommerce, ktoré pre vás máme? Poďme začať!

Tip č. 1: Zvážte navigáciu vášho obchodu WooCommerce

Na začiatku vám odporúčame vyrovnať navigáciu svojich webových stránok. Čo to znamená a prečo je to také dôležité? Plochá architektúra webových stránok skracuje počet kliknutí, ktoré musí zákazník vykonať, aby dosiahol svoj cieľ, a je to celkom populárny model. Stačí navštíviť populárne online obchody, ako napríklad ASOS alebo West Elm aby sme videli, čo máme na mysli – jasne zobrazujú odkazy na svoje najobľúbenejšie stránky a na akýkoľvek nový alebo vysoko relevantný obsah (napríklad predaj alebo produkty v obmedzenej edícii).

Pomocou tejto sploštenej kondenzovanej štruktúry ponuky sa výrazne zníži počet kliknutí medzi domovskou stránkou a najhlbšou vrstvou (alebo cieľovou stránkou zákazníka). Výsledkom je, že návštevník vášho internetového obchodu ľahko nájde potrebnú stránku. Tento navigačný model je navyše skvelým spôsobom, ako vylepšiť SEO, pretože vášmu webu uľahčuje aj prehľadávanie robotov..

Na ilustráciu toho, ako všetko funguje, si predstavme nasledujúcu situáciu. Napríklad zákazník musí pred vyhľadaním konkrétnej stránky vykonať 10 kliknutí. Je to veľa kliknutí a pravdepodobne to bude nejaký čas trvať. Návštevník sa môže vzdať a opustiť vaše stránky, aby našiel vhodnejšiu alternatívu. Na druhej strane roboti od spoločnosti Google (a ďalších známych vyhľadávacích nástrojov) trávia na vašich stránkach iba obmedzený čas. Nepochybne budete chcieť, aby si prezerali čo najviac vašich stránok, a pokiaľ možno najlepšie, tie najlepšie (tie, ktoré skutočne chcete hodnotiť). Vďaka plochej architektúre budú môcť zákazníci aj roboti otvoriť potrebné stránky pomocou niekoľkých kliknutí. Ako príklad si môžete pozrieť tému Woostroid navrhnutú spoločnosťou TemplateMonster.

Jednoduché tipy pre WooCommerce: Sploštené menu Woostroid

Info & DownloadView The Demo

Hlavné ukážky témy jasne zobrazujú ľahko navigovateľné menu, ako aj predstavované sekcie pre nové produkty a populárne stránky (ako napríklad Obuv od Zara, Bundy a propagácia prepravy zdarma). Všimnite si, ako návštevník môže otvoriť najobľúbenejšie sekcie jediným kliknutím.

Tip č. 2: Sprístupnite produkty pomocou kategórií a podkategórií

Pokiaľ ide o tipy spoločnosti WooCommerce, je to také jednoduché, ale efektívne. Budete v šoku! Jednou z najčastejších chýb, ktorú ľudia robia pri navrhovaní obchodu WooCommerce, je to, že zabudli pridať kategórie a podkategórie. Keď zákazník navštívi váš obchod, je veľmi pravdepodobné, že bude chcieť pri vyhľadávaní triediť položky a kategórie mu poskytujú rýchly spôsob, ako to urobiť. Okrem toho môžete podkategórie použiť na ďalšie zúženie výsledkov.

Prečo teda potrebujete stránky s kategóriami? Prvým veľkým dôvodom je SEO. Čím konkrétnejšie stránky máte s kľúčovými slovami s dlhým chvostom, tým je pravdepodobnejšie, že vás noví zákazníci objavia vo vyhľadávačoch ako Google alebo Bing. Aj keď je kategória „Šaty“ skvelá, pridanie podkategórií „Malé čierne šaty“ a „Šaty Festivalella Ready Festival“ vám poskytne ešte lepšie šance na hodnotenie.

Jednoduché tipy pre WooCommerce: Kategórie a podkategórie obchodníkov

Info & DownloadView The Demo

Druhý dôvod je pre vašich zákazníkov. Povedzme napríklad, že máte obchod WooCommerce, ktorý predáva knihy. Netreba dodávať, že niekedy ľudia jednoducho nevedia, čo chcú. Návštevník niekedy otvorí vašu kategóriu Novely a uvidí najobľúbenejšie produkty. Ak však nemáte kategórie a podkategórie, ktoré im pomôžu pri prehliadaní vášho inventára, budú musieť listovať vo všetkých vašich stránkach..

