Jednoduchý plán na zvýšenie angažovanosti vo vašom blogu WordPress

Priemerný blogger má tendenciu mať posadnutosť premávkou a presnejšie ju dostáva. Kľúčom je množstvo, správne? Možno, ale často dávam prednosť strieľať na nízko visiace ovocie zlepšením kvalita na mojich stránkach. To možno dosiahnuť dvoma spôsobmi:

 1. Prilákajte relevantnejšiu návštevnosť (t. J. Ľudí, ktorí s vašim obsahom častejšie interagujú)
 2. Urobte lepšiu prácu pri „predaji“ svojho blogu novým návštevníkom

V tomto príspevku sa chcem zamerať na druhú z týchto dvoch metód, ktorých krása spočíva v tom, že nemusíte pracovať, aby ste prilákali viac návštevnosti – stačí optimalizovať to, čo už máte. Vo svete, ktorý je posadnutý kvantou, je koncept zlepšovania toho, čo už máte, často nesmierne ocenený..

Nedávno som sa zaoberal tým, ako vytvoriť odkazy na vašom blogu WordPress, aby sa zvýšila angažovanosť (tj pravdepodobnosť, že sa nejaký návštevník bude držať okolo) a v tomto príspevku sa v podstate chystám túto stratégiu posunúť o krok ďalej a ponúknuť vám plán, pomocou ktorého môžete zvýšiť „lepivosť“ vášho blogu. To by malo mať priamy priaznivý vplyv na vaše predplatné a hodnota na návštevníka (ak je váš blog speňažený).

Začnime!

Sekcie vašich stránok, ktoré zvyšujú interakciu

Plán je rozdelený do štyroch častí, z ktorých väčšina blogov WordPress pozostáva:

 1. Hlavička a navigačná lišta
 2. obsah
 3. Sidebar
 4. zápätie

Každá sekcia má úlohu, či už ide o udržanie návštevníka na vašom webe alebo o jeho konverziu na predplatiteľa alebo kupujúceho. Vysvetlím vám, ako by ste mali optimalizovať každú z nich, aby ste dosiahli maximálny prínos..

Prvým krokom je prečítať si môj predchádzajúci príspevok o vytváraní odkazov a zabezpečiť, aby boli vaše stránky správne nastavené tak, aby maximalizovali udržanie čítačky. Jednoducho povedané, žiadny odkaz by nemal ľudí oddeľovať od stránky, ktorú čítajú (bez ohľadu na to, či odkaz, na ktorý kliknú, je interný alebo externý), pokiaľ si nie ste istí, že s danou stránkou urobia odkaz..

S tým povedané, poďme na to!

1. Záhlavie a navigačná lišta

Prvá otázka, ktorú musíte položiť, je: „Prešiel môj web testom odstránenia hlavičiek?“ Tento test (so súhlasom autora) Derek Halpern) je jednoduché – predstavte si, že hlavička a slogan sa odstránia z vašej domovskej stránky a opýtajte sa sami seba, či nový návštevník môže zistiť, o čom je váš web.

Ak odpoveď nie je, mali by ste sa pravdepodobne pokúsiť to viac objasniť. Aj keď je to zrejmé vy, noví návštevníci spravidla potrebujú mať správu zasunutú domov. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je mať pole funkcií – buď priamo pod hlavičkou a navigáciou, alebo úplne v hornej časti poľa pre obsah. Tu je skvelý príklad skrinky s funkciami, ktorá sa vyznačuje inteligentným pasívnym príjmom:

Ukážka domovskej stránky inteligentného pasívneho príjmu.

Hoci rámček funkcií sám osebe nevysvetľuje, o čom je stránka, poskytuje priamy odkaz na úplné vysvetlenie. Vyniká na stránke a okamžite povzbudzuje nových návštevníkov, aby sa kopali ďalej na web.

Odporúčam, aby všetky blogy boli vybavené funkčným rámčekom – buď ako ten uvedený vyššie (zabudovaný do hlavného obsahu), alebo vo verzii s plnou šírkou, ako je táto v aplikácii Social Triggers:

Snímka obrazovky domovskej stránky Social Triggers.

Keď zistíte, ako na svojom webe implementujete rámček funkcií, mali by ste obrátiť svoju pozornosť na navigačný panel. Všeobecne povedané, vaše odkazy by sa nemali obmedzovať len na:

 • Domov
 • o
 • Začnite tu
 • Kontakt
 • Prihlásiť sa na úvodnú stránku (ak je to vhodné)
 • Stránka produktu (ak je to vhodné)
 • Zamestnajte ma (ak je to vhodné)

Váš počet najazdených kilometrov sa samozrejme môže líšiť, ale hlavnou zásadou je, že odkazy na navigačnej lište by mali odkazovať na stránky s vysokou návštevnosťou, ktoré ľuďom pomáhajú lepšie spoznať vaše stránky, alebo ich premeniť na predplatiteľa alebo zákazníka. Čokoľvek iné je zbytočné a je pravdepodobnejšie, že zníži angažovanosť, než má pozitívny vplyv.

