Kontroly údržby WordPress sa dnes dostanú z cesty

Kontroly údržby WordPress sa dostanú z cesty pred jarom

Keď sa veci počas sviatočnej sezóny zbláznia a povedú k nej, mnohí z nás sa rozhodnú umiestniť kontroly WordPress na zadný horák, ale nový rok je ten pravý čas na to, aby ste sa postarali o nejakú údržbu skôr, ako sa podnikanie začne znova zahriať. , Je dôležité uistiť sa, že váš WordPress je v najlepšom stave, v akom môže byť, aby ste sa nestretli so žiadnymi nepríjemnými chybami alebo problémami, keď ich najmenej očakávate..

Našťastie, aby sa predišlo katastrofe, existujú určité údržbárske a základné bezpečnostné kontroly WordPress, ktoré sa dnes môžete jednoducho dostať z cesty, aby ste sa ubezpečili, že veci sú v dobrom stave, keď začnete pracovať v roku 2017. Tu sú naše obľúbené odporúčania, aby ste sa uistili, že vaša stránka je v špičkovej podobe:

1. Vykonajte zálohu webových stránok

Jednou z úloh údržby, o ktorých ste si pravdepodobne už neuvažovali, je úplné zálohovanie webových stránok. Pravdepodobnosť, že sa budete musieť spoľahnúť na svoju zálohu, je vždy celkom zriedkavá, ale ak sa tak stane, určite nechcete byť bez nej..

Je to krok v procese údržby, pretože po pravde povedané, ak sa niečo stane, keď doladíte a aktualizujete svoje webové stránky, máte aspoň všetko bezpečne uložené. Odporúčame ukladať informácie o vašich webových stránkach na viacerých miestach, napríklad lokálne alebo v cloude. Tiež sa budete chcieť uistiť, že zálohujete všetky a všetky súbory spojené s webom. Používame VaultPress ale existuje veľa možností zálohovania WordPress, z ktorých si môžete vybrať.

2. Uistite sa, že základné súbory, doplnky a motívy WordPress sú aktuálne

Jedným z aspektov WordPress ako platformy bez stresu je to, že udržiavanie aktuálnych aspektov vášho webu je jednoduché. Ako už bolo povedané, nemôžeme zdôrazniť dôležitosť zabezpečenia dobrého fungovania – v skutočnosti je rovnako dôležité ako zálohovanie celého webu (čo mimochodom, vždy budete chcieť zálohovať web pred aktualizáciou) tieto súbory ručne).

Ak nemáte základné súbory, doplnky a témy nastavené na automatickú aktualizáciu – viac informácií o manuálnych aktualizáciách nájdete tu.

  • Základné súbory WordPress. Keď pôvodne nastavujete a sťahujete základné súbory WordPress, existuje možnosť automatickej aktualizácie, čo je vždy šikovný nápad, najmä ak ste niekto, kto si to nebude pamätať, aby ste to urobili manuálne. Je dôležité uistiť sa, že základné súbory sú aktualizované, pretože návrhári neustále robia dôležité aktualizácie, ktoré pomôžu WordPress bežať hladko a zastarané základné súbory môžu spôsobiť zbytočné chyby a problémy.
  • Doplnky a témy. Vždy môžete skontrolovať ponuku Dashboard> Updates, ktorá vám ukáže, či niektoré z vašich doplnkov / tém potrebujú aktualizáciu! Upozornenia sú dobrým východiskovým bodom, pretože uľahčujú manuálnu aktualizáciu, ak nie sú automatické. Je dôležité poznamenať, že sa zistilo, že zastarané doplnky a témy úzko súviseli s hackovaním stránok WordPress (nezabudnite ich spúšťať) skenovanie škodlivého softvéru) – takže sa nemusíte hádať s tým, že tieto prachy zhromaždia a zostanú neaktuálne (aj keď ich práve nepoužívate).

Ak máte pre vás vytvorený vlastný web, váš webový dizajnér zvyčajne za vás bezplatne aktualizuje váš web, takže aktualizácia nezmení žiadny z vašich návrhov. Vždy sa opýtajte pred začatím.