Ako vidíte vyššie v ukážke témy Téma Shopkeeper WordPress, použitie podkategórií a ich zahrnutie do ľahko čitateľného megamenu je vynikajúci spôsob, ako zaistiť, aby zákazníci a roboti prehliadali váš obchod. Nezabudnite teda na relevantné kľúčové slová a pri vytváraní kategórií ich využite vo svoj prospech (poznámka: ak vaša téma neobsahuje podporu mega menu, môžete ich pridať pomocou doplnku Ubermenu).

Tip č. 3: Pridajte živé vyhľadávanie do služby WooCommerce

V snahe uľahčiť zákazníkom nájsť presne to, čo chcú, odporúčame tiež používať živé vyhľadávanie. Vďaka tomu budú mať potenciálni zákazníci možnosť v reálnom čase prezerať najpopulárnejšie a najrelevantnejšie výsledky vyhľadávania na vašom webe elektronického obchodu, čím sa urýchli proces nakupovania online..

Jednoduché tipy pre WooCommerce: Livepy ShoppyStore Ajax Live Search

Info & DownloadView The Demo

Túto funkciu môžete pridať na ľubovoľnú stránku pomocou Vyhľadávanie produktov WooCommerce rozšírením alebo výberom témy, ktorá už túto funkciu obsahuje, napríklad tému ShoppyStore. Ak pôjdete na ich demo, môžete to skúsiť. Zadaním niekoľkých písmen do vyhľadávacieho poľa sa automaticky zobrazia zodpovedajúce výsledky obchodu. Čím viac zadáte, tým budú výsledky zúžené.

Tip č. 4: Vytvorte si vlastné jedinečné popisy produktov

A čo viac, musíte vytvoriť skutočne jedinečný obsah bez kopírovania. Nakoniec, duplicitný obsah je ďalšou častou chybou, ktorú používatelia robia pri budovaní svojich obchodov WooCommerce.

Je veľmi ľahké kopírovať a vkladať obsah z jednej stránky produktu na druhú. Existujú dokonca aj doplnky, ktoré prepájajú váš obchod WooCommerce s účtom Amazon Associates na automatizáciu procesu. Je to také lákavé, ako to môže byť, aby ste sa tomu vyhli. Zistíte, že vaše stránky budú mať oveľa lepšiu šancu zachytiť najvyššie hodnotenie, ak napíšete svoje vlastné jedinečné popisy.

YITH WooCommerce Najlepšie video zadarmo WordPress Plugin

Podobne môžete zaistiť, aby vaše stránky produktov vynikali ešte viac, ak pridáte vlastné obrázky alebo médiá. Ak používate niečo ako bezplatný video plugin pre YITH WooCommerce Do galérie produktov môžete dokonca pridať vlastné videá. Stačí nafilmovať svoje vlastné video, nahrať ho na YouTube alebo Vimeo a pridať ho na svoju stránku produktu pomocou možností doplnku.

Tip č. 5: Nezabudnite vylepšiť interné prepojenie obsahu

Interné prepojenie bolo vždy nevyhnutnosťou pre všetky víťazné online obchody. Ide o to, že si návštevníci vašich stránok prečítali jeden článok blogu a klikli na odkazy na ďalšie súvisiace príspevky. Dnes však hovoríme konkrétne o stránkach WooCommerce, a to je ďalšia častá chyba majiteľov webových stránok elektronického obchodu. Je to škoda, pretože je veľmi ľahké pridať interné odkazy vo vašom obchode!

WooCommerce upsells a cross-Sells

WooCommerce obsahuje vstavané možnosti na pridanie upsells a cross-sells k vašim produktom. Upsells sa odporučia na stránke produktu ako súvisiaci produkt, tak ako to, čo by sa zákazníkom mohlo páčiť (príklad: v červených šatách môžete chcieť predať drahšie červené šaty). Krížové výpredaje sa zobrazujú na stránke košíka ako doplnkové produkty (napríklad: ak zákazník do kúpaliska pridal plavky, možno bude chcieť pridať aj slnečné okuliare).

Jednoduché tipy pre WooCommerce: Noir Súvisiace produkty

Info & DownloadView The Demo

Niektoré témy WordPress okrem toho zahŕňajú plne štýlové produktové stránky, ktoré vám pomôžu predviesť svoje produkty v obchode. Téma Noir WordPress je skvelým príkladom. Téma automaticky zobrazí súvisiace produkty z rovnakej kategórie. Navyše si na svoj bočný panel môžete pridať widgety WooCommerce a zobraziť tak najlepšie hodnotené položky, o ktoré môžu mať vaši zákazníci tiež záujem.