2. Obsah

Pokiaľ ide o akúkoľvek konkrétnu stránku alebo príspevok na vašom webe, musíte sa zamerať na to, čo môžete urobiť, aby návštevník zaujal. Odporúčame to urobiť tak, že ich budete ohromiť možnosťami obsahu (ale dobrým spôsobom). V perfektnom svete vám váš návštevník nemôže pomôcť, ale pri prehliadaní vášho obsahu môže mať otvorených viacero kariet a kliknúť na súvisiace odkazy a súvisiaci obsah.

Kľúčom k vytvoreniu tohto efektu je mať na vašom webe dostatok obsahu a pravidelne prepojiť príspevky a stránky. Je však životne dôležité, aby bol každý odkaz relevantný, inak riskujete podráždenie návštevníka. Ak je zameranie vášho blogu relatívne tesné (a malo by to byť) a vy vytvárate obsah na rovnom základe, nemali by ste mať problém s vytváraním množstva kontextových odkazov v rámci svojich nových blogových príspevkov..

Nemali by ste sa však len prestať prepájať. Tiež by som rád poskytol výber súvisiaceho obsahu v dolnej časti každého príspevku (pomocou vynikajúcich Ďalší doplnok súvisiacich príspevkov (YARPP)) a súvisiace značky.

Logo Ešte ďalšie súvisiace príspevky.

YARPP je oporou väčšiny stránok WordPress, na ktorých pracujem.

Nakoniec by mal každý príspevok skončiť výzvou na akciu (CTA), ktorá dáva návštevníkovi možnosť prihlásiť sa alebo sa stať zákazníkom. Nerobte chybu, ak predpokladáte, že vaši návštevníci si vždy všimnú CTA na bočnom paneli alebo kdekoľvek inde – spodná časť príspevku je skvelým miestom na upútanie pozornosti. Koniec koncov, ak prečítali celú cestu až naspäť na príspevok, pravdepodobne majú dobrý úmysel konať.

3. Bočný panel

Snímka obrazovky bočného panela Leaving Work Behind.

Bočný panel môjho blogu.

Bočný panel je pravdepodobne najviac zneužívanou časťou väčšiny blogov WordPress. Strašne sa preľudňuje obrovským počtom miniaplikácií s nízkym dopadom, ktoré používateľovi ponúkajú málo a prispievajú ešte menej k prvoradému cieľu vášho cieľa (t. J. K prilákaniu účastníkov a / alebo zákazníkov).

Kľúčom k výkonnosti horného bočného panela je, aby bol čo najmenej riedko osídlený. Zjednodušene povedané, čím menší výber má návštevník, tým väčšia je šanca, že urobí správnu vec (t. J. Vyplní CTA). Tiež by ste sa chceli ubezpečiť, že bočný panel ponúka návštevníkom príležitosť dozvedieť sa viac o svojom blogu a preskúmať ich ďalej. Z tohto dôvodu odporúčame zahrnúť kombináciu nasledujúcich miniaplikácií (ktoré nie sú uvedené inak):

 • Prihlasovací formulár
 • Odkaz na produkt (ideálne grafický)
 • Odkaz na stránku (stránky) o peniazoch (t. J. Stránky, ktoré generujú najpriamejší príjem)
 • Zoznam kategórií / značiek alebo odkazov na stránky zdrojov
 • Tlačidlá sociálnych médií
 • Vyhľadávacie pole
 • Mini bio box

Vľavo od tejto sekcie sa zobrazuje snímka obrazovky bočného panela môjho blogu, ktorá obsahuje všetky vyššie uvedené prvky. Každý z nich ponúka užívateľovi možnosť preskúmať blog ďalej, prihlásiť sa na odber alebo zakúpiť. Všetky tieto akcie sú pre vás prínosom.

4. Päta

Aby som bol úprimný, do päty pridávam viac, pretože je to prvok na webe, ktorý nemôžete skutočne ignorovať, na rozdiel od potenciálneho ohniska interakcie a konverzie. Faktom je, že väčšina ľudí vám nebude venovať veľkú pozornosť a má obmedzený potenciál.

Mnoho pätičiek sa obmedzuje iba na oznámenie o autorských právach a aby som bol úprimný, s tým nevidím žiadny problém. Ak však chcete na svoju stránku pridať trochu viac oomph, môžete vyplniť pätu kombináciou vyššie uvedených miniaplikácií a ešte viac.

Päta prehliadača WPExplorer je skutočne dobrým príkladom toho, čo s pätou môžete robiť – ak ide o návštevníka robí dostať sa na samý spodok stránky a potom im ponúka peknú príležitosť prejsť na inú časť webu:

Snímka obrazovky päty prehliadača WPExplorer.

Päta by mala byť vaša posledná priorita, ale ak máte čas, môžete zvážiť vyplnenie niektorými widgetmi zvyšujúcimi zapojenie..

Zvyšovanie zhrnutia zapojenia blogu

Vyššie som zahrnul množstvo odporúčaní, ktoré je možné napadnúť, ale najdôležitejšie je porozumieť základnému zdôvodneniu mojej rady – užívateľovi by sa malo vždy ponúknuť veľa kontextovo relevantných príležitostí na ďalšie preskúmanie lokality alebo na prihlásenie na odber. To je kľúč – pokiaľ si pamätáte, že je nepravdepodobné, že by ste sa pokazili, aj keď zaujmete iný prístup ako ten, ktorý som odporučil.

V tejto súvislosti by som rád vedel, aké stratégie využívate na maximalizáciu interakcie a konverzií vo svojom blogu. Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me