3. Zbavte sa nepoužitých doplnkov

Zbavte sa nepoužitých doplnkov

Pokiaľ ide o zastarané doplnky a doplnky, jednoducho sa zbavte doplnkov, ktoré už pravdepodobne nebudete môcť znova použiť. Je príliš ľahké jednoducho opätovne stiahnuť doplnky a nechať ich nepoužívané a zastarané môže v skutočnosti spôsobiť viac škody ako úžitku. Okrem vytvárania slabých miest môžu spôsobiť aj pomalú stránku. Tento január teda prejdite na zoznam doplnkov a zbavte sa toho, čo nepoužívate!

4. Zálohujte tento báječný obsah blogu

Zálohujte tento báječný obsah blogu

V roku 2016 ste bezpochyby napísali, korigovali a uverejnili nejaký skvelý obsah! Okrem zálohovania celého webu WordPress sa budete tiež chcieť uistiť, že zálohujete konkrétne svoj obsah blogu..

Ak by sa vášmu blogu niečo stalo, mohol by sa tento obsah navždy stratiť – a to je veľa údajov optimalizovaných pre SEO, ktoré by sa mali dostať tento rok. Ak vo všeobecnosti píšete dokumenty pred uverejnením príspevkov (čo je skutočne najlepšia prax), je to dobré, ale môžete zvážiť aj uloženie týchto súborov na pevný disk alebo cloud..

Môžete tiež vykonať automatizáciu Zálohovanie WordPress do Dropboxu, čo vám umožňuje rozhodnúť sa, ako často, kedy a kde by ste chceli, aby sa tento úžasný obsah blogu zálohoval na váš účet Dropbox. Toto nebude najlepší nápad pre webové stránky s veľkým obsahom, ale pre malé podniky to môže dobre fungovať.

5. Zbavte sa spamu a koša komentáre

Zbavte sa komentárov spamu a koša

WordPress umožňuje skutočne ľahko zbaviť komentárov z koša alebo spamu na vašom blogu. Tieto druhy komentárov nakoniec iba zaberajú úložný priestor na webe a skutočne vám nerobia žiadne výhody. Toto by sa malo robiť najmenej mesačne, ak nie týždenne, v závislosti od druhu návštevnosti vašich stránok. V každom prípade je od začiatku roka čerstvé miesto stále dobré.

6. Vymažte revízie príspevkov

WordPress je v skutočnosti jednou z platforiem, na ktoré nemusíte nutne klásť dôraz na písanie obsahu priamo na online platforme, pretože obsahuje funkcie, ktoré pravidelne zálohujú váš obsah, v prípade zlyhania Internetu, vášho počítača alebo pri neočakávanej chybe. , Táto funkcia je vynikajúca, ale akonáhle bude váš obsah aktívny a zabezpečený, budete chcieť odstrániť poštové revízie, pretože po tom, čo zaberajú veľa zbytočného miesta,.

Odstráňte staré revízie príspevkov WordPress

Pre rýchly a jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť revízií, sa nám páči Doplnok WP-Optimize WordPress. Tento doplnok môžete nielen využiť na vymazanie starých revízií, ale tiež môžete povoliť možnosti odstraňovania príspevkov z koša, odstraňovania spamových komentárov, odstraňovania pingbackov / trackbackov a ďalších.

7. Skontrolujte prerušené odkazy

Vyhľadajte nefunkčné odkazy

Jednou z údržbárskych úloh, ktoré sa často dostávajú na vedľajšiu koľaj, je kontrola nefunkčných odkazov vo vašom blogu a obsahu WordPress. Toto je jeden z tých aspektov, ktoré sa po uverejnení obsahu nemusíte vrátiť a skontrolovať ich znova, ale nefunkčné odkazy môžu skutočne znehodnotiť váš obsah z hľadiska hodnotenia SEO / online a podľa skúseností vašich čitateľov. Podľa môjho názoru Kontrola zlomeného odkazu WordPress je SUPER užitočný pri prehľadávaní vašich stránok a hľadaní týchto druhov zmien a chýb.

Stánok so sebou

Týchto sedem tipov na údržbu je povinných zabezpečiť, aby bola vaša stránka WordPress v dobrom funkčnom stave, keď začíname s prevádzkou na rok 2017. Pravidelná údržba pomáha vašim webom zaistiť bezpečnosť, výkon a môže výrazne zmeniť spôsob, akým používatelia používajú váš blog. Tu sa dozviete niekoľko základných tipov pre WordPress.

Urobili niektoré z týchto tipov na údržbu všetky rozdiely v kontrole vašich webových stránok? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me