Môžete to dokonca urobiť ešte o krok ďalej a pridať znak a WooCommerce porovnanie cien zapojiť. Táto nevyhnutná funkcia pomôže návštevníkom porovnávať niekoľko produktov podľa hlavných funkcií. To znamená, že bude viac šancí, že hosť vášho obchodu WooCommerce niečo kúpi (alebo viac niečoho).

Interné prepojenia sú dobré aj pre SEO, okrem toho, že pomáhajú zákazníkom zvyšovať počet konverzií tým, že ich priťahujú k prezeraniu viacerých stránok. Pomocou interného prepojenia môžete viesť vyhľadávače k ​​vyhľadávaniu ďalších stránok, ktoré sa hlbšie indexovo prehľadávajú na webovú stránku WooCommerce, ktorú ste vytvorili. Ak ručne pridáte nejaké odkazy, nezabudnite aktualizovať obsah svojho obchodu WooCommerce. Štatistiky ukazujú, že existuje takmer 40% webových stránok, ktoré majú problémy s prerušenými odkazmi, čo je zvyčajne spôsobené odstránením prepojených produktov.

Tip č. 6: Zabezpečte, aby boli vaše recenzie skutočné

Poskytli sme viac ako polovicu tipov pre WooCommerce, ale tento je veľmi dôležitý. Sociálny dôkaz je dnes obrovským faktorom, či si zákazník kúpi konkrétnu položku, a jednou z najsilnejších foriem sociálneho dôkazu sú recenzie. Najlepšie je veľa pozitívnych. Ale keď potenciálny zákazník vidí falošné recenzie na produkt, môže to byť na úteku. Určite ste videli produkty s pochybnými recenziami? Aby to bola pravda, musí to byť dokonale formulované (alebo naopak – mätúce zlomené)?

Jednoduché tipy pre WooCommerce: Overené recenzie

Overením recenzií sa uistite, že používatelia môžu dôverovať recenziám uverejneným vo vašom obchode. Jedným z jednoduchých spôsobov, ako to dosiahnuť, je začiarknutie políčka v časti WooCommerce> Nastavenia> Produkty, aby mohli skontrolovať iba skutoční „overení vlastníci“, ktorí produkt zakúpili z vášho obchodu a zaregistrovali sa na účet. Alebo si môžete nainštalovať plugin ako Recenzie TrustedSite aby si tretia strana mohla vyžiadať a skontrolovať recenzie. Týmto spôsobom nielen zbierate autentické, skutočné recenzie, ale budete ich mať veľa.

Tip č. 7: A čo stránky, ktoré nie sú na sklade?

Netreba dodávať, že každé webové stránky elektronického obchodu sa stretnú so šťastným problémom produktov, ktoré sa nedajú na sklade. Ak je to len na pár dní, potom to pravdepodobne nie je veľký problém, ale čo ak viete, bude to niekoľko mesiacov, kým sa nebudete môcť znova naložiť? V podobnej situácii môžete chcieť odstrániť tovar, ktorý už nechcete predávať. Tieto dôvody sa môžu líšiť, ale nakoniec máte rovnakú otázku. Čo by ste mali urobiť so stránkami produktov pre vypredané alebo odstránené položky? Logicky ich chcete odstrániť. nechcete svojich zákazníkov sklamať, ale nebuďte unáhlený! Existuje ďalšia možnosť.

Mali by ste vedieť, že odstránenie produktov na sklade zníži počet stránok s hodnotením na vašom webe. To znamená, že znižujete viditeľnosť vášho obchodu WooCommerce. Navyše, čo keď jedného dňa bude položka opäť k dispozícii?

Jednoduché tipy pre WooCommerce: Vaše presmerovanie SEO pre nevypredané produkty

Namiesto toho odporúčame presmerovať stránku mimo sklad na iný, ale podobný. Výsledkom je, že obaja ponúkate svoj tovar a v prípade potreby budete mať možnosť znovu aktivovať starú stránku. Najjednoduchší spôsob, ako sme zistili presmerovanie stránok, je pomocou doplnku SEO. Ak používate Váš SEO táto možnosť je k dispozícii na vašom hlavnom paneli WordPress v časti SEO> Presmerovania. Ak si myslíte, že produkt je dobrý, mali by ste použiť trvalé presmerovanie 301, ale ak si myslíte, že je to len otázka niekoľkých dní alebo týždňov, dočasné presmerovanie 307 by mohlo byť lepšie.

Tip č. 8: Urýchlite obchod WooCommerce

Určite ste urobili skvelú prácu pri nastavovaní svojho elektronického obchodu. Stále však musíte pracovať tak rýchlo, ako je to možné z mnohých dôvodov. Po prvé, vylepšuje to vaše SEO. Vyhľadávacie nástroje ako Google berú do úvahy čas načítania stránky. Je pravdepodobnejšie, že stránka, ktorá sa načíta za sekundu alebo dve, má vyššiu pozíciu ako stránka tridsať. Po druhé, dnes dokonca 5-sekundové oneskorenie spôsobí, že vaši zákazníci budú chcieť odísť, a to je hlavný príspevok k zvýšeniu miery odchodov.

Ak chcete zrýchliť svoje webové stránky, najskôr otestujte rýchlosť svojej stránky v nástroji PageSpeed ​​Insights od spoločnosti Google alebo pomocou iného bezplatného nástroja. Zobrazí sa vám doba načítania stránky, ktorú ste zadali, a niekoľko návrhov na jej zrýchlenie.

Ďalej postupujte podľa odporúčaní! Je možné, že budete musieť obrázky jednoducho optimalizovať. Mnoho majiteľov obchodov robí chybu pri odovzdávaní obrovských a kvalitných obrázkov. Aj keď tieto vyzerajú skvele, načítanie trvá roky, najmä pre mobilných používateľov. Namiesto toho vyberte primeranú veľkosť obrázka, urobte z neho JPEG a spustite ho pomocou optimalizátora obrázkov. Potom pomocou CDN pomôžte rýchlejšie načítať svoj obsah (tu sú naše obľúbené bezplatné služby CDN pre WordPress).

Tip č. 9: Pridajte užitočné funkcie pomocou doplnkov

Aj keď vám odporúčame zvoliť špičkovú kvalitu responzívna téma WooCommerce na začiatok vieme, že nie je možné nájsť perfektné riešenie. Ale nebojte sa – existuje jednoduché riešenie, ako mať svoj vysnený obchod WooCommerce.

Téma elektronického obchodu v New Yorku WordPress

Info & DownloadView The Demo

Najprv vyberte motív, ktorý vyzerá podobne ako váš obchod. Najlepšie je téma so vstavanými možnosťami stylingu. Napríklad téma v New Yorku zahŕňa úplnú podporu WooCommerce plus prichádza s predným bodom a možnosťami štýlu kliknutia (vďaka zahrnutému editoru CSS Yellow Pencil). Týmto spôsobom môžete ľahko vyladiť písma a farby bez toho, aby ste sa museli učiť kódovacie jazyky.

Ďalej si pozrite tento zoznam najlepších rozšírení a doplnkov WooCommerce a pridajte do svojho obchodu niekoľko ďalších funkcií, ktoré by ste mohli potrebovať alebo potrebovať..

Manažér pokladnice WooCommerce

Napríklad by ste mohli na svoju stránku pokladní pridať ďalšie možnosti. V tomto prípade konkrétny doplnok, ako je Manažér pokladnice WooCommerce je skvelá voľba. S nainštalovaným doplnkom môžete prispôsobiť svoju stránku pokladnice odstránením alebo pridaním vlastných polí. Doplnok vám tiež umožňuje pridať vlastné poplatky (na základe percentuálneho podielu, jednotlivých polí alebo dokonca zaškrtávacích políčok), podmienené polia, odovzdanie súborov a e-mailové upozornenia..

Ale to je len jeden konkrétny príklad. Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, je tu šanca, že existuje doplnok pre požadované funkcie. Pridajte členstvo, zľavy, odporúčania, nekonečné posúvanie a ďalšie. Nechoďte zblázniť a nainštalovať príliš veľa doplnkov – často nájdete jeden doplnok s viacerými funkciami, ktoré chcete, a čím menej doplnkov máte, tým menšia je pravdepodobnosť konfliktu (to je len naša rada).

Akékoľvek ďalšie tipy spoločnosti WooCommerce?

Boli to všetky tipy spoločnosti WooCommerce, ktoré vám určite pomôžu vytvoriť úžasný obchod WooCommerce. Ako vidíte, nie sú príliš zložité a určite ich zvládnete aj bez skúseností so zostavovaním webových stránok. Vyrazte teda na vylepšenie svojej stránky elektronického obchodu ešte dnes!

Ale skôr, ako odídete, máte nejaké otázky alebo iné tipy spoločnosti WooCommerce, ktoré môžete pridať? Radi by sme sa od vás dozvedeli v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me